Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как мога да отслабна, ако имам пристрастяване към сладкиши и висока кръвна захар?
Какви са разликите между добрите и лошите мазнини?
Как мога да намаля приема на захар?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как мога да отслабна, ако имам пристрастяване към сладкиши и висока кръвна захар?
За да отслабнете, намалете приема на сладки и нишестени храни като хляб, картофи и ориз. Това ще помогне за стабилизиране на нивата на кръвната захар и инсулина, позволявайки на тялото ви да използва телесните мазнини като източник на енергия. Ограничете консумацията на плодове. Ако все още сте гладни след намаляване на захарта и нишестето, помислете за включване на здравословни мазнини като масло, зехтин, авокадо и ядки. Важно е да се консултирате с лекар, особено ако имате проблеми с кръвната захар.
-
Какви са разликите между добрите и лошите мазнини?
Добрите мазнини включват мононенаситени и полиненаситени мазнини, които са полезни за сърцето, холестерола и цялостното здраве. Те се намират в зехтина, фъстъченото масло, рибата, ядките (като орехи и сусам) и семената. От друга страна, лошите мазнини включват наситени и трансмазнини, които увеличават риска от сърдечни заболявания и повишават нивата на холестерола. Те се срещат в мазните меса, пълномаслените млечни продукти, маргарина и пържените храни.
-
Как мога да намаля приема на захар?
За да намалите приема на захар, заменете сладкишите с по-засищащи плодове с нисък гликемичен индекс като череши, грейпфрут, ябълки, круши, сини сливи и ягоди. Освен това включете богати на мазнини храни като масло, зехтин, сметана и пълномаслени млечни продукти в диетата си, за да се чувствате по-сити.
-
Какви са разликите между ВМ-НВХ и здравословното хранене?
-
Какво е важно за загубата на тегло?
Все пак благодаря за съветите.
Напълно те разбирам как се чувстваш - като тийнейджърка и аз бях като теб. При височина 167 см. бях 135 кг. Сега съм на 24 години и успях да сваля стрелката на кантара до 65. Това постигнах най - вече с разделно хранене и ранни вечери - най - късно вечерях в 18 часа. Също така карах и велоергометър - първо започнах с 10 мин и направо умирах, докато не стигнах до 1 час и 30. За 5 - 6 години се отървах от един човек направо и вече 5 години си седя на същите кг. Едно със сигурност мога да кажа - отслабне ли веднъж човек цял живот трябва да се ограничава, защото бивш дебелан няма!!! Не се отчайвай, просто бъди упорита, хапвай разумно без тесто и други подобни. Наблягай на зеленчуците и белтъците, позволявай си от време на време шоколад - натурален за предпочитане, като го яж поне 3 часа след основно хранене или 3 преди такова. Веднъж в месеца се "награждавай" с парче торта, но по - лекичка, не пий газирано и натуралните сокове от кутии и най - важното вярвай, че ще успееш и така ще стане! Бъди търпелива и инатлива. Представи си някоя красива дреха и как ще ти стой след време, как като влезеш в магазина ще можеш да си купиш всеки панталон и всяка пола. Това на мен ми помогна да се справя и ти пожелавам от все сърце и ти да го постигнеш, защото го можеш, човек може всичко стига първо да повярва, че успеха е на негова страна! Щом видиш първите свалени килца, това ще те мотивира още повече!! Успех