НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 738
  • 2 412
# 1 575
Fanni , казваш, че минималното майчинство в ЕС става от 14 на 20 седмици. Ми при нас 90% ос заплата се получава 410 дни, което е 58 седмици и още 55 държавата плаща по 240. И това ако не е тройно надскачане на минималните изисквания здраве му кажи. И при тройно по-дълго майчинство не ни харесва  newsm78. Май аз нещо не схващам, но пък се сещам за една чудесна българка поговорка по случая "На гол гъз чифте пищови". Оправихме всичко в тая държава, че екстрите да са ни 3 пъти по-големи от европейците, които ще се наложи да ни хранят като се наредим на опашката за помощи. И още нещо - демографската криза не се боли с повишаване на майчинството от 240 на 270 лева, а с мерки като ограничаване на престъпността, повишаване на качеството на образованието и здравеопазването, възможност за работа и развитие. Тези прослойки, които биха се заинтересовали от 30 лева увеличение на майчинството и биха раждали заради тези 270 лева определено не са прослойките, които искаме да се плодят и да "оправят" демографския ни проблем .

Не казвам това. Казвам че не се планират мерки съобразно приетата стратегия. Някой да е предприел мерки за ограничаване на престъпността, повишаване на качеството на образованието и здравеопазването, възможност за работа и развитие. Ние ли да ги предприемем? А за тридесетте лева- мотивите не ми харесват. Ще се радвам да се съгласят управляващите с теб и да действат. Те отричат ли че тази система за майчинство не работи- не! Т.е. като навържем нещата- трябва да очакваме при тези условия да се повиши раждаемостта. Не ми е ясна иначе стратегическата им цел.
Раждаемостта не зависи само от парите, едва ли някой ще оспори това. Предполагам че не одобряваш сегашната система. ОК! Но като тя не стимулира раждаемостта, следва ли от това извода че трябва да се ощетят работещите майки.  Единственото, което призна Митрева пред нас, че демографската криза не е в ресора на МТСП. Нища че като основна причина за проблем с пенсиите се изтъква демографската криза.


Виж целия пост
# 1 576
"...с наложеното в неделя вето държавният глава атакува освен възрастта за пенсиониране и отпадането на швейцарското правило за преизчисляване на парите за старост, както и увеличаването с шест месеца на периода за пресмятане на средствата за майчинство."

http://www.monitor.bg/article?id=318310

Засега.
Виж целия пост
# 1 577
при мене пък се случи следното ..... от септември останах без работа .....-следващият месец разбрах ,че съм бременна....
Преди септември имам непрекъснати осигуровки близо 6 години.....Сега се получава така ,че ако искам да съм честна, нямам право на майчинство защото не работя .....
А бюрото по труда?Би трябвало да ти вземат и обезщетението от него ?

От БТ не дават майчинство. Mr. Green

А аз друго се сетих. Че НОИ сами се прецакват с тия 24 месеца изчисление.
Обяснявам -  безработна жена/която никога не е работила/ забременява и започва да се осигурява на някаква заплата при приятелска фирма. Не максимална, а някаква средна. Осигурява се 8 месеца, от тях поне 6 - в болнични.
Когато и се изчислява майчинството НОИ и смята останалите месеци от 8 до 24 без осигуровка на МРЗ -  т.е. 270 лв. за 16 месеца.
И накрая сумата за майчинство става съвсем прилична.

Именно! Държавната администрация повелена от парламента насърчава безсъвестните граждани и всички лешпери да продължат да са безсъвестни и да продължат да лешперят. А граждани, които съвестно се осигуряват, плащат данъци и т.н., получават същото "обещетение" както всички лешпери. Даже държавата и отделни хора имат наглостта да поставят ВСИЧКИ майки под общия знаменател на дръпачи на пари и придобивки.
Тая държава няма да я има след десетина години.

По отношение на ветото - много е закъсняло това "включване" от страна на Първанов - вече всичко си загубил, мой човек, няма връщане назад.
Виж целия пост
# 1 578
Fanni , казваш, че минималното майчинство в ЕС става от 14 на 20 седмици. Ми при нас 90% ос заплата се получава 410 дни, което е 58 седмици и още 55 държавата плаща по 240. И това ако не е тройно надскачане на минималните изисквания здраве му кажи. И при тройно по-дълго майчинство не ни харесва  newsm78. Май аз нещо не схващам, но пък се сещам за една чудесна българка поговорка по случая "На гол гъз чифте пищови". Оправихме всичко в тая държава, че екстрите да са ни 3 пъти по-големи от европейците, които ще се наложи да ни хранят като се наредим на опашката за помощи. И още нещо - демографската криза не се боли с повишаване на майчинството от 240 на 270 лева, а с мерки като ограничаване на престъпността, повишаване на качеството на образованието и здравеопазването, възможност за работа и развитие. Тези прослойки, които биха се заинтересовали от 30 лева увеличение на майчинството и биха раждали заради тези 270 лева определено не са прослойките, които искаме да се плодят и да "оправят" демографския ни проблем .

Не казвам това. Казвам че не се планират мерки съобразно приетата стратегия. Някой да е предприел мерки за ограничаване на престъпността, повишаване на качеството на образованието и здравеопазването, възможност за работа и развитие. Ние ли да ги предприемем? А за тридесетте лева- мотивите не ми харесват. Ще се радвам да се съгласят управляващите с теб и да действат. Те отричат ли че тази система за майчинство не работи- не! Т.е. като навържем нещата- трябва да очакваме при тези условия да се повиши раждаемостта. Не ми е ясна иначе стратегическата им цел.
Раждаемостта не зависи само от парите, едва ли някой ще оспори това. Предполагам че не одобряваш сегашната система. ОК! Но като тя не стимулира раждаемостта, следва ли от това извода че трябва да се ощетят работещите майки.  Единственото, което призна Митрева пред нас, че демографската криза не е в ресора на МТСП. Нища че като основна причина за проблем с пенсиите се изтъква демографската криза.

Аз не мисля, че не се прави нищо по отношение на образованието, престъпността и здравеопазването. За възможностите за работа и развитие мисля, че просто толкоз им стигат възможностите (умствените), а не е от липса на желание. И това им го признавам независимо от принципната ненавист, която изпитвам към сегашното правителство. То не става с магическа пръчка - хоп и айде - всичко да е реформирано.
Виж целия пост
# 1 579
Президентът нищо друго не може да направи по отношение на определен законопроект, освен да му наложи вето. По- рано нищо не може да стори. Ако ветото бъде преодоляно може най- много да инициира производство пред КС за атакуване на част от закона като неконституционосъобразна. Той не е законодателен орган, все пак. Такива са му правомощията.
Виж целия пост
# 1 580
Fanni , казваш, че минималното майчинство в ЕС става от 14 на 20 седмици. Ми при нас 90% ос заплата се получава 410 дни, което е 58 седмици и още 55 държавата плаща по 240. И това ако не е тройно надскачане на минималните изисквания здраве му кажи. И при тройно по-дълго майчинство не ни харесва  newsm78. Май аз нещо не схващам, но пък се сещам за една чудесна българка поговорка по случая "На гол гъз чифте пищови". Оправихме всичко в тая държава, че екстрите да са ни 3 пъти по-големи от европейците, които ще се наложи да ни хранят като се наредим на опашката за помощи.

В някои неща екстрите са ни 3 пъти по-големи, в други са 10 пъти по-малки. Сумарно като условия за отглеждане на деца си мисля че сме доста по-назад от повечето страни, с които сравняваш.
Нямам против да минем на минимално майчинство, но и да се поизравним с някои други държави като условия, за да има някаква равнопоставеност все пак. А иначе като Тотю да гледаме само част от пейзажа (тази, която ни устройва, за да си докажем тезата), а да пропуснем цялото останало бунище - мисля че не е логично.
Виж целия пост
# 1 581
Fanni , казваш, че минималното майчинство в ЕС става от 14 на 20 седмици. Ми при нас 90% ос заплата се получава 410 дни, което е 58 седмици и още 55 държавата плаща по 240. И това ако не е тройно надскачане на минималните изисквания здраве му кажи. И при тройно по-дълго майчинство не ни харесва  newsm78. Май аз нещо не схващам, но пък се сещам за една чудесна българка поговорка по случая "На гол гъз чифте пищови". Оправихме всичко в тая държава, че екстрите да са ни 3 пъти по-големи от европейците, които ще се наложи да ни хранят като се наредим на опашката за помощи.

В някои неща екстрите са ни 3 пъти по-големи, в други са 10 пъти по-малки. Сумарно като условия за отглеждане на деца си мисля че сме доста по-назад от повечето страни, с които сравняваш.
Нямам против да минем на минимално майчинство, но и да се поизравним с някои други държави като условия, за да има някаква равнопоставеност все пак. А иначе като Тотю да гледаме само част от пейзажа (тази, която ни устройва, за да си докажем тезата), а да пропуснем цялото останало бунище - мисля че не е логично.
Сподели с какво да се поизравним с други държави като условия. Аз моята теза съм си я доказала и на практика. Не разбрах обаче каква е твоята?
Виж целия пост
# 1 582
Моята теза е, че трябва да изравним максимума " бедни трудещи се с доходи под жизнения минимум" и от 85% да станат 35% като в Чехия, например. Само това искам.
1. Да се насърчат осигуряващите се майки,
2. да се осигурят човешки условия при максимум 16 деца в група в градина или ясла.
3. да се насърчат работодателите да наемат майки с малки деца.
4. да се въведе облагане на доходите според броя деца, които се отглеждат в семейството, а не на общи основания.

Преди да ми гракнете, че сме с най-ниските данъци, вж. горе в кавичките и да кажа още, че това не е така, заради скъпите косвени данъци. Наангро тежестта е до 68% от дохода за тези, които декларират и плащат всичко - държавни и общински данъци, държавни и месни такси, задължителни застраховки.
Виж целия пост
# 1 583
"...с наложеното в неделя вето държавният глава атакува освен възрастта за пенсиониране и отпадането на швейцарското правило за преизчисляване на парите за старост, както и увеличаването с шест месеца на периода за пресмятане на средствата за майчинство."

http://www.monitor.bg/article?id=318310

Засега.
ooooh! Направо да гледат 10 години назад за изчисляване средствата за майчинство и да си оправят живота. Все ще ударят най-слабата социална група - майките и пенсионерите.  #Cussing out  #2gunfire
Виж целия пост
# 1 584
Моята теза е, че трябва да изравним максимума " бедни трудещи се с доходи под жизнения минимум" и от 85% да станат 35% като в Чехия, например. Само това искам.

И как по-конкретно да се случи това? С министерско постановление? Simple Smile
Виж целия пост
# 1 585
Сподели с какво да се поизравним с други държави като условия. Аз моята теза съм си я доказала и на практика. Не разбрах обаче каква е твоята?

Не знам точно какво си доказала на практика, нито съм запозната с тезата ти. Съжалявам ако съм го пропуснала като информация, но ми е трудно да разбера точно какво питаш. Трябва да споделяме лични съдби или не е това въпроса?



Виж целия пост
# 1 586

4. да се въведе облагане на доходите според броя деца, които се отглеждат в семейството, а не на общи основания.


Това ми звучи на ергенския данък от едно време....
Виж целия пост
# 1 587

4. да се въведе облагане на доходите според броя деца, които се отглеждат в семейството, а не на общи основания.


Това ми звучи на ергенския данък от едно време....

Не е точно така - семейно подоходно облагане имаше 2007 г. или 2008 г., не помня вече, махнаха го заради плоския данък.  Peace Аз принципно съм за детски за всички деца без оглед на доход, на к. др.-та алтернатива е точно семейното подоходно облагане.
Виж целия пост
# 1 588
Абе момичета, не разбрахте ли че държавата се чуди само как да прецака хората???
Без оглед на това дали са майки, бащи, безработни и инвалиди......

Аз лично на някой желаещ управляващ ще давам по 240 лв на месец +35 лв детски за да ми покаже, какво и колко ще купи и какви сметки ще плати.
Тези пари са за майката и бебето- порнография.
Дреме ми какво било в ЕС, колко евтин бил тока в БГ и колко дълго било майчинството...
Ама в ЕС таткото взима едни 2000 Евро и му дреме на х**я за майчинството на благоверната!

Аз работя яко, плащам мн. големи данъци и един хубав ден- изкълчване на капачето на коляното и менискус.... две операции, пари за импланти(1500 лв) и лекарства (антикоагуланти 1800 лв) и от НЗОК една сопа.
Всичко от джоба.......

Деца на тази държава не и трябват!
Виж целия пост
# 1 589
allanna ,ти си го казала:държавата се чуди само как да прецака хората
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия