Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 662
  • 583
# 240
Засега ми стига да чета новините. Убийства всеки ден, мизерия, ужасни здравеопазване, детска престъпност, педофилия, алкохолизъм, дрога на всяка крачка. А българските майки това си го харесват и си го защитават и им е добре там. Най малкото ми е странно.

Не ти ли писна да пишеш глупости?
Това, че ти живееш в някое забутано италианско селце, като кон с капаци, не означава, че другите хора не излизат от своя ареал.
Пък сега можеш да се опиташ да ни убедиш, че в Италия няма престъпност...
Описаните от теб неща ги има навсякъде по света и винаги ги е имало. И те нямат общо с религията. Точно обратното. Начинът да се пребори човек с тях не е да си замазва очите с религия, която /подобно на теб/ не познава. Добре е, когато твърдиш, че вярваш в нещо, да го познаваш по-добре, че се позачетох и в другата тема какво си писала...
С описаните неща човек трябва да се запознае, да осъзнае съществуването им и да търси законови методи да се бори, а не да пикае срещу вятъра, че тогава нали се сещаш накъде пръска...
Всъщност, точно в Италия са се опитвали да ми продадат дрога съвсем открито на улицата... Wink
А това с каденето на хляба няма общо с вярата - нарича се суеверие. Ама сигурно и в пазвата си плюеш, и очите си миеш срещу уроки...
Между другото, темата ти е обидна най-много за хората, които следват наистина християнската религия, а после и за останалите българи.
Виж целия пост
# 241
Разказваше ми, че Бог е създал света и ми е дал очи да видя красотата му. Че Бог помага, когато си в беда и наказва ако вършиш зло. Кадеше хляба и го благославяше на празниците. Молеше го за прошка, благодареше за храната си. За това, че трябва да сме добри, да си помагаме и да се обичаме вече писах. И още не разбирам какво лошо съм написала. На мен подобни възгледи ми се виждат съвсем нормални.

 Много хубаво и какъв ти е проблема точно, да си възпитаваш и у нас детето така? Много хора го правят. Това са си наистина съвсем нормални общоприети възгледи, даже и всичко живо кади хляба по празниците.
Виж целия пост
# 242
Разказваше ми, че Бог е създал света и ми е дал очи да видя красотата му. Че Бог помага, когато си в беда и наказва ако вършиш зло. Кадеше хляба и го благославяше на празниците. Молеше го за прошка, благодареше за храната си. За това, че трябва да сме добри, да си помагаме и да се обичаме вече писах. И още не разбирам какво лошо съм написала. На мен подобни възгледи ми се виждат съвсем нормални.

 Много хубаво и какъв ти е проблема точно, да си възпитаваш и у нас детето така? Много хора го правят. Това са си наистина съвсем нормални общоприети възгледи, даже и всичко живо кади хляба по празниците.
Даааа, ама за Абадонка някак не бяхме съвсем сигурни.  Grinning
Виж целия пост
# 243
Това, което абадонка описва за баба си е такада се каже, практикуване на битово християнство.
Виж целия пост
# 244
 Ми нищо лошо, така се създава родова приемственост...
 
Виж целия пост
# 245
Засега ми стига да чета новините. Убийства всеки ден, мизерия, ужасни здравеопазване, детска престъпност, педофилия, алкохолизъм, дрога на всяка крачка. А българските майки това си го харесват и си го защитават и им е добре там. Най малкото ми е странно.
Това като каква майка го твърдиш?  
Ако държиш да намериш повече кусури в родната действителност, за да ти се види по-светла чужбината, нямаш нужда от чужда помощ. И сама се справяш перфектно.


Ами отворете тогава тема срещу всичко това. Само че ви е по удобно да си дъвчете някаква отвлечена като сурогатството например.
Виж целия пост
# 246
Е, как, тя Италия е една малка утопия, няма мафия, няма корупция, няма педофили във Ватикана... Само ние тука аморалните майки седим и си натискаме парцалите в България, понеже подкрепяме разцвета на родната престъпност, друго е да съдиш от малко затънтено селце в друга държава...  ooooh!
Виж целия пост
# 247
Ами отворете тогава тема срещу всичко това. Само че ви е по удобно да си дъвчете някаква отвлечена като сурогатството например.
Да бе, те всички проблеми се решават с пускане на теми във форума.  doh Как не се сетихме досега!
Пък и нали има будни хора като теб, те ще пуснат съответните теми.
Виж целия пост
# 248
Добре де, ако бях в България, пак щях да питам същото.
Виж целия пост
# 249
Ами отворете тогава тема срещу всичко това. Само че ви е по удобно да си дъвчете някаква отвлечена като сурогатството например.
Да бе, те всички проблеми се решават с пускане на теми във форума.  doh Как не се сетихме досега!
Пък и нали има будни хора като теб, те ще пуснат съответните теми.

Точно така се решават.
Виж целия пост
# 250
Засега ми стига да чета новините. Убийства всеки ден, мизерия, ужасни здравеопазване, детска престъпност, педофилия, алкохолизъм, дрога на всяка крачка. А българските майки това си го харесват и си го защитават и им е добре там. Най малкото ми е странно.
Това като каква майка го твърдиш? 
Ако държиш да намериш повече кусури в родната действителност, за да ти се види по-светла чужбината, нямаш нужда от чужда помощ. И сама се справяш перфектно.


Ами отворете тогава тема срещу всичко това. Само че ви е по удобно да си дъвчете някаква отвлечена като сурогатството например.

   Има много теми точно по тия проблеми, че и въобще по всякакви. Ако не друго, във форума хората се интересуват от всичко, това поне е сигурно.
Виж целия пост
# 251
Ами отворете тогава тема срещу всичко това. Само че ви е по удобно да си дъвчете някаква отвлечена като сурогатството например.

 Joy
Хората отварят теми, които ги интересуват. А ти като някаква обществена съвест ли се явяваш, че даваш акъл какви теми да вълнуват хората?
Теб гледам доста живо те интересува сурогатството и си доста активна в темата за него.
Пък понапиши малко по другите теми, които те вълнуват, вместо да обиждаш тук сънародниците ти, защото и ти си българка, колкото и да не ти се иска. Wink
Ами отворете тогава тема срещу всичко това. Само че ви е по удобно да си дъвчете някаква отвлечена като сурогатството например.
Да бе, те всички проблеми се решават с пускане на теми във форума.  doh Как не се сетихме досега!
Ех, ако беше така, щях да пиша по 24/7.
Пък то с питане и празни приказки нищо не се постига.
Абадонке, вземи ела тук - може и да направиш нещо лично, а не само с почесване на пръстите О клавиатурата.
Виж целия пост
# 252
И какво като отворим, абадонке, тема? Ще си чешем 20-30 човека езиците, ще поспорим и толкова. Какво ще разрешим по-точно с тема в бг-мама, световния мир? Именно с възпитанието на нашите деца ще допринесем за разрешаването и подобряването на бъдещето на тази държава и това ни най-малко не зависи от това, кой е християнин и кой не е.
Виж целия пост
# 253
Засега ми стига да чета новините. Убийства всеки ден, мизерия, ужасни здравеопазване, детска престъпност, педофилия, алкохолизъм, дрога на всяка крачка. А българските майки това си го харесват и си го защитават и им е добре там. Най малкото ми е странно.
Това като каква майка го твърдиш?  
Ако държиш да намериш повече кусури в родната действителност, за да ти се види по-светла чужбината, нямаш нужда от чужда помощ. И сама се справяш перфектно.


Ами отворете тогава тема срещу всичко това. Само че ви е по удобно да си дъвчете някаква отвлечена като сурогатството например.
Абадоне, не бий толкоз скорострелно отбой, де! Цял форум на теб се осланя да го осветлиш къде живее, какво харесва и с кой крак да пристъпи към светлото бъдеще.  Grinning Аз лично, след твоите праведни слова, не бих се осмелила да те преваря в пускането на теми относно БГ действителността. Ти си очеизвадно по-запозната.
Виж целия пост
# 254
Точно така се решават.
Отивам да драсна две-три теми - едната да занесе храна на мама и тате, друга да даде джобни на детето, трета - да напазарува.
Добре, че дните през които имам толкова свободно време са малко. Иначе кой знае колко още " интересни" теми щях да открия, в които някой ме обвинява в нещо, за което хабер си нямам, че правя.  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия