Добре заварили в КОЗЛОДУЙ! (тема 4)

  • 81 435
  • 504
# 150
След като прочетох постати си мисля че твоето момиченце е именно от 'моите ' деца и знам че сте много съвестни родители и не дължите обяснение защо сте решили да запишете децата в нашата градина. Ставаше на въпрос че след срещата в общината са поставени критерии за посещаване само на крайно нуждаещи се деца в групите ,а именно такива на които и двамата родители са работещи, а не защото например на някой му е по-спокойно да си пие кафенце и да се шляе насам- натам пък детето му да заема място на дете, чиито родители си вземат отпуск защото са съвестни и не желаят допълнително да натоварват и без това напрегнатите условия в градината или групата.
Да , вие сами бяхте свидетели колко тежък беше приема на деца тази пролет и доста ни помогнахте с 'дарения' звънец. Няма да отричам че има и по-неразбрани хора, които не приемат нито една от нашите препоръки за това кое е добро за децата и кое не, даже решават и взлизат в спалното помещение докато децата все още се оправят след следобедния сън. С тях колкото и да се опитваме контакт не се получава, не поощряваме постъпките им защото сме 'колеги' Hug
Виж целия пост
# 151
я на малко по-сериозна тема  Laughing

майсторска среща утре, джокерса (за да могат поне за кратко да посядат и тези с деца), начало 10:00-10:30

канени са всички настоящи и бъдещи майсторици (бивши няма Wink ) Hug

може да се разискват всякакви въпроси, включително продължаващите ремонти и на двете училища, както и на две от четирите градинки,  Hug но съм убедена, че ще имаме и по-приятни теми  Hug

Пфу, много късно видях Sad Поправителен може ли?


Marsia_K., за УНГ мога да дам отзиви за Пирогов (Сф) само. Успех с лечението на Дени!


За детските ясли и градини много може да се говори. Радвам се, че се зароди диалог в темата, защото в крайна сметка по средата са децата. Нашите деца.

Разбира се, че както има учители (слагам персонала под общ знаменател за удобство) и учители, така има родители и родители.
Наистина е много трудно, когато трябва да повериш детето си на други хора, били те познати или непознати.
Наистина е адски трудно, когато правиш всичко по силите си и получаваш укори за нещо, което не зависи от теб.
Ситуацията в момента е силно нагнетена от кашата с ремонтите, но имам усещането, че и без това винаги е имало и ще има конфликти.

За сборните групи също ми беше интересно да прочета мнения. Някои деца харесват сборните групи - по-лекия режим, контакта с нови и по-големи деца и т.н. Други деца трудно приемат смяната на обстановката, персонала, липсата на любимото другарче и т.н.  Но да се пуска от 7 ч. Картуун нетуърк и да се ползва сборната група за оправдание намирам за недопустимо - при всички обстоятелства.

Като родител чисто лично мога да споделя, че имам нужда от повече информация и че бленувам за родителска среща. За година и половина, откак детето ми посещава ясла и детска градина в Козлодуй, е имало 1 (една), която едва ли не беше изпросена и тя. Може да е просто стечение на обстоятелствата, известна съм със специфичната си карма и желанието на съдбата да експериментира върху мен, но все пак това е доста време... И също така мога да декларирам, че към момента (петък сутрин, да съм по-точна) нямам представа къде да заведа детето си в понеделник. Ден, който за него трябваше да е празничен, защото вече е Голям и защото вече ходи официално на Детската градина...
Виж целия пост
# 152
Марсия, знам,че и  на вас не ви е леко....понякога,да си призная, на мен самата ми идва нанагорно с моите две деца,а си представям да обгрижвах 20... Wink  
С риск да се повторя ще кажа,че ми се ще повечето възпипатели в нашите градини да са съвестни и коректни като теб...Не се нагърбвай да им бъдеш "защитник" защото между теб и някои от тях има огромна разлика и в разбирания и в поведение  Peace А специално за яслата ни,мисля,че можеше да се назначат и други млади кадри,като теб, а не да се "върне" стар такъв,но....
Между другото, поздравления за това,че пишеш директно,споделяш и обсъждаш, а не четеш скрито и тихо Hug

Ще завърша поста си и "разправийте" по темата с това, че както казах и преди, вие -персонал и директори, нямате вина за настоящите наразбории около ремонтите, а в случая и вие сте потърпевши като нас...


....и че бленувам за родителска среща. За година и половина, откак детето ми посещава ясла и детска градина в Козлодуй, е имало 1 (една), която едва ли не беше изпросена и тя. - ето това ме изуми

И също така мога да декларирам, че към момента (петък сутрин, да съм по-точна) нямам представа къде да заведа детето си в понеделник. Ден, който за него трябваше да е празничен, защото вече е Голям и защото вече ходи официално на Детската градина...- и при мен положението  е такова, с тези непрестанни реклами по ТВ и репортажи за първия учебен ден, съм обсипана с въпроси от баткото кога е този ден,на коя дата,какво се прави и къде се ходи...Надявам се,че когато ремонтът приключи и дойде време за градина ,все пак децата ни да имат подобаващ Първи учебен ден,празничен и тържествен, пък макар и не на 15 септември Flutter

Виж целия пост
# 153
Зеленко, може да го заведеш на едно място, а да ти се наложи да го вземеш от друго  Laughing това ми се случи на мен миналия понеделник
 tuly, аз съм на тази работа само от година и честно казано с много неща не съм доволна как са и как се правят. За напред съм намислила да се боря да се променят за да стане нашата ясла от най-предпочитаните. Веднъж ми беше направена забележка от по-висше стоящи да внимавам какво говоря, но не се притеснявам да изказвам мнение бих застанала зад думите си при всички случаи. Нещата в градината като цяло не трябва да са тайни или скрити за родителите. Много деца говорят и разказват как им минава деня и дали им се карат или ги оставят сами или не им се дава достатъчно вода. За много от нещата реагирам предимно като родител и след това като част от персонала. На всички въпроси бих отговорила стига да съм компетентна, а ако не съм мога да кажа какво е мнението ми и толкова.

ПП: Редактирам се за да допиша че при нас Родителски срещи има по възможност всеки месец, но не винаги посещаемостта е голяма, въпреки че звъним персонално на всеки , ако детето не е на градина.
А за младите кадри просто няма желаещи. Работата е трудна, натоварва психически доста и е ниско платена.
Виж целия пост
# 154
Нещата в градината като цяло не трябва да са тайни или скрити за родителите. Много деца говорят и разказват как им минава деня и дали им се карат или ги оставят сами или не им се дава достатъчно вода.

 Peace
Виж целия пост
# 155
Марсия, ако под поста ти имаше бутон "Харесва ми", като във ФБ, щях да го натисна поне 10-ина пъти Wink
Виж целия пост
# 156
tuly, днес ми липсваше на срещата с Добри. Оздравявайте бързо. За съжаление оная работа не съм я свършила за тебе, посипвам си главата с пепел. Надявам се при есеното почистване да се отчета най-накрая.

Добри,   bouquet за хубавото изкарване.
Виж целия пост
# 157
ееее,появи се най-сетне....Много исках да дойда,но нямаше как Wink
Знам,че си заета, обаче да знаеш,че на тебе разчитам, иначе оная ми работа няма как да се задоволи...пробвах на едно-две места,но неуспешно Laughing
Виж целия пост
# 158
ееее,появи се най-сетне....Много исках да дойда,но нямаше как Wink
Знам,че си заета, обаче да знаеш,че на тебе разчитам, иначе оная ми работа няма как да се задоволи...пробвах на едно-две места,но неуспешно Laughing

 Crazy Crazy я споделете и с нас. може пък да помогнем  Peace

вчера редакторката на вестника правеше репортаж за подготовката за 15 септември.... по магазините  Crazy

обеща да има статия и за продължаващите ремонти в училищата и детските градинки  Hug дано
 Laughing Мишо вече е медийна звезда  Wink


Зеленко, може да го заведеш на едно място, а да ти се наложи да го вземеш от друго  Laughing ....

я пак, я пак!!  Crazy свършил е ремонта ли? само в Звънче или и в другата градинка?
Виж целия пост
# 159
за кройка на дреха става дума,знаеш,говорили сме....

Ходих в едно шивашко ателие в града,където шивачката първо не разбра какво ми трябва,въпреки,че казах,че искам кройка за блуза по мои размери....после искаше да й занеса принтирана кройка ,за да я види каква е...Занесох примерна,естествено за 38 размер и тя изпадна в чуденка как се прави кройка като за моя....И пет дни след това ми каза,че не може да ми свърши работа....Учудих се,защото все пак пише-Шивашко ателие отпред....И я попитах-"Добре,де, ако дойда при вас да ми ушиете блуза-какво ще направите" и отговорът беше,че трябва да си занеса блуза,която ми е удобна и която харесвам как ми седи и по нея ще ми бъде ушита друга Whistling
На друга шивачка звъннах по тел. и тя ми отговори,че има кройки,вадени от списания, но нямало да ми вършат работа /от къде ли знае/....и ако толкова искам ще ми обясняла какво да направя,че от кройката от списание да си извадя моя...Е,аз ако го можех това-нямаше да ги търся... ooooh!

Чудех се изобщо дали да го коментирам това,но все пак реших,че е добре да го споделя....защото все пак нали разчитаме,че шивача наистина  е такъв и уж може да се справи с работата,която му възлагаш, и за която в последствие той ще те "обере" подобаващо за Козлодуй-това го казвам от опит
Виж целия пост
# 160


Виж целия пост
# 161
за кройка на дреха става дума,знаеш,говорили сме....

... искам кройка за блуза по мои размери.......

считай се оправена, само да питам как да ти взема размерите и да дадеш снимка на това, дето го искаш  Hug
Виж целия пост
# 162


Зеленко, може да го заведеш на едно място, а да ти се наложи да го вземеш от друго  Laughing ....

я пак, я пак!!  Crazy свършил е ремонта ли? само в Звънче или и в другата градинка?
За жалост не е свършил. В понеделник заведох сина си в една стая, а се наложи да го вземам от друга, защото са се преместили през деня  Laughing
Виж целия пост
# 163
вчера редакторката на вестника правеше репортаж за подготовката за 15 септември.... по магазините  Crazy

обеща да има статия и за продължаващите ремонти в училищата и детските градинки  Hug дано
 Laughing Мишо вече е медийна звезда  Wink


Ма тая (с очилата) е обикновен служител във вестника! Редакторката е руса. Или поне така беше ....
Искаме аФтограф от медийната ти звезда...  Joy
Виж целия пост
# 164
Следя с интерес темата за градините и не мога да се стърпя,да не се включа с мнение.Предварително се извинявам на Marsia,защото не я познавам и нямам наблюдения към работата й!
Детето ми беше във въпросното "Звънче" и след няколко месеца реших да го преместя,точно поради тази липса на комуникация между родители и възпитатели!Не ми разрешаваха да влизам в стаята при децата,което за мен е абсурдно ooooh!,и ми се е случвало да отида в почивките на госпожите и те да липсват от градината,а вътре е буквално ЗВЕРИЛНИК!
В новата градина,мога да ходя когато искам и да влизам където искам,постоянно се организират занимания с децата и родителите,и така всички са много щастливи!Децата сутрин буквално се посрещат с целувка и прегръдка ,а госпожите са много,много подробни и обстоятелствени в обясненията на това как детето е прекарало деня.Даже ми се е случвало да ми звънят по телефона и да ме попитат дали примерно наистина е закусил вкъщи,защото така им е казал.Аз също мога да се обадя винаги по телефона и да проверя как се чувства.
Родителски срещи се правят рядко,то всъщност и няма голяма нужда родителите получават информация всеки ден,а за важната такава дори се подписваме че сме уведомени.
И нещо което е много важно за мен ,децата се извеждат всеки ден и то и сутрин и следобяд.
Мога да разказвам още много,но и без това стана доста дълго.Изводите си направета вие и си търсете правата,Вие имате право да знаете в какви условия оставяте децата си ,как ги гледат и как са прекарали деня си!Това са Вашите деца!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия