Нашите мании, навици и странности

  • 127 231
  • 1 945
# 1 740
О, и тях, разбира се!  Laughing
Виж целия пост
# 1 741
Сега се улових, че правя нещо много досадно - когато слизам по стълби ги броя... Simple Smile
Виж целия пост
# 1 742
Ако може да мине за странност - обичам кроасаните горещи, с шоколад, който да пари на езика...
Виж целия пост
# 1 743
Ако може да мине за странност - обичам кроасаните горещи, с шоколад, който да пари на езика...
Всичко горещо или поне топло е прекрасно, повечето неща поне, обожавам топъл крем, независимо от какъв вид, още докато не е сгъстил и изстудил... ммм  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1 744
Тези страхове - от асансьор, ескалатор, смесване с хора ... имате ли обяснения откъде идват?
Питам от любопитство, интересно ми е.   Peace
Виж целия пост
# 1 745
Не мисля, че има някакво наистина рационално обяснение, аз понен за моите страхове не се сещам. Просто си въобразявам, че няма да се отвори или че в един момент въздуха ще свърши и започва да ми се гади.  Laughing
Виж целия пост
# 1 746
От тълпи на мен ми е ясно защо ми е неприятно - много си държа на личното пространство. Рядко позволявам на най-добрите ми приятели да бъдат непосредствено до мен, на по-малко от 40-30см, но в огромно множество хора няма как да се избегне това.
Дразни ме дори в супермаркета някоя бабичка като ми се навре в гърба, в градския транспорт изтръпвам. Случвало ми се е да чакам 3 автобуса 280, в името на комфорта си.
А за последното имам и още едно обяснение - един ден един ... извратеняк си ме беше подгонил - в претъпкан автобус се притискаше в мен, опитваше се да ме обарва, после ме преследва и т.н. Почти ме преби дори, докато аз тичах към приятели. От тогава - нямам място в претъпкан автобус.
Виж целия пост
# 1 747
Тези страхове - от асансьор, ескалатор, смесване с хора ... имате ли обяснения откъде идват?
Питам от любопитство, интересно ми е.   Peace

Ако чукнеш в Интернет, ще намериш доста интересни теории  Wink Най-распространената е някаква травма от детството - примерно, загубила си се в тълпа, заседнала си в асансьор и т.н. Другите възможности са генетична предразположеност, неправилно функциониране на нещо-си-там в мозъка. И, разбира се, миналите животи  Hug
Виж целия пост
# 1 748
Деси, теории много, чела съм.  Peace Но всеки случай е различен. Някои знаят причината, но други нямат на идея и търсят ...  Wink
Виж целия пост
# 1 749
Деси, теории много, чела съм.  Peace Но всеки случай е различен. Някои знаят причината, но други нямат на идея и търсят ...  Wink

Аз за себе си подозирам някои неща:
Страх от затворени помещения: това не си го спомням, но майка ми имаше неблагоразумието да ми го разкаже - веднъж спрели тока и сме стояли в асансьор с нея и баща ми около 2 часа (била съм около 2-3 годишна).
Страх от водата: тук нямам логично обяснение. Веднъж се опитах да се удавя в морето, но страха си го имах и отпреди това.
Страх от тълпа: това, предполагам, е най-разпространената фобия, защото 100% всяко дете се е губило  Peace
Виж целия пост
# 1 750
Винаги като съм в тоалетна различна от тази вкъщи си задавам въпроси като :
- "Ами сега ако има камера и ме снимат?"  Mr. Green
- "Ами сега като клекна ако някой наднича под вратата?"  Mr. Green
- и т.н.

 Laughing Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 1 751
Когато простирам, подреждам дрехите по големина и цвят. Всички еднакви дрехи защипвам с еднакъв цвят и модел щипки, например хавлии - с жълти, моето бельо - с червени, тениските на мъжа ми - със сини... Crazy
Виж целия пост
# 1 752
Обожавам синьото. Понякога се чудя, даже доста често, дали нещо ми харесва защото е хубаво, или защото е синьо. Всичко би ми било синьо, ама милото не дава Laughing . Преди да се съберем всичко се купуваше в синьо, ако няма синьо не купувам. Сега имам и бели, и черни неща.

Човек на крайностите и маниите съм попринцип, но напоследък се "лекувам" и ми е по-лек живота Joy
Виж целия пост
# 1 753
Като изключим травматичните преживявания, всичко останало май се дължи на гледане на много филми Simple Smile
Виж целия пост
# 1 754
Тези страхове - от асансьор, ескалатор, смесване с хора ... имате ли обяснения откъде идват?
Питам от любопитство, интересно ми е.   Peace

И аз имам клаустрофобия. Като съм била на 2 год. съм играла с братовчедка ми на криеница вкъщи и съм се скрила в някаква ракла /от онези, които се отварят с малка вратичка от предната страна/ и не съм могла да изляза. Стояла съм вътре около 3ч. Аз не помня, майка ми ми разказа преди около 4 години. Rolling Eyes

Страх от вода нямам вече. Давила съм се в морето и страхът ми беше от това, но после се научих да плувам. Въпреки това понякога, ако не усетя дъно под краката си, ме обхваща паника за два- три мига /докато се сетя, че вече мога да плувам/. Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия