...
Няма да ти се получи. Касита,
престани с тези тотални забрани. Никога, тоталната забрана не е водела до нещо свястно. Дори и тези забрани, дето са подкрепени със затвор не успяват да наложат 100% спазване. Целта е кучетата да не пречат на останалите граждани, и в много държави са го постигнали без да забранят отглеждането им. За сметка на това, Иран забрани отглеждането им, но не смятам, че ще ти хареса да живееш там. Дори това с огромните глоби не плаши, а предизвикват корупция — имаш по-голям стимул да се спазариш с проверяващия, вместо да си научиш урока. Проверяващия също има стимул да си затвори очите, защото сумата ще е изкушаваща. Хайде стига вече със сопата, нека да има и малко морков. От друга страна, кучетата пазят. Докато има решетки до третия етаж и СОТ-а за частните домове е почти задължителен, винаги ще има нужда от вярна охрана. А тези дето не са толкова богати ще предпочитат куче пред нищо. Виждаш ли, че всичко е навързано и трябва да се разплита внимателно, а не да се реже — това е общество, а не гордиев възел. Няма как да го праснеш с меча.