НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 768
  • 2 412
# 1 500
А то това е запазена марка, лесно се пишат задължения за там, за където вече не отговаряш. И лесно се иска от там, където не пълниш или толкова, колкото не даваш. ...

Напротив, лесно и удобно е да имаме кратка памет явно.
Аз попитах - по времето на кое правителство майките са тънали в лукс, само от едното майчинство и то е било напълно достатъчно?
И защо спаха тогава?
Лесно е да приемеш нещо, а после да размислиш и да вдигаш врява.
Затова трябва да се мисли още преди да приемеш условията на това нещо...




Мхъ, от създаването си през 2006 г. до сега СНБМ основно спи http://www.snbm.org/index.php?p=231 .

Джуди, друг справедлив вариант е фондът "Общо заболяване и майчинство" да се раздели, като в Общо заболяване да внясат само тези, които имат намерение да боледуват, а в Майчинство - само планирано бъдещи майки.
Никой не търси и не очаква "идеална формула". Питаме - ЗАЩО точно 24 месеца, така както и миналата година попитахме ЗАЩО точно 18 месеца? Никой не отговори. Единствено ни обясниха, че България е "световен шампион" по майчинство - ЧИСТА ЛЪЖА! или...неинформираност...некомпетентност, недопустима за заеманите позиции = министър и управител на НОИ  hahaha.

А да..а тази година И нарушиха чл.26, ал.2 ЗНА
Чл. 26. (Отм., нов - ДВ, бр. 46 от 2007 г. ) (1) Изработването на проект на нормативен акт се извършва при зачитане на принципите на обоснованост, стабилност, откритост и съгласуваност.

(2) Преди внасянето на проект на нормативен акт за издаване или приемане от компетентния орган съставителят на проекта го публикува на интернет страницата на съответната институция заедно с мотивите, съответно доклада, като на заинтересованите лица се предоставя най-малко 14-дневен срок за предложения и становища по проекта.

и..не благоволиха дори да ни изслушат позицията в комисия, с което нарушиха чл. 28, ал. 3 от
Правилника за организацията и дейността на Народното събрание. Догодина вероятно ще откажат и да заведат писанието ни в деловодството  Joy
Виж целия пост
# 1 501
2006 г. е годината на Сътворението ли?
А в годините преди това какво будуваше?  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 502
2006 г. е годината на Сътворението ли?
А в годините преди това какво будуваше?  Mr. Green

Да, на сътворението на едно сдружение с нестопанска цел, което работи изцяло на доброволни начала. Кликни пиленце на линкчето, основно сънища си разказваме в СНБМ, преди да си вземем приспивателното.
Виж целия пост
# 1 503
2006 г. е годината на Сътворението ли?
А в годините преди това какво будуваше?  Mr. Green

Каквото и сега. Какво искаш да кажеш? Все пак не е сериозно сегашното правителство да живее с предизБорни обещания както предишното. Може би не бива да повтаряме и грешките си?
Ако живееш с тази мисъл, така ще си и в бъдеще. Кой ще сложи спирачката. Утре ще говорим за пенсии, а основната причина че няма пари пак е демографска. Тежко на нашите деца като дойде време да стават родители.
Виж целия пост
# 1 504
Е, доживяхме някакви тъпанарки да се подиграват със СНБМ! Stop
По-добре темата да се заключи.
Виж целия пост
# 1 505
И като си лафим за "справедливи" варианти, моля някой да ме светне що е то "осигурителни принципи"?
Виж целия пост
# 1 506
...Да, на сътворението на едно сдружение с нестопанска цел, което работи изцяло на доброволни начала. Кликни пиленце на линкчето, основно сънища си разказваме в СНБМ, преди да си вземем приспивателното.

Е, с това обръщение няма как да ви взема на сериозно!
А въпросното линкче ми е известно, много преди Вие лично да ме просветите! Благодаря Ви за опита.
Така че спокойно вземете приспивателното.

Да разбирам всичко това като отговор на моя въпрос, а именно през кое правителство майчинството е било напълно достатъчно - т.е. преди 2006 год. всичко е било наред...
А да разбирам ли, че всъщност роптаенето не е срещу липсващите 30 лв., които ще доведат майчинството до размер на минималната работна заплата, а само, заради "неспазеното обещание"?
Или че не е срещу онези неуредици, които водят до масовите измами с доходите и вземането на майчинство и от хора, които не попадат в категорията на нуждаещите се, а просто "им се полага", защото са родили деца на майка България?


П.П. А освен думата "Сътворение" останалото прочетохте ли? А най-вече разбрахте ли идеята?

П.П.П. Например, майчинството в Уисконсин е само 6 седмици. И тъй като пак няма да го разберете, ето ви пример - след като се преборите да вземете 30-те лева, ромката ще се реди с вас и ще взема 300 лв.
Виж целия пост
# 1 507
...Да, на сътворението на едно сдружение с нестопанска цел, което работи изцяло на доброволни начала. Кликни пиленце на линкчето, основно сънища си разказваме в СНБМ, преди да си вземем приспивателното.

Е, с това обръщение няма как да ви взема на сериозно!
А въпросното линкче ми е известно, много преди Вие лично да ме просветите! Благодаря Ви за опита.
Така че спокойно вземете приспивателното.

Да разбирам всичко това като отговор на моя въпрос, а именно през кое правителство майчинството е било напълно достатъчно - т.е. преди 2006 год. всичко е било наред...
А да разбирам ли, че всъщност роптаенето не е срещу липсващите 30 лв., които ще доведат майчинството до размер на минималната работна заплата, а само, заради "неспазеното обещание"?
Или че не е срещу онези неуредици, които водят до масовите измами с доходите и вземането на майчинство и от хора, които не попадат в категорията на нуждаещите се, а просто "им се полага", защото са родили деца на майка България?


П.П. А освен думата "Сътворение" останалото прочетохте ли? А най-вече разбрахте ли идеята?


 newsm45  намрачних се. Веднага почвай да ме взимаш насериозно, щото иначе си обръсвам мустаците newsm47 . От това от раз IQто ми става на макс и веднага започвам да обяснявам за златните моменти в историята на човечеството, през които майките са тънели в лукс.
Голяма веселба е днес в темата  Money. Още едно чудесно справедливо предложение - да се въведе подоходен критерий за получаване на това обезщетение.
"масовите измами с доходите и вземането на майчинство" - ми що компетентните органи не земат да се опитат да ги поборят малко тия масови измами. Нямало механизми...ми да ги посъздадат бе..или кухите лейки от СНБМ да се пробваме да им дадем някоя идейка по въпроса  newsm78

А "30 лв." са 50 - от пролетта МРЗ става 290 лв.
Виж целия пост
# 1 508
И за мен летоброенето не почва с 2006, нито с 2011. Почва от времена, в които е нямало ни майчинство, ни пенсии. И държави е имало доста преди съчиняването им. 
А защо да са 18 или 12 месеца? Вие какви разчети имате?
Нека не набъркваме в кюпа и общото заболяване, да се спрем на майчинствата или ще се намесят и пенсиите. За пенсиите си имаше и има тема. Там също питах каква информация и какви предложения реални за зашиване на дупките в чувала се предлагат. Освен голи емоции, гарнирани със синдикални призиви и безсмислено крещене никой нищо не поясни. Искам! Ми хубаво- онези пък не дават.
 
Наличието на процедурни нарушения е друг въпрос. Цели наредби си отиват поради такива. След това процедурата се спазва и се приема същото решение, най- често.
Лично за мен е важно да има анализ на наличните средства и реалистичен план за изпълнение в приходна и разходна част. Далеч въпросът не опира само в увеличаване на разходите, и задоволяване на принципа "Дайте!", а най- вече доколко и какво е възможно да се получи.
Едва ли 30-те лева ще оправят майките или ще съборят бюджета, но лично аз за второто не съм сигурна, може наистина да не може. Това не е личната ми каса.
Принципно прескачам емоционалните спорове- напълно са безсмислени, когато иде реч за пари. Би ми било интересно какъв анализ на бюджета представят и каква информация имате вие.
 
Осигурителните принципи, като всички други принципи са принципи, понеже са общи, а не конкретни правила, обективирани в конкретни цифри. И в колективния принцип дори има преосмисляне, че незачитането на частния интерес и личния принос не води до добрини. Понеже иде видов ден и приносящият си казва "Бе аз ли съм най- простият? Че що да се внасям на чисто и изцяло?". Въпросът е не в принципа, а в конкретната мярка, с която се реализира той.

А да се ръсят обещания без изначални намерения да се спазят е по- зле от директен отказ.
Кой драпа преди време обезщетението да не се обвързва с МРЗ, помните ли?

Личните нападки не са ли за едни други теми? Толкоз са много такива теми, че съм сигурна, че ще стигнат на желаещите да участват. Освен да се освободите /а според мен по- скоро да се натоварите/ емоционално друга полза няма.
Виж целия пост
# 1 509
И като се направи сметката и не влагаме нищо за подобряване на раждаемостта, плодовете, които ще берем ще бъдат много горчиви.
да, продължавай моля, какви ще са плодовете които ще берем ?

Когато след 20-30 години дойде да време да вземаш пенсия, няма да получаваш толкова, колкото внасяш сега под формата на социалните осигуровки. Ще получаваш толкова, колко ще внасят двешните новородени. И колкото по-малко са те, толкова по-малко ще получаваш - като пенсия, като блага, здравно обслужване и т.н.
Затова спестените днес 30лв. ще доведат до значително намаляване на благата в бъдеще.
Ето такива плодове ще берем.
Виж целия пост
# 1 510
...
Наличието на процедурни нарушения е друг въпрос. Цели наредби си отиват поради такива. След това процедурата се спазва и се приема същото решение, най- често.
Лично за мен е важно да има анализ на наличните средства и реалистичен план за изпълнение в приходна и разходна част...

От което не следва, че спокойно и без никакви санкции следва да се нарушават нормативни актове. Надявам се, че като юрист споделяш това.
Миналата година, при обсъждането на предложението за увеличаване на периода от 12 на 18 м., финансови разчети не бяха предоставени дори и на членовете на Комисията по труд и социална политика. Тая година немАхме удоволствието да послушаме как си хортуват по въпроса, та тънем в неинформираност.
 
Виж целия пост
# 1 511
И като се направи сметката и не влагаме нищо за подобряване на раждаемостта, плодовете, които ще берем ще бъдат много горчиви.
да, продължавай моля, какви ще са плодовете които ще берем ?
Когато след 20-30 години дойде да време да вземаш пенсия, няма да получаваш толкова, колкото внасяш сега под формата на социалните осигуровки. Ще получаваш толкова, колко ще внасят двешните новородени. И колкото по-малко са те, толкова по-малко ще получаваш - като пенсия, като блага, здравно обслужване и т.н.
Затова спестените днес 30лв. ще доведат до значително намаляване на благата в бъдеще.
Ето такива плодове ще берем.
а защо не - сегашните новородени след 30г. ще работят по-ефективно и ще изкарват повече, съответно ще взимам повече отколкото сега внасям.
Дори сега в БГ има безработица, недостатъчно детски градини, лекари и болници, няма и пари, няма и да има скоро. Как в бъдещето ще се отглеждат повече деца от колкото са сега?
Виж целия пост
# 1 512
мисля, че не знаеш точно какво говориш и въобще не си в час  Thinking
Виж целия пост
# 1 513
...
Наличието на процедурни нарушения е друг въпрос. Цели наредби си отиват поради такива. След това процедурата се спазва и се приема същото решение, най- често.
Лично за мен е важно да има анализ на наличните средства и реалистичен план за изпълнение в приходна и разходна част...

От което не следва, че спокойно и без никакви санкции следва да се нарушават нормативни актове. Надявам се, че като юрист споделяш това.
Миналата година, при обсъждането на предложението за увеличаване на периода от 12 на 18 м., финансови разчети не бяха предоставени дори и на членовете на Комисията по труд и социална политика. Тая година немАхме удоволствието да послушаме как си хортуват по въпроса, та тънем в неинформираност.
 
Ма кой твърди, че следва. Нали това пиша- нарушена процедура- отмяна на наредба /примерно/. Това е санкцията.
Което, писах пак, не пречи процедурата да си се подкара, да се спази и тоз, дето ще взема решението, пак да си го вземе същото. Няма да е сефте.
 
Беше ми интересно на вас какви разчети ви дадоха, да речем, за наличните средства във фонда и какъв план /бюджетът нали си е това- чист план/ за приходи и разходи. Никакви ли? Защо сте убедени, че може и има откъде да се вземат 30.00 или 50.00 лв.? И най- вече защо смятате, че е редно да се продължава да се изчисляват обезщетенията на база 12 последни месеца?
На мен, например, наистина ми се зловиди едно женче да се поосигурява една годинка, да повзема после две годинки обезщетение и след туй- дим да го нема. Пък други да опъват каиша с години и да се внасят на бяло.
Съвсем опростено- като ще взима обезщетения две годинки да му вземем поне двугодишната база. Какво лошо има в това? Нали се била осигурявала?
В противен случай има още по- лесно- няма НОИ, няма обезщетения, няма пенсии. Който има си събира бели пари за черни дни и толкоз. Натам се отива, след като едни плащат, а не точно те ползват или ползват почти наравно с невнасящите или внасящите в пъти по- малко. Продължават да текат майките, висели вкъщи и вземали майчинства, дали децата си по ясли, да речем. Вчера ми мина случай пак. Внасят се за по годинка и хоп- по майчинство. След това никой не вижда и лев от тях.


Виж целия пост
# 1 514
Бременността и раждането е особено състояние на жената, в което трябва да полага извънредни грижи за себе си и за бебето. Не е точно заболяване, но и не може да се каже, че жената е в състояние да изпълнява обичайните си трудови задължения.
В същото време трябва да й се осигури максимален комфорт и грижа, както от близките, така и от държавата, при условие, че държавната политика е насочена към увеличаване на раждаемостта и подобряване здравето на децата.
Сигурно под 1% са бременните с патологични бременности, които не могат да изпълняват трудовите си задължения. За тах се полагат извънредни грижи като медицинско обслужване и право на болничен за времето през което не могат да изпълняват трудовите си задължения. факт е, обаче, че всяка втора в България излиза в болничен в деня, в който разбере, че е бременна и се приема за нормално. То са фаршиви ЛКК, то е чудо. Ако се спре поне това източване сигурно би имало пари за по-високо майчинство, но очевидно схващането в тая държава е, че бременната не е в състоявие да изпълнява трудовите си задължения и трябва от втория месец да подпира дивана.
мама САННЯ , подоходния критерии за майчинството би бил едно от най-малоумните предложения. Тази история да вземем от богатите и да дадем на бедните е крайно време да спре. Не виждам защо моето майчинство би следвало да е по-малко от на радка от филиповци само защото аз съм по-богата от нея. просто е безумно въобще да се говори за подоходен критерии.
Когато след 20-30 години дойде да време да вземаш пенсия, няма да получаваш толкова, колкото внасяш сега под формата на социалните осигуровки. Ще получаваш толкова, колко ще внасят двешните новородени. И колкото по-малко са те, толкова по-малко ще получаваш - като пенсия, като блага, здравно обслужване и т.н.
Затова спестените днес 30лв. ще доведат до значително намаляване на благата в бъдеще.
Ето такива плодове ще берем.
Тоест ти смяташ, че с 30 лева повече ще се стимулира раждаемостта, че да има вбъдеще повече данъкоплатци  newsm78. Аз мисля, че не. Ако някой ражда за 30 лева месечно, то мисля, че света ще оцелее и без това дете...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия