Коледа 2012- 4 част

  • 66 499
  • 740
# 615
Да се отчета и похваля, че днес направих Меломакарона ( гръцки коледни сладки) на Йоана. Божествени са!!! .......

Тези съм ги пропуснала, може ли рецептата  Hug
Момичета, страшни красоти сте показали  Hug
Виж целия пост
# 616
teddybearm, страхотно Simple Smile Я, сподели рецептата за белтъците Simple Smile
А някой беше пуснал рецепта за едни елхички от белтъци... не я откривам (може и да е в някоя от старите теми, че аз се захванах да чета от самото начало)   bouquet  bouquet  bouquet
Ако сега размразя белтъците, мога ли да ги използвам за забравените сладки ден преди Коледа?
Печката ми е на балкона, а все пак си е доста студено, въпреки, че е остъклен, та дали ще ми станат забравените сладки?
Виж целия пост
# 617
Orchids Flowers, ако ми позволиш да взаимствам идеята за мечето, много ми хареса)
Виж целия пост
# 618
Ох, станаха ми забравените сладки, даже мъж ми е възхитен от тях, снощи в 23,00 часа му бръмчах с миксера, но днес разбра защо  Laughing
http://prikachi.com/images.php?images/409/5598409Z.jpg
Продължавам с меденките и линцерите Laughing
Виж целия пост
# 619
soho doll  в рецептата на Наталина има нишесте, аз слагам винаги, даже последно нямах обикновенно царевично и и сложих пудинг от Лидъл някакъв ванилия  ,но като видях съставките-бяха нишесте 2 вида та станаха и с него много хубави. Hug
Като пращате сладките в какво ги опаковате да не се счупят ? newsm78
Виж целия пост
# 620
Джема, видях, че си залепила вече ядивната хартия върху сладките. Не е ли рано? т.е. колко време преди консумация трябва да се залепят, за да не се размажат картинките или са трайни и няма такава опасност? Ти с какво ги залепи - сладко някакво?

BiankaD, картичките ти са уникални, приказни! Поздравления за таланта ти!   bouquet
Как точно ги рисуваш - с четка и боички на прах? Боичките разтваряш ли ги в нещо или сухи?
Направо не мога да откъсна очи от красотите, които си сътворила.
Виж целия пост
# 621
Цитат на: emy_emy
Цитат на: *Precious*
Да се отчета и похваля, че днес направих Меломакарона ( гръцки коледни сладки) на Йоана. Божествени са!!! .......
Тези съм ги пропуснала, може ли рецептата  Hug
На първа страница е рецептата на Йоана.
Погледни и тази за сравнение:
http://www.mycookingbookblog.com/%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BC% … telios-parliaros/
Виж целия пост
# 622
imam nadejda и моята печка е на остъклена тераса и се наложи и на следващия ден да сложа забравените сладки във фурната и тогава се получиха. Направих ги направо в хартиени капсулки.

soho doll имам някъде в нас от доста години рецептата за прасковките и като се прибера от работа ще гледам да се сетя да я погледна и да видя с какъв пълнеж са.
Виж целия пост
# 623


Момичета, добро утро!
Аз пак до вас опрях...закъсах го. Преди два дни правих локумки с мая и свински мас. Прибрах в кутия. Обаче днес сутринта почнали да съхнат. Нали сега се уча и изобщо не предположих, че може да изсъхнат. До Коледа май няма да изкарат. Моля ви кажете какво да правя. А имам от тях  около 100 броя. Във вас ми е надеждата.


Сладки с мая изсъхват бързо и не съм много сигурна, че са подходящи за по-дълъг престой.


[/quote]
Момичета, добро утро!
Аз пак до вас опрях...закъсах го. Преди два дни правих локумки с мая и свински мас. Прибрах в кутия. Обаче днес сутринта почнали да съхнат. Нали сега се уча и изобщо не предположих, че може да изсъхнат. До Коледа май няма да изкарат. Моля ви кажете какво да правя. А имам от тях  около 100 броя. Във вас ми е надеждата.

Локумките по принцип като стоят омекват. Моите ванилени кравайчета си бяха кажи-речи твърди и за 2ч на топло станаха страшно чупливи.


Благодаря... и все пак си мисля дали да не опитам с ябълка? Или няма шанс - а бяха толкова пухваки... като козуначена кифличка...здраве да е... ще ги ядем сега, пък за Коледа ще прява обикновени локумки с вино...
Виж целия пост
# 624
Меденки и линцери  ... много съм доволна от резултата .. но искам да попитам , как да залепя тия картинки   http://www.ebay.co.uk/itm/48-x-3cm-Christmas-Xmas-Festive-Fairy- … 2187f5&_uhb=1     на меденките , пробвах с мен , но стоят като картон отгоре

http://rina777.snimka.bg/other/razni.548648.29225405
Виж целия пост
# 625
Направих още една доза меденки, този път по тази рецепта http://genoveff.com/2012/11/14/medenki/ - хубавото е , че с тестото се работи супер лесно веднага след замесванет и няма нужда от преседяване. Захарта обаче ми идва доста множко лично на мене, но няма да останат де Simple Smile


Освен тях пробвах ескпериментално и една комбинация от бадемов марципан, кокос и захаросани корички , получиха се мъфини с много интересен вкус. Смятам и тях да ги направя за Коледа отново
Виж целия пост
# 626
soho doll  в рецептата на Наталина има нишесте, аз слагам винаги, даже последно нямах обикновенно царевично и и сложих пудинг от Лидъл някакъв ванилия  ,но като видях съставките-бяха нишесте 2 вида та станаха и с него много хубави. Hug
Като пращате сладките в какво ги опаковате да не се счупят ? newsm78

Ella, благодаря

За изпращането мисля да ги сложа в кутия за обувки, която да облепя с кухненско фолио отвътре. За друго просто не се сещам
Виж целия пост
# 627
Да попитам момичетата правили Шоколадовите звездички с капучино, освен с глазура с какво друго мога да залепя марципана?
Виж целия пост
# 628
Здравейте, кулинарни феи!
Имам бърза питанка.
Днес реших да направя СЛАДКИ  МИНИ ЩОЛЕНЧЕТА "Mini-Stollen"  на Лабрекс, но се оказа, че половинката хапнал бадемите и имам само лешници и орехи.  Някоя от вас, която ги е правила дали е слагала лешници наместо бадеми и ще се отрази ли фрапантно на вкуса. Ходих до кварталния магазин, но нямат бадеми, а не искам да разхождам детето до Кауфланд и се чудя да ги почвам ли или да оставя за утре?!?
Виж целия пост
# 629
Проблем ли е, ако съхранявам меденки и линцерови сладки в шкаф в кухнята-около 20градуса? Или да ги извадя на терасата-на 2-3градуса? Нямам среден вариант Rolling Eyes Засега нищо не им е станало-една част от тях ще ги нося след няколко дни в градината на малката.
Ще правя и ванилови кравайчета довечера-тях май вече трябва на студено да съхранявам, че като чета вашите на топло се трошат Thinking Ами после като се внесат на топло не почват ли пак да се трошат?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия