Автоимунен тиреоидит на Хашимото (Тема 23)

  • 97 935
  • 759
# 240
Здравейте, аз пак недоразбрала.Понеже изследванията са ми в норма реших да не ходя на лекар въпреки симптомите.Обаче като изчетох темата виждам,че има такива , които също са в норма, а са на медикаменти.Това защото сте бременни ли е, аз не съм и не планирам повече.
Виж целия пост
# 241
Аз не съм бременна,планирам,но няма да е скоро второто и все пак не спирам да пия хормона-по лекарско предписание разбира се. На мен ми трябваше за кърмата. Сега смъкваме малко ТСХ,че лекинко беше на горна граница.

Понякога се налага да се пие хормона,дори и в граници да е ТСХ-това го преценява лекар.
Виж целия пост
# 242
Много сте бързи тук, благодаря.Значи все пак трябва да се консултирам.
Виж целия пост
# 243
Искам да попитам тука присъстващите от 2 седмици насам съм на Еутирокс 25 при ТСХ 3,9 но така и не видях нивата фт3 и фт4 видя се само че ТАТ И МАТ  са ми завишени ,а заради якото главоболие ми изписаха Индерал (Бета Блокер) се опасявам за едно нещо в листовката на Бета Блокера пише (потиска продукцията на тиреоидните хормони) хммм и ме хвърли в замисъл макар че лекарите казаха че няма проблем и им казах за проблема с ЩЖ, вие на какво мнение сте а и още ло лошото е че след 2 седмици ендокринолиога ме вика за нови изследвания и тоя бета блокер сигурно ще се отрази и там???? newsm78
Виж целия пост
# 244
Здравейте на всички,
благодаря за съветите и постовете Ви.
Аз най-накрая тази сутрин рано-рано успях да се свържа с Катя Тодорова да я питам за моето ТСХ 0.09. Посъветва ме да спра хомеопатичните капки Лимфомиозот, а да запазя дозата на Еутирокс на 100 и след 20 дни, пак изследване. Ако не се е вдигнало малко ще намаляваме и Еутирокса...
Виж целия пост
# 245
Donchev12 бих се обадила на ендокринолога си да го питам Peace например съм звъняла на Начев дали може да използвам йодасепт...че и за него пише да не се ползва от хора с  болна щитовидна..
Виж целия пост
# 246
Здравейте, аз пак недоразбрала.Понеже изследванията са ми в норма реших да не ходя на лекар въпреки симптомите.Обаче като изчетох темата виждам,че има такива , които също са в норма, а са на медикаменти.Това защото сте бременни ли е, аз не съм и не планирам повече.
Моят въпрос беше същият .Аз от десет години не бях пила нищо защото хормоните си бяха в норма при всяко изследване .Сега обаче ми изписаха защото съм бременна -хормоните пак са си в границите ,но не било както трябва ,а именно TSH на долна граница ,а т4 на горна граница.
За твое успокоение се консултирай с лекар -след това ако може сподели и с нас Hug
Виж целия пост
# 247
Smiley-Струва ми се странно да се коригира ТСХ със спиране на лимфомиозот. Лимфомиозот не е лекарство за Хашимото и е с недоказан ефект -нещо като експеримент. Според мен е добре да се консултираш и с друг ендокринолог, защото сега времето се затопля и ако ти е висока дозата на еутирокса не е добре да губиш време и да преминаваш в хипер функция.
Виж целия пост
# 248
Моето ТСХ се е вдигнало , резулт. 5,77  Crazy
Преди да започна да се лекувам беше 3,8  Thinking
Пада 45 дни след като увеличим дозата на еутирокса , след като го проверя пак след 45 дни се е качило , пак увеличаваме дозата , пак пада , втора проверка пак високо и така... Но до 5,77 не бях стигала толкова високо  ooooh!
Сега увеличаваме дозата на 75 всеки ден (до сега бях на 50 на ден , а два пъти седмично 75)
Реално за 2 месеца се е качило от 1,5 до 5,77
Чудя се до кога ще ми увеличават дозата?
Има ли някой при който нещата са като при мен?
Виж целия пост
# 249
Моето ТСХ се е вдигнало , резулт. 5,77  Crazy
Преди да започна да се лекувам беше 3,8  Thinking
Пада 45 дни след като увеличим дозата на еутирокса , след като го проверя пак след 45 дни се е качило , пак увеличаваме дозата , пак пада , втора проверка пак високо и така... Но до 5,77 не бях стигала толкова високо  ooooh!
Сега увеличаваме дозата на 75 всеки ден (до сега бях на 50 на ден , а два пъти седмично 75)
Реално за 2 месеца се е качило от 1,5 до 5,77
Чудя се до кога ще ми увеличават дозата?
Има ли някой при който нещата са като при мен?

Niq, а какви са другите обстоятелства около теб? Как си, какво се случва, стрес, вируси, операции, инфекции или въобще нещо необичайно? Едва ли ТСХ се вдига от лечението... Каква е хипотезата на ендокринолога ти? На мен ми скочи ТСХ покрай 2 операции напоследък, но то си е златно правило, че при планови операции дозата се увеличава... златно правило, за което не знаех, де  Laughing
Виж целия пост
# 250
Ами , не операции не съм претърпяла , само една цветна снимка с упойка.
Ендото ме вика при него , а междувременно пак вдигаме дозата и така.
Виж целия пост
# 251
Ами , не операции не съм претърпяла , само една цветна снимка с упойка.
Ендото ме вика при него , а междувременно пак вдигаме дозата и така.

Според мен стига, за да скочи дотам. Това си е бая изпитание за организма и нервите. На твое място бих вдигнала дозата за 45 дни, но след това пак бих проверила какво става, защото сигурно ТСХ ще е паднало драматично.
Виж целия пост
# 252
Момичета, днес ми излезнаха резултатите от хормоналните изследвания на щитовидната жлеза. TSH - 0.54 (0.27-4.20)
FT4 - 27 (12-22)
MAT - 230 (правено ми е преди 5г и ендокриноложката не сметна за необходимо да прави ново, защото не съм провеждала лечение заради този проблем)
Според вас много големи ли са отклоненията? Трябва ли да поискам да си направя и ехография?
 
Виж целия пост
# 253
Аз за първи път виждам резултати, в които ФТ4 е завишено. Знам, че то не е опасно за небременни, когато е високо, но бих се консултирала сега отново  Peace
Виж целия пост
# 254
Аз за първи път виждам резултати, в които ФТ4 е завишено. Знам, че то не е опасно за небременни, когато е високо, но бих се консултирала сега отново  Peace
Лаленце, при Хашитоксикозата - хиперфункция на хашимото и Тиреотоксикозата е така. Ниско ТСХ + високо Т4 и Т3 + високи антитела, като за Хашимото. Моето ФТ4 и ФТ3 при поставяне на диагнозата бяха двойни, с ТСХ към 0,005, и Анти тро 600.

Сега след рецидива на диагнозата ми пише хипертиреоидит при Базедова болест. Анти тро пак ми е 480, а ТСХ отива към нулата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия