Нашите мании, навици и странности

  • 127 220
  • 1 945
# 1 470
Аз имам фобия от стъклени асансьори.


При мен не е фобия, по-скоро ми става лошо, возя се само със затворени очи в стъклен асансьор.
Виж целия пост
# 1 471
А да, и аз обичам кръгли числа.
Сега ме яде отвътре, че мъжът ми остави звука на ТВ на 24.
Поне 25 да беше.
Понеже държим пари кеш вкъщи, обичам и те да са ми кръгла сума. Което е излишно, го взимам да го харча.
И в картите обичам кръгли суми.
А банкнотите трябва да са подредени на една страна и по стойност. И отчетени! Приходи, разходи, всичко. Това май ми е най-голямата мания. Mr. Green
Виж целия пост
# 1 472
А банкнотите трябва да са подредени на една страна и по стойност. И отчетени! Приходи, разходи, всичко. Това май ми е най-голямата мания. Mr. Green

И моите са така !  Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 1 473

Понеже държим пари кеш вкъщи, обичам и те да са ми кръгла сума. Което е излишно, го взимам да го харча.
И в картите обичам кръгли суми.
А банкнотите трябва да са подредени на една страна и по стойност. И отчетени! Приходи, разходи, всичко. Това май ми е най-голямата мания. Mr. Green

Абсолютно същото и при мен.  Laughing И не само, че обичам заделените пари да с кръгла сума, ами и са задължително банкноти от 100лв. Ако имам излишни 150лв, 50-то лева остават в протфейла, като задължително биват изхарчени, а другите 100 ги оставям при спестяванията, като задължително преди това съм обиколила всички магазини да си търся цяла банкнота от 100лв... Просто ме дразни да слагам по-малки банкноти в "сейфа"   Thinking

И аз също много държа банкнотите в портфейла ми да са подредени всички на една страна и по стойност.
И още един навик: всяка вечер изпразвам монетите от джоба на портфейла и ги слагам на едно определено място , като много държа да подчертая, че не ги държа в кутия, чаша, касичка или нещо ... просто на купчинка точно там, защото съм решила, че трябва да са там!  Crazy

Чорапи мразя да са един в друг на топка  Sick  просто ми се обръща стомаха от тази гледка. Наредени са и са сгънати . Всички останали в семейството ми си ги правят на топка, само в моя гардероб ми са под друг 'тертип' и всички ми се чудят... и аз си се чудя, ама не мога да понасям да са ми на топка и туй то.  Tired

Виж целия пост
# 1 474
И при мен се срещат:

- броенето на часовете сън (на пръсти, естествено!);
- кръглите числа (особено на ТВ звукът);
- банкнотите - на една страна и по големина;
- фобия: от най-незначителните височинки направо откачам!!

Мъжът ми пък винаги подрежда чехлите под права ъгъл с леглото, килимчето или др. А вратата на банята я оставя отворена до половина, в съответствие с плочките и техните линии.
Виж целия пост
# 1 475

- кръглите числа (особено на ТВ звукът);


При мъжът ми са нечетните - звук на телевизор, радиото в колата (винаги ме проверява като увеличавам или намалявам), дори будилникът - навива се за 6.59 или 7.01, но не и за 7.00  Laughing
Виж целия пост
# 1 476
На ТВ винаги звука включвам на числа, чийто сбор е 8, в краен случай 4. При нас всички пари са смачкани, натъпкани тук-там, не се броят колко са, като има има, като нема нема. Wink
Виж целия пост
# 1 477
На парите трябва да се показва уважение и затова трябва да са сгънати и подредени....хехе...ама не и моите, виж на ММ са подредени в една посока и по номинал.
Относно  кремовете за ръце-аз мога да добавя и балсамите за устни-от тях също имам навсякъде ooooh!
Виж целия пост
# 1 478

- кръглите числа (особено на ТВ звукът);


При мъжът ми са нечетните - звук на телевизор, радиото в колата (винаги ме проверява като увеличавам или намалявам), дори будилникът - навива се за 6.59 или 7.01, но не и за 7.00  Laughing


Моят будилник също звъни в 7:27 Blush
Виж целия пост
# 1 479
Е , аз пък такива неточни числа не обичам . Mr. Green
Никога няма да го направя за 5:49 , винаги за 5:50 . Peace
Виж целия пост
# 1 480
 
Е , аз пък такива неточни числа не обичам . Mr. Green
Никога няма да го направя за 5:49 , винаги за 5:50 . Peace

 Peace

Много си я обичам тази тема! Аз пък работя на смени и като съм втора смяна и като изпратя домочадието навън сутринта, задължително се мотая безцелно поне 1 час от диван на диван, от вестник на вестник, от ТВ на ТВ,вместо да оправям легла и кухня, или пък на компютъра...както в момента...Ако рече да се върне мъжо вкъщи, ще ме завари по бели гащи, с разхвърляна къща....Хубавото е, че нищо няма да ми каже... Mr. Green
Виж целия пост
# 1 481
Много си я обичам тази тема! Аз пък работя на смени и като съм втора смяна и като изпратя домочадието навън сутринта, задължително се мотая безцелно поне 1 час от диван на диван, от вестник на вестник, от ТВ на ТВ,вместо да оправям легла и кухня, или пък на компютъра...както в момента...Ако рече да се върне мъжо вкъщи, ще ме завари по бели гащи, с разхвърляна къща....Хубавото е, че нищо няма да ми каже... Mr. Green

И аз съм така. Изпращам таткото и дъщерята, водя малкия на градина, пазарувам, връщам се вкъщи и сядам на компа! Това е ритуала. Къщата е бомба! Ако някой влезе в този момент, въобще няма да ги повярва тези дето ги пиша, че обичам да ми е чисто и подредено. Mr. Green
Виж целия пост
# 1 482
 hahaha  Все едно аз съм ги писала тия работи.

Особено в момента съм болна и съвсем ми е такова едно ... не-шетащо. Благоверния като ще идва при мене посгъвам тук-таме дрешки, поприбирам масата, ама в момента например има работа и днес няма да е при мен... и тук е като настъплението на хаоса  Joy . А аз кротко си чета форумът.
Виж целия пост
# 1 483
Много си я обичам тази тема! Аз пък работя на смени и като съм втора смяна и като изпратя домочадието навън сутринта, задължително се мотая безцелно поне 1 час от диван на диван, от вестник на вестник, от ТВ на ТВ,вместо да оправям легла и кухня, или пък на компютъра...както в момента...Ако рече да се върне мъжо вкъщи, ще ме завари по бели гащи, с разхвърляна къща....Хубавото е, че нищо няма да ми каже... Mr. Green

И аз съм така. Изпращам таткото и дъщерята, водя малкия на градина, пазарувам, връщам се вкъщи и сядам на компа! Това е ритуала. Къщата е бомба! Ако някой влезе в този момент, въобще няма да ги повярва тези дето ги пиша, че обичам да ми е чисто и подредено. Mr. Green

Май всички си имаме такива моменти. И на мен ми се е случвало в къщи да е паднал гръм навсякъде, а аз да си джиткам из нета.  Mr. Green
Е, в крайна сметка, по някое време се стягам и оправям всичко - така или иначе, мен чака...
Виж целия пост
# 1 484
И аз обичам кръгли числа.Будилникът е винаги навит за 6:00, 7:00 и т.н. И винаги, когато трябва да ставам рано си смятам в колко трябва да съм на мястото, където отивам,колко път имам до там, колко време ще ми трябва да се оправя и в колко да стана.

Едно време като бях малка баба ми връзваше едни панделки(кордели им викаше).Та тази материя не мога да пипам.А най-отвратителното чувство е точно тия кордели, двойно прегънати и да ги търкам между пръстите си.Става едно такова приплъзване на двата пласта и направо се потрисам.Даже само като си го представям в момента и ми иде да  Sick

Много мразя и капки/трохи по мивката и плота, направо откачам и веднага биват забърсани.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия