НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 761
  • 2 412
# 1 455
Кой следва да я подкрепя? Ами ако мъжът й си изгуби работата...или по-лошо...Не всички имат баби, на които да разчитат, или готови купени апартаменти...

Ами ако мъжът си изгуби работата, когато детето е на 2г. и 3 м. какво правите? Децата се гледат до 18-19 годишна възраст. Не са грижа само до 2 г. Или искате до навършване на пълнолетие да взимате майчински? Нещо не мога да ви разбера какво искате.
По-добре да имате искания за повече детски ясли и градини, отколкото за по-високо майчинство. Ама то, на който, до където му опира акъла.....

Не знам...аз само зададох въпроси. Лично аз се връщам на работа на след 2 месеца и ще плащам заплата на моя близка да ми гледа детето. Втората година изобщо не ме засяга.
Виж целия пост
# 1 456
Понякога имам чувството, че тези от вас, които протестират срещу това да се вдигне майчинството и изобщо, че е 2 години, че ние сме привилегировани пред останалите страни, че това е само допълнителен доход и че държавата не ни е длъжна, и т.н., просто не са опирали до тези пари и да ги чакат всеки месец или са забравили, ако е било така, или са разчитали на високия доход /свой или на половинката/. Обаче в тази криза се намалят заплатите, не се увеличават, та вече на високи доходи не може да се разчита.Но нали е вече минало за тях, за другите каквото и да е може...
А и на всяка двойка случая си е индивидуален.Тук се хвърлят обвинения от рода на това, като нямаш пари, защо правиш дете.Ами тя двойката може да е опитвала с години и именно сега да е станала работата и какво да направи...Често нещата се случват така, както е решил Горния, не ние.
Живи и здрави да сме само, тези спорове са излишни и винаги ще има хора, които ще са "за" и такива, които ще са "против".Правилно е призовала Мишона на тези, на които не им трябват пари, ми дарете ги, щом така разсъждавате.


Е сега ще започна да дарявам на здрави и млади хора, за да си седят у дома...
Виж целия пост
# 1 457
Little Evil само на млади хора ли  Party
Виж целия пост
# 1 458
Little Evil само на млади хора ли  Party
Може и на по-стари, но с млад дух  Sunglasses Joy
Виж целия пост
# 1 459
ПообъркАха ме последните постове, но пък да зема да се пробвам да изкажа мнение пак  Grinning

Дотираните такси за ДГ също са вид подпомагане /за тези, които успеят да се класират, разбира се/.
  ...

Разликата м/у таксата и реално необходимите средства за дете в общинско детсто заведение са от съответния общински бюджет, същият който основно се формира от данъците ни. Някои семейства не са и никога няма да ползват тази услуга.

...
Останала съм с впечатлението, че колкото и да се дава, все ще има недоволни и допълнителните придобивки, които майките получиха през последните години не се оценяват, а само се иска още.
 ...
Кои са тези "допълнителните придобивки, които майките получиха през последните години"?
"а само се иска още." - в тази тема май не се иска "още", а да се запази реалността именно от последните години = обезщетението за втората година да остане равно на МРЗ.

[

Към Джуди, Немирница и всички жени на мнение, че парите даже са в повече - дарете вашите, ако не ви трябват. Ако не получавате тези подаяния, то отделете от заплатите си, за да помогнете на човек в нужда - ще ви подейства възпитателно. ЧОвек никога не знае кога ще се обърне лопатата на живота.
Ами сигурно го правим към някой в нужда .
Само дето явно има разлика ти кой определяш като нуждаещ се и аз кой .
Двама здрави прави родители със здраво дете за мен не са .
Ако една жена и детето и се чувства зле ,че мъжът и дава от своята заплата за семействито си по-добре да се развежда ,не и е виновна държавата.
Децата имат двама родители .На твоя мъж тежи ли му ,че се грижи за детето си ?Съмнявам се .
Държавата дава право на 50% майчинство ако работиш ,а и това не стига  вярно  ooooh!


Даренията са въпрос на лична воля  Peace И тя не е обвързана с възможностите  Simple Smile

А какво всъщност може да направи една майка с бебе на 1 година, в София, без баби?
Да го даде на ясла? Не става, сега едва приемат 2009 набор, после 2010, а 2011 и аз не знам кога...
И как да работи при това положение?
Предполагам, че в конкретния случай майката има право на социални помощи и друго подпомагане от районната соц. служба, след като семейният доход е 240лв за двама членове на семейството. L'Agent - 240/2 е 120.

В подобна ситуация са доста семейства/фактически съжителстващи, без да имат право, съответно да получават каквото и да е социално подпомагане. Всеки си решава проблема сам и както намери за удачно.

Ами с първото ми дете бях точно така и взех бавачка, една година половината ми заплата отиваше за нея, после пак съм давала пари за бавачка, но по-малко - за прибиране от градина и за когато е болен. И така до втори клас.
Лесно няма, детето не спира да струва пари и след втората годинка.

Резултат именно поради липсата на алтернатива. Да, от държавата - липса на адекватна политика по отношение на раждаемостта и отглеждането на децата.

Някои като дуднат, имат ли идея откъде да дойдат пари за по-високото майчинство?
Само на това искам да ми се отговори. Благодаря!

Пак да натъртя, че никой не иска "пари за по-високото майчинство", по простата причина, че никой не отстоява към момента "по-високо". Само един пример (и и мн други), както и преди време писах именно в тази тема - въпрос на политика и приоритети, та примерът: РБ не участва в няколко военни мисии в чужбина, средствата за които към момента се покриват от републиканския бюджет (нищо, че не е БДОО, има механизми).




Не разбрах защо се смесват социално подпомагане и обезщетение за бременност и раждане и отглеждане на дете до 2г. възраст  newsm78

Виж целия пост
# 1 460
ПообъркАха ме последните постове, но пък да зема да се пробвам да изкажа мнение пак  Grinning

Дотираните такси за ДГ също са вид подпомагане /за тези, които успеят да се класират, разбира се/.
  ...

Разликата м/у таксата и реално необходимите средства за дете в общинско детсто заведение са от съответния общински бюджет, същият който основно се формира от данъците ни. Някои семейства не са и никога няма да ползват тази услуга.Допълвах Коментарите по чл.47, ал.1 от Конституцията. Да това е подпомагане, Да зная че е от общинския бюдвет, т.е. държавата. Не е НОИ, но тя темата отдавна се измести от тясната конкретика. С болднатото не си противоречим, или?
...
Останала съм с впечатлението, че колкото и да се дава, все ще има недоволни и допълнителните придобивки, които майките получиха през последните години не се оценяват, а само се иска още.
 ...
Кои са тези "допълнителните придобивки, които майките получиха през последните години"?
"а само се иска още." - в тази тема май не се иска "още", а да се запази реалността именно от последните години = обезщетението за втората година да остане равно на МРЗ.
Преди 10 години нямаше и толкова, но отгледахме деца на "тая държава"
[

Към Джуди, Немирница и всички жени на мнение, че парите даже са в повече - дарете вашите, ако не ви трябват. Ако не получавате тези подаяния, то отделете от заплатите си, за да помогнете на човек в нужда - ще ви подейства възпитателно. ЧОвек никога не знае кога ще се обърне лопатата на живота.
Ами сигурно го правим към някой в нужда .
Само дето явно има разлика ти кой определяш като нуждаещ се и аз кой .
Двама здрави прави родители със здраво дете за мен не са .
Ако една жена и детето и се чувства зле ,че мъжът и дава от своята заплата за семействито си по-добре да се развежда ,не и е виновна държавата.
Децата имат двама родители .На твоя мъж тежи ли му ,че се грижи за детето си ?Съмнявам се .
Държавата дава право на 50% майчинство ако работиш ,а и това не стига  вярно  ooooh!


Даренията са въпрос на лична воля  Peace И тя не е обвързана с възможностите  Simple Smile

А какво всъщност може да направи една майка с бебе на 1 година, в София, без баби?
Да го даде на ясла? Не става, сега едва приемат 2009 набор, после 2010, а 2011 и аз не знам кога...
И как да работи при това положение?
Предполагам, че в конкретния случай майката има право на социални помощи и друго подпомагане от районната соц. служба, след като семейният доход е 240лв за двама членове на семейството. L'Agent - 240/2 е 120.

В подобна ситуация са доста семейства/фактически съжителстващи, без да имат право, съответно да получават каквото и да е социално подпомагане. Всеки си решава проблема сам и както намери за удачно.

Ами с първото ми дете бях точно така и взех бавачка, една година половината ми заплата отиваше за нея, после пак съм давала пари за бавачка, но по-малко - за прибиране от градина и за когато е болен. И така до втори клас.
Лесно няма, детето не спира да струва пари и след втората годинка.

Резултат именно поради липсата на алтернатива. Да, от държавата - липса на адекватна политика по отношение на раждаемостта и отглеждането на децата.

Някои като дуднат, имат ли идея откъде да дойдат пари за по-високото майчинство?
Само на това искам да ми се отговори. Благодаря!

Пак да натъртя, че никой не иска "пари за по-високото майчинство", по простата причина, че никой не отстоява към момента "по-високо". Само един пример (и и мн други), както и преди време писах именно в тази тема - въпрос на политика и приоритети, та примерът: РБ не участва в няколко военни мисии в чужбина, средствата за които към момента се покриват от републиканския бюджет (нищо, че не е БДОО, има механизми).




Не разбрах защо се смесват социално подпомагане и обезщетение за бременност и раждане и отглеждане на дете до 2г. възраст  newsm78
Защото се дават примери, които са казуси за Службите за социални грижи или както там се наричат.

Виж целия пост
# 1 461
ПообъркАха ме последните постове, но пък да зема да се пробвам да изкажа мнение пак  Grinning

Дотираните такси за ДГ също са вид подпомагане /за тези, които успеят да се класират, разбира се/.
  ...

Разликата м/у таксата и реално необходимите средства за дете в общинско детсто заведение са от съответния общински бюджет, същият който основно се формира от данъците ни. Някои семейства не са и никога няма да ползват тази услуга.Допълвах Коментарите по чл.47, ал.1 от Конституцията. Да това е подпомагане За мен не е подпомагане. Редно е от услугата да имат възможност да се ползват всички, за които е необходима. Ако конкретната моментна реалност действително го прави невъзможно:
-да се предприемат реални мерки за преодоляване на проблема (първата елементарна е планиране, с оглед иф от НСИ за броя родени деца през съответна година и предвидимото, че след 3 г. те ДЕЦАТА ще се нуждаят от детско заведение;
-да се даде възможност за алтернативи, а не следващата възможност да са частните ДЗ - непосилни такси за доста българи
, Да зная че е от общинския бюдвет, т.е. държавата общината. Не е НОИ, но тя темата отдавна се измести от тясната конкретика. С болднатото не си противоречим, или?
Peace Абсолютно, не си противоречим
 ...
Останала съм с впечатлението, че колкото и да се дава, все ще има недоволни и допълнителните придобивки, които майките получиха през последните години не се оценяват, а само се иска още.
 ...
Кои са тези "допълнителните придобивки, които майките получиха през последните години"?
"а само се иска още." - в тази тема май не се иска "още", а да се запази реалността именно от последните години = обезщетението за втората година да остане равно на МРЗ.
Преди 10 години нямаше и толкова, но отгледахме деца на "тая държава"
Peace дъщеря ми ще стане на 8 след малко повече от месец и...? Не обвързвам позицията си с това. Второ дете няма да имам.
[

Към Джуди, Немирница и всички жени на мнение, че парите даже са в повече - дарете вашите, ако не ви трябват. Ако не получавате тези подаяния, то отделете от заплатите си, за да помогнете на човек в нужда - ще ви подейства възпитателно. ЧОвек никога не знае кога ще се обърне лопатата на живота.
Ами сигурно го правим към някой в нужда .
Само дето явно има разлика ти кой определяш като нуждаещ се и аз кой .
Двама здрави прави родители със здраво дете за мен не са .
Ако една жена и детето и се чувства зле ,че мъжът и дава от своята заплата за семействито си по-добре да се развежда ,не и е виновна държавата.
Децата имат двама родители .На твоя мъж тежи ли му ,че се грижи за детето си ?Съмнявам се .
Държавата дава право на 50% майчинство ако работиш ,а и това не стига  вярно  ooooh!


Даренията са въпрос на лична воля  Peace И тя не е обвързана с възможностите  Simple Smile

А какво всъщност може да направи една майка с бебе на 1 година, в София, без баби?
Да го даде на ясла? Не става, сега едва приемат 2009 набор, после 2010, а 2011 и аз не знам кога...
И как да работи при това положение?
Предполагам, че в конкретния случай майката има право на социални помощи и друго подпомагане от районната соц. служба, след като семейният доход е 240лв за двама членове на семейството. L'Agent - 240/2 е 120.

В подобна ситуация са доста семейства/фактически съжителстващи, без да имат право, съответно да получават каквото и да е социално подпомагане. Всеки си решава проблема сам и както намери за удачно.

Ами с първото ми дете бях точно така и взех бавачка, една година половината ми заплата отиваше за нея, после пак съм давала пари за бавачка, но по-малко - за прибиране от градина и за когато е болен. И така до втори клас.
Лесно няма, детето не спира да струва пари и след втората годинка.

Резултат именно поради липсата на алтернатива. Да, от държавата - липса на адекватна политика по отношение на раждаемостта и отглеждането на децата.

Някои като дуднат, имат ли идея откъде да дойдат пари за по-високото майчинство?
Само на това искам да ми се отговори. Благодаря!

Пак да натъртя, че никой не иска "пари за по-високото майчинство", по простата причина, че никой не отстоява към момента "по-високо". Само един пример (и и мн други), както и преди време писах именно в тази тема - въпрос на политика и приоритети, та примерът: РБ не участва в няколко военни мисии в чужбина, средствата за които към момента се покриват от републиканския бюджет (нищо, че не е БДОО, има механизми).




Не разбрах защо се смесват социално подпомагане и обезщетение за бременност и раждане и отглеждане на дете до 2г. възраст  newsm78
Защото се дават примери, които са казуси за Службите за социални грижи или както там се наричат. Компетентността е на различни ведомства. Именно. Трябва да се примиря, че държавните и общински структури не са в състояние да...изпълняват функциите си, да установяват нарушения и да налагат реални санкции ли? ТЦ, не съм навита.

Виж целия пост
# 1 462
Оооо с тези цитирания нищо не се разбира .
мама САННЯ благодаря за разяснението за дарението ,нямаше нужда .
Виж целия пост
# 1 463
Някои като дуднат, имат ли идея откъде да дойдат пари за по-високото майчинство?
Само на това искам да ми се отговори. Благодаря!
Там откъдето дойдоха и парите за увеличаване на МРЗ.
Моля!

Какво общо има МРЗ с майчинството? И правите ли сметка, че работник на МРЗ с всички удръжки, взима по-малко от тези, които са в майчинство. Включете си и парите за здравни усигуровки, плащани от работодателя докато се в отпуск за отглеждане на дете, та май пак станаха, колкото е МРЗ.
И не, не съм съгласна да ми вдигат на мен данъците, за да живеете вие спокойно, пък аз да се чудя как да оцелявам. Престанете да мислите за собствените си задници, защото 2-те години бързо ще минат и после ще сте от другата страна на барикадата ( ако въобще започнете работа )
Виж целия пост
# 1 464
А какво всъщност може да направи една майка с бебе на 1 година, в София, без баби?
Да го даде на ясла? Не става, сега едва приемат 2009 набор, после 2010, а 2011 и аз не знам кога...
И как да работи при това положение?
Просто ни хвърлят в мизерията /236 е прага на бедност, майчинството - 240/, пък ние да се оправяме.
Между другото, и места в детската кухня няма, така че нямаме и тази "привилегия".

Какви социални служби намесихте в моя пример, не разбрах?
Казвам "една майка", не съм казала "самотна майка".
Говоря по-скоро за липсата на алтернатива за втората година майчинство /освен частна бавачка, което не е алтернатива при много хора/.
Трябваше да има някакви бебешки яслени групи, но и те останаха само с проектите.
Виж целия пост
# 1 465
А какво всъщност може да направи една майка с бебе на 1 година, в София, без баби?
Да го даде на ясла? Не става, сега едва приемат 2009 набор, после 2010, а 2011 и аз не знам кога...
И как да работи при това положение?
Просто ни хвърлят в мизерията /236 е прага на бедност, майчинството - 240/, пък ние да се оправяме.
Между другото, и места в детската кухня няма, така че нямаме и тази "привилегия".

Какви социални служби намесихте в моя пример, не разбрах?
Казвам "една майка", не съм казала "самотна майка".
Говоря по-скоро за липсата на алтернатива за втората година майчинство /освен частна бавачка, което не е алтернатива при много хора/.
Трябваше да има някакви бебешки яслени групи, но и те останаха само с проектите.
категорично няма такова нещо. В момента в яслите приемат и трите посочени от теб набори, а до септември 2009 наабор трябва да е ИЗПИСАН вече. В Лозенец например извън приема тази година са останали 20ина деца. Всички останали, които са подали документи са приети, а тук няма нито едно ОДЗ и тази ясла е единствена в квартала. Има квартали с по 10 ОДЗ-та и по 5-6 ясли. Там със сигурност няма такъв проблем дори. Просто чета понякога и се чудя дали сте си направили труда изобщо да проверите как седят нещата. От отчетната ми тема няма нито едно неприето дете от тези, които кандидатстваха. Пък всички да са такива късметлии не ми се вярва.
Виж целия пост
# 1 466
Е да де. Не знам как точно са нещата с 2009 и 2010. Но 2011 не влизат в системата още - това поне го следя.
Виж целия пост
# 1 467
Оооо с тези цитирания нищо не се разбира .
мама САННЯ благодаря за разяснението за дарението ,нямаше нужда .

Вярно е и мен ме затрудняват...нямам идея как е точният термин. Да предположим "цитат в цитата".
За същността на дарението..има нужда, мн държа на ...това.
Виж целия пост
# 1 468
Оооо с тези цитирания нищо не се разбира .
мама САННЯ благодаря за разяснението за дарението ,нямаше нужда .

Вярно е и мен ме затрудняват...нямам идея как е точният термин. Да предположим "цитат в цитата".
За същността на дарението..има нужда, мн държа на ...това.
Казах няма нужда .Не ми пука кой като какво определя дарението .
Мога да дам и последната си хапка или да разделя последната хапка на детето с някой нуждаещ се .
Виж целия пост
# 1 469
Някои като дуднат, имат ли идея откъде да дойдат пари за по-високото майчинство?
Само на това искам да ми се отговори. Благодаря!
Там откъдето дойдоха и парите за увеличаване на МРЗ.
Моля!

Какво общо има МРЗ с майчинството? И правите ли сметка, че работник на МРЗ с всички удръжки, взима по-малко от тези, които са в майчинство. Включете си и парите за здравни усигуровки, плащани от работодателя докато се в отпуск за отглеждане на дете, та май пак станаха, колкото е МРЗ.
И не, не съм съгласна да ми вдигат на мен данъците, за да живеете вие спокойно, пък аз да се чудя как да оцелявам. Престанете да мислите за собствените си задници, защото 2-те години бързо ще минат и после ще сте от другата страна на барикадата ( ако въобще започнете работа )

МРЗ- 2г. -..съгласих се, нарича се Майчинство.
Общото е фондът, един, общ и за временна нетрудоспособосност.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия