Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 7

  • 61 986
  • 738
# 450
Баничка* - Добър ти е темпа на намаление на КГ.... По метода на брене на калории -0.5 до -1 кг на седмица си е съвсем нормално... Ако продължаваш така със същия темп, то след 8-10 седмици ще си ги "метнала през рамо" тия 5 кг дето сега те тормозят!  Sunglasses Аз поне съм убеден, че всичко с темп над -1 кг на седмица довежда до връщане поне на част от сваленото веднага след приключване на хр.режим или диетата, както искаш го наречи  Peace
Виж целия пост
# 451


Где е Непокорна с нейния готварски гений, много липсва тук....  Flutter Peace
Тук съм!!! Hug

Готварският ми гений спи още, но черпя идеи от вас. Вчера бях затрупана от работа с дъъълъг 13-часов работен ден  Crazy, време за храна не остана. Свърших деня на 1064 ккал. Коремчето се позаглади, но има още какво да се желае. Днес ще мързелувам и мисля само едно Тае Бо да метна след малко...Дано не прекаля с храната...
Опитвам се да набглегна на протеините и на ранните вечери. Както споменахте по-горе - вършат перфектна работа! Peace
И както вас съм се запасила с елда, трици и купих от Пикадили някаква каша с елда и царевица май беше...Но още не съм се престрашила да я отворя!!!  hahaha Относно млякото  - под три процента не падам, не обичам обезмаслено. Прилича ми все едно да пия чай, ама да ми сипят само водата, а чая да не ми го сложат... Laughing

setony , дай рецептата!!!  chef

TanyaMG , за каква розова леща става въпрос?  newsm78 Освен обикновената, май само оранжева знам...И кажи за червеите в корема!  Mr. Green За какво иде реч?
Виж целия пост
# 452
Miami_beach, не разбрах коментара за лещата, елдата и кълновете. Нали писах, че от елда се получават, би трябвало и от лещата да се получат, щом пише на пакета, че е подходяща.

НеПоКоРнА, розова леща съм купувала веднъж от Пикадили, преди 2 години. Не бях очарована. После попаднахме на едни вид био леща от био магазини и все нея съм купувала, защото ни понася много, а и детето я яде. При последните ми посещения нямаше такава и взех био-розова, продавача ме увери, че била добра. Така, че още нямам впечатления как ще ни понесе, но пише, че става за кълнове. ще пробвам, ще чета.

Снощи правих едно зелено ястие - намерих коприва в един малък плод-зеленчук до нас. Направих коприва, спанак, сирене, яйце. Вкусно беше, така, че още малко да дойде зеленото... Simple Smile

Подсетена от дюлите, снощи забърках и един десерт - 200 грама сварени дюли, 80 грама маскарпоне, 30 грама пудра захар, 10 грама желатин. Всичко се миксира с малко от сока от варенето, добавя се желантина според указанията. Станаха 4 порции и изчислих, че е по 141 калории за порция. Сложила съм го в едни красиви форми да желира, трябва да стане къдраво, ще видя как ще ги обърна.

Искам помощ за домашния хляб - по празниците подкарах пак машината, а днес изчислих хляба, но много калоричен. В 100 грама домашен излиза, че има 410 калории, а 100 грама купешки все пишат, че има около 250 калории. Къде е разминаването? Ето я изчислена моята рецепта за домашен хляб - http://calories.bg/profile.php?view=analyze&recipe=537&mode=stf
Виж целия пост
# 453
На това ли му викаш ровоза леща?

Ако е това - аз й викам оранжева и много я обичам.

Подобно на зеленото ти ястие правя и аз, но със спанак, киселец, зелен лук, яйца и сирене. Обожавам го!!!  Heart Eyes

ПП: Кашата от елда и царевица е направо отвратителна!!!  Sick Не си купувайте!!!
Виж целия пост
# 454
TanyaMG , махни меда и олиото и ще свалиш калориите на хляба  Wink
аз го правя само с вода, мая, щипка сол и брашно. Бъркам на ръка или в машината, после овалвам тестото в смесица от семена и тогава пека. Получава се страхотна хрупкава коричка от семките  Peace пека го върху пекарска хартия и така ползвам мин.мазнина или направо без!
що се отнася до кълновете - стават от всичко! преди години съм правила от леща, грах, слънчоглед, боб. Miami_beach, това, че не ти се е получило покълване зависи от вида на зърната (ако са много стари, обработени с нещо, не добре накиснати и пр.)

снощи покачих калориите с чаша вино и малък кроасан/без плънка/, та станаха 1397кал за вчерашния ден.
Виж целия пост
# 455
did_ka, изчислявах и без олио и мед, от тях ще паднат 354 калории от общото количество. Тогава стана по 366 калории за 100 грама, пак е повече от 266, колкото е хляба от магазина.

НеПоКоРнА, на моята пише розова, и на цвят розовото е най-близкия цвят. То всеки производител си я кръщава както иска. Ще видя след обяд в нас.
Виж целия пост
# 456
ако го отнасяш към обикновения бял хляб от магазина, то махни и семките 
защото магазинския хляб съдържа само вода, мая, сол и обикновено брашно  Wink
твоя хляб все пак е с екстри  Simple Smile
Виж целия пост
# 457
Да, и аз установих, че като махна и семките, ще го докарам по калоричност към купения от магазина. Е, много му се вдигат калориите, нещо не съм съгласна... А ти успяваш ли твоя да го режеш на тънки филии? Аз домашния не мога да го нарежа тънко и половин филия е 45-50 грама. Трябва да обмисля тази хубавина и поне да се науча да я режа на тънко Simple Smile
Виж целия пост
# 458
много трудно се режат тънки филии, дори и с подходящия нож
обаче като отрежа филията, после прекарвам по диагонал  Wink стават два почти триъгълника - кой каза, че филията трябва да е с определена форма?  Simple Smile
Виж целия пост
# 459

обаче като отрежа филията, после прекарвам по диагонал  Wink стават два почти триъгълника - кой каза, че филията трябва да е с определена форма?  Simple Smile
hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 460
аз съм готова с менюто за днес:
з.  кафе; 300гр.кис.мляко, 1 банан, 3с.л. пш.зародиш - 440кал
о.  салата от кит.зеле, репички, кълнове, 2 яйца и 1с.л. натрошено сирене - 330кал
в.  пържена рибка Blush, свежа салата с риба, бяло вино - 600кал
тотал:1374кал

Виж целия пост
# 461
Аз изхвърлих елдовата каша сутринта. Това нещо не се ядеше. Та менюто е друго:

З: филия с русенско варено  Mr. Green
О: яхния със свинско
В: или кисело мляко с канела или сварени яйца...ще видим...

До обяд съм на 1006. Това русенско варено се оказа мнооого калорично  Crossing Arms, но пък няма грам въглехидрат в него...  Mr. Green
Виж целия пост
# 462
... Това русенско варено се оказа мнооого калорично  Crossing Arms, но пък няма грам въглехидрат в него...  Mr. Green
освен филията под него  hahaha

така и не го заобичах това русенско ...  Sick

въпрос: имате ли калорийна стойност на тарама хайвер?
Виж целия пост
# 463
Ейй, за малко да ме няма и колко сте изписалииии...  ooooh!

Tanya - Еми мн.ясно, че калоричен ще ти е този хляб - имаш общо 110 гр. семена Wink И аз като броях чийтвах понякога, броейки хлебче с мак или тикв.семки отгоре за обикновено хлебче  Twisted Evil Не съм си послъгвал много, де!  Sunglasses

Непокорна - Няма да се фащам с елда значи... Преди 2 седмици пробвах с чудото на природата чия.... Е, то сигурно верно е истинско чудо в здравословен и всякакъв друг аспект, ама нещо не ми понесе... Оставаха ми малки семенца м/у зъбките, а после като се ефектизират - те се желират и мн.трудно се махат оттам дето са се закачили...  Thinking А за русенското - има доста мазнина в това нещо! Аз сега се сещам, че имам в хладилника 1 кутия.... ще трябва да се прежаля да го хапна, че вече 1 год. седи така и ще му мине срока, да не го фърлям, таковаааа.....  ooooh!

did_ka - и аз съм на рибка довечера или утре вечер, не знам точно! Все гледам да са поснички рибки, нещо не ми стига ентусиазъм за рибни стекове от норвежска сьомга, а тя изглежда супер-хубаво, хъмммм...  Peace
Виж целия пост
# 464
... Това русенско варено се оказа мнооого калорично  Crossing Arms, но пък няма грам въглехидрат в него...  Mr. Green
освен филията под него  hahaha

 

Да, но мазнотията от русенското направо убива всички живи въглехидрати от долу!!!  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия