Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Необходимо ли е да се направи втори скрининг за хемоглобин?
Какво означава BHS и как се извършва?
Какво представлява амниоцентезата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Необходимо ли е да се направи втори скрининг за хемоглобин?
Въпросът дали да се направи втори скрининг за хемоглобин е индивидуален и зависи от препоръките на лекаря. Въпреки че някои майки с добри резултати от първия скрининг не са правили втори, други се съветват с лекари и решават да направят втори за собствено спокойствие. Важно е да се консултирате с медицински специалист, който да ви предостави подходяща информация за вашата конкретна ситуация.
-
Какво означава BHS и как се извършва?
BHS означава "биохимичен скрининг". Това е кръвен тест, който се прави по време на бременност, за да се проверят определени вещества в кръвта на майката. Помага да се открият някои проблеми с бебето рано и да се вземат решения за най-добра грижа. БХС включва ултразвук и вземане на кръв. При ултразвука бебето се преглежда, а след това се взема кръв за изследване. Резултатите са готови в рамките на 2-3 дни.
-
Какво представлява амниоцентезата?
Амниоцентезата е медицинска процедура, при която се взема проба от околоплодната течност, заобикаляща бебето в матката. Тази проба се анализира за откриване на генетични аномалии или други заболявания при плода. Обикновено се извършва между 15-та и 20-та седмица от бременността и може да бъде препоръчана в случаи на повишен риск.
-
Какво означава ФМ?
-
Какво представлява йогата за бременни?
Да си стои там добре си му е

Йогата с мярка, обаче, дори и за бременни. Ако си чела поста ми за йогата, аз си мислех, че съм достатъчно подготвена физически т.к. съм играла много преди това и че мускулите ми ще се разминат без шевове. При първо дете ще си голяма късметлийка ако стане така! Пожелавам ти го от сърце и не се плаши от това, което съм написала


Нали след него предстоят най-хубавите ни моменти с дечковците
А иначе мойте страхове за раждането са по-различни, сега просто се надявам да родя нормално, дано, че много се измъчих със секциото и проблеми имах след това доста