Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 26 142
  • 726
# 555
Здравейте и от мен! Hug Днес бяхме на консултация и вече сме 55 см и 4530 кг, качили сме 1200кг за един месец, та със сигурност имам кърма  Mr. Green само дето се притеснявам и пия какво ли не Mr. Green Гледам че за някакъв нов чай за кърма говорите, може и него да пробвам, аз каквото видя всичко пробвам Mr. Green Биха ни ваксина в крачето и плака малко, ама добре че беше и татко му да го държи, не знам другия път как ще сме , дано пак да е тук баща му та да дойде с нас.
Времето наистина е лошо, но на мен хич не ми се стои в къщи Grinning снощи бяхме в етърва ми на гости и там спахме даже. Утре мисля до мола да отскоча с една приятелка, че хич не ми се стои на едно място.
Да ви кажа забелязах, че вечер вече не е толкова гладен и ако не го боли коремчето, сигурно ще прескача едното хранене, дано вече да му минават тези колики Whistling
Днес си взех и уред за подгряване на шишета, че като му е топъл чая го пие, а ако е студен не го иска  Heart Eyes
Рошли, на Либеро са много хубави памперсите и няма да ти пропускат отзад на кръста са с ластик и стават като гащички.
Фейт, нашата педиатърка каза че на ортопед се ходи след 4 месец, ако искам по-рано трябва да плащам, каза че няма смисъл по-рано за сега бил добре.
Лекарката каза също и да го слагам по корем по 10 мин. на ден и да правим гимнастика на крачетата.
Айде стига толкова, че се събуди малкия.
Виж целия пост
# 556
моят Вики също си лапа целите юмручета и много му се кефя, също пълни гащите почти всеки път, а педи каза, че трябвал да разрежда вече  Mr. Green

яде по 120-130мл кърма, а вечер и сутрин му давам 140мл  Heart Eyes

вече 2-ра нощ ми издържа 6 часа - като преди това е измушкал 140мл

много му се кефя на пълните гащи - едно жълто, на топчета, мазно, мазно...  Laughing

и аз през деня цедя по-малко кърма, но нощем....150-160мл - той тогава яде 90-100мл - така че от през нощта остава за през деня  hahaha

повече от 24 часа не държа кърма - направо я изливам в мивката  Blush
Виж целия пост
# 557
И ние не стоим мирни по корем - постоянно се надига и мъчи нещо да направи , но все пак я оставям за по десетина минути, стига да иска  Mr. Green , че понякога много бързо се изнервя.
Аз също съм скептична за басейна, аз постоянно лепвам нещо, не бих рискувала с бебе.
Мии Бързо да оздравявате,болница да не доближавате (даже в рима го докарах Whistling ) Не искам и да предполагам как си се чувствала  Hug
Да ви споделя сега и аз един проблем. Малката е само на кърма, вода и чай не иска, биберон също. С други думи признава само цица  Mr. Green Е да ама аз трябва да ходя от време на време на лекции и за това се изцеждам и оставям. И всеки път за този който ще я храни е голяма мъка - не иска да яде от шише и много плачка  Sad От гърда се наяжда за максимум 15минути а с шишето - 40 минимум Shocked . Аз все се притеснявах да не свикне на шише и да не иска после от гърда а то какво стана  ooooh!
Виж целия пост
# 558
Здравейте момичета. Искам да ви попитам в какво шишенце давате чайче. Аз го давах в стъклено шише на Нук, но Валерийка се дави с него. Смених му няколко биберона, но пак същото. Пием мляко в шише на Томи Типи 0+ и сега взех същото и за чай. Дали ще е добре?
Виж целия пост
# 559
 whisper__1 , аз съм по същия начин, а ми се налага да излизам понякога, мен не ме притеснява обаче този, дето ще я храни, притеснявам се че малката много плаче и се мъчи, а ми се иска да посвикне с шишето. Не знам как да го реша този въпрос.
 Аз пробвах на Нук, на Нуби, на Чико, ми те различните биберони с различни шишета вървят, сега се замерям с шишета в къщи, дето не ги ползваме  Mr. Green
Виж целия пост
# 560
забравих...вчера бяхме на УЗ на главата на Вики...еми нищо му няма на детето, знаех си, че на невроложката нещо й хлопа дъската  Mr. Green
Виж целия пост
# 561
smiley_girl и аз имам болки в гърба като теб от цял ден гушкане с малката.Засега не съм се мазала с  нищо но вечер се загрявам в банята с горещ душ и след това мъжа ми ми прави масаж и така ме облекчава малко.
Анхелка браво,че намери решение на проблема  Hug Ние ще се прибираме към България през март-април когато не е толкова студено.
Цитат
забравих...вчера бяхме на УЗ на главата на Вики...еми нищо му няма на детето, знаех си, че на невроложката нещо й хлопа дъската 
  rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Виж целия пост
# 562

Фейт, защо ти ще пускаш темата "септември 2013"?


Защото се предава щафетата от старите на новите. Mr. Green Във всички отчетни е така. И при нас беше, но понеже бях пуснала по-рано първата тема, тогава модератор я редактира и остави моята заглавна странца и изтри тази на Септемврийките от 2011 които ни посрещаха  Heart Eyes

нещо такова ще е  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683151.0

Оххх, разчуствахте ме!
Бременността бе един невероятен период! Надявам се да го повторя, а защо не и потретя!  Heart Eyes Heart Eyes
Аз около Коледа вече подозирах, че тогава ми закъсня, но чак след Нова Година правих теста и разбрах  - на 4-ти!

Angel_bbb, Mobsi Честит рожден ден на патерица от мен!
Анхела - дано не те размотават много с тези документи, че както Mince е писала си е обикаляне!
Августа крема на плодовата пита е същия като за медена торта! Аз Юли месец правих домашна плодова пита за майка ми и стана много вкусна - да не кажа повече от истинската  Blush
Скрит текст:

eva_82 бързо оправяне  Hug
sky* аз го запомних поста с палеца и така правим като го налапа  newsm10
А иначе Фейт - не се тормози - Може Пламенчо сам да се нагоди! Според мен малките сами ще си направят режима - няма как аз да я насилвам, че само ще се изнервим една друга. Аз без да съм мислила изобщо за режим и сме си супер - вечер ядем към 21, после започна да спи до 3,4ч. и в 8:30става и през деня станаха на 2,3ч. храненията. А сутрин в 8:30 като стане, понеже и аз се разбуждам и си правим цокане докъм 9:30-10:00 от мързел! Просто хапва малко, разсейва се или се успива и след 20-30 мин пак - та така се събуждаме!  Mr. Green
Miii  Hug  Praynig бързо да се оправяте и само здрав Влади оттук-нататък!
Виж целия пост
# 563
Здравейте момичета!

Памперси съм пробвала Памперс (и Premium и ароматизираните) и Пуфис.Пуфис сложих 2 пъти и другите директно ги разкарах(на Габиния г*з не и паснаха никак добре).От памперсите предочитам белите,но последните дни винаги има поне по 3-4 напишкани дрешки,така че съм решила да пробвам либерото дето го хвалите Simple Smile

Габи откакто е на 10 дни пропуска нощното хранене-заспива към 23 и в 5 и нещо е следващото хранене.Буди се към 3,приплаче леко и заспива.През деня яде също на много прилични интервали-през 3 часа,3 часа и половина CrazyОт вчера виждам коренна промяна в моето човече-досега често спеше през деня,плачкаше понякога,но като коте,знаех как да я успокоя и приспя.Но си смени поведението изведнъж.Не иска да спи вече,иска да играем.Реве като мнооого голямо коте,все още не съм и намерила цаката как да я успокоявам.Не знам дали всичко това се дължи на факта,че расте или се дъли на факта,че и махнах ръкавичките най-накрая и се чувства свободна Mr. Green!

Evvaa ,аз също имам проблем с шишетата на Нук,затова давам с тези на Авент(обикновените).Досега Габи не ми се е давила с тях Peace

Утре ми се налага да ме няма цял ден и таткото ще храни малката със запаси(в хладилника имам сигурно 10л. кърма,която не знам какво чака newsm78). Имам следния въпрос-ако се цедя през 3 часа утре не би следвало да ми намалее кърмата нали?Въпросът ми сигурно е тъп,но нали все казвате,че детето е най-добрата помпа,та се тревожа да не би цял ден цедене с помпа да ми докара някоя беля Thinking

Говорейки за кърма,ми изниква и следната питанка-имате ли представа колко време мога да държа във фризера кърма(която е в пликове за съхранение на кърмата)?Фризерът ми не е отделен,към хладилника е,но е доста голям.Нямам представа,обаче,каква температура поддържа.
Виж целия пост
# 564

Фейт, нашата педиатърка каза че на ортопед се ходи след 4 месец, ако искам по-рано трябва да плащам, каза че няма смисъл по-рано за сега бил добре.
Лекарката каза също и да го слагам по корем по 10 мин. на ден и да правим гимнастика на крачетата.

Знам ... нали сме при една и съща  Mr. Green същото каза и на мен, но все пак си мисля, че не е ортопед за да твърди, че бебето е добре. Ако в петък пак ме отреже ще отида на частно  Heart Eyes

Ева ... аз давам чайче в малкото шише на Авент  Hug

whisper__1 И твойта не е лесна  ooooh! аз го лъжа от време на мреме с АМ и шише  Mr. Green

Анхелче ... радвам  се, че Вики е добре  Hug

Ариел
... да потретиш  Crazy аз не бих, но за второ съм се замислила  Mr. Green
Виж целия пост
# 565
Белче погледни тук за съхранението на кърмата http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1047
Виж целия пост
# 566
Silvyyy ,мерси за отговора,но точно тази статия ме обърка,защото аз попадам в графата Самостоятелна камера на хладилник/фризер,а там пише,че периода за съхранение варира.Само дето са забравили да споменат на база на какво варира Mr. Green.Много ми се иска да мога да ползвам кърмата след 6 месеца за захранването,но не съм сигурна дали вече няма да са се изгубили част от ценните съставки newsm78.
Тъпа,тъпа,математическа кратуна-винаги мисли и търси формули #Cussing out


Виж целия пост
# 567
Утре ми се налага да ме няма цял ден и таткото ще храни малката със запаси(в хладилника имам сигурно 10л. кърма,която не знам какво чака newsm78). Имам следния въпрос-ако се цедя през 3 часа утре не би следвало да ми намалее кърмата нали?Въпросът ми сигурно е тъп,но нали все казвате,че детето е най-добрата помпа,та се тревожа да не би цял ден цедене с помпа да ми докара някоя беля Thinking
На мен подобно цедене ми докара повече кърма, а не по-малко, вече не смея да мръдна толкова време без малката никъде, като слепени сме.
А мисля че времето за кърмата в камерата варира в зависимист от това колко често се отваря камерата на хладилника.
Виж целия пост
# 568
Фейт Нуб55 значи да не си правя труда на следващата консултация да питам педиатърката за ортопед Simple Smile А аз да запитам вие знаете ли какво е нейното мнение за захранването, защото аз се записах при нея след като се роди Иво и нямам идея какви са и позициите по тоя въпрос Simple Smile
А аз днеска май съм хапнала нещо гадно, че дребното сега не иска да суче от цицата трвърде а си изяде всичкото АМ а аз изцедих 30мл след него  newsm78
Виж целия пост
# 569
Whisper нека хранят с лъжичка.
Белчето, цеди си за един ден няма с нищо да повлияеш.На мен такива раздели ми докарват нервни кризи обаче. За това не се деля.С Нико ходех на изпити, някой го гледаше в двора, аз свършвах набързо и бягах да кърмя. И сега си ги мъкна с мен навсякъде. На почивки не ходим никъде където децата не стигат.
 Barbera,къде се загуби?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия