Невъзможните хора в живота ни

  • 509 018
  • 8 593
# 180
Не,продължава да смята,че всички са против него и аз най-вече......Не,спира да ми намила,че не съм добра дъщеря,майка,съпруга,че едва ли не съм се провалила,щото нямам собствен бизнес,не си използвам образованието за да работя по специалността,взела съм си беден мъж и т.н.....но,това отдавна не ме притеснява/научих се да си го пускам покрай ушите/.....Обаче,явно,колкото и да си мисля,че съм силна-не съм,защото тялото ми буквално ме предава...И,знаете,ли кое е комичното-като ме оперират или съм по болниците,гледам да не научи,защото после слушам едни тиради,колко се е притеснявал и как заради мен не е спал,ял и т.н....Честно,сега като се замискля и аз не мога да дам разумно обяснение,защо  все пак си причинявам контактите с него.....и отговора е може би,че така ме е възпитавал и ми е вменил такова чуство за вина,което колкото и да подтискам,все изплува....
Hug Hug
Виж целия пост
# 181

 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 182
Досега само четох,но след въпроса на Бояна,ще се включа и с отговор:Защото съм единствената,която му се обажда и от време на време ходи да го вижда.....и съм постоянно нащрек,че може да му се случи нещо и няма на кой да звънне,нито някой ще разбере,че е имал проблем или не дай си Боже,стане нещо фатално....
Отделно,че ми е единствения останал наблизо,близък роднина....

Иначе,за протокола-баща ми е.Отрови живота на майка ми/въпреки,че години наред я молехме да се разведат,тя също не искаше да го остави,защото знаеше,че няма кой друг да го погледне и трае.....а и явно си го е обичала...или поне му беше свикнала....знам ли/.След смъртта й,го поканихме да дойде вкъщи за известно време/да се освести,защото беше доста внезапно и шок-а беше голям за всички/,но след 6 месеца ежедневни сканадали и опити да ме разведе,превъзпита,да наложи неговите възгледи и начин на живот+обилни количества алкохол и запои от сутринта,вече бях на предела на силите си....и след една негова проява,която просто няма как да коментирам тук,си събрах децата и багажчето и се изнесохме от собствения си дом.....Благодарна съм на съпруга ми,че изтърпя всичко това и че ме подкрепяше...както и,че имахме къде да отидем.....
Това е тъпо. Извинявай. Ще се изнасям от собствения си дом, как ли пък не.
Виж целия пост
# 183
От малодушие, от разбиране на неговия проблем, от това да има контакт с детето си
Ако човека няма чувства, не е способен на обич и няма съвест защо вярвате, че има човешка нужда от контакт с детето си?
Частта с човещината я разбирам, може един паднал човек за заслужава да го подминеш, но въпросът е, че ти не заслужаваш да си този, който ще подмине паднал човек. Но това се отнася до човек болен, в крайна нужда и тн. Когато човека е здрав и прав си казвам, че контакта продължава, защото все пак другата страна вярва, че този човек не е безчувствен. Или още стои в капана?

...

За децата не бих посмяла да коментирам, дори специалистите не смеят. Още повече, че при децата е много трудно да се правят подобни заключения, чисто медицински, има много здравословни и психологически проблеми, които могат да накарат едно дете да изглежда безчувствено и зло, а то реално да е жертва, да е пострадало здравословно или от психологически тормоз.

Всичко започва от детството (или преди това, ако тръгнем да се съобразяваме с кармата). За мен няма "лош човек", има човек, който реагира болезнено и наранява другите, за което той си има причини - колкото и абсурдни да ни изглеждат. Аз мога да разбера болката (и как се е стигнало до нея), която се изразява в гняв, безумие, експлозивност, безчувственост, егоизъм... Но нима аз имам повече право на живот и любов от някой друг? Всеки има право да бъде приет и обичан... ето това е от едната страна на везните... от другата идва останалото.. .докато накрая съумееш да дадеш толкова, колкото остава от обич... но е много трудно
Виж целия пост
# 184
От малодушие, от разбиране на неговия проблем, от това да има контакт с детето си
Ако човека няма чувства, не е способен на обич и няма съвест защо вярвате, че има човешка нужда от контакт с детето си?
Частта с човещината я разбирам, може един паднал човек за заслужава да го подминеш, но въпросът е, че ти не заслужаваш да си този, който ще подмине паднал човек. Но това се отнася до човек болен, в крайна нужда и тн. Когато човека е здрав и прав си казвам, че контакта продължава, защото все пак другата страна вярва, че този човек не е безчувствен. Или още стои в капана?

...

За децата не бих посмяла да коментирам, дори специалистите не смеят. Още повече, че при децата е много трудно да се правят подобни заключения, чисто медицински, има много здравословни и психологически проблеми, които могат да накарат едно дете да изглежда безчувствено и зло, а то реално да е жертва, да е пострадало здравословно или от психологически тормоз.

Всичко започва от детството (или преди това, ако тръгнем да се съобразяваме с кармата). За мен няма "лош човек", има човек, който реагира болезнено и наранява другите, за което той си има причини - колкото и абсурдни да ни изглеждат. Аз мога да разбера болката (и как се е стигнало до нея), която се изразява в гняв, безумие, експлозивност, безчувственост, егоизъм... Но нима аз имам повече право на живот и любов от някой друг? Всеки има право да бъде приет и обичан... ето това е от едната страна на везните... от другата идва останалото.. .докато накрая съумееш да дадеш толкова, колкото остава от обич... но е много трудно
Много е тежко написаното, като преживяно още повече, сигурна съм, но да даваш обич на някой, който не знае какво е обич, защо?
Иначе, да, всеки си има своите причини да се държи зле, но това не оправдава причиненото зло, от една страна, нито в много случаи отменя факта, че това зло е преднамерено, целенасочено и напълно осъзнато, а не просто зле овладян импулс. Тук не говорим за нормалните отношения, в които всеки бърка, някои бъркат повече, говорим за хора неспособни на обич, които нямат съвест и макар да знаят, че убиват другата страна не изпитват нищо.
Виж целия пост
# 185
Много е трудно да се обясни....няма начин и да се разбере отстрани.
Ето,Янтра не разбира защо съм му оставила големия си,ремонтиран и обзаведен апартамент,който в момента е пълна мизерия и става все по-зле,не го разбират и познатите ми,защото няма как да го обясня-но,покоят,здравето на децата и семейството ми са много по важни от тухлите и дограмите.....И,аз не казвам,че го обичам-просто го наглеждам,защото няма друг.Правя,дори много по-малко,отколкото бих направила за който и да е друг от близките ми и не толкова близки хора и то не от човещина,изобщо не се изживявам като такъв човеколюбец....Даже/грях ми на душата/,понякога му се обаждам или отивам да го видя,за да се отрезвя и да си припомня,защо отношенията ни са такива и после съм с една идея по-добра,по-търпелива,по-обичаща......Опитвала съм се да го разбера,и до голяма степен имам обяснение защо е такъв/върви по наследство,уви/,но това не променя нищо......Страх ме е,че може би повтарям несъзнателно доста от нещата.......че,може да стана като него.....но,се опитвам да го надмогна/колко успявам е друг въпрос/.
И,да-предполагам,че много от нас го правят заради чуството за вина,което им е налагано като деца.
Виж целия пост
# 186
Изобщо не казвам да живееш с него! Аз щях да го изхвърля да се оправя сам! Естествено, че децата ми и тяхното добруване са ми най-важни.
Виж целия пост
# 187
Много е трудно да се обясни....няма начин и да се разбере отстрани.
Ето,Янтра не разбира защо съм му оставила големия си,ремонтиран и обзаведен апартамент,който в момента е пълна мизерия и става все по-зле,не го разбират и познатите ми,защото няма как да го обясня-но,покоят,здравето на децата и семейството ми са много по важни от тухлите и дограмите.....И,аз не казвам,че го обичам-просто го наглеждам,защото няма друг.Правя,дори много по-малко,отколкото бих направила за който и да е друг от близките ми и не толкова близки хора и то не от човещина,изобщо не се изживявам като такъв човеколюбец....Даже/грях ми на душата/,понякога му се обаждам или отивам да го видя,за да се отрезвя и да си припомня,защо отношенията ни са такива и после съм с една идея по-добра,по-търпелива,по-обичаща......Опитвала съм се да го разбера,и до голяма степен имам обяснение защо е такъв/върви по наследство,уви/,но това не променя нищо......Страх ме е,че може би повтарям несъзнателно доста от нещата.......че,може да стана като него.....но,се опитвам да го надмогна/колко успявам е друг въпрос/.
И,да-предполагам,че много от нас го правят заради чуството за вина,което им е налагано като деца.
Трудно е да се разбере отстрани, наистина, аз затова си позволявам да попитам. И всъщност, единственото притеснително като повод за питането е именно последното изречение от твоя пост. Питам се дали този контакт не е по някакъв начин оставане в капана, надеждица, че нещо ще се промени, а още по- лошо, заедно с тях и несъзнавано усещане, че това поведение е предизвикано от теб, че можеш да заслужиш друго.
Виж целия пост
# 188
Не можах.....явно,не съм толкова силна...А, и ако го бях пратила в неговата си къща/която е в едно близко село,но там няма аптека,лекар и дори свестен магазин,а той не е шофьор и се придвижва с рейса,който е сутрин и вечер само........................,да не коментирам,че е във война с комшиите/,щях да съм още по ангажирана  и притеснена.И,отделно,че като го реших и направих-наистина не мислех за друго освен да си спася семейството,децата и най-вече себе си/егоизъм,самосъхранение.....както искаш го наречи/.
Бояна,надежди нямам....нито чак толкова силно чуство за вина/преди да се омъжа и да имам деца,беше много силно,но го израснах/,приемам фактите,опитвам се да мисля трезво...,но не съм машина и не мога да се контролирам,чак толкова,че да не давам на подтиснатото дълбоко,да излиза понякога.Не мисля и  че по накакъв начин съм виновна за положението му,защото осъзнавам,че това не е само спрямо мен/имам и сестра-тя е доста различна като храктер,като емоционалност и при нея е същото положението с контактите-но тя е на другия край на Европа,смея да твърдя,че това беше нейния начин да се спаси-като си дойде във ваканция се настройва с дни да иде да го види,тя също му се обажда служебно-да го провери дали е жив...../.И,с риск да се повторя-мисля,че психически съм много по-добре през последните години/откакто се изнесохме и контактувам нарядко-защото всъщност само аз ходя и се обаждам-децата и мъжът ми не/,но натрупаното си казва думата и на физическо ниво,буквално се разпадам......
Виж целия пост
# 189

Бояна,надежди нямам....нито чак толкова силно чуство за вина/преди да се омъжа и да имам деца,беше много силно,но го израснах/,приемам фактите,опитвам се да мисля трезво...но не съм машина и не мога да се контролирам,чак толкова,че да не давам на подтиснатото дълбоко,да излиза понякога.И,с риск да се повторя-мисля,че психически съм много по-добре през последните години,но натрупаното си казва думата и на физическо ниво,буквално се разпадам......

Сигурна съм, че си адски силен човек, за да се справиш с този проблем, за да говориш за него и да разсъждаваш така трезво.  Hug Ясно е, че човек няма как изцяло и завинаги да преодолее нещо такова, наистина съжалявам, че ровя в раните ви с въпроси, но може това ровене да е полезно и за други в това положение. Ето колко много хора писахте тук, честно казано не очаквах, много съжалявам за всичко, което сте преживели, макар и да съм го видяла само отстрани аз знам какъв ужас е това.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 190
Лошото е, че в един момент това "справяне" съсипва здравето ни на физическо ниво  Cry
Виж целия пост
# 191
Лошото е, че в един момент това "справяне" съсипва здравето ни на физическо ниво  Cry
За жалост е така, поводът да пусна темата е точно такъв, едно дете на психопат, което не оцеля физически.
Виж целия пост
# 192
Бояна, а въпросният психопат какво казва по въпроса???
Виж целия пост
# 193
Не ми е проблем да говоря за това/вече не е,преди се срамувах,изпитвах чуство за вина и неудобство,но разбирам,че като го споделям,намирам и за себе си много отговори/,но не обичам да натоварвам хората с историите ни....И,освен ,че ни скапва здравето,такова общуване и съществуването на такъв човек/дори да не контактуваш с него/ се отразява много и на околните,особено ако не са имали честта да познават или живеят с някой такъв.....И,не на последно място-трудно е да обясниш на децата си защо нямат контакт с дядо си,който е жив и здрав и живее на пет минути...както и защо той не им се обажда да ги поздрави за рожденните им дни,или като ги види/случвало се е,не планирано,но не мога всичко да предвидя/,не  се държи като нормален близък човек.
Бояна,явно това е програма за самоусъвършенстване....аз лично така го приемам.Жалко за момчето,но аз лично познавам много хора,които са станали невероятно добри и имат добри семейства и живот,въпреки това/не искам да предизвиквам съчуствие,но мъжът ми е също потърпевш от родител със меко казано странно поведение,но сигурно и затова ме разбира и подкрепя...а,доколко сме съумели да го преодолеем и да не повтаряме грешките-децата ни ще кажат след време/.
Виж целия пост
# 194
 Не ми се ще да разказвам подробности, защото не мога да поискам разрешение от мъртъв човек да споделям личните му дела тук. Просто искам, ако мога да дам повод на други в подобно положение да се срещнат и да си помогнат взаимно, да си дадат кураж и подкрепа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия