Как се справяте с често боледуващите деца на ясла/градина

  • 61 996
  • 763
# 120
jos, 1 път дневно пробиотик е напълно достатъчно.
Какво точно даваш?

бифиформ мини дропс, на капки е. така й дадох без през нощта. благодаря.

Дозата е една, за 24 часа. Така че давай през деня, минимум 4 часа след приема на АБ.
Това е напълно достатъчно. Може и кисело мляко да включиш, пак така - минимум 4 часа от приема на АБ. Това е в случай, че АБ е на основата на пеницилин, ако е друг вид, правилото за 4-те часа не важи.

аха, ами от макролидите е, клацид.
на пробиотика пише дневната доза, но си мислех, че след всеки прием на аб трябва да се дава след 4 часа... общо за 24 ч. да събера дозата. благодаря отново за разясненията, че колкото и да се ограмотявам за аб, пак съм си некомпетентна...
за съжаление,нямаше как, започнах да й давам АБ, по препоръка на педиатърката разбира се. Изчакахме 3 дни, но и предвид скарлатинната карантина в групата им, и възпаленото й гърло в сряда, в събота започнах АБ. Ако беше по-голяма щях да изчакам още няколко дни преди да дам тоя АБ, но, няма как.
дано отшуми по-бързо, че и тия зъби кучешки излизат тоооооолкова бавно...само ми показва "зъбките". и все "фейоо, бързоо" , да й ги носи демек, а тая фея хич не бърза  Mr. Green а аз  - #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 121
Щом предписаният АБ е от рода на макролидите, тогава правилото за 4-те часа не важи. Дори и да ги даваш заедно, няма проблем.

Феята на зъбките носи подаръчета само за падналите млечни зъби, не за поникването Wink.
Виж целия пост
# 122
...
Феята на зъбките носи подаръчета само за падналите млечни зъби, не за поникването Wink.

Laughing ние си имаме фея и за първите зъбки Simple Smile даже съм я визуализирала.
тя знае, че зъбките растат, всичко разбира като й обяснявам, много думички знае, както и значението им. знае, че като яде зеленчуци, хрупа краставица и морковчета, зъбките ще поникнат по-бързо, но все пак с фея е друго, като има на кой да си излее яда, че я болят зъбките, а феята се бави, защото навън например вали и има облаци и тя не вижда къде е блока ни Simple Smile или че има още две дечица, на които феята трябва да занесе зъбки и после да дойде при нас Simple Smile
добро извинение, а и така й минава по-бързо, като каже "айде, фейоооо, бързо, носи, носи", поядосва й се, че я няма или се зарадва, че има още едно показало се зъбче, гледа го в огледалото и после се залисваме в друга игра или книжка...

п.п. и малката пак вдига т, 37.2, направо кошмар... нито кашля, нито сополи #Crazy
вече съвсем се притеснявам. утре май ще я водя на док.
Виж целия пост
# 123
...
Феята на зъбките носи подаръчета само за падналите млечни зъби, не за поникването Wink.

Laughing ние си имаме фея и за първите зъбки Simple Smile даже съм я визуализирала.
тя знае, че зъбките растат, всичко разбира като й обяснявам, много думички знае, както и значението им. знае, че като яде зеленчуци, хрупа краставица и морковчета, зъбките ще поникнат по-бързо, но все пак с фея е друго, като има на кой да си излее яда, че я болят зъбките, а феята се бави, защото навън например вали и има облаци и тя не вижда къде е блока ни Simple Smile или че има още две дечица, на които феята трябва да занесе зъбки и после да дойде при нас Simple Smile
добро извинение, а и така й минава по-бързо, като каже "айде, фейоооо, бързо, носи, носи", поядосва й се, че я няма или се зарадва, че има още едно показало се зъбче, гледа го в огледалото и после се залисваме в друга игра или книжка...
Joy hahaha Джос, добре се посмях с вашата фея на зъбките. Дано не е нещо лошо пак  Hug, но щом пиете антибиотик, не би трябвало да вдига температура...  newsm78
Виж целия пост
# 124
Добър вечер! Скоро не съм писала, но при нас няма съществен напредък при намаляване на боледуванияте в яслата. Имам едно питане, което не е точно по темата, но за счупен живачен термоме се сетих тук да питам.
Преди малко изтървах на паркета живачния термометър. Но термометърът бе в предпазната си пластмасова опаковка, която си бе затворена. Стъклото на термометъра се е напукало в горния край, скалата му се е отлепила. Та въпросът ми е: мислите ли, че има повод за притеснение да обработвам със сяра на прах (аз поне не виждам да има живак на пода)? Счупеният термометър къде трябва да бъде изхвърлен?
Виж целия пост
# 125
за термометъра - все пак дали е вътре целият? според мен го опаковайте в кухненско фолио(нямам предвид метално  Mr. Green), така че да не е достъпно за децата нейде на тераса и утре го занесете в аптека. преди години майка ми така занесе един такъв в една аптека и там го взеха. Ако имате поликлиника наблизо,  предполагам пак ще го вземат.

Ваня, и аз си се смях като го писах, но това си е реалната романтика при нас  Mr. Green и на мен ми помага даже Wink
а за т, днес в 15 ч. като стана 37.1-2, после 36.5, 36.6., после 37.0, после пак 36.5, после 37... луднах направо, а не съм давала температуропонижаващи от 1 ч. през нощта. Поне не е 39 вече. Една френдка ми вика, ми освен че лекувате инфекцията, може т да е от зъбите.
но аз си мисля, дано минава вече тая т и инфекцията да се повлиява от АБ. бих звъннала на педи за консултация, но е отпуск. замества я един док дето утре е следобяд, та ще видя какво ще правя утре с малката.
Виж целия пост
# 126
jos, благодаря!
Мисля, че целият живак си е вътре. Затворих термометъра в един стъклен буркан с винт и го изкарах на терасата. А утре ще питам и в аптеката, както ти предложи.
Виж целия пост
# 127
jos, благодаря!
Мисля, че целият живак си е вътре. Затворих термометъра в един стъклен буркан с винт и го изкарах на терасата. А утре ще питам и в аптеката, както ти предложи.
надявам се да няма проблеми и да го приемат там.
п.п.под кухненско фолио, нямам предвид от металното, дописах горе  Laughing  имах предвид с онова фолио прозрачно да се вакуумира, херметизира демек.
Виж целия пост
# 128

п.п.под кухненско фолио, нямам предвид от металното, дописах горе  Laughing  имах предвид с онова фолио прозрачно да се вакуумира, херметизира демек.
Аз без да мисля изобщо, си помислих точно за металното  Embarassed  Joy
Виж целия пост
# 129
аз знам, че изпаренията са по-опасни от металните топчета, така че добре сте се сетила за буркана.
както и за сярата по-горе.
Виж целия пост
# 130
Кампанула, 2 пъти досега ми се е случвало да се чупи вкъщи живачен термометър. Първия път изметох парчетата стъкло и топченцата живак в 1 хартиен плик, отгоре сложих найлонова торбичка и го занесох в Гражданска защита (тогава работех до техния офис). Вкъщи наръсих със сяра и вечерта я пометох.
Зимата детето счупи също живачен термометър, но беше "опакован" като вашия - занесох го веднага в близката аптека.
Не сме имали проблеми  Peace
Марти, извинявай, че снощи не ти писах. Благодаря много за съветите.  HugСетих се, че вкъщи имам гастрокинд и ентерокинд, ако довечера я боли коремче, ще й дам 1-2 хапченца. Ако и те не помогнат, ще я водя в сряда на лекар.  Tired
Виж целия пост
# 131
Добро утро! Позиплашихме се тази нощ със земетресението, но дано няма повече силни трусове.

Ваня,   bouquet В крайна сметка не ходих нощес да търся сяра от аптеката, защото се успокоих, че не виждам да има разпилян живак навън. Сега как ще меря температурата с дигитален, като всеки път дава различна температура и не му вярвам  Confused

Бихте ли ми препоръчали термометър, от който сте доволни и показва достоверно?
Виж целия пост
# 132
Бихте ли ми препоръчали термометър, от който сте доволни и показва достоверно?
И аз се присъединявам към питането.

Преди 2 седмици щерката нещо се опита да се поразболее. Имам живачен термометър, ама така съм го скрила от децата, че не можах да го намеря.
Меря с един дигитален - 36.2. А като пипам - леко топла, по моя преценка не беше много над 37, но определено имаше Т. Меря после на мен - 35.5.
Дадох нурофен и изхвърлих термометъра.

jos, аз знам че понякога тр. да мине малко време докато АБ подейства. Нещо ми се върти, че тр. да се види действие до 72часа след 1-вия прием.
Ако нещо съм грешка и не е така, моля да ме поправите.
Виж целия пост
# 133
v.spasova, не съм компетентна както писах за АБ затова се доверявам на педиатърката ни.
не съм давала температуропонижаващо от миналата нощ в един.сега няма т. дано е така.
и аз си мисля, че не може инфекцията да се повлияе от първия прием, още повече, че не гълтаме цяло шише, а доза. Иначе си представям каква отрова за организма е да изтреби всичко живо от раз.
Е, дано действа.
 тази нощ беше кофти с това земетресение. Добре, че сме радиолюбители и обмена на инфо стана много бързо, та нямаше паника. Просто си взехме "бойната готовност" и слязохме пред блока. Беше доста страшно при първия трус. Дано не се повтаря и да няма по-силен трус.  Praynig

щях да пиша и за термометъра - имаме електронен quiko, швейцарски и е много бърз, много точен, не ме е подвеждал досега. или от аптека го взех, или от онлайн магазин пакостник, или слон-балон. Не помня, обаче.
имахме друг електронен мноо смотан се оказа.
Виж целия пост
# 134
Записвам си да питам за quiko Simple Smile

За АБ-то - Лора ми беше с много висока и продължителна Т от червено гърло и възпалена 3-та сливица. След 24 часа Т се поддръжаше и като звънях на нашата, тя ми каза че не може веднага, от раз, да свърши всичко. Но ми бяга за какъв период спомена, че трябва да се усети подобрение.

Надявам се, че щом Т вече не е така висока, то това е признак, че АБ е почнал да действа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия