До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 5

  • 309 339
  • 2 391
# 1 905
Може би болницата има второстепенна роля, избора на доктор е първото за което трябва да се насочиш. Ако всичко с бременността е ОК, не е от такова значение при кой ще попаднеш, НО ако пък нещп се случи и трябва да се вземе адекватно решение. Насочила съм се към д-р Недялков, четох тук във форума, препоръча ми го и една колежка. Аз също мога да ви го препоръчам, защото съм доволна и спокойна с него.
Виж целия пост
# 1 906
Може би болницата има второстепенна роля, избора на доктор е първото за което трябва да се насочиш.
И аз това щях да напиша. Водещето не е болницата, а лекаря  Peace
Виж целия пост
# 1 907
Болницата е мнооого важна! Аз съм при Гамишев и му вярвам, но след всичко, което прочетох за Бургасмед...слаба неонатология, липса на реанимация за бебета, нямат възможност да реагират при раждане на недоносено. И това не съм го чела по форумите. В момента правят преоценяване на Родилните отделения в България, като оценката на Бургасмед е понижена на най-ниската - 1. Дори да имам перфектния лекар след като бебето се роди, грижите за него се поемат от други специалисти. Не е важно само раждането да протече добре.
Сега съм в чуденка голяма  newsm78
Виж целия пост
# 1 908
И аз много се изнервих от минаването на Недялков от едната в другата клиника. Лежала съм в Бургасмед, но още беше  Ризова там......не бих се върнала за нищо на света, ужасни са условията, а нивото на сигурност и оборудване е много под нулата.....не е чудно , че изчезна бебе от там.... Та дай Боже за следваща бременност, ако Недялков не се върне , ще си се следя при него на частно, а ще си раждам в Девата при Хубчев най-вероятно.  Crossing Arms Thinking Нещо такова......
Виж целия пост
# 1 909
Болницата е мнооого важна! Аз съм при Гамишев и му вярвам, но след всичко, което прочетох за Бургасмед...слаба неонатология, липса на реанимация за бебета, нямат възможност да реагират при раждане на недоносено. И това не съм го чела по форумите. В момента правят преоценяване на Родилните отделения в България, като оценката на Бургасмед е понижена на най-ниската - 1. Дори да имам перфектния лекар след като бебето се роди, грижите за него се поемат от други специалисти. Не е важно само раждането да протече добре.
Сега съм в чуденка голяма  newsm78
Естествено, че е важна болницата, но при нормални обстоятелства, лекарят е водещия. Е, в случая с Недялков дори и да искам да раждам при него, само заради болницата, бих го сменила. Не знам какво е станало, че е решил да работи в Бургасмед.
Виж целия пост
# 1 910
Болницата е мнооого важна! Аз съм при Гамишев и му вярвам, но след всичко, което прочетох за Бургасмед...слаба неонатология, липса на реанимация за бебета, нямат възможност да реагират при раждане на недоносено. И това не съм го чела по форумите. В момента правят преоценяване на Родилните отделения в България, като оценката на Бургасмед е понижена на най-ниската - 1. Дори да имам перфектния лекар след като бебето се роди, грижите за него се поемат от други специалисти. Не е важно само раждането да протече добре.
Сега съм в чуденка голяма  newsm78

Не съм съгласна с теб. Бургасмед, сами са подали заявление да им бъде понижено нивото на неонатологията, за да не поемат недоносените бебета, които се раждат преждеввременно в 5-6-7-8 месец и изискват с месеци гледане.  Като всъщност, те ти водят раждането ако се наложи, стабилизират ти детето и след това го прехвърлят в държавна болница която се финансира да отглежда такива бебета. Лично съм разпитвала, както и в самата болница и съм го описала.

Хората изобщо не знаете какво четете и как го четете.

В темата за Бургасмед е обсъждано - Университетската болница във Варна също е подала изискване за понижаване на нивото на неонатологията на първо ниво. А все пак това е университетска болница и там има по 40 раждания на ден и се карат бебета от околните окръзи.

Едно е да те накажат, друго е сам да си определиш адекватното ниво и да предлагаш реална услуга.

Аз предпочитам да вярвам на болница с адекватна оценка за себе си, а не с много приказки, а накрая пак да опират до държавната както стана в Девата.
Затова, моят лекар е вече в Бургасмед и аз му вярвам и ще съм там.

И още нещо - кой пък ти ги наговори тия неща за слабата им неонатология, че не можели да реагират за бебета, абе вие сте направо странна работа. Когато отидох на отворените врати на Бургасмед - нямаше свободно легло в родилното! Просто нямаше!
Виж целия пост
# 1 911
И аз много се изнервих от минаването на Недялков от едната в другата клиника. Лежала съм в Бургасмед, но още беше  Ризова там......не бих се върнала за нищо на света, ужасни са условията, а нивото на сигурност и оборудване е много под нулата.....не е чудно , че изчезна бебе от там.... Та дай Боже за следваща бременност, ако Недялков не се върне , ще си се следя при него на частно, а ще си раждам в Девата при Хубчев най-вероятно.  Crossing Arms Thinking Нещо такова......

На коя дата си лежала в болницата? Аз не съм чула да е изчезвало бебе от там. Проучила съм всичко и в Бургасмед - такива неща не са се случвали. Болницата е с нови собственици, подменят екипи, подменят оборудване, всичко сменят. И как като тази болница е от 3 месеца, там е изчезвало бебе?
Тролска работа е това вашето.
Виж целия пост
# 1 912
Не е оценка ........а всичко това се прави сега ....за пари, грижата за недоносените гълта много средства и ако не оцелеят определен брой дни,  те не се финансират, защото плода не се води живороден и болницата губи много, сега нали сляха и бюджетите на болницата, т.е има максимален бюджет и не могат да го надхвърлят, та и по тази линия губят, ако имат неонатология високо ниво.....и не че нямат капацитет, не им се губят пари. Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Само собственика на Дева Мария си направи труда да го повдигне тоя въпрос право куме в очи и да вдигне цените, а не да прибягва до подобни тъпи трикове. За едно недоносено дете , всяко пренасяне може да коства живота му....тъпотия до шия.

Та предпочитам аз лично да дам някой лев от джоба , ама детето да си седи в болницата, отколкото а ми се правят на ощипани госпожици, че нямат капацитет да го гледат  ooooh! ooooh! ooooh!


П.П Тролска , тролска само дето съм от 6 години тука  и близо 5000 мнения, за сметка на няма и твоите 30  Laughing Laughingи бая болници и лекари съм видяла и смятам мога да дам адекватна оценка на видяното / и това всичко за жалост, не е за хвалене.....ама ....е факт/

Лежах преди 2 лета, за задържане, писала съм достатъчно из форума за престоя ми там, с писъци избягах и невър агейн.  
Виж целия пост
# 1 913
Не е оценка ........а всичко това се прави сега ....за пари, грижата за недоносените гълта много средства и ако не оцелеят определен брой дни,  те не се финансират, защото плода не се води живороден и болницата губи много, сега нали сляха и бюджетите на болницата, т.е има максимален бюджет и не могат да го надхвърлят, та и по тази линия губят, ако имат неонатология високо ниво.....и не че нямат капацитет, не им се губят пари. Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Само собственика на Дева Мария си направи труда да го повдигне тоя въпрос право куме в очи и да вдигне цените, а не да прибягва до подобни тъпи трикове. За едно недоносено дете , всяко пренасяне може да коства живота му....тъпотия до шия.

Та предпочитам аз лично да дам някой лев от джоба , ама детето да си седи в болницата, отколкото а ми се правят на ощипани госпожици, че нямат капацитет да го гледат  ooooh! ooooh! ooooh!/ и това всичко за жалост, не е за хвалене.....ама ....е факт/


П.П Тролска , тролска само дето съм от 6 години тука и бая болници и лекари съм видяла и смятам мога да дам адекватна оценка на видяното

Може да си от 6 години тук, но явно не си компетентен специалист по неонатология. Давай пари на Девата, и накрая пак да го натоварят и в окръжна за доотглеждане. Колко родилки от Девата са прехвърлили в държавната? Защо? Нали са най-компетентни и най-можещи? А къде им избягаха качествените неонатолози? Защо напусна и Д-р Згурова? А останалите? АЗ лично съм се следяла в Св София, и имах някаква представа, но съм била и доста заблудена. Девата не е това, което изглежда, звезден прах! Не е! И колкото повече хора го осъзнаят, толкова по-добре. Всеки може да води нормална бременност, и всеки може да направи нормално секцио, но има и други неща.

Да, 30 са ми мненията. Това че си с 1000000 мнения, не променя нещата. Моето притеснение настъпи от факта, че повишиха цените за ражданията в Девата, като пак пиша, следяла съм се в Св София - и калкулацията за секциото ми излезе към 3000 лв за по новите цени. В последствие моят лекар напусна въпросната болница. В последствие се нахвърлиха платените викачки на девата срещу него колко некадърен бил, какъв бил, що бил, че и писаха, как някаква лекарка казала, че бил уморил ама много бебета... Пълни изроди са останали в тая Дева Мария, че и злобни на всичкото отгоре. Ами добре се махнах, от такива извратеняци.
Виж целия пост
# 1 914
Бях високорискова бременност и след  години стерилитет, спешно и много адекватно секцио и грижи за новороденото, хич не беше лесна бременност, лежах 2 пъти за задържане .........та не е като да не се справиха. Висок дял има и д-р Недялков, но в болницата получих много адекватни и навременни грижи. Не са ме оставяли без надзор по време на престоя ми, за сметка на подобна случка при която лежах  в Черноморска или новата Биргасмед......ще видим, дано и сменят всичко- условия, система , лекари......само сградата може би я бива, ама не до там, безумно тесни са стаите , не страдам от клаустрофобия, ама там имах такова усещане ooooh! ooooh!
Говоря от това, което аз съм видяла и получила като грижа за мен и детето, на слухове и приказки не вярвам/ма кой какво бил казал на съседката Пенка за чичо ми Станчо...........дрън дрън та пляс, истории от едно време колкото щеш и за когото щеш и рядко са истина......../, ама и не съм чула за родилка пренасочена към друга болница, защото не им е в компетенциите, поне с тези които аз контактувам лично, а около мен няколко девойки, приятелки родиха и все с проблеми.....


Защо вдигнаха цените- обясних, но по-добре така, от колкото да пестят от грижи и да прибягват до подобни трикове с понижаване нивото на неонатологията  ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 1 915
Така или иначе - в Девата свестни лекари не останаха, нито АГ, нито неонатолози. Не мога да се радвам на стая с тапети и щори, когато майките разказват как на визитация питат само - как си и ти затварят вратата.

Ами за този нов началник на АГО-то - ти прочете ли какъв е - ами той е бил лекар само на ДКЦ и на кабинет - той не е работил в отделение. Каква помощ да чакам от лекар, който цял живот е седял само на кабинет?
А това, че имало само 1 акушерка на всичко? И това ли да ме успокоява в Девата?
А това, че ти връчват бележка накрая на престоя с неща, които неясно как и кога ползваш?

Радвам се, че смених подобна болница, ако изобщо това вече е болница а не скъп хотел.

Е как - например онази 37 годишна родилка Юлия за която търсеха кръв, след секциото, та накрая е починала в окръжна болница, нали в девата били добри...
Виж целия пост
# 1 916
maria_lazz, по-кротко!
Всеки има глава на раменете си и не си ти нито първа, нито последна инстанция!
Този д-р Троянчев, за когото някой по-напред питаше даже не съм го чувала
Виж целия пост
# 1 917
maria_lazz, по-кротко!
Всеки има глава на раменете си и не си ти нито първа, нито последна инстанция!
Този д-р Троянчев, за когото някой по-напред питаше даже не съм го чувала

къде съм писала, че съм първа или последна инстанция?
споделям това, което е истина! а не да четем небивалици и напразни обвинения как моят Д-р Недялков бил убил много бебета, според лекарка от Дева Мария.
Виж целия пост
# 1 918
Освен 2ма лекари, аз не съм видяла да напусне друг от екипа, за д-р Ирмов, малко знам, но и не ме вълнува толкова, стига да не промени системата в отделението генерално, защото организацията и грижите бяха адекватни- родих Януари 2014 и всичко беше на ниво и от към условия и от към грижи и сестема. Имам фактура , изписана до шевчето и точно така трябва да е, всяка стотинка е описана, аз не виждам нищо смущаващо. Като изключим медицинските интервенции/които няма как да са приятни, но си бяха адекватни и нямам забележки там, а и не разбирам много, важен ми е крайният резултат- аз и бебето ми и здравето ни/, условията  и престоя ми беше перфектен, предложиха ми се допълнителни прегледи за детето, които бяха от изключителна важност за дете родено в моето положение- спешно секцио и с високо кръвно/Говоря за ТФЕ и ехография на вътрешни органи/, предложи ми се масаж медицински, допълнително раздвижване, от тези неща се нуждаех, защото последните месеци бях на легло почти постоянно, верно платих си ги, но поне имах избор  ooooh! Имах проблеми с кърменето и ми се предложи допълнителна помощ и грижа за това, акушерката идваше в 1 през нощта да ми помага на тихо и спокойно и то с усмивка ........

Да сравнявам ли как ме оставиха половин ден с изтекла система, пълна с кръв, а на съквартирантката ми със запушена такава,  в другата болница, щото имали много раждания  и нямало персонал.......

Спомените и впечатленията са ми това на мен и ще ги разказвам, защото наистина отидох, видях, запомних........
Виж целия пост
# 1 919

Защо вдигнаха цените- обясних, но по-добре така, от колкото да пестят от грижи и да прибягват до подобни трикове с понижаване нивото на неонатологията  ooooh! ooooh!

Би ли коментирала защо Университетската болница във Варна, която приема новородени от няколко области, също е вече с първо ниво според тяхно собствено желание? При 40 раждания на ден във Варненската болница, при това и окръжен център за обучение на кадри?

То излиза, че в Девата са по-компетентни от университетските болници? Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия