С какво ви дразнят свекървите- 16 тема

  • 71 128
  • 757
# 30
а ако не беше по специалността, щеше ли пак да работиш? Точно в това е въпросът - дали е работене заради самото работене, или е работене с цел кариерно израстване.
Виж целия пост
# 31
Анди, работила съм и сервитьорка/продавачка.... Но бе преди и в 1 курс. Заплатата ми тогава бе по-висока, отколкото тази по специалността - в пъти даже.
Обаче придобиваш опит от всичко, аз не ги деля на срамни/супер професии.

Само в БГ всички искат да са шефове.  И се натискат да осигурят децата си.
Виж целия пост
# 32
~MoDe~, а мъжа ти? Едва ли и той я чака с нетърпение.
Виж целия пост
# 33
и аз не ги деля на сраммни и несрамни професии, а на перспективни и неперспективни. Сервитьорството се работи от няма накъде, рядко са  хората, които действително се чувстват добре и искат да са сервитьори, но те обикновено се придвижват в заведенията от висока класа. Всичко останало е бошлаф-работа, нещо временно с ясното съзнание, че не носи  нищо друго, освен заплата, и то неособено добра. Има значение човек откъде тръгва, дето си говорихме за стандарта и социалната прослойка за произхода и накъде иска да се придвижи. лично аз не съм забелязала деца на доста заможни родители да работят нископлатена, нискоквалифицирана и неносеща никакъв напредък работа, а се ориентират към стажове, развиване в академичната среда, участват в проекти, или пък търсят и  кандидатстват само за работа, която ще им даде знания, умения и връзки с по-успели или авторитетни хора. Те знааят, че продавачеството в МакДоналдс нищо няма да им даде.
Виж целия пост
# 34
Не разбрах в крайна сметка ако инвестицията е образование вместо жилище какво трябва да е това образование, че да струва предпочитането му пред това да се плаща покрива над главата 30 години? Питам, защото мисля, че завършването на каквото и да е където и да е не се вмества в това определение, или...?(говоря както за средно, така и за висше образование. тук който спомене за дом за децата веднага го репликират, че това е глупост и трябва да се инвестира в нещо по-смислено като например образование)
Виж целия пост
# 35
 Wink
Виж целия пост
# 36
Не винаги доброто образование за един е добро и за друг, както и не винаги това което родителите смятат за добро образование за децата си означава, че то ще е такова и за децата.
Ето при мен свекър ми е решил да инвестира в образованието на сина ми ,но ако то е селско стопанство,на мъжа ми брат му пък мисли, че ще е по-добре ако малкия стане футболист и с гордост щял да му плаща тренировките а за свекърва ми всяко едно образование било добро и достойно стига то да му носи  заплата, която ще покрие основните нужди на семейството.
Виж целия пост
# 37
Естел,какво да ти кажа-не я чака,но въпреки всичко си му е майка.Затова и гледам да не говоря за нея пред него.Той по принцип си е непукист,рядко се ядосва,гледа отгоре-отгоре на нещата(за което шапка му свалям),а и е свикнал с поведението й.Но тя много му досажда,всеки ден му звъни да го пита кога може да дойде,а аз съм го предупредила,че след последните изпълнения няма да стоя сама с нея и държа и той да е вкъщи. Crossing ArmsТа в най-скоро време ще довтаса Confused Но изнерви ли ме с нещо,директно си хващам парцалките и детето и при мама,докато тя си замине. Naughty И повече няма да ни види,каквото ще да стане! Naughty
Виж целия пост
# 38
образованието не е само диплома, то е първо среда и изграждане на определен начин на мислене, мироглед. В днешно време човек без образование е заникъде. Колкото до специалността, и там нещата са спорни, зависи дали за практикуването на определена професия се иска определен ценз - аз и да искам да лекувам хора, нямам това плаво, ако не съм завършила медицина, и то не каква да е, е хуманна медицина, не ветеринарна. При счетоводството цензът е за предпочитане, но човек може да стане счетоводител и без професионално средно или висше образование, а с посещаване на курсове и самоподготовка. При всички случаи по-добре с кааквото и да е висше образование, отколкото с никакво. Бакалавърска степен вече не кой знае какво, движението е към степен магистър. По-лесно е човек с химическо образование да се справи като таксиметров шофьор, отколкото един таксиметров шофьор със средно да се придвижи нагоре към химията. Завършването на университет струва пет години, а една ипотека за жилище струва поне десет години, и то при късмет.
Виж целия пост
# 39
Това, че ученето и работата нямало да вървят заедно са глупости. Аз не знам студенти, дето не работят. Освен мамините синчета и девойки, а това е деморализиращо.

Ниско статусната работа като студент ти дава амбицията за нещо повече.
Самият факт, че си работил нещо, дори не и по специалността, е положителен за повечето работодатели. Освен това, работодателите предпочитат хора с трудови навици, а не завеяни студенти, дето им е широко около врата, но пък са с отлични дипломи. Пък и отличните дипломи също се постигат дори и да се работи междувременно. Всичко въпрос на мотивация.
Да ти кажа ли...има деца, които са на лекции от 8 сутринта до 6-7 вечерта. Единствената им опция за работа е през нощта, и събота и неделя (които не винаги са почивни дни)...Имаш ли идея след една година такъв силен график какво се случва с организма? Защото аз имам...и не, не съм мамино детенце...
За свекървата да кажа-издразни ме преди няколко дни с нещо малко, но достатъчно...
Виж целия пост
# 40
не, разбира се! Но останах с впечатление, че ти се сравняваш с тях

Неправилно си разбрала.
Виж целия пост
# 41

Да ти кажа ли...има деца, които са на лекции от 8 сутринта до 6-7 вечерта.

Да, има всякакви програми. Няма смисъл да си упонираме с единични случаи.
Виж целия пост
# 42
не, разбира се! Но останах с впечатление, че ти се сравняваш с тях

Неправилно си разбрала.

Съжалявам, ако е било така!

Относно програмите, че били всякакви - ако един млад човек действително иска да прави нещата както си му е редът и харесва това, което учи, той ще посещава всички лекции и упражнения, а те са доста повече от два часа дневно. По-скоро много студенти се скатават, оправдавайки се с работа или други ангажименти, и учат колкото за тройка. То, затова се казва "редовно обучение", защото студентът трябва да е на училище, в час, а не да се държи като задочник - да се вясва от дъжд на вятър. Ако иска да работи, нека да запише задочно, а не редовно обучение! Иначе си играем на шикалки и онзи виц "като зная какъв инженер съм, как да отида на лекар" си става живата истина.
Виж целия пост
# 43
не, разбира се! Но останах с впечатление, че ти се сравняваш с тях

Неправилно си разбрала.

Съжалявам, ако е било така!

No problem  Simple Smile
Виж целия пост
# 44
Никой не ги кара децата да работят, те сами искат. За разлика от нас, те са разбрали, че за да имаш, трябва да работиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия