За първокласници - образование вкъщи

  • 40 849
  • 790
# 225
хайде, хайде, не я вкарвай Чаткапатка чак в тази роля на много крехка жена, която се е ужасила!  Wink Тя е доста корава като характер, поне доколкото имам впечатления. В тази тема тук има сблъсък на идеи, не е лично.
Виж целия пост
# 226
Не съм казала, че Маги не е силна жена, а че не й се нрави типа "дискусия" тук.
Виж целия пост
# 227
какво толкова става тук, не сме се хванали за косите, нито се обиждаме една друга! направо сме си кротки агънца в сравнение с други теми!
Виж целия пост
# 228
По тази причина и много други майки не пишат тук, защото думите им ще се изкривяват, ще се извъртат, е това само показва на какво ще науча дъщерите си, нали - да мислят многопластово, логически и гъвкаво, щом още съм в дискусията?!  Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Говорех за това, че социализацията в училищата се свежда до типа "дискусия" тук - надприказване - всеки говори, но никой не слуша другия. Заради това Магдалена (chatpatka) избяга възмутена - няма подобна "социализация" нито вкъщи, нито на изпит пред учителя, а да не говорим на работното място. Който се интересува от темата, ще прочете на 3-та и 4-та страница за какво става въпрос. Да цитираме и да повтаряме отново няма смисъл.... Това само по себе си показва, че нито съм настоятелна, нито, че детето ми не е изградило напълно безпристрастно своето мнение.
Не виждам кой тук не ви е чул и не ви е разбрал. Това, че поставяме под въпрос вашето становище, може само да ви радва, защото така имате възможността да защитите убедително своя избор, обаче вие сте отново неразбрани и бягате възмутени във вашия свят, дето всеки уважава, приема и не оспорва другата позиция, независимо от това колко безумна му се струва тя, сакън да не се прояви като невъзпитан и ограничен.
Виж целия пост
# 230
Джулияна, част от многопластовото мислене е и това да се справиш с потециалното извъртане на думите ти! Ако не смеят да пишат, толкова по-зле за тях! Шубе ги е! Какво сега, да ги мислим и тях ли?  Wink
Виж целия пост
# 231
Ами може да не им харесва да доказват нещо пред някого, въпреки че аз ги призовавам да пишат, защото така можем да помогнем на много майки, които пък ще имат нужда да чуят и нашите идеи, и мироглед, както вече и някои разбраха от тази тема, между другото, поставена от една жена, търсеща алтернативи....
Виж целия пост
# 232
какво има да доказват, никой не ги кара! Появи се тук една тема, в която една мацка пита, обаче някак рекламно ми звъни, и се започна с доказването! Ако въпросната потребителка действително се интересуваше  безкористно, досега да е намерила в архива старите теми и да беше прочела. Разбираш ли за какво говоря?  Peace
Виж целия пост
# 233
Ами тя се интересува безкористно, но явно подкпрепата и отговорите, които търси, ги е получила вече.
Виж целия пост
# 234
Не виждам кой тук не ви е чул и не ви е разбрал. Това, че поставяме под въпрос вашето становище, може само да ви радва, защото така имате възможността да защитите убедително своя избор, обаче вие сте отново неразбрани и бягате възмутени във вашия свят, дето всеки уважава, приема и не оспорва другата позиция, независимо от това колко безумна му се струва тя, сакън да не се прояви като невъзпитан и ограничен....
До тук убедителни аргументи не прочетох. Колкото повече чета аргументите им, толкова повече оставам с впечатлението, че това са родители, твърдо решили да дундуркат децата си докрай, оправдавайки се с несъвършения и опасен реален свят. Ами такъв е за съжаление. Всички ние се страхуваме и искаме най-доброто за децата си. Отглеждайки ги, обаче, като "цвете в саксия", няма как да ги предпазим от опасностите на реалността.
Виж целия пост
# 235
http://hsbg.wordpress.com/2010/04/14/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1 … 1%82%D0%B5%D1%80/
Виж целия пост
# 236
Почетох малко и не мога да схвана смисъла на спора ви. Юлияна иска сама да си обучава детето - ОК. Нали не ни пречи да пращаме нашите на училище? Тя е убедена, нека си следва убежденията. Аз лично не съм убедена, че родител може да осигури супер образование за детето си със свои сили. Но не бих хабила сили да споря по въпроса. Пилците се броят на есен. Ще дойде време за гимназия и после за университет и тогава ще се види кое е било успешно.
Виж целия пост
# 237
Черна станция, не разбрах за статията ли пишеш, или за постовете в темата..., но аз прочетох цялата статия и препоръчвам изтриването на линка, защото лъсва неразбирането на същността на този вид обучение и статията повече отблъсква, отколкото да убеждава. Наистина ще се види кое е било успешно, но много по-късно от гимназията и университета. Тези деца няма да се състезават за елитните гимназии, те ще продължат с домашното обучение. За университета.... сигурно ще учат дистанционно нещо си, т.е. като гимназията....
П.П. Подкрепям други видове образование, спестяващи лошото от училищната среда, но не и у дома, с мама.
Виж целия пост
# 238
много е трудно да изброим пилците, защото сравняваме ябълки с круши, че и на всичко отгоре имаме милион ябълки и десет круши. Как се прави обективен анализ? Ще попаднем в клопката на формалната логика - Сократ е човек -- Всичко хора са смъртни -- Сократ е смъртен. Или Нищо не е по-добро от вечното щастие -- сандвичът с шунка е по-добро от нищо -- сандвичът с шунка е по-добро от вечното щастие.  Wink
Виж целия пост
# 239
За университета.... сигурно ще учат дистанционно нещо си, т.е. като гимназията....
П.П. Подкрепям други видове образование, спестяващи лошото от училищната среда, но не и у дома, с мама.

Грешиш, както и с всички изводи, до които стигаш, незнайно от къде и как. Децата ми ще учат в университет, а, ако знаеш други видове образование, спестяващи лошото в училище, освен частно, домашно, родителски кооперативи, моля напиши ги, може на нас тук да са ни убегнали  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия