Махам вече с малките ръчички - през ОКТОМВРИ ще събуждам всички

  • 32 941
  • 731
# 120
Здравейте мили мамчета Hug  bouquet
Много се губя тези дни, но съм отпуска и имам гости до петък, та ако влизам успявам само да прочета, но до писане трудно стигам...
По темата за алкохола и аз си позволявам по половин чаша вино или малка бира, не мисля, че вреди, питала съм и лекарката. И както се казва "Прекален светец и Богу не е драг" Peace
За коремчето при мен е леко издуто,но по-скоро от всички течности които изпивам на ден (поне 2 литра вода+1 чай+отделно примерно фреш или айран) и вечер си личи, че е изпъкнало, а сутрин нищо...С кг още сме на Вие, забила съм си на моите скромни 50 и не мърдам, ама не ми пука особено...Та не ми се мисли още за дрехи за бременни и т.н. То и скоро се стопля и спокойно ще си карам на рокли, туники с клинче и т.н.
За храната при мен навиците ми въобще не са се променили, обичам здравословна и вкусна храна - месо, риба, зеленчуци, овесени ядки, СЛАДОЛЕД Joy, варива, зеленийки като спанак, лопуш и т.н. Въобще хапвам си добре, но качествени неща...
За усещане нищо не усещам! А вече съм в 16 г.с., ама май по-нататък ще е...От време на време някакъв лек гъдел, но високо ми се струва да са бебовците това, те още трябва да е под пъпа...
За тоалетната през нощта поне 2 ходения не ми мърдат, но аз пия и много течности...Ама толкова съм свикнала вече, че в някаква просъница ходя и се връщам в леглото Simple Smile
Пазете се от вируси и настинки, мацки, че това променливото време много кофти...  bouquet
Виж целия пост
# 121
Здравейте и от мен Hug .Днес при нас е някакъв ужасен студ, направо ми идва да си тръгна и да си легна на топличко Rolling Eyes.Аз забелязах нещо много странно, сутрин почти нямам коремче,а вечер е един издут и определено си личи, че съм бременна Joy Вие забелязали ли сте такова нещо, то ми е рано за коремче де, но като се има предвид, че преди ми беше лепнат за гърба Whistling

между другото като го каза и при мен има нещо такова, сутрин съм като вейчица  Grinning а вечер с доста закръглено коремче, но не се бях замислял от какво е това? newsm78
Виж целия пост
# 122
Има безалкохолна бира? Shocked На коя марка? Къде я продават? Аз не съм бираджийка и тия неща не са ми известни.

Като видна фенка на бирата мога цяла лекция да ти изнеса  Crazy На пазара най-масово предлаганата е Каменица около 1.20 лв. (синя кутия), като вкус е доста близка до алкохолната бира, леко сладни, при липса на по-добър варянт става за пиене. Супер издокарани, досущ като истинските са Becks, Clausthaler и Kaltenberg има само 330 мл, но са по-скъпички към 2.00 лв. Найстина разлика с алкохолната няма. Пробвала съм и разни испански Estela и още някакви бяха - отврат пълен. Моя личен фаворит Bavaria (червена кутия)около 1.50 лв. но за съжаление доста рядко се намира.
Във всички хипермаркети има поне Каменица и при повече късмет и някоя по-хубава. За нищо на света не си взимай Oetinger - мой съвет Simple Smile
Много се дразня, че никъде по заведенията не предлагат безалкохолна бира. Това е абсолютна дискриминация към бременните и шофьорите!
Виж целия пост
# 123
dion до колкото ми каза докторът  границата е 3-3,2 мм , но все пак специалист трябва да ис каже мноението. А и тези размери не винаги са показател за някакъв синдром, тъй като на определен етап от бременността, коато плодът нарастне всичко може да си е в нормата.
Пример мога да дам за бременна, която в 18 седмица на ехограф виждат проблем с легенчетата на бъбреците на бебчето., след 2 седмици са малко по- уголемени, в 23 седмица всичко е в нормата:))
Аз честно да ви кажа-това е за всички мами- ако на ФМ всичко е ок-то това ни дава 95% гаранция.Дори и при добра амниоцентеза, има малка вероятност за  проблем при плода.
Всичко е божа работа.Мислете позитивно и не се стряскайте от всички коментари и недейте чете всичко:)))
 Hug Hug Hug Hug днес съмна козуначена диета-работя до хлебозавод и просто е недопустимо при целодневно ароматизиране на козунаци да не си похапне човек:)))
Виж целия пост
# 124
Благодаря, звездичке!
Аз също съм на мнение, че ФМ дава много по-точна представа от БХС. Затова и го отказах това изследване. А и с предната си бременност не съм го правила. Тогава бях в Нова Зеландия, хората ме пратиха само на ФМ, никой нищо и не спомена за БХС.

/за козунаците малко ти завидях, май ще забъркам един предвеликденско Wink /
Виж целия пост
# 125
Има безалкохолна бира? Shocked На коя марка? Къде я продават? Аз не съм бираджийка и тия неща не са ми известни.

Като видна фенка на бирата мога цяла лекция да ти изнеса  Crazy На пазара най-масово предлаганата е Каменица около 1.20 лв. (синя кутия), като вкус е доста близка до алкохолната бира, леко сладни, при липса на по-добър варянт става за пиене. Супер издокарани, досущ като истинските са Becks и Kaltenberg има само 330 мл, но са по-скъпички към 2.00 лв. Найстина разлика с алкохолната няма. Пробвала съм и разни испански Estela и още някакви бяха - отврат пълен. Моя личен фаворит Bavaria (червена кутия)около 1.50 лв. но за съжаление доста рядко се намира.
Във всички хипермаркети има поне Каменица и при повече късмет и някоя по-хубава. За нищо на света не си взимай Oetinger - мой съвет Simple Smile
Много се дразня, че никъде по заведенията не предлагат безалкохолна бира. Това е абсолютна дискриминация към бременните и шофьорите!
щом си фенка на бирата, по-добре си пийни една чаша нормална бира  Laughing, вместо тия безалкохолните, звучат ми като безкофеиновото кафе - 100 пъти по-вредно е от другото, има много химия в него..
Виж целия пост
# 126
между другото за хубавите козунаци - най-хубави са когато си ги направим сами, но ... много трудни да му се не знае и много време отнема
оня ден ходих до центъра (за тези които живеят в софия) на руски паметник, има спирка като идваш от посока младост, спират и маршрутни таксита. та зад спирката има страхотна баничарница и правят козунаци ............ммммм страхотни са, имат и стафидки, топлички и са опаковани отдолу с фолио....
Виж целия пост
# 127
dion, аз доколкото четох границата е 3 мм, като над 2.5 мм може да се наложат допълнителни изследвания.
И аз да се запиша в новата тема, днес се записах за ЖК, супер дразнеща беше лекарката, въобще не й се занимаваше и едва ли не не ме изгони, защото имала много бременни и много съм щяла да чакам. Аз й казах, че няма да я занимавам много, все пак отивам в 14 седмица чак, но все пак продължи да се държи гадно. Ама както и да е, ще ходя проформа на тая ЖК, надявам се. На всичкото отгоре ме накараха да си платя за цитонамазка, аз си мисля, че е безплатна, но не ми се разправяше, защото така или иначе закъснявах за работа. Утре ще ходя да ми взимат кръв, че вече е крайно време.
Аз да кажа за моя корем - само вечер съм си като бременна, сутрин и през деня не ми личи, освен ако не съм със супер прилепнали дрехи, които избягвам, защото не съм казала на работа(нямам и намерение до поне 20 седмица). Моя приятел вечер само ми гали корема, аз го карам да му говори, ама аз четох, че до 20 седмица бебетата май нищо не чуват. А днес като ми мереха корема на ЖК лекарката каза, че ми е прекалено малък и съм била много слаба и да ям месо - свинско, не пилешко, защото е бъкано с антибиотици. А мене месо хич не ми се яде, а ми казаха да ям дебели пържоли Simple Smile
Аз съм чак на преглед на края на месеца, надявам се на пол да кажат тогава, защото ме беше страх да питам тая лекарка днес, и без това ме погледна на ехограф за 1 минута.
Иначе да се похваля, че и аз почвам организацията на сватба Simple Smile Никога не съм обичала клишето за бременната булка, ама какво да правя, решихме, че сега е по-добре отколкото след като се роди човека. Няма много да изпадам в подробности, няма и да каним много хора, имаме 2 месеца за организация, мисля, че ще се справим, защото не си падаме по повечето традиции.
Виж целия пост
# 128
между другото за хубавите козунаци - най-хубави са когато си ги направим сами, но ... много трудни да му се не знае и много време отнема
оня ден ходих до центъра (за тези които живеят в софия) на руски паметник, има спирка като идваш от посока младост, спират и маршрутни таксита. та зад спирката има страхотна баничарница и правят козунаци ............ммммм страхотни са, имат и стафидки, топлички и са опаковани отдолу с фолио....

Всеки ден минавам покрай въпросната баничарница и козунаците изглеждат феноменално Simple Smile)) точа лиги....... Simple Smile))
Виж целия пост
# 129
щом си фенка на бирата, по-добре си пийни една чаша нормална бира  Laughing, вместо тия безалкохолните, звучат ми като безкофеиновото кафе - 100 пъти по-вредно е от другото, има много химия в него..

 Tired  Тъкмо мислех да си купувам безкофеиново кафе  Tired  че така ми се припива от време на време. Ама ще се въздържа. И аз имах някакви подобни съмнения...


Minx, благодаря и на теб за инфото. Аз съм с 1.11мм, но ми беше интересно и затова попитах.
И моят първи опит за записване на ЖК не беше успешен. Сестрата се държа ужасно нагло и невъзпитано, тръшна ми вратата под носа, докато говорех, и си замина. Тръгнах си на минутата, но ме държа доста след това. Сега съм много доволна от втория си избор, че и болнични без проблем ще ми издават до края на бременността, а за мен това беше важно.
Виж целия пост
# 130
Здравейте и от мен! Говорите си за козунаци...и аз като се замечтах, нямам търпение вече да идват почивните дни. Моето коремче определено се оприличава на бременно, всички панталони и т.н. ми стискат и преди няколко дни си купих първите дънки от магазин за бременни, нормална цена, супер удобни, няма какво да ми стиска, с една голяма платка..въобще съм доволна. Обаче не знам защо така ми личи, нямам  килограми в плюс, но може да е от закърнялата мускулатура на корема ми  Joy.  Joy
 Аз да ви кажа: всяка вечер нещо месно ям, ние без него не можем. Гледам поне 2 пъти в седмицата пържолки на скара, заради хемоглобина пък и ми се хапват. Големи сме месоядци с мъжа Laughing  Към тях много върви едно розе (от време на време  Blush)
Добре дошли на новите мами!
Успех на всички с прегледите и бързо оздравяване на болните!
Виж целия пост
# 131
Аз просто не гледам как изглеждат:))Козунаците имам предвид:)Тук мирише постоянно на козунак:)и то на вкусен козунак. Няма възможност за пропуск:))
Иначе за домашен-ооо дааа:))НО нямам време да правя , а и като се прибера съм изморена и предпочитам да релакс:))А и като приспивам малката към 9, се приспивам с нея:)) Embarassed Crazy Party
 Hug Hug Hug за всички
Виж целия пост
# 132
, ама аз четох, че до 20 седмица бебетата май нищо не чуват.
Ееее, верно ли? А аз се спуквам да й пускам класическа музика. Joy
kristich ще потърся Каменицата да я пробвам. Като видя някой да нагъва жадно бира и мен ми се допива, много съм пощалива. Mr. Green
И аз започнах да обмислям скромна сватба, при това изненада за младоженеца. Само ние и кумовете, но пък може би ще имаме юридически пречки за сключване на брак тъй че не се надявам много.
zvezdi4ka не ти завиждам с тия козунаци. В нашия район има много училища, ама хич не ми се е приискало да се върна в даскало. Mr. Green
Виж целия пост
# 133
Здравейте сладки мамчета.

Тези дни не ми оставаше време да ви чета, а за писане и дума не може да става. Признавам, че не съм чела подробно, но видях притеснителните коментари за БХС на някои от момичетата.
Деси, аз съм на 38 и моите стойности според допълнителната инфо. за консултиращия лекар са: биохимичен - 910, възрастов - 180. Възрастовия въобще не го гледай, в норма си е твоя. Ако има нещо притеснително спрямо биохимичния, ще ти кажат да направиш втори или направо амниоцинтеза. Не се паникьосвай излишно. А ако не можеш да се свържеш със специалистите във Фемина - отиди утре в МД с резултатите и говори с генетиците там. Търси доц. Савов или Кременски, те са изключително компетентни.
dion - стойностите на нухалната трябва да са под или равни на 3. А къде така ти тръшнаха вратата  ooooh!
За корема не ми се говори - в момента е толкова, колкото бе при предишната ми бременност в 6м  ooooh! Но да е здраво бебчето, другото ще го мисля след като родя.
С кг до сега съм +1, но това не пречи корема ми да е големичък  hahaha
Кой питаше за пекарня във София - аз 4-и години съм си купувала от тази и съм много доволна. Обикновено има поне 2 -3 вида козунак (обикновен, стафиди с локум (едната година бяха само стафиди) и стафиди, ядки, локум и сушени плодове), но и лудницата е пълна пред пекарнята дните преди Великден. Тази година няма да съм в София и ще пропусна купуването.
След 2 ч. съм на ЖК и вече нямам търпение да си видя съкровището.
Виж целия пост
# 134
Момичета имам едно огромноооооооо запитване!  Embarassed
Днес бях изправена пред дилемата дали да направя основно почистване на банята с Медикс и Доместос или още да почакам, но в крайна сметка се ядосах и без това няма кой друг освен мен да я изчисти, да та се хващам на работа и я умих с 300 зора. Ужасно ме заболя кръста Sad. Ползвах ръкавици за ръцете и си обух едни чехли, защото уж препаратите да нямат контакт с кожата  Sad Но най ме притесняват миризмите и изпаренията, с които се надишах, всички знаем каква смрад е Доместоса, но пък плочките ми блеснаха!

Та много се притеснявам дали вредя на бебчо с тези препарати  newsm78 и исках да ви питам какво ви е мнението по въпроса и вие с какво си миете баните по време на бременността. Дано само не съм навредила нещо на мишока  Cry Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия