Пазаруване от сайта на Victoria's secret - 10

  • 126 809
  • 713
# 450
Аз другата седмица, днес ми дойде предишната Simple Smile
Виж целия пост
# 451
А някой може ли да ми каже как стоят нещата с размерите на банските им? Не знам как да се ориентирам кой размер съм. Sad
Виж целия пост
# 452
А някой може ли да ми каже как стоят нещата с размерите на банските им? Не знам как да се ориентирам кой размер съм. Sad

Отговарят си на размерите в БГ - какъвто размер си тук, такъв си и на ВС.
Виж целия пост
# 453
На някой случвало ли му се е да не му пристигне поръчката? Защото поръчах в началото на миналия месец и още я няма и ми е притеснено малко Simple Smile
Виж целия пост
# 454
това ми отговориха днес -
Duty is calculated based on the Product (HS Code)
VAT is calculated based on the Product (HS Code) and the Duty Amount at the Import VAT rate of 23%
Import Clearance Fee: 11.00

И на теб става ли ти ясно от това обяснение? Wink
Най-голямата въпросителна е на какъв exchange rate сменят от долари към евро и обратно! Ирландския митнически курс е много по малък от техния "курс". Всеки път като ги питам не могат да ми отговорят - било актуалния за съответния ден при обработката на пратката - ДА БЕ, ама какъв точно е той? - нали е точно число! Не знаят!

В общи линии ми стана ясно, че не мога да бъда сигурна вски път че има някаква твърда тарифа по която се изчислява и може да си ми ги таксуват както им скимне.  В случая сме зависими от тях и няма как да ги прескочим, за жалост.
Виж целия пост
# 455
най-лесно е ако се смята всичко с 12% мито върху стоката и 20% ДДС върху стоката + shipping.

митата се определят от тарифния номер и страната производител. тарифния номер се определя от материята на дрехата. почти всичко на Victoria's secret се проивежда в Китай, Индия, Шри Ланка, Виетнам...и е с 12% мито.
да кажем ако се поръчат дрехи за $100 + $30 shipping трябва да се прибави $12 мито и $26 ДДС.
общо става 100+30+12+26=$168 и по курса на долара, който се върти около 1.44 в лева излиза 242.
и накрая митницата в БГ взима малка сума за обработка на пратката.

разбира се трябва да се има предвид минималната необлагаема стойност.
Виж целия пост
# 456
На някой случвало ли му се е да не му пристигне поръчката? Защото поръчах в началото на миналия месец и още я няма и ми е притеснено малко Simple Smile


ако е сигурно, че порачаното не е на backorder, аз бих се обадила където си получавам пратките да проверя дали не е пристигнала. може да е пристигнала, но известието да се е загубило....
Виж целия пост
# 457
На някой случвало ли му се е да не му пристигне поръчката? Защото поръчах в началото на миналия месец и още я няма и ми е притеснено малко Simple Smile
Аз имам пратка от 11 май,която не получих!Ходих няколко пъти в пощата,но пратката я няма.
Звънях и на рекламации за международни пратки,но по този трекинг,който са ми дали не могат да я проследят.Все едно пратката е без трекинг.
Понеже платих с пейпал,отворих диспут и в момента се води разследване от пейпал и надявам се,ще ми върнат парите за тази пратка.
Нямам представа къде може да е изчезнала,но след такова забавяне едва ли ще я получа...
Виж целия пост
# 458
A платили ли сте си таксите към Ешоп ?
Виж целия пост
# 459
A платили ли сте си таксите към Ешоп ?
Да ,платих 43€ такси на Eshop на 12 май и получих мейл ,че същия ден пратката ми е изпратена.
Виж целия пост
# 460
Имаш ли представа колко тежи пратката ти? Ако е под 2кг, трябва да пристигне с пощите, а там има вероятност за загубване. Добре, че вече си пуснала дело в пейпала...
Виж целия пост
# 461
Имаш ли представа колко тежи пратката ти? Ако е под 2кг, трябва да пристигне с пощите, а там има вероятност за загубване. Добре, че вече си пуснала дело в пейпала...
Незнам колко тежка е пратката,но е изпратена по пощата със сигурност.
Честно казано,като платих 40$ само за доставката,не очаквах,че ще изпратят пратката с обикновена поща,без трекинг.Много съм разочарована Sad
Виж целия пост
# 462
Имаш ли представа колко тежи пратката ти? Ако е под 2кг, трябва да пристигне с пощите, а там има вероятност за загубване. Добре, че вече си пуснала дело в пейпала...
Незнам колко тежка е пратката,но е изпратена по пощата със сигурност.
Честно казано,като платих 40$ само за доставката,не очаквах,че ще изпратят пратката с обикновена поща,без трекинг.Много съм разочарована Sad

Може би не си виждала пощенските тарифи на Щатската поща, затова си мислиш, че $40 е много за тази доставка.  Flutter  Grinning
Аз бих казала, че даже са им доста добри тарифите за транспорт, по-евтини са от UPSA (USA Post).
Но си е вярно, че са високи за нас - просто понеже не осмисляме достатъчно добре факта от колко далеч идват нещата - през цял един океан и два континента.
Получавала съм колет от 5 кг по UPSA, от мои роднини, за скромната сума от $120(само пощенска такса!) - това как ти се струва?  #Crazy

най-лесно е ако се смята всичко с 12% мито върху стоката и 20% ДДС върху стоката + shipping.

митата се определят от тарифния номер и страната производител. тарифния номер се определя от материята на дрехата. почти всичко на Victoria's secret се проивежда в Китай, Индия, Шри Ланка, Виетнам...и е с 12% мито.
да кажем ако се поръчат дрехи за $100 + $30 shipping трябва да се прибави $12 мито и $26 ДДС.
общо става 100+30+12+26=$168 и по курса на долара, който се върти около 1.44 в лева излиза 242.
и накрая митницата в БГ взима малка сума за обработка на пратката.

разбира се трябва да се има предвид минималната необлагаема стойност.

Ти май скоро не си получавала пратки от VS?  Flutter
Отдавна не се смятат митническите такси на БГ митницата - освобождаването вече е в Ирландия, не в БГ! А там ДДС-то не е 20%!
Също така е несериозно да твърдиш, че на $100 се дължи каквото и да е мито!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 463
За пратка под 2кг. не мисля,че 40$ доставка е малко,но както и да е...
Поръчвам и от Ихерб срещу доставка от 4 $ и до сега нито една пратка не ми се е изгубила  Thinking
Виж целия пост
# 464
и аз чакам пратка от 16 юни,толкова дълго никога не са се бавили
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия