Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 842
  • 3 736
# 3 165
Аз в Исул не съм стъпвала. Рангачев ни прегледа в Пантелеймон.Там не се чака- обръщат ти в
внимание, няма и хора. А за 3 сливица май само рентгенът дава точното й състояние- къде и колко запушва, дали запушва нещо, колко е уголемена и т.н. Нас са ни я гледали с огледалце и май не е достатъчно само това.
Виж целия пост
# 3 166
Веднъж е правена снимка, казаха уголемена е и това беше. Никой не ми е обяснявал има ли някакви други нередности. За какво запушване става въпрос?
Виж целия пост
# 3 167
Запушване на горните дихателни пътища и слуховата тръба от точното й разположение  и големина в назофаринкса.
Виж целия пост
# 3 168
То зависи и колко то(но е уголемена, има си степени, някои налагат нещоправене, други не. Някои сливици създават проблеми, други не Wink Има и едно състояние уголемена, но в рамките на нормалното за възрастта.

Вероятно, за да не продължи разговорът в посока, колко е уголемена, какви проблеми прави и  т.н.  не е било нещо притеснително. Иначе те УНГ-тата обичат да режат сливици, нямаше да пропуснат да споменат ка се налага Wink
Виж целия пост
# 3 169
О, така е! Обичат.
 Дават все обеснения, които звучат логично. Но, всеки случай е индивидуален.
Казват- да, че е нормално за възрастта да е уголемена. Казват обаче, че зависи дали като анатомия не прави проблем този размер. Степените ги казват доста отгоре- отгоре. Оказа се, че 2 степен било вече за сигурна операция ако прави проблем.
Най-страхотното е, като започнат тотално да си противоречат...
Виж целия пост
# 3 170
Момичета, и аз се включвам в редиците... Малкия е със серозен отит и ми предлагат решение на проблема с макарички (той вече мина през една патацентеза). Второ мнение имам за лечение с противоалергично, Олинт и Флудитек newsm78 (което на зная каква роля има) и проследяване след 20 дни с окончателно решение. Имаме и хомеопатично лечение пак с уговорката за проследяване от УНГ...
Искам обаче и трето мнение, както и нещо да правя ако мога - видях масажите, които са посочени преди няколко страници и се опитвам да правя, но малккия е много палав и не мога да го задържа за дълго време Crazy
Моля кажете нещо за машинките Earcheck и Eardoc... Да търся ли, да поръчвам ли? Ще има ли ефект?
 И последно: назад се споменава физиотерапия... Къде? Какво се прави?
Второ последно Laughing : някой може ли да помогне с актуални координати на Др Огнян Попов или да звъня упорито на 0888 843 195
Виж целия пост
# 3 171
Ирчик, а пробвахте ли назални балони? При нас имат добър ефект за дрениране на ушенцата.
иначе нашето “стандартно“ лечение включва освен балоните, противоалергично (ериус, ксизал) и промивки с фр, ако има секрет в нослето, спиране от детска градина и махане от мръсния въздух в софия.
Виж целия пост
# 3 172
Ние правихме рентгенова снимка на третата сливица,по съвет на доктора. Надявам се като отидем на преглед всичко да е наред. Сега детето ми не хърка,но пък е настинал леко....всички ни мина вкъщи този вирус. Пръскам Ацц синус и като гледам има ефект. Проблема е че седи с леко отворена уста през деня. Доктора ни обясни че като се увеличи сливицата и детенцето седи повече с отворена уста. Така ли е при вашите дечица. За физиотерапия са ми казвали че доста помагала,но така и не сме правили нагревки.
Виж целия пост
# 3 173
Здравейте.И ние се сблъскахме с проблема 3-та сливица и искам да направим консултация с още един специалист.Увеличена е до 3-та степен и ни препоръчаха операция.Изчетох доста тук в форума и видях много положителни отзиви за д-р Юлиан Рангачев от ИСУЛ.Може ли да споделите мнение за него.Насочили сме се към операция с лазер.Той извършва ли такива??Или къде в София правят точно такива операции?Предварително благодаря.
Виж целия пост
# 3 174
Ирчик, а пробвахте ли назални балони? При нас имат добър ефект за дрениране на ушенцата.
иначе нашето “стандартно“ лечение включва освен балоните, противоалергично (ериус, ксизал) и промивки с фр, ако има секрет в нослето, спиране от детска градина и махане от мръсния въздух в софия.
Какви са тези балони newsm78 Той е на две години... приложими ли са?
Иначе не ходи на ясла, но каката носи всякакви бацили от училище ooooh!
Лечението иначе е подобно (всеки доктор според предпочитанията си) - антихистамини, ксилометазолини... Колко продължава това? На всяка хрема ли?
Днес отидохме и при Др Попов... Ще видим какво ще стане Praynig
А Др. от ИСУЛ каза да надува балони и да дъвчи дъвки, което обаче е неприложимо при ситния Tired
Виж целия пост
# 3 175
Балоните са Отоглоуб Софт, дават ги за деца от 2 години. Моята дъщеря ги ползва за пръв път на 2.5 г. Иначе и дъвките помагат, но може да пробваш с даване на храни, изискващи повече дъвчене - цели моркови напр.
Виж целия пост
# 3 176
Някой мнения от проф Веселин Павлов и д-р Сеизова от 1-ва градска?
Виж целия пост
# 3 177
Здравейте, синът ми е на 6 години. До сега е правил 5-6 гнойни ангини,един бронхит и една пневмония. От месец насам започна да подкашля-напъва го от вътре и подкашля сухо. В началото беше постоянно,но сега намаля. Предимно наобяс,следобяда и преди да заспи зачестява подкашлянето. Не е спирал да пие ериус,да прави инхалации /10 дена с пулмикорт/ и по цял ден с физиологичен. На снимката излезе увеличена трета сливица. Видимо нищо му няма,но това подкашляне ме побърква. Гърдите са му чисти. Другата сесмица сме и на унг. Някой имал ли е подобен пробле? Иначе не хърка,но спи с отворена уста и при сън ги няма тези напъни за кашлица.
Виж целия пост
# 3 178
Здравейте, синът ми е на 6 години. До сега е правил 5-6 гнойни ангини,един бронхит и една пневмония. От месец насам започна да подкашля-напъва го от вътре и подкашля сухо. В началото беше постоянно,но сега намаля. Предимно наобяс,следобяда и преди да заспи зачестява подкашлянето. Не е спирал да пие ериус,да прави инхалации /10 дена с пулмикорт/ и по цял ден с физиологичен. На снимката излезе увеличена трета сливица. Видимо нищо му няма,но това подкашляне ме побърква. Гърдите са му чисти. Другата сесмица сме и на унг. Някой имал ли е подобен пробле? Иначе не хърка,но спи с отворена уста и при сън ги няма тези напъни за кашлица.

Пулмикор 10 дни не е ли много на нас са ни казвали 5-6 дена,посетете алерголог може да е алергична кашлица.
Виж целия пост
# 3 179
След консервативни и алтернативни опити да се свият и небните сливици, на 6 г. възраст просто ги махнахме. Бяха огромни, колкото голямо кокоше яйце. Буквално се долепяха и блокираха въздуха като легне детето. Ангини тежки не е правил често, но почти постоянно подкашляше.
Операцията мина леко, в болницата също се възстановяваше добре. Говори и яде още същия ден. Прибрахме се вкъщи и настана ад. Около 5-8 ден от операцията, когато се прави и контролния преглед, се оплакваше от ужасни болки. Не можеше да преглъща, да пие вода. Постоянно лежеше и дори нямаше сили сам да се завърти в леглото. Беше кошмарно. Толкова се обезводни и отпадна, че за малко пак да влезнем в болница. И така около една седмица.
Въпреки този неприятен епизод с възстановяването - след операцията всичко минава по-леко, без тези будения и стрес през нощта. Не хърка. Спи си със затворена уста.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия