Невъзможните хора в живота ни

  • 509 051
  • 8 593
# 195
Люба, напълно те разбирам относно споделянато с други хора. Макар случаят при мен да не е толкова тежък. И аз преди се срмувах да говоря и да разказвам за това какъв човек е майка ми. Но вече си говоря без задръжки. Дори да не ми вярват хората, особено виждайки майка ми, но не я познавайки от *кухнята*, не ми пука особено, важно е аз да си кажа болката.
Без да имам кой знае какви наблюдения, и все пак мисля, че в повечето случаи става въпрос за майки с отклонения. Някак майката не успява да израстне с детето, в съзнанието ѝ детето е вечно на 5, примерно, съответно не спира да го кори, командва и манипулира. А колкото повече детето расте, толкова и ревността навлиза в съзнанието ѝ. Поне така си мисля де.
Примерно, майката на сина на моя мъж. Тя не е психарка де, но детето е на 15 вече, а тя изглежда още го има за малък. Той навлиза бурно в пубертета и много ѝ се дразни. Тя му звъни по телефона да му каже, че не ѝ се бил обаждал. Опитва се да му вмени вина. Забелязвам, че от лятото предпочита да е с нас... И пак казвамм това е някакъв лек случай, но за мен е кофти това вменяваме на вина и дълг. Къде остава свободната воля  newsm78
Кой знае каква кукундрела -майка ще стане и от мен де. На теория всичко е лесно...
Виж целия пост
# 196

Примерно, майката на сина на моя мъж. Тя не е психарка де, но детето е на 15 вече, а тя изглежда още го има за малък. Той навлиза бурно в пубертета и много ѝ се дразни. Тя му звъни по телефона да му каже, че не ѝ се бил обаждал. Опитва се да му вмени вина. Забелязвам, че от лятото предпочита да е с нас... И пак казвамм това е някакъв лек случай, но за мен е кофти това вменяваме на вина и дълг. Къде остава свободната воля  newsm78

Вменяването на вина е класика, не е отклонение, а и понякога е крайна мярка или просто родителя не се усеща. Вие с мъжа ти сигурно сте много приятни, но и децата, особено тези, които не са бебета, винаги предпочитат да стоят не с майките си, а с някой друг, който им позволява повече, който е по- забавен. Това е и хубаво за самите деца, защото дете, еле пък на 15, което предпочита да стои с майка си е все още на етап дете под 2- 3 годишна възраст.

Всички родители правят грешки, най- лошото е, че като ги правиш тези грешки най- често си убеден, че си адски напредничав и умен родител, че си страшно прав. la vie est belle, сигурно и ти ще бъркаш като всеки, хубавото е, че все ще има някой като теб около теб, който да забележи ако прекалиш и да ти каже, самото дете също. Тук си говорим за някаква крайност, която е рязкост. Човек, който не си ревизира грешките никога, който има константно манипулативно и безчувствено отношение към хората в течение на целия си живот.
Виж целия пост
# 197
Напълно разбирам ,че темата е за по- тежките случаи. Просто и по-леките не са за игнориране. В смисъл, че един по-лек може винаги да стане по-тежък ако огледалото не си върши добре работата.
Относно вменяването на вина- да, всички понякога повече, понякога по малко прилагаме метода. Лесно е да се каже, че е човешко, но пък е толкова неправилно и може да има наистина жестоки последствия, особено когато става въпрос за дете. Всъщност си е доста извратено да си играеш с другите по този начин.
Виж целия пост
# 198
Напълно разбирам ,че темата е за по- тежките случаи. Просто и по-леките не са за игнориране. В смисъл, че един по-лек може винаги да стане по-тежък ако огледалото не си върши добре работата.
Относно вменяването на вина- да, всички понякога повече, понякога по малко прилагаме метода. Лесно е да се каже, че е човешко, но пък е толкова неправилно и може да има наистина жестоки последствия, особено когато става въпрос за дете. Всъщност си е доста извратено да си играеш с другите по този начин.
Права си, това си е достойно за отделна тема за крайно вредните в дългосрочен план родителски поведение и стратегии. Много родители не го правят и съзнателно, просто копират поведението на своите родители, които пък са копирали това на своите и се стига до абсурдни неща.

Само казвах, че тази тема е за една абсолютна крайност, не омаловажавам останалите случаи и проблеми.
Виж целия пост
# 199
Напълно разбирам ,че темата е за по- тежките случаи. Просто и по-леките не са за игнориране. В смисъл, че един по-лек може винаги да стане по-тежък ако огледалото не си върши добре работата.
Относно вменяването на вина- да, всички понякога повече, понякога по малко прилагаме метода. Лесно е да се каже, че е човешко, но пък е толкова неправилно и може да има наистина жестоки последствия, особено когато става въпрос за дете. Всъщност си е доста извратено да си играеш с другите по този начин.
Права си, това си е достойно за отделна тема за крайно вредните в дългосрочен план родителски поведение и стратегии. Много родители не го правят и съзнателно, просто копират поведението на своите родители, които пък са копирали това на своите и се стига до абсурдни неща.

Само казвах, че тази тема е за една абсолютна крайност, не омаловажавам останалите случаи и проблеми.
Абсолютно.
Ок, изчезвам  Peace
Ще следя  Crossing Arms  Laughing, че ме интересуват психо-социалните теми  Peace
Виж целия пост
# 200
Аз пък точно от това вменяване на вина, почти съм се оперирала от чувство на вина и поради това понякога изглеждам безчувствена и егоистична, особено за проблеми, които не касаят мен, мъжа ми или децата.
Виж целия пост
# 201
Аз пък точно от това вменяване на вина, почти съм се оперирала от чувство на вина и поради това понякога изглеждам безчувствена и егоистична, особено за проблеми, които не касаят мен, мъжа ми или децата.
И на мен взе така да ми се получава на моменти вече. Понякога освен мен и детето друго нищо не ме трогва.  Peace
Виж целия пост
# 202
Какво ще кажете за следния случай. Във вилната зона имахме красива котка, която е чудесно адаптирана, но през най-тежката зима е добре все пак хората малко да й помогнат. Един от виладжиите е постоянно там.

Тази котка една година роди по-късно през сезона и беше с малко коте. Навърташе се около вилата с надеждата човекът да я пусне поне в мазето. Търсейки топлина, се е заклещила в решетката на мазето и замръзнала, котето до нея я е чакало и също е замръзнало. Човекът от вилата не й е хвърлял храна, нищо не е направил, никаква милост, за него животните са някакви предмети.

Иначе на вид е усмихнат, хипер социален, кани хора на маса, говори, усмихва се, смее се, от години комуникира със семейството ми. На мен ми се обръща стомахът, като го видя. Аз минавам за психопат и асоциална, защото не искам дори да си хабя думите да говоря с него. Всичко му е наред отвън, отвътре не знам какво има, но е отвратително.

Давам психо-точки на хора, които отвън изглеждат прекалено маниакално добри, позитивни, отзивчиви, добри съседи. Мразят животните, били мръсни, а всичко трябва да е чисто, перфектно и опънато.

Бе изобщо, някакъв български вариант на Мит Ромни...
Виж целия пост
# 203
Какво ще кажете за следния случай. Във вилната зона имахме красива котка, която е чудесно адаптирана, но през най-тежката зима е добре все пак хората малко да й помогнат. Един от виладжиите е постоянно там.

Тази котка една година роди по-късно през сезона и беше с малко коте. Навърташе се около вилата с надеждата човекът да я пусне поне в мазето. Търсейки топлина, се е заклещила в решетката на мазето и замръзнала, котето до нея я е чакало и също е замръзнало. Човекът от вилата не й е хвърлял храна, нищо не е направил, никаква милост, за него животните са някакви предмети.

Иначе на вид е усмихнат, хипер социален, кани хора на маса, говори, усмихва се, смее се, от години комуникира със семейството ми. На мен ми се обръща стомахът, като го видя. Аз минавам за психопат и асоциална, защото не искам дори да си хабя думите да говоря с него. Всичко му е наред отвън, отвътре не знам какво има, но е отвратително.

Давам психо-точки на хора, които отвън изглеждат прекалено маниакално добри, позитивни, отзивчиви, добри съседи. Мразят животните, били мръсни, а всичко трябва да е чисто, перфектно и опънато.

Бе изобщо, някакъв български вариант на Мит Ромни...
Ами това си е някакъв показател. Аз познавам ловци, които убиват животни, но такова нещо като стореното от съседа с котките не биха направили. познавам и хора на село, които се борят с природата, буквално, но изпитват жал, ако се наложи да убият къртица, макар да нямат избор, на практика.

Някъде срещнах сравнението- вие ще се почувствате виновни ако изядете последното парче торта, а този човек няма да изпита вина независимо от това каква болка причинява на другите съвсем обективно и нарочно.

ПП Но има случаи на психопати с домашен любимец, поне в специализираната литература. Защо и как, нямам представа, сигурно поради някаква полза.
Виж целия пост
# 204
Виждали ли сте хора от село? Знаете ли основната цел, заради която те отглеждат животните си?
Виж целия пост
# 205
Има и хора, неспособни да се отърват от собствените си страхове, че ще бъдат наранени... като така нараняват другите с постоянното си изискване на внимание и самосъжаление... Но такива хора могат да отдадат цялата си любов на животните, защото те никога няма да ги изоставят, няма да "им забият нож в гърба". За съжаление, това показва, че тези хора имат нежност, но тя рядко стига до себеподобните им. Обаче, като се замисля, тази обич е дота ограничена: може да гали и целува кучето до припадък, но ако разходката не съвпада с плановете му, се отлага Sad
Всъщност, има толкова степени на "психопатия".... и, според мен, всичко се корени в страховете и миналото им. А последствията се изсипват върху всички... поне върху тези, които са податливи.
Виж целия пост
# 206
Виждали ли сте хора от село? Знаете ли основната цел, заради която те отглеждат животните си?
Е? Безсмислена жестокост знаеш ли какво е? Във фермите животът се цени, никой не си мъчи кокошките или прасетата, напротив.

Има и хора, неспособни да се отърват от собствените си страхове, че ще бъдат наранени... като така нараняват другите с постоянното си изискване на внимание и самосъжаление... Но такива хора могат да отдадат цялата си любов на животните, защото те никога няма да ги изоставят, няма да "им забият нож в гърба". За съжаление, това показва, че тези хора имат нежност, но тя рядко стига до себеподобните им. Обаче, като се замисля, тази обич е дота ограничена: може да гали и целува кучето до припадък, но ако разходката не съвпада с плановете му, се отлага Sad
Всъщност, има толкова степени на "психопатия".... и, според мен, всичко се корени в страховете и миналото им. А последствията се изсипват върху всички... поне върху тези, които са податливи.
Това е егоизъм, не е обич. Човека доставя удоволствие на себе си само, обич е да можеш да пожертва нещо свое за друг, да ти пука повече за някой, отколкото за теб понякога. колко майки биха отказали да се пожертват, за да спасят децата си?
Психопатията по- скоро се корени в някакъв физиологичен проблем или недоразвитост, поне такива са основните теории. няма психоаналитично обяснение, нито е защитна компенсация. Онова, за което ти пишеш може да води до някакви отклонения, а ако е безчувственост ще е ступор, някаква временна крайност. Хората, за които е темата са били безчувствени винаги и характерът им не се променя през целият им живот, независимо какво се случва около тях. Другите се адаптират към тях, те гледат само себе си, егоистичните си интереси и нямат съвест, нито обичат.
Виж целия пост
# 207
Виждали ли сте хора от село? Знаете ли основната цел, заради която те отглеждат животните си?
Е? Безсмислена жестокост знаеш ли какво е? Във фермите животът се цени, никой не си мъчи кокошките или прасетата, напротив.

 Laughing Прости, не се сдържах. Да никой не си мъчи прасето .... до Коледа, нито пък кокошката, но когато остарее и спре да снася, нима си мислиш, че умира от старост? А кучето, домашно, гледано от пале и уж верен другар и страж, посегне ли на друго животно в двора, го сполетява съдбата на екзекутиран масов убиец.

Достатъчно време поживях на село, и все още лятото го правя, за да съм натрупала солидни наблюдения за живота на прасето, кокошката, зайчето.
Виж целия пост
# 208
Касита, това което казваш е така. Имам баби на село. Но винаги, когато колят животно гледат да го направят по най-бързия начин за да не се мъчи.
Виж целия пост
# 209
Виждали ли сте хора от село? Знаете ли основната цел, заради която те отглеждат животните си?
Е? Безсмислена жестокост знаеш ли какво е? Във фермите животът се цени, никой не си мъчи кокошките или прасетата, напротив.

 Laughing Прости, не се сдържах. Да никой не си мъчи прасето .... до Коледа, нито пък кокошката, но когато остарее и спре да снася, нима си мислиш, че умира от старост? А кучето, домашно, гледано от пале и уж верен другар и страж, посегне ли на друго животно в двора, го сполетява съдбата на екзекутиран масов убиец.
Не знам какво ти е толкова забавно, че не се сдържаш, но да обясня- животните във фермата се убиват, за да се храним с тях, те не се измъчват, напротив, животните биват убивани така, че да не се мъчат. Ловците също убиват животни, но не ги изтезават. Никой нормален човек не изпитва удоволствие от това друго живо същество да страда или той да го накара да страда.

И буквално, едно е фермер да заколи прасето си по Коледа, а друго ден по ден да реже опашката на котката, за да види как ще реагира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия