НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 721
  • 2 412
# 1 620
Ми значи все пак майките получават повече от тези, които са на МРЗ. Тогава за какво обвързване става въпрос.
Виж целия пост
# 1 621
Обезщетението се определя винаги на някаква база. Обезщетенията по ДОО целят да заместят липсващ трудов или друг осигурителен доход поради проявен социален риск. Обикновено се съизмерява с получавания такъв. Нормално е да не се фиксира константна сума, а де е процент от някакъв базов минимален или МРЗ, ако не е от брутен.
Въпрос на гл.т., конкретни виждания и бюджетни възможности е към какво и как ще се съизмери. Не сравнявайте работещ с майка по майчинство. Безсмислено е. Не това е базата. Базата е заместване точно на липсващ такъв /общ принцип в осигуряването/. Без друго в случая има доста майки, които губят, т.к. оставайки си вкъщи на 240 /примерно, губят реален осигурителен доход над 500.00 и по- натам.
Виж целия пост
# 1 622


Виж целия пост
# 1 623
Спрете се бе!
Ревете за по-големи заплати на мъжете си, за места в детските ясли и градини, а не за по-големи обезщетения през 2-рата година. Изборът да си останете вкъщи и да получавате 240лв. си е ваш. Ако не ви изнася, идете да работите. БТ осигурява детегледачки за без пари! Когато има желание, има и начини.
На пенсионерите пенсиите не са мърдали от години. Питайте инвалидите как са, родителите на деца с увреждания......
Писна ми с това майчинство!!!!!!!
Виж целия пост
# 1 624
Подкрепям напълно майките.При тези непрекъснато растящи цени на всичко защо ви се свидят парите,които да се дадат за отглеждане на децата? Пари има в държавата за всякакви глупости,а за важни социални дейности не. Сега някои ще писнат,че парите за майчинство трябва да се вземат от бизнеса,че изнемогвали прочие простотии. Само,че жените,които ползват майчинство също са се осигурявали иплащат данъци. Работещите в бюджетната сфера също плащат чинно данъци и осигуровки и не могат да хитруват и лъжат както частният бизнес.  Така,че не мисля,че толкова ще се натовари бюджета ако се дадат повече пари за майчинство.
Виж целия пост
# 1 625
Не ни се свидят парите, Ева, а побесняваме от глупавия начин, по който се харчат. Голямата борба за една година от живота на детето, голямо чудо! Това е мислене толкова на дребно, толкова на глупаво и с такива капаци, че направо ума ми не го побира.
Не трябва да се мисли как да се подпомагат майките през втората година, а как да се подпомагат през целия живот на децата им - а това става с ясли и градини, с пари за детско здравеопазване, с хубави детски площадки и условия за спорт.
Някой с друга тема беше написал нещо много вярно - трябва да се спрат всички детски и с парите да се построят ясли и градини. Хем циганите ще спрат да се плодят за заплата, хем ще има повече работещи родители, съответно повече пари от данъжи. Ама кой да ти мисли така глобално, нали циганските гласове вкарват в парламента  ooooh!
Виж целия пост
# 1 626
Бърди,абсолютно си права,но положението в момента е такова,че липсва воля,а може би и възможност да се реализира това,за което пишеш. За това смятам за редно да се подкрепят майките именно сега,когато кризата е най-тежка. И за циганите съм съгласна,но вече не виждам начин да се справи държавата с тази напаст,а се опасявам,че и по-зле ще става.
Виж целия пост
# 1 627
Бърди,абсолютно си права,но положението в момента е такова,че липсва воля,а може би и възможност да се реализира това,за което пишеш. За това смятам за редно да се подкрепят майките именно сега,когато кризата е най-тежка. И за циганите съм съгласна,но вече не виждам начин да се справи държавата с тази напаст,а се опасявам,че и по-зле ще става.


При криза се прави точно обратното- режат се социалните придобивки, а не се увеличават и стремежът трябва да е хората да работят, за да се излезе от кризата.
Със седене у дома икономика не се прави.
Виж целия пост
# 1 628
А как да работи една майка с дете на една година? Да не би да епо-добър вариант да го захвърли в Яслата? То пък като,че ли има свободни места в яслите та майките да тичат да работят. И работодателите навярно се избиват да наемат майки с едногодишни деца.
Виж целия пост
# 1 629
А как да работи една майка с дете на една година? Да не би да епо-добър вариант да го захвърли в Яслата? То пък като,че ли има свободни места в яслите та майките да тичат да работят. И работодателите навярно се избиват да наемат майки с едногодишни деца.
Именно - да се осигурят места в ясли и детски градини, по-адекватна грижа, а не две жени на 30 деца, условията за деца да се подобрят - не само в градините, а навсякъде - медицинска грижа, лекарства безплатни или на преференциални цени, детски площадки, спорт.......... За то ва трябва да се борим, а не за 30лв отгоре на майчинството.

А който иска може и до 5г да си гледа децата вкъщи, аз нямам нищо напротив.
Виж целия пост
# 1 630
А как да работи една майка с дете на една година? Да не би да епо-добър вариант да го захвърли в Яслата? То пък като,че ли има свободни места в яслите та майките да тичат да работят. И работодателите навярно се избиват да наемат майки с едногодишни деца.

Ами тези, които са си "захвърлили" децата в яслата, за да работят и изкарват пари, да не би да са го направили за тази, която иска да си седи вкъщи, че и има претенции колко да и плащат.

Ако се борите за ясли, ДГ, облекчения за работещи родители с деца, облекчения за отваряне на собствен бизнес и прочее, да ви подкрепи човек.

Ама да тропате с краче и да обяснявате колко е трудно с дете на годинка да се работи -нема нужда!
Много от нас са го правили, правят и в момента и знаем как е.

Виж целия пост
# 1 631
А докато се построят тези ясли и градини Майките какво да правят? Всеки си решава кога да се върне на работа,но след като майчинсвото е две години има много жени,които искат да си го ползват и точно те трябва да бъдат подкрепени.
 Не мисля,че една жена,която си гледа детето през втората година си "седи" вкъщи и просто лентайства. Всички знаем как стоят нещата с гледане на малко дете особено ако няма помощ от баби и др. А че има жени-бесни работохолички,които не ги свърта вкъщи тово си е техен проблем. Точно майките,които се грижат за децата си трябва да се подкрепят,а не стимулирането на захвърлянето на децата в яслите и завръщането "на пазара на труда". Първо да върнат там мангалките,а после майките,които се грижат за децата си.
Виж целия пост
# 1 632
Немога да разбера  защо не ревете на мъжете си  -да изкарвата повече пари . Всички искат от фондовете да вземат . А как влизат парите там - никой не се интересува.
Виж целия пост
# 1 633
Точно майките,които се грижат за децата си трябва да се подкрепят,а не стимулирането на захвърлянето на децата в яслите и завръщането "на пазара на труда". Първо да върнат там мангалките,а после майките,които се грижат за децата си.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
По-голяма глупост не бях чела  ooooh! Жените си "хвърлят" децата в яслата, за да има с какво да ги хранят и да си запазят раб. места, щото това дете се гледа и след 2г. му възраст представи си!

На прост човек какво да обясняваш - дайте едни 500лв. за тая година, па догодина ше го мислим. Това мисленето ден за ден никого няма да оправи.
Виж целия пост
# 1 634
Немога да разбера  защо не ревете на мъжете си  -да изкарвата повече пари . Всички искат от фондовете да вземат . А как влизат парите там - никой не се интересува.

Е как да изкарват повече, като все по-голяма част от заплатата отива за издръжка на хората, които НЕ работят.

Решението е да се махне изобщо втората година майчинство, то нали знаете приказката за подадения пръст и отхапаната ръка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия