Тази Коледа с тумбаци, февруари с мънички юнаци! - Тема 16

  • 31 374
  • 738
# 525
Добро утро.Таз нощ се скъсах да ставам до тоалетната.
Leandrin,всичко ще е наред.Наистина ако има проблем и бебето страда ,ще го извадят.
Аз с предната бременност,си носих об. бикини памучни.И майка ми ме беше наплашила,че кървенето е силно,но аз карах с нощни превръзки до 2 ден след това с нормални.То си е до организъм.А като родих и веднага ми дадоха от тези големите пелени сгънати на няколко ката......и ми викат да го ползвам като превръзка...Е да ама то ми се качи до гърдите бе.......И след няколко часа ,като си отидох до стаята и го махнах и си сложих превръзка.
На мен ми дадоха всички документи за раждането,вчера и талона за хоспитализация.Викат ме на 2 седмици,не на една както трябва,ама не ми се разправя.ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКО ОСТАНА.
Попитах да ли ще ми вземат пак секрет,акушерката каза,щом предния път е бил  '-', сега не е необходимо,щом нямам оплаквания
Виж целия пост
# 526
На вас дадоха ли ви обменна карта и направление за хоспитализация? Аз мислех, че трябва да ми ги дадат заедно с 45 дневния болничен, а още не са ми ги дали. И ако тръгна да раждам по-рано какво ще правя?
Да не говорим, че на ЖК ме викат чак след две седмици и изобщо не са продумали за запис на тонове. Ако не ходя и на частно нищо няма да зная... А и в деветия месец не трябва ли да ни следят всяка седмица?
вчера ми дадоха 45-дневния болничен, и ми казаха да отида на 20-ти януари за обменната карта и останалите документи. за още прегледи нищо не казаха Thinking
Виж целия пост
# 527
Добро утро, мамита! Изчетох си аз всичко дето сте натворили  Simple Smile.

В момента имам едно притеснение......както изпадам в ужас да не ме споходи нещо подобно както при НовДен и както всичко беше спокойно, е от вчера вече не е. Ходих си на регулярната консултации и хоп ново двайсе....високо кръвно, но да речем подлежи на контрол и по-лошото е, че единия бебок е с някакви нарушения в кръвотока, което не е добре. В момента е на долна граница, но ако продължи да се влошава....означава преждевременно секцио, защото няма да достигат до него полезните неща и няма да се развива....Дори не знам как да реагирам, утре съмв на контрола пак....

Някой да е наясно с подобен проблем....

Точно си мислех, че още 2-3 седмици всякак ще ги устискам и сега какво...
Виж целия пост
# 528
Добро утро!
 Leandrin, имаш палчета от мен!
 Emka_dremka,  следете нещата по често и всичко ще е наред!

На мен на 3-ти ми беше консултацията и питах Док за изследванията последните за кръв и урина и "ако" и той ми каза на 20-ти да ида.... Как на 20-ти??!!! Аз на 13-ти съм в АГ-то на преглед да ми кажат дали седмицата 16-20 януари няма да ми е секциото, че нали не са ми изчислили както трябва термина!! Та доктора от АГ-то каза на 10 дена при него да се гледаме Simple Smile

С Роско като ме приеха мъжо ми донесе направлението за хоспитализация, а документите които си бях събирала и носих в родилното (или обменната карта) не ми ги погледнаха, всички изследвания наново ми ги правиха  newsm78  
Виж целия пост
# 529
emka_dremka , дано утре те зарадват с добри новини  Hug

Аз заведох малкия на градина, но много гадно времето навън. Чак на депресивно настроение ме избива, та мисля да се поразходя тук -таме. Вече съм готова със всичко за бебето и мен. Подстригана, боядисана, епилирана и всички други екстри, които няма да мога да си позволя поне месец след раждането  Laughing

Аз съм най-доволна от сутиените за кърмачки на Триумф - заслужават си парите, не са мръднали, въпреки дългото кърмене. Купих за всеки случай и един евтин - 6 лв, но се скапа за 2 месеца носене и едва ли ще издържи много.

Подплънки за кърмачки също ще Ви трябват. Аз не си бях взела за първото раждане и падна голямо омазване , че кърмата ми направо шуртеше  Crazy

пп...
Някой беше писал по-напред , че ще е планово секцио в МД. Моля за подробности относно това, ще ми е интересно как е и в другите болници. Мен ме искат 1 седмица преди секциото за изследвания и приемане ... това ми се вижда лудост. Скоро приятелка роди във 2 градска и там няма такова нещо  Crazy
Виж целия пост
# 530
Момичета, добро утро!
Снощи имах много силна контракция -  корема ми стана на топка, твърд и така около 10 минути. На последната консултация док каза, че е нормално по 10-тина пъти на ден да имам контракции, но тази беше много продължителна. Слава Богу без болка, НО после като ме отпусна и цяла нощ усещах как всичко ме боли от вътре, притесних се да ви кажа....При вас как е положението?

Хайде оплаках се, сега друг въпрос - каква помпа за кърма да взема и трябва ли изобщо да взимам? В списъка от болницата пише, че ще ми трябва  newsm78
Виж целия пост
# 531
Някой беше писал по-напред , че ще е планово секцио в МД. Моля за подробности относно това, ще ми е интересно как е и в другите болници. Мен ме искат 1 седмица преди секциото за изследвания и приемане ... това ми се вижда лудост. Скоро приятелка роди във 2 градска и там няма такова нещо  Crazy

Аз ще съм с планово секцио в МД, но за съжаление още нищо не мога да ти кажа. В края на януари ще се чуя с лекаря да уточним точната дата и тогава вече подробностите - кога ще ме приемат в болницата, изследвания и т.н. Една седмица предварително ми се вижда множко. Повечето мами казват, че са ги приели на предния ден.  newsm78

RS аз си взех обикновена помпа на Чико за 10 лв.
Виж целия пост
# 532
За срещата: на който му се идва - да идва, сигурна съм, че ще се сместим.  Wink

Направлението за хоспитализация и обменната карта се издават 1 месец преди термин - ако преносиш, даже трябва да ти презаверят направлението, защото важи 30 дена.  Peace След прегледа 45 дена преди термин, следващият е след 2 седмици. След това прегледите трябва да са всяка седмица, ама аз това го пропуснах предния път, че една седмица, след като влязох в деветия, почнах да раждам (тапи, води и т. н., писала съм вече) и в кр.-а сметка 2 седмици преди термин родих. Моята плацента тогава също беше взела да калцира (т. е. имаше по-висока степен на зрялост), ама на Ади тоновете бяха хубави и казаха, че няма от какво да се притеснявам. Иначе и аз като Стар се чудя как може да ви местят терминът към края - аз първия път бях с лечение на стерилитет и знам, че съм забременяла на 13 или 14 ноември 2004 г. (овулацията се видя на видеозон), а ако се съдеше по плацентата и размерът на бебето трябваше да се юрнат да ми сменят термина с поне 2 седмици по-рано, к. е безумно. Ако не е ясно кога точно е била овулацията, корекцията на термина се прави първите месеци...
Виж целия пост
# 533
Добро утро и от мен!

Leandrin , Emka_dremka, стискам палци всичко да е наред при вас и бебчовците  Praynig

Аз пък за сефте тази нощ не сомнамбулствах. Ставах, но успявах да заспя без много въртене след това..
За еднократните гащи ще проверя в ДМ, не знаех, че са толкова евтини там. А сутиени за кърмене не съм купувала още. Мерих на Чико в един магазин.. доста разочароващо преживяване. Смятам да го карам с обикновени сутиени с меки чашки на първо време. Докато се ориентирам с кърменето какво ще ми е удобно. Дано да има кърма този път  Confused
Виж целия пост
# 534
Добре де, аз сега почнах да си задавам нови въпроси...
След секциото се слага катетър - ами как се слага превръзка и гащи с този катетър?
В реанимацията целия багаж ли носят или само определени неща се взимат?
Къде ми стои телефона по време на операцията или кога мога да си го получа след нея?
 newsm78
Виж целия пост
# 535
Добро утро и от мен .. Малеее много сте изписали
happy cveti На ЖК  съм при Арабаджикова , а за раждането мисля с избор на акушерка да съм Simple Smile
Leandrin   , Emka_dremka Стискам силно палчета  Praynig
И аз съм си купила еднократни гащи , пък ще видим дали ще са удобни ... и превръзки за родилки ,че имам чуството че ще е голямо мазалоооо ....
На мен също ми дадоха обменната карта и направлението  за хоспитизиране ... И съм една седмица на ЖК , една седмица на тонове и така ги редуваме.

Виж целия пост
# 536
*starlet* - лекарката която ми следеше бременността ме пусна на ФМ при Марков, той установи , че имам скъсена шийка 1,6 см  и да взема сериозни мерки защото е много опасно за бебето това скъсяване.Отидах пак при нея и тя почна да ПЛЮЕ Марков как може да ми говори такива неща и да ме стряска.От там аз спокойно си седя 3 седмици в който шийката продължава да се скъсява.След тези 3 седмици ми дава направление вече за да ме приемат в отдедлението в следното съсътояние - вече 1 см шийка, 1 см разкритие и пулбирал околоплоден мехур, та всеки лекар който минеше през мен ми се караше,защо не съм отишла веднага на серклаж след прегледа при Марков.Аз преди да отида в отделенито питам лекарката, какво да правя ако искат да ми направят серклаж дали да  позволя на колегитей, а тя ми отговори - о, не се притеснявай в тази седмица няма кой да ти направи серклаж - е точно в това беше проблема де че беше късно, ама ми направиха, иначе бебка си отиваше на кино. Преди самия серклаж лекаря ми каза че не се знае дали ще може да прибере успешно околоплодния мехур и ако се спука по време на манипулацията ще започне раждането - а това в 25 седмица.
За това че не съм й звъннала да й кажа какво са ми правили, ми каза че няма да ми издаде документа, аз се изпокарах с нея и й казах че имам документи които доказват некадърноста й , разговорът ни завърши добре и накрая каза че ще го даде - МАМИ ЛЕКАРИТЕ СИ ПОЗВОЛЯВАТ МНОГО, НЕ ИМ ГО ПОЗВОЛЯВАЙТЕ - ИМАМЕ СИ ПРАВА, ТРЯБВА ДА СИ ГИ ОТСТОЯВАМЕ, АКО СЕ НАЛОЖИ ДОРИ И СЪС СКАНДАЛИ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 537
Добре де, аз сега почнах да си задавам нови въпроси...
След секциото се слага катетър - ами как се слага превръзка и гащи с този катетър?
В реанимацията целия багаж ли носят или само определени неща се взимат?
Къде ми стои телефона по време на операцията или кога мога да си го получа след нея?
 newsm78

Катетърът се сваля след реанимация, а там си лежиш по гол г...з и всички кървища ти текат на един найлон, покрит с лигнин. При мене си беше целият багаж (този, к. съм сложила в първата чанта). По вр. на операцията телефонът ми беше до главата и си го взех веднага (бях със спинална). Включих го на следващия ден, че ме рязаха посреднощ.
Виж целия пост
# 538
Leandrin стискам палци  Praynig Praynig Praynig Praynig

Мамчета да досадя с един въпрос - колко време преди термина трябва да заявя в болницата в която ще раждам, че ще раждам точно там. Трябва ли да им откарам документикте 45 дни преди термин или на самото раждане си отивам с документите - как стоят нещата нищо не знам. НЯМА ДА РАЖДАМ С ИЗБОР НА ЕКИП.
Виж целия пост
# 539
Отиваш си на самото раждане с документите, щом няма да избираш екип.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия