Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 830
  • 3 736
# 3 180
Детето ми е на 5,5г.Не прави отити,не хърка,когато е здрава..При нея проблемът са чести бронхити,даже по-скоро трахеити,безкрайна задна хрема и чести боледувания като цяло.Третата сливица е увеличена.Предстои вадене.
Искам да попитам,подобри ли се здравословното състояние при децата ви,след като извадихте третата сливица?
Виж целия пост
# 3 181
Детето ми е на 5,5г.Не прави отити,не хърка,когато е здрава..При нея проблемът са чести бронхити,даже по-скоро трахеити,безкрайна задна хрема и чести боледувания като цяло.Третата сливица е увеличена.Предстои вадене.
Искам да попитам,подобри ли се здравословното състояние при децата ви,след като извадихте третата сливица?

Да, аз съм го писала в темата по-назад. Направихме операцията на 3 г. възраст. Подобри се, задната хрема не изчезна съвсем. Но не ни закачаше всеки вирус, боледуванията минаваха по-леко. После се наложи да махнем и другите две.
Виж целия пост
# 3 182
Моля, мами на деца на които са отстранени и трите сливици да изкажат мнение. Пред дилема сме или трите да махаме или само третата. Обаче се притеснявам от това, че сина ми е с астма и прави спазми и дали ако махнем и трите сливици няма да започне директно от пневмонии да боледува често.
Виж целия пост
# 3 183
Здравейте, синът ми е на 6 години. До сега е правил 5-6 гнойни ангини,един бронхит и една пневмония. От месец насам започна да подкашля-напъва го от вътре и подкашля сухо. В началото беше постоянно,но сега намаля. Предимно наобяс,следобяда и преди да заспи зачестява подкашлянето. Не е спирал да пие ериус,да прави инхалации /10 дена с пулмикорт/ и по цял ден с физиологичен. На снимката излезе увеличена трета сливица. Видимо нищо му няма,но това подкашляне ме побърква. Гърдите са му чисти. Другата сесмица сме и на унг. Някой имал ли е подобен пробле? Иначе не хърка,но спи с отворена уста и при сън ги няма тези напъни за кашлица.
Секрети изследвани ли са?
Виж целия пост
# 3 184
kimmy УНГ какво казват? Моята щерка е с махната 3та, но от боледувания пак и се е уголемила. Не както преди, но все пак. Другите 2 сливици са ОГРОМНИ. Просто не знам как яде, но всички лекари ми казват да не ги вадя защото не боледуват. Тя не прави ангини и тн. Хрема, задна хрема, кашлица...така и протичат боледуванията. Един професор дори ми каза, че можело да и ги редуцира тези 2те големите с лазер....

Виж целия пост
# 3 185
Моля, мами на деца на които са отстранени и трите сливици да изкажат мнение. Пред дилема сме или трите да махаме или само третата. Обаче се притеснявам от това, че сина ми е с астма и прави спазми и дали ако махнем и трите сливици няма да започне директно от пневмонии да боледува често.
Ако детето е малко мисля само третата. Нас джи пи то ни натискаше да махаме всички заедно - унг не се съгласи. Доста е тежко и трите да се махат. При операцията на небните, провериха и за рецидив на третата - намало е.
Синът ми прави спазми, но ларингиални. През февруари направи тежък ларингит с оток, но не стигнахме до болница. По думите на лекаря, ако не бяхме махнали сливиците е имало опастност от задушаване.
Както писах по-горе положението се промени към по-добро. Аз също имах твоите страхове.
Виж целия пост
# 3 186
Секретите веднъж изследваха едната гнойна ангина, но нямаше открита бактерия. А и не е правил ангина от 2014 година. Аз взех решение да го заведа на унг в Каспела. В понеделник ще се обадя да питам нужно ли е да правя определени изследвания, час, направление за унг. От Видин съм и за това трябва да знам какво се изисква от мен. Предполагам ще насрочат дата за вадене на третата сливица. Някой запознат ли е с клиниката- правят ли изследвания преди операцията, колко пари искат?
Благодаря за отговорите Simple Smile
Виж целия пост
# 3 187
Правят изследвания, предния ден. Препоръчвам ти д-р Крема. Вземаш направление и отивате сутринта. Имат ограничения и след 12 часа не могат да приемат пациенти за преглед по каса. 100 лв беше избор на екип. 160 лв., ако искаш да е доцента.
Виж целия пост
# 3 188
Секретите веднъж изследваха едната гнойна ангина, но нямаше открита бактерия. А и не е правил ангина от 2014 година. Аз взех решение да го заведа на унг в Каспела. В понеделник ще се обадя да питам нужно ли е да правя определени изследвания, час, направление за унг. От Видин съм и за това трябва да знам какво се изисква от мен. Предполагам ще насрочат дата за вадене на третата сливица. Някой запознат ли е с клиниката- правят ли изследвания преди операцията, колко пари искат?
Благодаря за отговорите Simple Smile
Всеки път, когато се стигне до по-продължително състояние, се взимат секрети. Описаното във вашия случай много прилича на някаква бактерия, от която се провокира кашлянето и екстрите. УНГ ще ви даде насоки.
Виж целия пост
# 3 189
Махнахме  сливицата през септември 2015.  От тогава до сега  е направила  3 хреми с кашлица  ...Нищо сериозно. Първите  две хреми преминаха по-бързо от  обичайното и без много секреция.  Но третата , която  лепна  преди 2 седмици   продължи  10 дни ... имаше  жълтозелен ластичен  сопол и  се принудих  сега да  мажа  с бактробан. Тя има  диагностиран  златист  стрептокок в носа. Та  всичко както си  трябва -  Кафяви коларголени капки , ксилометазолин и  цинабсин, инхалации с физиологичен р-р .... сега  давам само  Цинабсин и Бактробан..... Но има  заден  секрет.  покашля го ...Sad  Притеснява ме този  заден  секрет.... Да не  се е увеличила пак  третата сливица .... Тя никога не ми е хъркала но нонстоп беше сополива и  бронхитна .... Как го морите  този  заден  секрет?  newsm78
Виж целия пост
# 3 190
Момичета, някой ползвал ли е кетотифен за детето? Интересуваме дали повлиява уголемена трета сливица и използването на препарата като терапия срещу уголемяването й.
Виж целия пост
# 3 191
Ние пихме кетотифен 6 месеца. Не мисля че имаше някакъв ефект от него. Дори го пихме заедно с ериус сутрин и вечер по 2,5мл. По съвет на педиатъра,дори иска пак да ги пием по тази схема. Пък унг който ни лекува каза че това е много време. Пък и детето когато е здраво от време на време стои с отворена уста и изплезен език. Унг доктора каза че трябва да се оперира ,защото детето ми е било с аденоидно лице и ще се деформира захапката му. А като ходихме в Търново доктора не каза нищо такова...не знам какво да правим.
Виж целия пост
# 3 192
Здравейте. Спешно ме Интересува какво представлява изследването на слуха? Доктора иска преди да махне сливицата да отидем в София за изследване на слуха. Посъветва ни да го направим в Исул,но се чакало много . А с направление ли става или на частно ? 
Виж целия пост
# 3 193
На моя син му правиха тимпанограма, не знам обаче дали е това - мушкат в ухото едно като термометър и излиза една графика, по която се съди колко чува ушето. За Исул не знам, правили сме го в болницата на МВР при Петров, с направление бяхме, не сме чакали повече от 15 мин, но предния ден му се обадих и се разбрахме кога да идем.
Виж целия пост
# 3 194
В какво състояние трабва да е детето преди операцията и колко време преди това не трябва да е боледувала?Питам,защото на моето носът му прохърква,а в краят на другата седмица предстои вадене на сливицата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия