Автоимунен тиреоидит на Хашимото (26)

  • 81 243
  • 770
# 240
veseto5775 видя ли,айде споко сега и това е твоят лекар Wink

Олекна ми, наисина  Hug

Приятни почивни дни на всички и много спокойствие!
Виж целия пост
# 241
veseto5775, честито и леко бременеене! Simple Smile

Аз чак сега наваксах с последните страници и само за протокола - аз нямам гастрит или стомашни проблеми. Пу-пу, чукам на дърво!

И още нещо, че ме човърка - под 2 трябваше да е ТСХ ако се цели забременяване нали?
Виж целия пост
# 242
Лаленце-под 2,около 2, абе да е под 2,5 Peace
Виж целия пост
# 243
Здравейте момичета,

Имам подобни на вас проблеми с щитовидната жлеза.

Преди години качих доста килограми и в последствие се оказа, че имам инсулинова резистентност. От тогава се лекувам. Пия глюкофаж 3х1000. Два пъти годишно ходя при ендокриноложката и се боря с килограмите. Назад във времето имах временно отклонения в TSH  - леко завишено - около 6. Назначиха ми еутирокс и TSH падна на 0.05, след което спрях еутирокса. Това беше преди две години.
Сега отидох на контролен преглед и при ехографията докторката видя възелче. Пусна ми изследвания и ме прати на сцинтиграфия.
Изследванията показаха завишен TSH 6.07; TAT, MAT и F4 са в норми.
Сцинтиграфията потвърди възелчето и дори показа още едно.
Ендокриноложката ми изписа еутирокс по 25 мг. дневно и ми препоръча да направя биопсия.
Имам повечето симптоми на Хашимото  - лесна уморяемост, световъртежи, шум в ушите, затруднено преглъщане, стягане в шията, наддаване на тегло, болки по ставите и мускулите (полиартроза).


В търсене на повече информация ви намерих. Благодаря, че споделяте опита си. Поуспокоих се след като прочетох темата.
Мислех си, че аз не съм наред и съм прекалено чувствителна, защото много малко е необходимо да ме изкара извън равновесие и да ме разплаче.

Не знам какво ще последва при мен. Засега ще запиша час за преглед при д-р Ралица Иванова и евентуално да насрочим дата за биопсия ако тя счете за необходимо.
Доста дълго стана  Embarassed

 Hug Успех на всички и повече хубави емоции   bouquet
Виж целия пост
# 244
Здравейте момичета,

Имам подобни на вас проблеми с щитовидната жлеза.

Преди години качих доста килограми и в последствие се оказа, че имам инсулинова резистентност. От тогава се лекувам. Пия глюкофаж 3х1000. Два пъти годишно ходя при ендокриноложката и се боря с килограмите. Назад във времето имах временно отклонения в TSH  - леко завишено - около 6. Назначиха ми еутирокс и TSH падна на 0.05, след което спрях еутирокса. Това беше преди две години.
Сега отидох на контролен преглед и при ехографията докторката видя възелче. Пусна ми изследвания и ме прати на сцинтиграфия.
Изследванията показаха завишен TSH 6.07; TAT, MAT и F4 са в норми.
Сцинтиграфията потвърди възелчето и дори показа още едно.
Ендокриноложката ми изписа еутирокс по 25 мг. дневно и ми препоръча да направя биопсия.
Имам повечето симптоми на Хашимото  - лесна уморяемост, световъртежи, шум в ушите, затруднено преглъщане, стягане в шията, наддаване на тегло, болки по ставите и мускулите (полиартроза).


В търсене на повече информация ви намерих. Благодаря, че споделяте опита си. Поуспокоих се след като прочетох темата.
Мислех си, че аз не съм наред и съм прекалено чувствителна, защото много малко е необходимо да ме изкара извън равновесие и да ме разплаче.

Не знам какво ще последва при мен. Засега ще запиша час за преглед при д-р Ралица Иванова и евентуално да насрочим дата за биопсия ако тя счете за необходимо.
Доста дълго стана  Embarassed

 Hug Успех на всички и повече хубави емоции   bouquet
Здравей, с каква доза беше на еутирокс преди?
Как разбра за полиартрозата?
Имала ли си проблеми с цикъла и ако да какви?

Някой с прием на Еутирокс имал ли е проблеми с цикъла? Ако да- какви? Ще се надявам някой да ми пише тук или на лс.
Благодаря. Peace
Виж целия пост
# 245
Съншайн, не знам какво имаш предвид под проблеми с МЦ, за себе си смятам, че имах такива - ужасно нередовен от 23 до 34 дена, никога не знаех кога точно ще дойде. Преди Хашимотото ми беше като часовник на 28 дена.
Виж целия пост
# 246
Съншайн еутирокс=лтироксин, т.е няма значение кой на какво е. Скоро ми се струва коментирахме цикъла.И пак да кажа-не,нямам проблеми,не съм имала и нямам. Търси проблемите другаде,.т.е не в щитовидната само.

paky много добър избор за Ралица Иванова Peace
Виж целия пост
# 247
Съншайн, не знам какво имаш предвид под проблеми с МЦ, за себе си смятам, че имах такива - ужасно нередовен от 23 до 34 дена, никога не знаех кога точно ще дойде. Преди Хашимотото ми беше като часовник на 28 дена.
Ами не ми идва този месец. А сякаш нямам и сиптоми да ми дойде.

Съншайн еутирокс=лтироксин, т.е няма значение кой на какво е. Скоро ми се струва коментирахме цикъла.И пак да кажа-не,нямам проблеми,не съм имала и нямам. Търси проблемите другаде,.т.е не в щитовидната само.
 
Peace


А някой забременял по време на прием на Еутирокс или там каквото пие? Защото хормони съм изследвала и бяха в норма-половите и двата пъти.
Не знам какво да изследвам вече! Sad
Виж целия пост
# 248
Съншайн, и аз нямам проблеми с цикъла.
А бременните/майките от тази тема са забременели именно, когато са приемали лекарство за ЩЖ и са продължили да го пият през бременността.
Виж целия пост
# 249
Здравейте, момичета.
За пръв път пиша тук. Искам да споделя и моя проблем съвсем накратко.
ТСХ-0.15. При ехография докторът ми каза,че имам възли и ме прати на сцинтиграфия.
Резултат от сцинтиграфия - дифузна гуша. Няма възли.
Възможно ли е това?
Виж целия пост
# 250
Здравейте.
Какво мислите за лунната диета и нашето заболяване?
Виж целия пост
# 251
Добро утро и лека седмица на всички Coffee

Съншайн, преди вземах по 50 мг. дневно.
За полиарттрозата разбрах след като получих отоци и болки в ставите. Ако случайно си ударех ръката в нещо болеше много. Не понасях топла и студена вода. Обиколих лекарите тук и отговора им беше - няма ви нищо госпожо. Да, но мен ме болеше. Личната се видя в чудо и накрая ме прати пак при ендокриноложката, а тя на ревматолог.
Цикъла ми е редовен и доста обилен.

magnet_for_happiness
, ендокриноложката ми ми препоръча д-р Иванова.

Относно забременяване не мога да кажа почти нищо. Преди доста години бях бременна, а тогава нямах никакви здравословни проблеми.


Виж целия пост
# 252
Здравейте, момичета.
За пръв път пиша тук. Искам да споделя и моя проблем съвсем накратко.
ТСХ-0.15. При ехография докторът ми каза,че имам възли и ме прати на сцинтиграфия.
Резултат от сцинтиграфия - дифузна гуша. Няма възли.
Възможно ли е това?
Да.

Сцинтиграфа показва активно действащи възли. Твоите явно не са активни.
Само ТСХ ли си изследвала?

Възли има няколко вида... Горещи, студени, топли, някои са кистозни - пълни с течност и кръв, други са формирани от самата увредена жлеза, поствъзлест характер...
Абе, да не драскам фермани... какво ти каза докторът, който те лекува? Предписаха ли ти лечение? На ехограф колко мм се формира възел? Антитела изследвани ли са?

Ева, не съм запозната с лунната диета, но чета на много места, че подходяща за нашето заболяване е 90-дневната диета или тъй нареченото разделно хранене. Simple Smile

paky, лека седмица и на теб!  bouquet
Виж целия пост
# 253
Имам проблем с жлезата от 11 годишна - повишена функция. Правя профилактични прегледи. Преди 2 години ТСХ - 0,3.На ехограф докторът видя възел 6 мм, но каза, че няма нищо притеснително и не се нуждая в момента от лечение.
Сега след 2 години ТСХ - 0.15. След ехограф ми каза,че има възли и ме прати на сцинтиграфия.
На резултата от сцинтиграфията е записано - дифузна струма, не значи ли това гуша без възли. Докторът на самата сцинтиграфия ме разпитва кога и къде са видяни тези възли на ехограф, което ме учуди.
На резултата от сцинтиграфията пише и  - "автоимунен тиреоидит" с въпросителен знак.
Та питам се - може ли на ехограф да се видят възли, а на сцинтиграфия не. Четох, че при Хашимото се виждат петна,които приличат много на възли.
Антитела ще правя сега. С тях и сцинтиграфията ще ходя при ендокринолога.
Май пиша много обърккано, но съм и доста притеснена.
Нямах никакви симптоми. Пулсъм ми от детска възраст е 80,не се е променил,постоянно ми е и теглото. Е,.....в последно време мисля,че си самодокарах симптоми от притеснение. Simple Smile
Може би е нормално.
Виж целия пост
# 254
Здравейте , момичета. Относно приема на л-тироксин и влиянието върху МЦ - аз никога не съм имала проблеми. Никога не ми е закъснявал или да е бил нередовен, в смисъл да ме е прескачал. Относно приема на л-тироксин и забременяване - аз забременях докато го приемах и сега продължавам да го пия, но дозата ми е увеличена от 0.25 на 0.75. Бременна съм в 7 месец.

Днес пуснах контрола на ТСХ и ФТ4. Миналият месец ТСХ ми беше 1.2, а сега е спаднал на 0.67. Утре съм при Д-р Начев на контрола, но ще се радвам да кажете какво мислите? Дали ще промени дозата? Много ниско ли е 0.67. Знам, че около 1 е ок, но пък не ми се иска и да спада много. Предният път преди да забременея спадна на 0,01 и спрях тироксина за 1 месец, след което скочи в небесата за 45 дни на 6.6. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия