Предучилищна - набор 2005 - 3

  • 44 599
  • 738
# 345
Сещам се за особеностите при -йо и -ьо, но това май не е към звуковия анализ?  newsm78 А може и да бъркам.

Трябва да е към звуковия анализ и в този случай 2 букви правят 1 звук, нали !?  Wink
а не са ли два звука -"и"+"о"  newsm78
Виж целия пост
# 346


Трябва да е към звуковия анализ и в този случай 2 букви правят 1 звук, нали !?  Wink
а не са ли два звука -"и"+"о"  newsm78
[/quote]

ето затова ми трябва литература  Wink

Виж целия пост
# 347
Сещам се за особеностите при -йо и -ьо, но това май не е към звуковия анализ?  newsm78 А може и да бъркам.

Трябва да е към звуковия анализ и в този случай 2 букви правят 1 звук, нали !?  Wink
а не са ли два звука -"и"+"о"  newsm78
Ще питам дъщеря ми - 3 кл. Толкова добре се справя с тези неща, че чак срам ме хваща от нея. И всичко си учи в у-ще, без моя помощ
Виж целия пост
# 348
Сещам се за особеностите при -йо и -ьо, но това май не е към звуковия анализ?  newsm78 А може и да бъркам.

Трябва да е към звуковия анализ и в този случай 2 букви правят 1 звук, нали !?  Wink
а не са ли два звука -"и"+"о"  newsm78
Ще питам дъщеря ми - 3 кл. Толкова добре се справя с тези неща, че чак срам ме хваща от нея. И всичко си учи в у-ще, без моя помощ
каси, децата в едно и също училище ли ще бъдат?
Виж целия пост
# 349
А кебапчета дали ще получим?  newsm78
Joy

Аз отсега съм се замислила да организирам щаб у нас  с приятели и роднини за първия работен ден на месец май, защото се оказа, че в желаното от нас училище не приемат предварително молби и опашката от желаещи в първия обявен ден започвала да се оформя още през нощта. Та нощното дежурство ще изкараме по-леко - всеки по два часа, не е зле и за кебапчета да помисля Laughing , няма да оставя хората гладни и жадни...
Виж целия пост
# 350
Конкретно за 131-во ми казаха, че есента ще има прекрасна учителка за първокласниците. Учителка от друго училище каза, че ако имаше дете, което есента да е първи клас - би го пуснала при нея.
Да, това е точно така Peace Назад в темата писах, че това е единствената учителка, дошла на крака да ми се представи! Останах много впечатлена от дамата и съм сигурна, че е прекрасен преподавател Peace
Самото училище не ме радва обаче....
Виж целия пост
# 351
По мои спомени: йо - 2 звука; ьо - 1 звук, но ще ида да питам в темата за българския език. А може и да попитам довечера сина ми.  Mr. Green
Виж целия пост
# 352
Като попълниш въпросника вярно позволява да отвориш букварите. Те всички са за първи клас, но са издания от различни години. Този, от който правихме упражненията е от 1976 с автори Хр.Василев, Г.Веселинов, М.Москов, М.Ангелова, М.Костова - корицата е в оранжево. Казах, че съм пристрастна, защото това е букварът, по който аз съм учила.

Този буквар и ние го имаме.Страхотен е.Детето е впечатлено от картинките и от това,колко лесно и последователно е обяснено всичко.
Ние си пазим и тетрадките,учебниците,читанките,математиките от онова време.Детето си ги ползва свободно без проблеми.Имам и един учебник по математика на руски-невероятно просто е обяснено всичко,с много,много картинки,разбираем.Ето такива учебници бих искала да има детето ми.
Виж целия пост
# 353
Чакай да видиш какви чудеса ни чакат с учебниците.  ooooh!

Ето тук има чудесно поднесена информация.
Не зная тези подробности дали са важни за някого, но и без това ги имам написани, да ги копирам тук.
•   Буквата се чете и пише.
•   Звукът се чува и изговаря.
•   Звуковете са гласни или съгласни.
•   Гласните съдържат само глас и образуват срички. Те са шест на брой: А-Ъ; О-У; Е-И.
•   Съгласните са сонорни, звучни или беззвучни.
•   Сонорните съгласни съдържат много глас и малко шум. Това са съгласните в думата ЛаМаРиНа + Й.
•   Звучните съгласни съдържат глас и шум.
•   Звучните съгласни са Б, В, Г, Д, Ж, З. Това са първите шест съгласни в азбуката или съгласните в думите БоЗа, ВоДа, ЖеГа.
•   Беззвучните съгласни са П, С, Ф, Т, Ш, К и Х, Ц, Ч. Те съдържат малко глас и много шум.
•   В края на думата звучен съгласен се чува като съответния беззвучен - Б се чува като П, В - като Ф, Г като К, Д като Т, Ж като Ш, З като С.
•   Ако се колебаем коя буква да напишем, променяме думата, така че след съгласния да има гласен звук.
•   Пренасянето на думите на думи става по срички (броят на сричките в думата е равен на броя на гласните).
•   При пренасяне никога буква не остава сама на горния или на долния ред.
•   Буквата Я в началота на думата означава два звука Й и А.
•   Буквата Ю в началота на думата означава два звука Й и У.
•   Буквата Я след гласен означава два звука - Й и А.
•   Буквата Ю след гласен означава два звука - Й и У.
•   Буквата Я след съгласен означава един звук - А.
•   Буквата Ю след съгласен означава един звук - У.
•   Буквата Щ винаги означава два звука - Ш и Т.
•   Буквата Ь не означава звук, а бележи, че предният съгласен звук се чува по-меко.
•   Йо се пише в началота на думата или след гласен звук.
•   Ьо се пише винаги след съгласен заук.
•   Буквата Й бележи съгласен звук - не образува срички.

Виж целия пост
# 354
Като попълниш въпросника вярно позволява да отвориш букварите. Те всички са за първи клас, но са издания от различни години. Този, от който правихме упражненията е от 1976 с автори Хр.Василев, Г.Веселинов, М.Москов, М.Ангелова, М.Костова - корицата е в оранжево. Казах, че съм пристрастна, защото това е букварът, по който аз съм учила.

Този буквар и ние го имаме.Страхотен е.Детето е впечатлено от картинките и от това,колко лесно и последователно е обяснено всичко.
Ние си пазим и тетрадките,учебниците,читанките,математиките от онова време.Детето си ги ползва свободно без проблеми.Имам и един учебник по математика на руски-невероятно просто е обяснено всичко,с много,много картинки,разбираем.Ето такива учебници бих искала да има детето ми.
лелее, аз си мислех че съм единствената, която си пази учебниците  Embarassed сега се успокоих Simple Smile ...
Всички са си изхвърлили отдавна нещата и аз се чувствах като клошар, но аз съм обичала своите учебници и съм намирала много интересни за мен неща за тогава и после сърце не ми даваше да се разделя с тях  Embarassed
Виж целия пост
# 355
Звездица,имам запазен учебник по френски още от времето на майка ми,макар този език да не го владея. Mr. Green Целият таван е пълен с книги-библиотека мога да отворя. Laughing  Joy JoyИмам невероятни детски книжки от моето време,които сега не се намират.Децата страшно се забавляват.Имам и плочи с детски приказки с гласовете на бате Асен,Коста Цонев.НЕВЕРОЯТНИ!Просто съвсем друго изживяване си е да чуеш приказка от плоча.Любимата ми е "Алиса в страната на чудесата"-по оригиналния текст,защото и книгата я четох на децата.Дори от време на време се усещам,че чета с интонацията на артистите.
Не бих се лишила от книгите си за нищо не света.Интересното е,че и децата ми предпочитат книжките от моето детство.
Виж целия пост
# 356
Как си пазите учебниците като ги връщахме в училище? /За по-зрелите от нас говоря.  Laughing/
Виж целия пост
# 357
Звездица,имам запазен учебник по френски още от времето на майка ми,макар този език да не го владея. Mr. Green Целият таван е пълен с книги-библиотека мога да отворя. Laughing  Joy JoyИмам невероятни детски книжки от моето време,които сега не се намират.Децата страшно се забавляват.Имам и плочи с детски приказки с гласовете на бате Асен,Коста Цонев.НЕВЕРОЯТНИ!Просто съвсем друго изживяване си е да чуеш приказка от плоча.Любимата ми е "Алиса в страната на чудесата"-по оригиналния текст,защото и книгата я четох на децата.Дори от време на време се усещам,че чета с интонацията на артистите.
Не бих се лишила от книгите си за нищо не света.Интересното е,че и децата ми предпочитат книжките от моето детство.
а при мен имаме сериозна дискусия с мъжа ми по този въпрос, а напоследък и майка ми се включи в нея за съжаление не в моя ползва. Той твърди /а може и да е прав, макар че не ми се иска/ че старите книги събират плесен и мухъл и са вредни за здравето на децата.. А пък сина ми има алергия именно от такива неща /наскоро установена/ ,което му даде повод за още по яростна агитация срещу книгите  Cry
А между другото и аз имам учебник по френски за 9 клас от майка ми май, макар че нищо не разбирам от езика също  Laughing
Виж целия пост
# 358
Как си пазите учебниците като ги връщахме в училище? /За по-зрелите от нас говоря.  Laughing/
доколкото помня се ползваха 2 пъти и на 3ия оставаха у този, който последен ги е ползвал  newsm78
Виж целия пост
# 359
Здравейте,
Аз искам да попитам майките на деца от предучилищна група в ДГ , доволни ли сте от наученото от децата ви до сега от началото на годината?

Аз съм доволна. Дори ми се струва (по думите на детето), че ги товарят и в повечко. Занятията им преди обед са по 40 мин. с малка почивка, както ще е в училище, целят не само материала да минат, но и да им създадат необходимите навици и режим. Детето ми е казвало, че вече, ако на някой му се ходи до тоалетната, само в почивката, също, че и вече все по-малко време за игра имат, което за мен е минус, защото е момче с неизчерпаема енергия. Laughing
Децата са в частна градина, не знам дали навсякъде е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия