Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 837
  • 3 736
# 510
Ериус и други антиалергични средства може да се дават и 6м. без прекъсване Така ми каза педиатърката

Благодаря за отговора.Вие пили ли сте го и каква е връзката с третата сливица?
Виж целия пост
# 511
Момичета, ние не сме медицински лица, за да отговорим дали детето ви трябва да пие Ериус или не и кога да се оперира. По-добре потърсете специалист и задайте тези въпроси, не разчитайте на случайни хора по форумите. Нашата слвица ще я махат в началото на декември. Доколкото съм чувала, като е топло времето, не се оперират сливици, а се оперират точно, когато е студено, но не съм на 100% сигурна.
Аз лично давам всичко, което ни изпише УНГ-специалистът, или алергологът - щом са прегледали детето и са преценили, че се нуждае от това лекарство.

Виж целия пост
# 512
Жасмин, този ни е трети лекар.Явно попадам на лекари, които не обясняват.Попитах го защо се пие толкова дълго и каква е връзката с алергията.Отговора който получих беше "така се пие".Реших, че ходене при още един лекар ще ме обърка още повече, тъй като и тримата при които ходихме казаха различни неща.Затова попитах тук.Може пък на някой да са обяснили подробно и да сподели.
Виж целия пост
# 513
milimi, моя син пи 2 месеца Ериус, изписа му го УНГ докторът, но без видим резултат - пак си му беше запушен носът. Сега пие ксизал, пак не виждам ефект, но го пие от месец, а както ми обясни алерголожката, за да има ефект, трябва да се пие минимум 6 месеца. Преди ксизала пи още един антихистамин, но му забравих името, май зиртек беше. Досега нито едно лекарство не даде резултат, затова ще го оперират малкия.
Но ериусът явно го изписват с цел да се посвие сливицата, нали тя е бариерата за вируси и алергени. Мисля, че е масово лекарство, защото и Улевинов, и Френгов са ни го изписвали, а тогава малкият не беше с доказана алергия, както сега.
Но ето и аз съм на твоето мнение - в България ужасно куца диагностиката. Трима лекари - три различни мнения - на кого да вярваш?!
Виж целия пост
# 514
milimi, някои антихистаминови препарати са комбинирани с псевдоефедрин – медикамент с отбъбващ носната лигавица ефект. Незнам дали Ериусът е такъв, но когато аз съм питала защо се приема антиалергично при липса на данни за някаква алергия, отговорът винаги е бил, да се отбъбне лигавицата на носа или сливиците ...
На мен лично, статиите тук ми бяха полезни.

Друг е въпросът до колко детето ще се повлияе ... моят син грам не се повлия ... сливицата си остана 3-та степен, носната лигавица подута ...

Жасмин, дано всичко мине леко  Praynig На моят син също махаха трета сливица и пробиваха тъпанчетата на ушите (имаше задържана течност), но макарички не се наложи да слагат, тъй като се оказа, че течността е бистра, не е гъста и просто направиха по-голям отвор в тъпанчето, за да задържат ухото 2-3 седмици отворено, за да има достатъчно време да се вентилира. Това при нас реши проблемът и беше достатъчно, но преди операцията лекараят ни обясни, че може да се наложи и слагане на макарички, ако течността е гъста и/или гнойна ...

Планови операции не се правят, когато е много горещо, понеже рискът от кръвоизливи е по-голям заради горещините, но на моя син операцията я правиха на 1-ви юли (въпреки горещините), тъй като при него не можеше да се чака повече, имаше рискове от трайно увреждане на слуха ...
Аз лично незнам кога е най-удачно да се маха, единствено знам, че лятото не се правят планови операции ...
Виж целия пост
# 515
Може ли да ми преоръчате читав алерголог? Оказа се, че Мустаков не ни е направил тест за базови алергени, а само за хранителни.
Виж целия пост
# 516
Може ли да ми преоръчате читав алерголог? Оказа се, че Мустаков не ни е направил тест за базови алергени, а само за хранителни.


А моят син пък го тестваха само за базови алергени (всъщност, не знам дали така се наричат - полени, плесени, домашен прах, пух и пера, домашни животни), но без хранителни. Явно така прецени алерголожката, защото при него проблемите са с носа - сигурно е решила да го тества за нещата, свързани с алергичен ринит. Сега като ходим за упойките, ще я питам за хранителните, защо ги пропусна. И защо не правихме IgE тест (кръвен), а само кожен.

Но когато приключим с операцията, мисля да заведа сина ми на изследвания за алергията тук: http://www.ncipd.org/index.php?category=7&section=12
Мисля, че това е една от най-добрите лаборатория за алергени в България. (дори може би най-добрата)
Виж целия пост
# 517
Жасмин, Десито благодаря за споделеното.Малкия алергия няма нито пък астма.Всъщност незнам може и да има алергия, но никой от тримата лекари не го спомена нито предложи тест за алергия.Боледувал е няколко пъти от зачервено гърло.Никога не е правил бронхити, пневмонии и ангини.Хремите също са рядкост.Появи се хъркане и аз затова го заведох на лекар.И хоп изненада - трета сливица.Четох в нета че третата сливица била на 3 степени.Лекаря и това не благоволи да обясни.След 2 седмици сме на контролен и тогава ще го почна отново с въпросите и ще настоявам за отговор.
Виж целия пост
# 518
Майчета, пробвали ли сте да капете капки клеева тинкутра?
Вчера ми беше ужасно зле, вече цяла седмица синузитът ми е пълен и ме боляха костите на челюста. Левият максиларен ми беше тотално запушен, въпреки всичките капки и духания и промивки. И така цял ден, в един момент не можех да се храня, защото ме болеше всичко и не можех да си отворя устата. Та вечерта като се прибрах си направих следното - в една супена лъжица преварена вода капнах 10 капки клеева тинктура /готова от аптеката/. Потопих един тампон и го сложих да поседи - нищо не усетих. После реших, че не действа и на два пъти капах капки от същата смес. Нямаше усещането за отпушване  и прочистване, но на сутринта се чувствах много по-добре и днес носът ми е проходим.
На децата съм капала капки от клеева тинктура, разредена с вода, обаче ефект като че не е имало особен.
Виж целия пост
# 519
Използвала съм кл. тинктура 5 капки в 10 мл преварена . вода.При нас няма изобщо ефект,дори мисля,че става по зле.Много се надявах на тях,но не.Има много положителни отзиви за клеевата тинктура.Давала съм я като имуностимулатор на сина ми,но съвпадение или не,започва да гъгне и се запушва  носа.Пробвах 3-4 пъти и се отказах.Явно при нас е обратен ефекта.
Виж целия пост
# 520
Здравейте МАМЧЕТА!
Аз също съм давала кл.тинктура на сина ми като укрепващо средство и може да се каже,че съм доволна,но разредени с вода като че ли нямаха никакъв ефект. Някои от вас беше писал,че дори по лошо е станало положението и си мисля ,че е много вероято,защото всички пчелни продукти могат да алергизират организма или да отключат алергия ако организма е предразположен или има алергични родители.Така ,че ефекта е строго индивидуален както всъщност всяко лечение. Пак да попитем за Исул и по точно някой да изкаже опит . Интересува ме за д-р тодоров младши,може ли някои да сподели мнение. *vera мисля,че беше писала нешо за Исул,но отложиха ли се при вас нещата???
Виж целия пост
# 521
Здравейте момичета.
Ние отново сме с отит и гнойна ангина.Във вторник бяхме при УНГ за консултация и беше добре(освен силно уголемената сливица) и решихме в средата на декември да я махнем, но в сряда вечерта вдигна темп., в четвъртък сутринта я заведохме-гърлото и очите зачервени.Изписаха ни Суметролин и педи ни подари Биозин-сироп, за имунитета, че не искаше пак Аб(в началото на ноември бяхме пак така и изпихме два), но вечерта вдигна висока темп.и нищо за сваляне не помогна.Днес бяхме пак при педи и ни прати пак на УНГ-вече си имаме налепи и доста възпалено ухо-сега 10 дена сме на Аб.УНГ каза, че след Аб ще изчакаме 1 седмица и трябва да я извадим, защото иначе пак ще се разболее-много е зле.
Според вас 1 седмица достатъчна ли е да я закрепим и да няма усложнение, вече ще се побъркам-измъчи се детенцето ми-даже сутринта и повърна, но не разбрах защо-до обяд нищо не яде-на обяд я нахраних и сега е горе-долу добре.
Лека вечер на всички.
Виж целия пост
# 522
капала съм клеева с физ. р-р, не виждам особен ефект, а детето пищи, все едно кисилина наливам в носа му Simple Smile сега с поредната хрема взех коларгол...дано овладее... мацам и с това под нослето.. http://www.vivasan.bg/index.php?page=products&id=240
Виж целия пост
# 523
къде се продават тези продукти? в ремедиумите дали ги има?
Виж целия пост
# 524
vivasan ли? ами май са от тези продукти, които не се разпространяват в аптеките...
майка ми ходи до хиподрума, като го купува.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия