До ДЕКЕМВРИ кантара ще превъртим и семейния бюджет ще унищожим!

  • 29 724
  • 724
# 150
maia_a, възползвай се от промоцията, ако искаш този модел. Нашата пристигна днес - знам, че е рано, но се сдобихме с мечтаната количка и то за 300лв. по-малко. А не са малко пари. Wink  Peace
Виж целия пост
# 151
Brayda, прекрасни новини, мила.  Hug
Всички бебета на финала очакваме да са приказно красиви, нежни и много послушни!  Peace
Виж целия пост
# 152
лаленце на мен хематоложката ми пусна само ПКК и серумно желязо,Б12 не се покрива от ЗК,но обясни да не го правя,че ако серумното желязо е в норма то значело,че Б12 е в недостиг,и ми изписа също Б6 2х2т за 20дни и фолиева киселина 2х1т до края на бременността.А храните богати на желязо мисля,че никога няма да са ни излишни.
Brayda чудесни новини!
Виж целия пост
# 153
Brayda - браво за чудесните новини, дано си по-спокойна вече и оттук нататък само хубави емоции Simple Smile
Пускам инфо за моето ерго бейби - http://www.ergobabycanada.ca/
това е оригиналния сайт, аз го купих от ибей за доста по-ниска цена и то чисто ново, край мен има много майки със същото ерго и всички са много доволни Simple Smile
Виж целия пост
# 154
 Eva2010 ,точно такова ми препоръча моята приятелка от АНГЛИЯ,купила си го от английски ебей,такова ще взема ,каза че е много доволна  Peace
Виж целия пост
# 155
И ние ползвахме ЕРГО и сме супер доволни, нямам впечатления как е с инсърта за новородено, тъй като го купихме, когато малкия беше на 5 месеца.
Много положителни отзиви има и за POGNAE http://www.pognaeusa.com/collections/pognae-baby-carriers
И за Manduca http://www.manduca-baby-carrier.eu/
Както и за BECO http://www.becobabycarrier.com/

Което и от тези да изберете, няма да сбъркате. Само каквото и да купувате, гледайте да не е кенгуро, защото са вредни за ставите на бебето, важно е крачетата да са разкрачени като на жабче ( както при всички горепоказани бебеносилки по-горе), а да не видят като на парцалена кукла. Ето тук е показана разликата


И понеже снимката ми напомни, пускам инфо защо не е добра идея бебето да се носи с лице напред http://www.bobafamily.com/blog/2011/10/11/nine-reasons-not-to-ca … -baby-facing-out/

Относно чувалчета/завивки вече няколко пъти го обсъждахме, но май беше във фейсбук групата ( малко кофти се разпокъсва дискусията така  Rolling Eyes ) . Навсякъде по белия свят изрично се предупреждават родителите да не се ползват никакви завивки, покривала, възглавници, играчки, обиколници в леглото на бебето, тъй като има голяма опасност от задушаване ( не теоритична а многобройни реални случаи) . Също така бебето се поставя по гръб . Като цяло най-безопасната комбинация е бебето в чувалче и легнало по гръб, а около него да няма нищо, също така да не е само в стаята през нощта.
Не знам защо се притеснявате от запарване в чувалчето  newsm78 . Аз купувам чувалчета само 100% памук ( или органик памук ако намеря), освен това те са широки и няма как да запарят, стига детето да е облечено разумно отдолу, а не със 100 ката дрехи. Аз обличам тънка памучна пижама с къс ръкав и дълъг крачол ( нощем)/къс крачол ( денем) през лятото, разликата за зимата е че слагам дълъг ръкав и дълъг крачол и отгоре чувалчето, което също е памучно. Има разни поларени чувалчета, които сигурно запарват, не знам не съм пробвала, не си падам по изкуствените материи.

Брайда, супер новини! Май докторката ти плаче за смяна  Wink , добре, че вече си се ориентирала на друго място  Peace .

ЕВА2010 мерси за линка за хамака, отдавна се оглеждам за нещо такова, дано намеря по моите ширини!

Още щях да пиша, но забравих какво друго бяхте обсъждали. Мен ме очаква супер натоварена седмица, стискайте палци да оцелея и да не проваля сватбата на едни приятели  Laughing Blush !

Виж целия пост
# 156
Clairette, а слага ли се боди под пижамката?
Виж целия пост
# 157
Clairette, а слага ли се боди под пижамката?

Всичко се слага или не - зависи от личното предпочитание и околната температура. Аз съм слагала през зимата. Сега лятото спи само с тънка пижама.
Виж целия пост
# 158
Аз предпочитам бебето да спи само след като отмне периода на будене през 2 часа. Мисля да си взема този монитор http://www.amazon.fr/dp/B00600EJEC/ref=asc_df_B00600EJEC9520869/ … &linkCode=asn и да го наблюдавам, без да ходя до стаята и непохватно да го разбуждам само заради моята параноя. Това уредче е подходящо за нощно виждане и ще спести на бебето да ходя и да се взирам в него от 5 см понеже иначе няма да знам какво прави в тъмното  Laughing.
Виж целия пост
# 159
Clairette, а слага ли се боди под пижамката?

Аз не слагам, но у нас не държим студено.

да го наблюдавам, без да ходя до стаята и непохватно да го разбуждам само заради моята параноя.

Не става въпрос за параноя, става въпрос за това, че е хубаво бебето да не е само в стаята, защото дишането на възрастните при него, подсъзнателно му напомня да диша и то и предотвратява СВДС ( Синдром на внезапната детска смъртност или SIDS) . Това имах предвид  Peace
Виж целия пост
# 160
Добро утро мами!
Последен работен ден тази седмица... незнам как ще го издържа!

Относно повиването... аз смятам да имам и да пробвам и двата варианта - с и без чувалче.

Вчера ходих до Вис Виталис да видя избраната от мен кошарка - много е хубава Simple Smile Предстои ходене и до Икея да видя и там кошарките и да преценя коя да купим Simple Smile

А матрака мисля, че е решен и много скоро предстоят тези покупки и много се радвам Simple Smile  Blush

А колкото до моята лекарка - да ще я сменя, само дето си мисля, дали да не дочакам 45-дневния болничен и тогава да се махна, хем до тогава да си използвам платения пакет, просто като ми говори за бъбреците няма да я слушам и това е Wink А ако мога още сега да се изместя ще го направя, днес трябва да говоря с д-р Нецов!
Виж целия пост
# 161
Добро утро!

Брайда,браво за добрите новини от прегледа Hug

По въпроса със спането-сина ми в момента спи по гащички и потник,но като захладнее ще вадя тънките пижамки.Като новороден спеше с боди-потник,мнооого тънка пижамка и една от тези тъничките пелени отгоре.На около месец вече спеше само по боди и пелена,но бяха големи жеги....Сега не знам с какво ще спи бебочката.Вероятно така-боди,плътна пижамка и олекотена завивка..Не съм голям фен на чувалчетата,мисля си че няма да са ми удобни...
Виж целия пост
# 162
Браво за хубавите новини Брайда, само така, накрая ще се окаже, че бебка си е с напълно нормални бъбреци и са те шашкали излишно.  Simple Smile
Май една ФМ е напълно достатъчна за цялата бременност, много относителна ми се вижда тая работа с меренето на органите и така излишно се плашат бъдещите майки.  Thinking
Виж целия пост
# 163
Браво за хубавите новини Брайда, само така, накрая ще се окаже, че бебка си е с напълно нормални бъбреци и са те шашкали излишно.  Simple Smile
Май една ФМ е напълно достатъчна за цялата бременност, много относителна ми се вижда тая работа с меренето на органите и така излишно се плашат бъдещите майки.  Thinking
Добро утро.  Hug
Ей, тези приказки ми каза и моята лекарка в началото и каза да не те шашкам ще те пращам където и когато аз преценя че е наложително. Тя, милата, не знае че и на 4Д съм ходила и знам пола и се чудя дали да и кажа.  newsm78
Нашата кака си е втори ден на детска градина и е много доволна.  Heart Eyes
Brayda, моето лично мнение бягай по-скоро от тази лекарка, която направо ти стресира бременността. Добре, че и при други ходи постоянно и те те поуспокояваха. Аман от всезнаещи и стресиращи лекари!  #2gunfire
Само да вметна, че от такива грешни преценки и по този начин представени пред една бъдеща мама могат да имат сериозни последствия.
Не съм обяснявала, но близнаците тръгнаха да изризат 30 минути след като разбрахме че са две. Аз, май изпаднах в някакъв шок, когато ми каза тоя некадърен доктор и после ми изтече водата.
Та, с бременни трябва много спокойно и прецизно да се работи, но някои не могат.  #Cussing out
Clairette е напълно права за нощния сън и за оставянето на бебето само в стая. Аз лично не бих оставила новородено, а и до 1 годинка само да спи. Имаме си стаи и детска ще имат децата, но след 2 години. Новороденото бебе може да се задуши и не виждам когато майката има видеонаблюдение и спи как ли ще го види. Малкото бебе в съня си нито ще проплаче, нито ще се размърда. Докато когато е до леглото на майката, аз поне, усещах дишането и. Странно, но факт. Будех се само докато си отвори очите, а и да не говоря колко пъти съм се будила и само един поглед ми стига да видя че е добре и диша. Преди това си нямах и на идея колко много ще се притеснявам за точно това нещо, но подсъзнателно майката става като орлица, но по-лесно е да е до майката и тя просто да си му хвърля един поглед. Това е моето мнение. Пък и аз имам един лош спомен. Пресияна е в стаята ни, аз се къпя, а баща и заспал и детето повръща като фонтан и аз се качвам и какво да видя тя се дави със собственото си повръщане. Хич не ми пукаше за нейното легло или спалнята или пода, а баща и си спеше и до него стигнало повръщането, даже.  ooooh!
Това и беше един единствен случай, но съм го запомнила като че ли е било вчера. Така че, аз за себе си бебе си гледам в стаята, а като порасне и айде да си живеят в детската стая. Синдромът на внезапната детска смърт все още е факт в България и това зависи от голяма част от нас.  Hug
Виж целия пост
# 164
Добро утро и от мен!
Вчера мина поредния ми преглед. Всичко е наред с бебка, пораснала е - малко под килограм, застанала е с главата надолу, плацентата ми е ок, околоплодните води също. Желязото ми се е повишило, забележете, с цели 4 единици. Ще продължавам да го пия.
Тия дни реших да освежим спалнята си, че само тя не беше пипната по време на големия ремонт миналата година. Боядисах с латекс едно малко пространство (5-6 кв.м.) - две ръце и с боя на водна основа едни шкафчета. Уж не се изморих много, но на вечерта ми се стегна корема по време на ходене и така 5 минути. Попритесних се. На другата сутрин пак така. Лекарката ми обаче ме успокои, че щом не боли,не е страшно. Само да си увелича временно магнезия. Сега заемам позиция на дивана и ще давам съвети. Ще става по-бавно, но спокойно  Simple Smile

За спането с чувалче, казвала съм и преди, за дъщеря ми беше наложително. Много се въртеше и или се "закопаваше"под завивките, или беше отвита, за това бързо я снабдихме с чувал. Спарва толкова, колкото и завивката би спарила.
Смятам, че е много добре бебето да спи при родителите, поне до една година. Не виждам пречка нито за родителите, нито за бебето. А носи толкооооова спокойствие.

Отивам да подреждам и разтоварвам шкафове. Желая ви хубав ден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия