za i protiv zalagalkite

  • 1 647
  • 20
Zdraveyte,iskam da vi pitam dali davahte beberona na vasie bebeta i ot koga zapo4nahte,nie sme na 2,5 meseca i edva ot sedmica zapo4na da dirji bibata,no sim 4uvala ,4e ot mnogoto smu4ene bebocite otslbvali. Kakvo mislite vie po tozi vipros ,molq spodelete vasite opiti.Blagodarq predvaritelno!!

----------------
Моля, пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 1
tamer ,оправи си анкетата

Аз съм за залъгалките.Докрая ползвахме първи номер биба.На 1 г и 3 м се сбогувахме с нея.Залъгалката ни предостави спокойствие и на тримата.
Виж целия пост
# 2
Много зависи дали детето ще приеме залъгалката  Peace По едно време бях научила моето да смуче (и то приемаше само каучукови), използваше само през деня, когато заспиваше вкъщи, но постепенно спря и сега, ако я дам я дъвче, все едно не знае какво да я прави  Laughing Незнам дали има значение, но го кърмя и не съм дохранвала (от шише не пие, дори и вода). Понякога си мисля, че ако използваше залъгалка приспиването и през деня и нощем щеше да е по-лесно, но после се сещам, че понякога отучаването е мнооого трудно. И все пак насила не става, ако иска давай, ако не - не  Peace
Виж целия пост
# 3
Според мен са допустимо зло, стига да не се прекалява, не възприемам дете на 3 години да е със залагалка в устата, но когато са бебета си трябва. Моята дъщеря я ползва от рождението си до година и 3-4 месеца.
Виж целия пост
# 4
На 1-ви приемаха децата във втори клас и едното момченце беше още с биба в устата  ooooh! Crazy
Виж целия пост
# 5
На 1-ви приемаха децата във втори клас и едното момченце беше още с биба в устата  ooooh! Crazy

Е това вече си е родителска лудост  Crazy

Давах бибата до 1г. и 7м. после спрях да виждам ползата от нея и я скрих. И аз мисля, че всичко трябва да е премерено, все пак не мога да съм подвижна биба.
Виж целия пост
# 6
Моят син не прие никога залъгалка, кърмен е 10м., след това не е пил от шише, не си смуче пръстите, заспива сам. До дете е, но от залъгалки категорично не се отслабва Grinning.
Виж целия пост
# 7
Аз съм ЗА Flutter моят син все още ги ползва от време на време, не мисля че е проблем,по-добре залъгалка,отколкото пръстче...залъгалката все някой ден се маха,но пръста...една позната на 30г все още заспива с палец в уста. Laughing хм,да и не се отслабва от тях Laughing
Виж целия пост
# 8
Какво за и против да имам аз като моите деца НЕ искаха залъгалка. На каката до 5-тия месец успявах да пробутам, после тя се скъса и друга залъгалка не прие. Малката изобщо отказа както залъгалка, така и шише с какъвто и да било биберон, независимо какво имаше в шишето - ни вода, ни кърма, ни сокчета. Вода пропи чак след годинката когато се научи да пие от чаша.
Изобщо и двете със собствено мнение от новородени.
Виж целия пост
# 9
Не е задължително липсата на залъгалка да се компенсира с пръст. Аз не съм го правила, синът ми- също.
Виж целия пост
# 10
Не е задължително липсата на залъгалка да се компенсира с пръст. Аз не съм го правила, синът ми- също.

Ако има цица,е малко вероятно да се замести с пръст.Като цяло кърмените бебето не харесват и не ползват изкуствените залъгалки.Те си имат други такива  Wink
Виж целия пост
# 11

Ако има цица,е малко вероятно да се замести с пръст.Като цяло кърмените бебето не харесват и не ползват изкуствените залъгалки.Те си имат други такива  Wink

Ама защо си мислите че по цял ден кърмените бебета имат цици в устата си?! newsm78

Виж целия пост
# 12
Аз не съм кърмена...синът ми е кърмен 10 м., което не е впечатляващо.
MTV, то си е така- мрън- гърда, жадно- гърда, гладно- гърда, скука- гърда, реве- гърда, и така ден и нощ. При мен беше така, като чета кърмаческия и при другите е същото.
Думата цица е отврат, направо ме потриса.
Виж целия пост
# 13
Ама защо си мислите че по цял ден кърмените бебета имат цици в устата си?! newsm78[/color]

 Joy Нямат, вярно е. Ние бяхме така първия месец, но вече не  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Не е задължително липсата на залъгалка да се компенсира с пръст. Аз не съм го правила, синът ми- също.
Кой казва,че е задължително? Simple Smile моят син обаче го правеше още от новороден-ако няма биба палчето или показалчето е захапано и се смуче якоооооооооооооо


А за цицата по цял ден в уста,то и бибите не са по цял ден  в устата Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия