Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 427
  • 1 269
# 915
Интересно ми е ако се отмени закона, или се докара до решението на собствениците, колко ще разрешат да се пуши и колко няма, залагам на 90%, които ще решат да се пуши. От друга страна, според моите наблюдения пушачите и непушачите в България са горе долу изравнени като съотношение.

Ще решат ако могат да си го позволят, т.е. зад това тяхно решение трябва да стои една солидна такса (годишна примерно).
Виж целия пост
# 916
Много ми е интересно в DE дали така веселко нарушаваш правилата. Не ми отговаряй , въпроса е риторичен.  ooooh! Тая България за нищо я нямате, честно. Правила, ма не правила. Ама ще спазвам ли, няма ли да спазвам.  Накрая "олеле, няма да се оправим никога, живеем в кочина," Ами да.
Държавата се затри и никой не излиза на площада, обаче за цигарите протест. Няма такава глупост, честно. Нечовеци.
Виж целия пост
# 917
Голяма радост да се похвалиш, че си минал метър, че си подминал закона ooooh!
Прост народ - слаба държава.

Не беше хвалба, а колкото до закона....ми той там не съществуваше. Познай защо Peace
Защото може лесно да се заобиколи, плащаш на проверяващите да не проверяват и те не проверяват. Поне така съм чувала. Защо те го правят, това си е друг въпрос.

Не плащаш ти, а собствениците на заведения. Факт е че има такива, в които проверяващи не влизат или може би ако влязат констатират, че няма нарушения.  Wink
Виж целия пост
# 918
Голяма радост да се похвалиш, че си минал метър, че си подминал закона ooooh!
Прост народ - слаба държава.

Не беше хвалба, а колкото до закона....ми той там не съществуваше. Познай защо Peace
Защото може лесно да се заобиколи, плащаш на проверяващите да не проверяват и те не проверяват. Поне така съм чувала. Защо те го правят, това си е друг въпрос.


Точно. Значи къде е проблемът в случая?
Според мен не в пушачите и в заведението, а в органите на реда, които са корумпирани до немай къде си.
Виж целия пост
# 919
Голяма радост да се похвалиш, че си минал метър, че си подминал закона ooooh!
Прост народ - слаба държава.

Не беше хвалба, а колкото до закона....ми той там не съществуваше. Познай защо Peace
Защото може лесно да се заобиколи, плащаш на проверяващите да не проверяват и те не проверяват. Поне така съм чувала. Защо те го правят, това си е друг въпрос.

Не плащаш ти, а собствениците на заведения. Факт е че има такива, в които проверяващи не влизат или може би ако влязат констатират, че няма нарушения.  Wink
Това имам в предвид, собствениците си плащат, за да не тормозят клиентите им. Явно е за предпочитане като съотношение на печалбите. А, друг е въпроса защо проверяващите не се интересуват, че това може да пречи на някой непушач примерно, предполагам, че ако заинтересованите от това да не се пуши платят повече може и да тръгнат да проверяват.
Виж целия пост
# 920
Тая България за нищо я нямате, честно. Правила, ма не правила. Ама ще спазвам ли, няма ли да спазвам.  Накрая "олеле, няма да се оправим никога, живеем в кочина," Ами да.
Държавата се затри и никой не излиза на площада, обаче за цигарите протест. Няма такава глупост, честно. Нечовеци.
smile3501
Виж целия пост
# 921
Много ми е интересно в DE дали така веселко нарушаваш правилата. Не ми отговаряй , въпроса е риторичен.

Ще ти отговоря все пак.
Не, това правило не нарушавам, защото в DE посещавам барове, в които се пуши (законно).
Виж целия пост
# 922
Check Please позицията ти е неясна, разбрах само, че в чужбина може да се спазва закона, да се съобразяваш с него, а тук ходиш по места, които нарушават закона . Еми това не е за хвалба.
Разбира се всеки има право на личен избор   Flutter
Виж целия пост
# 923
... предполагам, че ако заинтересованите от това да не се пуши платят повече може и да тръгнат да проверяват.

Това е интересна идея.   Whistling
Ето, непушачите, имате кауза пред себе си - да се преборите с нарушенията на точно този закон.
Изключително ще ми е интересно с колко тарифата на чиновниците за подкрепа на спазването на закона ще е по-висока от тази за затваряне на очите пред нарушаването му  hahaha
Виж целия пост
# 924
Проблемът е на махленско ниво, в голям град, където има хиляди заведения винаги може да има избор, ще има такива за пушачи, такива за непушачи, смесени.. Но в малко градче или в село с 3 заведения на кръст, е много вероятно и трите да предпочетат да се пуши, от там идват страховете.
Виж целия пост
# 925
Check Please позицията ти е неясна, разбрах само, че в чужбина може да се спазва закона, да се съобразяваш с него, а тук ходиш по места, които нарушават закона . Еми това не е за хвалба.
Разбира се всеки има право на личен избор   Flutter

Нищо неясно няма, нито хвалби. А къде ходя и какво правя си е лично моя отговорност. Питай проверяващите защо има заведения, в които няма проблеми със забраната. Там се пуши, както винаги се е пушило и собствениците нямат никакви притеснения.
Виж целия пост
# 926
... предполагам, че ако заинтересованите от това да не се пуши платят повече може и да тръгнат да проверяват.

Това е интересна идея.   Whistling
Ето, непушачите, имате кауза пред себе си - да се преборите с нарушенията на точно този закон.
Изключително ще ми е интересно с колко тарифата на чиновниците за подкрепа на спазването на закона ще е по-висока от тази за затваряне на очите пред нарушаването му  hahaha
Лесно е, пращат тайни инспектори, непушачи, с петцифрени заплати да проверяват първите и всичко е ОК.
Виж целия пост
# 927
Аз не съм против забраната. Просто не разбирам защо другите европейци имат право да имат И такива заведения, а ние не. Не говоря масово да са такива, нито тези, в които човек се храни.

... Ресторантът до нас в квартала също гледам, че не страда от липса на клиенти, защото като минавам вечер виждам, че има хора, колкото и преди забраната. Така че...една такава забрана няма да убие бизнеса,  е личното ми мнение!  Колкото за това да изпушиш една цигара в студа - е не е приятно, но за 10 минути навън дори и в много студено време, никой не е умрял!

Хм, аз си мислех, че говорим за разни кафенета и кръчмета, не за местата за хранене  newsm78 за тях и аз не мисля, че има проблем.



Виж целия пост
# 928
...
Ето, непушачите, имате кауза пред себе си - да се преборите с нарушенията на точно този закон.
Изключително ще ми е интересно с колко тарифата на чиновниците за подкрепа на спазването на закона ще е по-висока от тази за затваряне на очите пред нарушаването му  hahaha
Не е ли по-лесно да звънна на обявения телефон за нарушение, отколкото да плащам подкупи. Обажданията се записват и са длъжни да проверят.
Хахаха, много смешно да си свикнал да мислиш корумпирано.

В този ред на мисли - дайте го този телефон или навсякъде е различен.

Редактирам: Намерих го. То цял сайт си имало http://bezdim.org
Виж целия пост
# 929
Check, кажи кои са заведенията. Mr. Green

http://bezdim.org/signali/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия