Без да имам кой знае какви наблюдения, и все пак мисля, че в повечето случаи става въпрос за майки с отклонения. Някак майката не успява да израстне с детето, в съзнанието ѝ детето е вечно на 5, примерно, съответно не спира да го кори, командва и манипулира. А колкото повече детето расте, толкова и ревността навлиза в съзнанието ѝ. Поне така си мисля де.
Примерно, майката на сина на моя мъж. Тя не е психарка де, но детето е на 15 вече, а тя изглежда още го има за малък. Той навлиза бурно в пубертета и много ѝ се дразни. Тя му звъни по телефона да му каже, че не ѝ се бил обаждал. Опитва се да му вмени вина. Забелязвам, че от лятото предпочита да е с нас... И пак казвамм това е някакъв лек случай, но за мен е кофти това вменяваме на вина и дълг. Къде остава свободната воля

Кой знае каква кукундрела -майка ще стане и от мен де. На теория всичко е лесно...

