Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 27

  • 66 334
  • 725
# 105
тоест би трябвало да имам този месец,нали? Embarassed
без бележката детски няма да вземеш.постарай се да си я набавиш
Виж целия пост
# 106
тоест би трябвало да имам този месец,нали? Embarassed
Не този месец няма да имаш нищо чак от другия,както са ти написали детските се изплащат за преходен месец.Детски не се изплащат със задна дата този месец ще ги изпуснеш.
Виж целия пост
# 107
ок благодаря
Виж целия пост
# 108
Здравейте мами искам да ви питам нещо.Вчера си подадох документите за детски понеже докторката ни я нямаше и нямаше как да взема бележка.Месец за месец ли са детските или...Този месец дали ще ме огрее като ги подадох сега?Някой имал ли е такъв случай.Моля ви да ми кажете за да знам дали да се надявам.Ако трябва да ми разгледат молбата и започнат да ги превеждат преди това дали ще ми ги изплатят после?
аз имах такъв случай миналата година. бях си пратила документите по пощата и бях забравила бележката. бяха ми отказали молбата,но докато ми я върнат,месецът мина и трябваше наново да събирам всички документи. така че тичай при социалните и се разбери с тях, че ще донесеш бележката в рамките на която дата ти кажат.

Аз имам въпрос относно подаването на детските.Случаят е следният по лична карта се водя в един град,където си подавам и документите,но се преместих сменям и адресната регистрация за постоянен адрес.Тъй като личната ми карта все още е в "годност" не мисля да я сменям,но мога ли с тази жълта бланка,която дават от общината само да подам в Социалните грижи на града в който сега ще живея?Ако някой ме е разбрал.Дали ще ми признаят или ще ме карат и личната да си сменя?
даже си мисля,че си леко в нарушение-щом си попълнила бланка за постоянен адрес, трябва да си смениш личната карта. като се ожениш и с смениш фамилията е същото, даже си има срок и после-глоба.иначе детски как ще вземеш-нали се дават личните карти на родителите, т.е. ако по лична карта си от П. Тръмбеш,примерно, не можеш да взимаш детски в Силистра. Peace
Виж целия пост
# 109
Деси Енчева нещо не си прочела вярно и не си разбрала.Какви глоби какви фамилии.Като си сменях фамилията и адресната регистрация ми искаха в полицията точно жълтата бланка от служа ГРАО  ли се води в общината.Та няма как без жълтата бланка да подадеш документи за лична карта,но това не беше моето питане....
Виж целия пост
# 110
IZVINETE NQKOI ZNAE LI DALI SA PREVEDENI DETSKITE V PO6TENSKITE KLONOVE MOLQ AKO NQKOI ZNAE DA MI PI6E BLAGODARQ
Виж целия пост
# 111
Здравейте мами искам да ви питам нещо.Вчера си подадох документите за детски понеже докторката ни я нямаше и нямаше как да взема бележка.Месец за месец ли са детските или...Този месец дали ще ме огрее като ги подадох сега?Някой имал ли е такъв случай.Моля ви да ми кажете за да знам дали да се надявам.Ако трябва да ми разгледат молбата и започнат да ги превеждат преди това дали ще ми ги изплатят после?
аз имах такъв случай миналата година. бях си пратила документите по пощата и бях забравила бележката. бяха ми отказали молбата,но докато ми я върнат,месецът мина и трябваше наново да събирам всички документи. така че тичай при социалните и се разбери с тях, че ще донесеш бележката в рамките на която дата ти кажат      сигурно не съм се изразила правилно-аз чаках докторката да се върне от чужбина и за това чак сега ги подадох-мисълта ми е беше да чакам  ли детски този месец или го пропуснах  ]
Виж целия пост
# 112
Цитат
сигурно не съм се изразила правилно-аз чаках докторката да се върне от чужбина и за това чак сега ги подадох-мисълта ми е беше да чакам  ли детски този месец или го пропуснах
Ако до сега си взимала детски и този месец  е трябвало да си подновиш молбата няма да ти ги спрат и ще вземеш за м.май, а през юли ще вземеш за този месец. Ако сега за пръв път подаваш няма да вземеш този месец, а следващият за този.

Цитат
Аз имам въпрос относно подаването на детските.Случаят е следният по лична карта се водя в един град,където си подавам и документите,но се преместих сменям и адресната регистрация за постоянен адрес.Тъй като личната ми карта все още е в "годност" не мисля да я сменям,но мога ли с тази жълта бланка,която дават от общината само да подам в Социалните грижи на града в който сега ще живея?Ако някой ме е разбрал.Дали ще ми признаят или ще ме карат и личната да си сменя?
Да поспамя и аз: когато си смених постоянния адрес и ми дадоха въпросната жълта бланка и веднага ме насочиха с нея към паспортното...така де, за нова лична карта, нищо, че старата ми беше в срок още 5 години. А цялата тази процедура я извърших щото ми казаха от социалните, че не може да се водя по л.к. на друг адрес и да подавам на този за детски(става въпрос за две различни общини в София). Просто не мога да си обясня защо са Ви издали жълтите бланки за постоянен адрес, а не са Ви насочили веднага за подмяна на л.к.. За пръв път чувам за промяна в инфото от личната карта(фамилия, или постоянен адрес все тая) без да се изисква подмяната и. Питайте направо в социалните, но мисля, че ще трябва и л.к. да смените.
Виж целия пост
# 113
Благодаря-надеждата умира последна-сина ми е на 6 годинки тоест от тогава звимам детски,но преди не опирах до тях-и за това не знам дали се превеждат за предходен месец-ама сега с младата лейди-още на деня когато е направен превода ги няма!Значи да ги чакам-благодаря на всички за отзоваването  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 114
Всъщност, някой получил ли е детски?
Виж целия пост
# 115
Всъщност, някой получил ли е детски?

няма още
Виж целия пост
# 116
запис
Виж целия пост
# 117
Добро утро на всички!Днес да ли ще има детски?
Виж целия пост
# 118
Кого питаш?
Виж целия пост
# 119
Аз мисля,че не !Ще почнат от понеделник...не искам да разочаровам мамите,но ако 15-ти не беше петък,можеше и по-рано,но сега има два почивни дни и чак от понеделник!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия