Проклятието на грозната жена

  • 43 275
  • 879
# 495
Най-хубаво е на ролери,също и на скейт,ама е по трудно. Sunglasses
Виж целия пост
# 496
Преди три години се приземих на равни обувки за първи път от пубертета и си съсипах кръста и гърба от болка. Почти без свод съм, и носенето на равна обувка за мен е кофти преживяване. Съветът на специалистите всъщност е, да се носи обувка на нисък ток, около 4 см. максимум. Е, за мен стандарта за ежедневна обувка е 8 см., така съм свикнала, така ми е добре.

Подкрепям с две ръце.
Ако пък ми предстои много ходене - обожавам платформи.
Виж целия пост
# 497
На ролери също движа с финес, макар да не съм достигнала грациозността, с която се плъзгат по-умелите.
Виж целия пост
# 498
Сега ми дойде на гости приятелка,която е такава,каквато казвате,че няма.Фина,нежна,пък с големи цици.Като се събуди ще я правя форумистка и нея. Laughing
Виж целия пост
# 499
Както писах вече, Янечек, аз своя проблем зная- почти равен свод, "лечението" също.

Виж целия пост
# 500
Малката ми сестра също е с почти равен свод и има специални стелки, които се слагат в равни обувки, сърдечно е посъветвана от специалистите в Горна Баня да не носи токове. Тя, разбира се, е келеш и носи, защото е още във възрастта, когато смята, че може да си прахосва здравето.
Виж целия пост
# 501
Всъщност, аз имам доста висок свод. Като стъпя на пода свода ми не опира долу. Така пак ми е неудобно да ходя на равни обувки.
Виж целия пост
# 502
Имам такива стелки, периодично ги подменям, носила съм и като дете. Зимата ги слагам в ботуши, защото обичам те, ботушите да са по-равни, а това ми затруднява ходенето. Наясно съм, че след време, неособено далечно ще имам проблеми с коленете, глезените и вероятно таза, но ... и аз като сестра ти съм си келеш.
Виж целия пост
# 503
Bоryana,
неудобно ти е, защото не си свикнала. Човек се движи и стои съвсем различно в естествена поза (на равно) и покачен на ток. И на мен ми беше адски неудобно в началото, когато стъпих на земята, но като се върнах към правилната постановка и походка, всичко си дойде на мястото.
Иначе спор няма - много са красиви краката върху тънки токчета, обаче това се плаща след години.
А как ходите на излет или като спортувате? Не може с платформи в планината.
Виж целия пост
# 504
Аз не си знам латералните стави и свода... Sad Sad Sad
Виж целия пост
# 505

Преди да е грациозна, стойната трябва да е правилна, а стойка на висок ток е всичко друго, но не и това. Може да изглежда красиво и секси да се носиш на високи обувки, но това се отразява пагубно на ставите. Аз съм носила страшно високи токове от келешлък и благодарение на това се сдобих с изместена тазобедрена става още на 17 години, което беше поправимо, но след ражданията, пак ми е лекичко изместена.
Хубавото е, че навреме изхвърлих дяволските обувки от гардероба си и сега слагам ток не по-висок от 4 см в изключителни случаи, т.е. много рядко. Равното не ми пречи на грациозността, защото съм тренирала години наред художествена гимнастика, а ползите от това са за цял живот, стига човек да не се окепази зорлем.

Ами, точно това казвам и аз - когато имаш изработена хубава стойка и грация, не я губиш, независимо в какво си обут.

На излет в планината с много удобни маратонки. Сами вървят.  Mr. Green
Виж целия пост
# 506
Bоryana,
неудобно ти е, защото не си свикнала. Човек се движи и стои съвсем различно в естествена поза (на равно) и покачен на ток. И на мен ми беше адски неудобно в началото, когато стъпих на земята, но като се върнах към правилната постановка и походка, всичко си дойде на мястото.
Иначе спор няма - много са красиви краката върху тънки токчета, обаче това се плаща след години.
А как ходите на излет или като спортувате? Не може с платформи в планината.

Имам предвид балеринки, джапанки и т.н.
Аз също съм тренирала - класически балет, и стойката ми си остава правилна дори и на равна обувка, дори седнала не се прегърбвам, а повечето от приятелките ми са добили стойката на баскетболист  Confused .
Най-удобна ми е обувка, която поддържа свода. И съвсем не ходя всеки ден на 10см тънки токове, или 14 см платформи  Laughing . Ежедневно - или платформи, 4-5см, или токове - около 8см, дебел ток.

Обувките за планина са нещо съвсем различно - те са издигнати, по около 3-4см, обхващат здраво глезена, поддържат свода, нямат нищо общо с балеринки или елементарни маратонки.
На къмпинг много ясно, че ходя с поне 3 чифта обувки - планински, гумени и джапанки.
Виж целия пост
# 507
На мен пък ми е било трудно да се науча на токчета, въпреки че съм ходила много на полупалци. За да не трепери токчето, трябва да се стегне глезенът, а при равното - точно наобратно. Но и аз не се изгърбвам като седя, помня упражнението с точилката Simple Smile
Аз останах с впечатление, че носиш само токчета и платформи непрекъснато.
Виж целия пост
# 508
Обувките за планина са нещо съвсем различно - те са издигнати, по около 3-4см, обхващат здраво глезена, поддържат свода, нямат нищо общо с балеринки или елементарни маратонки.
На къмпинг много ясно, че ходя с поне 3 чифта обувки - планински, гумени и джапанки.

Планинските преходи нямат нищо общо с излет в планината.

За да не трепери токчето, освен останалото, трябва обувката да ти приляга добре на крака. Голям процент от най-масово достъпните сандалети на висок ток в Бг трябва да се изхвърлят още от лавиците в магазина, надали има свод, на който да паснат добре.

Виж целия пост
# 509
Моите планински излети имат повече общо с преходи, отколкото с излети  Mr. Green .

За това със високите обувки - съгласна съм. Не знам и дали ще има жена, носеща токове, която да не се съгласи.

Янечек - и аз видях зор да се науча. Нямам проблем да ходя дори на полупалци, но беше абсурдно да се доверя, че и петите ми могат да имат опорна точка  Laughing .
Току-що пробвах: години по-късно, все още съм стабилна на полупалци  Flutter .

Как успяхме толкова да отклоним темата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия