Проклятието на грозната жена

  • 43 335
  • 879
# 120
Ох, познавам страшно "нелицеприятни" хора, с неправилни криви черти на лицето, които веднъж отворят ли си устата, се влюбваш в тях, защото са чисти, красиви отвътре. И познавам добре сложени дами, които са такива вампири по душа, че им избива на "спретнатите" физиономийки - стиснати до тънка ивичка устни, сбръчкани вежди в едно вечно неодобрение... Колкото и хубави да са - не предизвикват усещане, че са красиви.
Виж целия пост
# 121
Последно, за външната или вътрешна грозота/красота говорим? Или покриваме всички комбинации...
Виж целия пост
# 122
Кажете ми къде се разхождат и грозните ....

Навсякъде съм срещала, но то възприятието е субективно за грозно, както и за красиво. За мен грозни хора има , така както и красиви. За да нарека някого грозен, то трябва да го почувствам като отблъскващ, а това може да се дължи както на неправилните му дадени от природата черти, така и на загрозени собственоръчно такива, а също и на комбинация на тези с излъчване, което не е характера му изписан на челото, а моето възприятие за дадения човек. Мога да сметна за отблъскващ и грозен човек, когото изобщо не познавам само като го видя да минава покрай мен. За други той може да си е най обикновен средно изглеждащ, но факт, че аз виждам грозни хора и то не чак толкова рядко. Мога да симпатизирам на хора, които са с неправилни черти, с някакъв дори едър набиващ се на очи дефект, но те пак няма да са грозни, т.е. ще съм забелязала повече привлекателни неща, отколкото отблъскващи. Грозотата за мен е това, което отблъсква, но мен явно е лесно да ме отблъсне човек, защото не мисля, че е такава рядкост.
Виж целия пост
# 123
Последно, за външната или вътрешна грозота/красота говорим? Или покриваме всички комбинации...
Ами то вътрешното напира да излезе и в един момент разцъфва на лицето.
Виж целия пост
# 124
Проклятието й е огледалото  Wink . И красивите жени. И най-вече: проклятието й е да го знае, да осъзнава факта, че тя не е красива като останалите.
От както съм се осъзнала като жена си се чудя и мая на лицето. Бива ли да имам свестни черти, ама една с една да не си ходят. Нито тия очи са за това лице, нито тая форма е за тия очи, тия устни откъде се взеха не знам, носа ми е чип като камба. А уж са нормални устни, леко пълна долна устна. Очи със стандартна форма. Нямам заострена брадичка. Имам зачервени бузки.
И к'во ми е проклятието - около мен да се разхождат все някакви момичета с нормални черти. Не извънземна хубост, ама със съчетаеми черти.

В заключение - проклятието за грозната жена е красивата такава. Докато за красивата жена грозната си е направо благословия  hahaha .
Виж целия пост
# 125
Последно, за външната или вътрешна грозота/красота говорим? Или покриваме всички комбинации...
Ами то вътрешното напира да излезе и в един момент разцъфва на лицето.

Лошите хора са грозни, добрите- красиви?

О, Джизъс!
Виж целия пост
# 126
И аз наблюдавам подобна закномерност.
Виж целия пост
# 127


Лошите хора са грозни, добрите- красиви?

О, Джизъс!
По скоро ни се струват такива. Ако някой постъпи гадно с нас, последното, което ще искаме да отбележим вероятно е привлекателната му външност, ще се опитаме всячески да видим само грозното, докато накрая се окаже, че то нищо красиво няма в него.  Mr. Green
Виж целия пост
# 128


Лошите хора са грозни, добрите- красиви?

О, Джизъс!
По скоро ни се струват такива. Ако някой постъпи гадно с нас, последното, което ще искаме да отбележим вероятно е привлекателната му външност, ще се опитаме всячески да видим само грозното, докато накрая се окаже, че то нищо красиво няма в него.  Mr. Green

Най-големите удари и предателства и разочарования съм понасяла от красиви жени.
Добрина също съм понасяла от красиви жени.

Откакто в пубертета ме наричаха грозна и ме пренебрегваха, не употребявам тази дума за други хора, освен за себе си.

Всяка черта на лицето на всеки човек е красива.
Виж целия пост
# 129
Цитат на: Касита в Вт., 28 Авг. 2012, 17:47


Лошите хора са грозни, добрите- красиви?

О, Джизъс!


Такава взаимозависимост  според мен има само в приказките.
Виж целия пост
# 130
Е добре, лошите красиви ли са?
Виж целия пост
# 131
Не е изключено злодеят да е физически привлекателен,нито обратното добрият герой да е, да речем с по-обикновени черти Simple Smile
Виж целия пост
# 132
Цитат на: Касита в Вт., 28 Авг. 2012, 17:47


Лошите хора са грозни, добрите- красиви?

О, Джизъс!


Такава взаимозависимост  според мен има само в приказките.

Ми не живея в приказка  Laughing , но срещам често.
Виж целия пост
# 133
Мащехата на Снежанка е красива. Казват, че дебелите са добри, а слабите - злобни.
Виж целия пост
# 134
Мащехата на Снежанка е красива.

А Рике с перчема е грозен. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия