НОИ пак прецаква МАЙКИТЕ с майчинството за 2-та година,бясна съм

  • 104 677
  • 2 412
# 1 740
И като се увеличи от 240 на 270 примерно какво ще стане? Ще си оправят положението ли тези майки? Не мога да го приема и това е!

Факт е, че сме бедна държава и на много други места по света е много по-добре, но не това е начинът.  Stop

Виж целия пост
# 1 741
Хайде сега ,ще почнем да си мерим кой, колко осигуровки внасял...
То за това системата е солидарна. Защото едни внасят по 10г. и тогава решават да имат деца, а други тъкмо завършили средното забременяват и раждат.

Спящата, а колко майки могат да се възползват от опцията да се върнат на работа след по-малко от 1г.?
Едва ли са много.

Миналата година парите не стигнаха за всички, за тази не знам как е положението  Peace
Виж целия пост
# 1 742
Децата са малко, парите не са много.
Минималната заплата е минимумът за възнаграждение на full-time mother /майка на пълен работен ден/
Ползите за децата, обществото и държавата са достатъчно, за да се направи.

Осигуровки плаща не само майката, но и бащата. Детето е общо, В общият случай и двмата родители се осигуряват десетилетия, Не искам да квалифицирам какво е да се пестят 360лв.  на година. Това е малка част от собствените им осигуровки за една година.

ППМързеливите, обикновено не са щастливи да са с децата и не стигат до втората година. И да бяха, докога заради малцинство ще се наказва мнозинството?!
Виж целия пост
# 1 743
Замислете се, че само ако увеличат майчинството на 270 лв са необходими около 15 000 000 допълнителни лева, които нали се сещате, че ще ги вземат от работещите. Сто пъти по-добре е тези милиони да се вложат в изграждането на детски градини и ясли (друг е въпросът дали наистина всъщност биха се пренасочили в това)
Аз пък се сещам за едно друго място откъдето могат да се вземат, че да артисат - от парите, които парламентарно представените политически партии вземат за избран депутат - 15000х240х12=43 200 000 лв годишно. Обаче според мен бива да се дават не за втората година майчинство (тя е личен избор и човек трябва да си прави сметката може или не може да си я позволи), а за майки на болни деца, защото те в повечето случаи и да искат не могат да работят, защото са приковани към детето си.
Но ме дразни факта, че когато някой поиска пари - я за увеличение на заплати, я за социални плащания, една камара народ му скача, че не ще да плаща за майки, за учители, за лекари, за пенсии, за полицаи... но явно никой няма нищо против сумите, които се дрискат по политически партии, депутати (ония безотчетните, необлагаемите в пликчетата) или се източват чрез съмнителни обществени поръчки (нека се включи някой специалист по строеж на пътища и да каже възможно ли е 3км път да струва 60млн лева, питам от любопитство - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1514776)
Виж целия пост
# 1 744
Да, да, всички са работили поне по 10 години и за не по-малко от 1500 -2000 лева.


И-и, дано повече такива източващи в тая държава! То това с хилядите левове спря, още като увеличиха базата за изчисляване първата година на 18 месеца. Сега вече е 24...
Виж целия пост
# 1 745


ППМързеливите, обикновено не са щастливи да са с децата и не стигат до втората година. И да бяха, докога заради малцинство ще се наказва мнозинството?!

Много умно ! Shocked
Мързеливите се връщат бързо на работа ! Shocked Shocked

Как не съм се сетила , че ме мързи и затова се връщам на работа ! doh doh
Не само мързелива , ми и тъпа съм ! tantrum tantrum
Виж целия пост
# 1 746
Вярно че съм забравила кавичките, че тук са трудни, но виж смисъла, а не се докачай.
Толкова е абсурдно това с мързела... от друга страна мързи ме да гледам децата /не ми харесва го има.
Виж целия пост
# 1 747


ППМързеливите, обикновено не са щастливи да са с децата и не стигат до втората година. И да бяха, докога заради малцинство ще се наказва мнозинството?!
Много умно ! Shocked
Мързеливите се връщат бързо на работа ! Shocked Shocked
Как не съм се сетила , че ме мързи и затова се връщам на работа ! doh doh
Не само мързелива , ми и тъпа съм ! tantrum tantrum

Ха, ха, ха ,че и не сме щастливи с децата!  Joy Толкова нещастлива бях с първото ми дете, че планираме с мъжа ми второ, но също няма да остана втора година в майчинство.
Виж целия пост
# 1 748
Аз се чудя сега от мързел ли съм се върнала на работа след 1та година или от егоизъм...) пък знам ли, може и още някое обяснение да се пръкне.)
Лично аз, прехвърлих майчинството на баба ми пенсионерка и си работех.
И с второто живот и здраве така ще стане. Дори не планирам и 1г. да изкарам само на майчинство, тъй като ще изтърва 1-2проекта ако го направя.
Виж целия пост
# 1 749

Осигуровки плаща не само майката, но и бащата. Детето е общо, В общият случай и двмата родители се осигуряват десетилетия, Не искам да квалифицирам какво е да се пестят 360лв.  на година. Това е малка част от собствените им осигуровки за една година.


Ама и бащите ли се осигуряват за бременност и майчинство? Grinning

На мен винаги ми е било странно как майките не знаели, че ако пуснат детето си на ясла, трябва да се върнат на работа.
Виж целия пост
# 1 750
Тук трябва да се намеси счетоводител или юрист.
Аз си спомням за обща заболеваемост, бременност и майчинство като един параграф - ЗО с право на болничен.

И намирам въпросът за дребнав независимост от отоговорът му. Заради високите осигурителни вноски и практическата им полза - вид данък.

ПП За яслата е редно да има месец разминаване, по-добре даже два. Защото детето не е книга, която зачисляваш. Ако има чудесно. Ако не и не ги увеомяват някъде, какво да мислят като гледат дете и обикновено поработват...
Виж целия пост
# 1 751
На мен пък ми е чудно, защо толкова се шири мнението, че като се върнеш на работа все едно си изоставил детето. Тук е пълно с реплики, че до две години детето трябва да се гледа от майката, че не трябвало да се отделя от майката и т.н. Все едно, тези които са се върнали на работа са си зарязали децата. Аз не познавам човек, които да работи 168 часа седмично.

Някак не мога да съжаля някой, че видите ли се скапва да си гледа детето през втората година с мизерните 240лв /пък били те и 270лв/. Цял ден виси по градинките, цъка с дистанционното, пере, готви и т.н.
Пък ние дето си гледаме децата, перем, готвим и на работа ходим, изведнъж се оказахме някакви мързеливци.
Виж целия пост
# 1 752
Аз пък още миналата година не "чукнах в гугъл", а влязох в страницата на ЕК. Та, от таблицата, която направих тогава, с данните от там:
- 2 месеца преди раждането и 3 месеца след това по 80% от заплата; но по 11 месеца платен отпуск за майката и още толкова за бащата до 8-годишна възраст на всяко дете, т. е. родителите имат сумарно1 месец повече платено "майчинство" от в БГ  Wink ;
- Литва - минимум 85% от осигурителния доход до двегодишна възраст (миналата година и Тотю призна в едно ТВ предаване с половин уста, че в Литва майчинството май е също толкова дълго, колкото у нас  Simple Smile );
- Унгария - обезщетение за оглеждане на дете до 2-годишна възраст, както и такова до тръгване на училище, ако единият от двамата родители го гледа вкъщи; отново не се нарича майчинство;
Финландия - обезщетение до 3-годишна възраст, ако детето не посещава общинско детско заведение; отново не се нарича майчинство;
Чехия - обезщетения за отглеждане съответно на дете до 2, 3 или 4-годишна възраст;.
Детските надбавки умишлено ги пропускам, като те достигат и до 1000 евро на месец/ дете, а и в много страни са без подоходен критерий  Mr. Green
А, пропуснах и Румъния, защото там по публикации в пресата щеше да се променя първата година от 85% на 70% от осигурителния, а втората нямаше да се плаща, но в страницата на Европейската комисия си стоеше още 85% две години.

На първата държава си пропуснала името, но другите които си "чукнала" са много известни икономическите шампиони.  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 753

Осигуровки плаща не само майката, но и бащата. Детето е общо, В общият случай и двмата родители се осигуряват десетилетия, Не искам да квалифицирам какво е да се пестят 360лв.  на година. Това е малка част от собствените им осигуровки за една година.


Ама и бащите ли се осигуряват за бременност и майчинство? Grinning
Да, ОЗМ . И мъжете го плащат.
Виж целия пост
# 1 754
На мен пък ми е чудно, защо толкова се шири мнението, че като се върнеш на работа все едно си изоставил детето. Тук е пълно с реплики, че до две години детето трябва да се гледа от майката, че не трябвало да се отделя от майката и т.н. Все едно, тези които са се върнали на работа са си зарязали децата. Аз не познавам човек, които да работи 168 часа седмично.

Някак не мога да съжаля някой, че видите ли се скапва да си гледа детето през втората година с мизерните 240лв /пък били те и 270лв/. Цял ден виси по градинките, цъка с дистанционното, пере, готви и т.н.
Пък ние дето си гледаме децата, перем, готвим и на работа ходим, изведнъж се оказахме някакви мързеливци.
Аз съм съгласна с това мнение напълно!
Знам от близки обаче,че това е макар  и минимално някакъв доход за семейството.Работа в малкия град няма и това е като спасение.-за предпочитане пред нищото.За това е борбата за повече пари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия