Коледа 2012- 4 част

  • 66 499
  • 740
# 600
Начинаеща съм в сладкарството и искам да ви попитам дали мъфините имат  тази трайност като меденките, например.Тоест, сега ли да ги приготвя или в деня преди Коледа?
Виж целия пост
# 601
mimi0585, Orchids Flowers , чудесна украса!  Peace
Аз за коледното тържество в детската градина тази година съм решила да направя подобни, дано да се получат!
Виж целия пост
# 602
Начинаеща съм в сладкарството и искам да ви попитам дали мъфините имат  тази трайност като меденките, например.Тоест, сега ли да ги приготвя или в деня преди Коледа?
според мен в деня преди Коледа .Имат трайност като кекс според мен .Аз ще ги правя тогава Peace
Виж целия пост
# 603
Здравейте,
снощи забърках двойна доза от забравените сладки. В 2 тави се мъчих да ги пека, ама на сутринта бяха лепкави още. Според мен бая големички ги направих. Та сега съм ги пуснала на вентилатор на 100 градуса, дали е добре така? Ох, дано ги оправя. Praynig
Виж целия пост
# 604
Orchids Flowers, много са красиви меденките ти - браво за труда и старанието ти,
а украсата с фондан ли я прави и ако да, после как го залепи за меденката ?

Да с фондан и шрифтовете на Йодкер, фондана ми залепва сам за меденките, без да мажа с нещо, а фондана един върху друг го лепя със специално сладкарско лепило, има го в сайтовете на първата страница. Ако не го намериш ми пиши ЛС и аз ще го изнамеря   bouquet.
Виж целия пост
# 605
Добро утро Simple SmileСлед малко се захващам с Линцеровите сладки и рохличките, но имам 2 проблема... 1вият- в какви кутии да ги съхранявам? Нямам абсолютно никакви, какви да купя? Пише, че можело и в камера? На един ред ли трябва да са?
2рия- може ли тестата да не отлежават цял ден, а няколко часа, че с бебка, ще ми е трудно, а днес баба ще дойде да я гледа?
вече окончателно съм решила какви е са сладките за празниците... най- после.. Линцерови сладки, меденки, тиквеник, пълнена тиква, къщичка, рохлички, мъфини, виненки, борчета от бисквити и карамелизиран сладкиш... Силно се надявам, че плана ще е изпълнен Simple Smile Творите страшни красоти... за съжаление аз съм от Разград и тук няма от къде да си купя фондан (
Виж целия пост
# 606
Моите забравени сладки днес сутринта изглеждаха много добре, не лепнеха и си бяха запазили формата, но са много крехки и като започнах да ги вадя от тавата се чупеха, бяха залепнали за хартията. Наложи се много внимателно да ги отлепям с шпатулка Simple Smile Аз ги правя за първи път, такива ли са си по принцип или аз нещо не съм направила както трябва? Иначе станаха вкусни.
Виж целия пост
# 607
Момичета, добро утро!
Аз пак до вас опрях...закъсах го. Преди два дни правих локумки с мая и свински мас. Прибрах в кутия. Обаче днес сутринта почнали да съхнат. Нали сега се уча и изобщо не предположих, че може да изсъхнат. До Коледа май няма да изкарат. Моля ви кажете какво да правя. А имам от тях  около 100 броя. Във вас ми е надеждата.

Локумките по принцип като стоят омекват. Моите ванилени кравайчета си бяха кажи-речи твърди и за 2ч на топло станаха страшно чупливи.
Виж целия пост
# 608

 Моите ванилени кравайчета си бяха кажи-речи твърди и за 2ч на топло станаха страшно чупливи.
Имат нужда от влажност на въздуха, за да не са чупливи. Също зависи с какви ядки са правени. Орехите, например са с най-голямо съдържание на мазнини и с тях кравайчетата стават не толкова сухи.

Момичета, добро утро!
Аз пак до вас опрях...закъсах го. Преди два дни правих локумки с мая и свински мас. Прибрах в кутия. Обаче днес сутринта почнали да съхнат. Нали сега се уча и изобщо не предположих, че може да изсъхнат. До Коледа май няма да изкарат. Моля ви кажете какво да правя. А имам от тях  около 100 броя. Във вас ми е надеждата.


Сладки с мая изсъхват бързо и не съм много сигурна, че са подходящи за по-дълъг престой.

Orchids Flowers, чудесни меденки! Heart Eyes

BiankaD, идеите ти са страхотни, прекрасни неща правиш и показваш! Забравих в предишният си пост да похваля чудните ти лъжички и гърненца от медено тесто! Hug
Виж целия пост
# 609
Добро утро Simple SmileСлед малко се захващам с Линцеровите сладки и рохличките, но имам 2 проблема... 1вият- в какви кутии да ги съхранявам? Нямам абсолютно никакви, какви да купя? Пише, че можело и в камера? На един ред ли трябва да са?
2рия- може ли тестата да не отлежават цял ден, а няколко часа, че с бебка, ще ми е трудно, а днес баба ще дойде да я гледа?
вече окончателно съм решила какви е са сладките за празниците... най- после.. Линцерови сладки, меденки, тиквеник, пълнена тиква, къщичка, рохлички, мъфини, виненки, борчета от бисквити и карамелизиран сладкиш... Силно се надявам, че плана ще е изпълнен Simple Smile Творите страшни красоти... за съжаление аз съм от Разград и тук няма от къде да си купя фондан (

Кутиите могат да бъдат всякакви, преди няколко поста съм споменала, че част от своите държа в кутии за обувки, но и всякаква картонена, пластмасова или метална кутия може, стига да са на хладно място.  В камерата (предполагам имаш предвид камера за дълбоко замразяване) също става, на който ред искаш. Може да оставиш тестата за по 2 часа, пак ще стане - важното е маслото да се стегне, за да не е рядко тестото и да се оформя лесно, без да се развалят формите. Другият вариант е да направиш тестото днес и да печеш постепенно в следващите дни, когато имаш време.
Виж целия пост
# 610
Момичета, по коя рецепта правите фондан?! Препоръчвам тестото от блога на Димитрана. то е абсолютно бяло. Както и маршмелоус фондана, но на него трябва да му се хване цаката.  Laughing

Готов фондан имаше преди и на 3 уши. Има и в Илчовски, но е в кофи по 4.5 кг. Има и във всички други онлайн магазини, включително оцветени.

Аз от три години прокламирам - купете си 4 цвята хубави сладкарски бои. Те имат трайност поне 5 години - струват по 4-5 лева и за 20 лева ще имате бои за много Коледи напред. Уилтън са чудесни. Шугърфлеър, Скуайърс китчън, Америколор даже по-добри!
Едно мое сладкарско гуру казва съвсем правилно "Икономията е майка на мизерията".  Mr. Green

Чудо на чудесата - мнооого малка трайност имат мъфините. Ако не са покрити със захарно тесто даже още по-малко - максимум предишния ден ти предлагам да ги печеш!

Орхид - страхотни сладки! Страхотни!  Peace
Виж целия пост
# 611
До сега направих четири вида сладки + щолен. Днес мисля да приключа с рохлички и праскови, но имам въпроси по приготвянето им. В някои от рецептите за ванилените кравайчета пише, че се слага нишесте, а в други не. Вие слагате ли? Относно прасковките, имам спомен, че пълнежа е някакъв какаов крем, а рецептите които намирам навсякъде са със сладко. Ако някой знае как се приготвя въпросният крем ще съм благодарна да сподели.
Виж целия пост
# 612
Много вдъхновяваща тема  Hug
За първи път тази година се захванах с правене на сладки за коледа - и пуста лакомия списъкът ми съдържа 10 вида сладки  Joy
Вече съм готова с линцеровите (не са слепени само), ванилените кравайчета и капучиновите звезди.
Уф а с белтъците направих едни ананасови купчинки.
Направо съм герой  Blush  hahaha
Всичките ги направих в кухненския робот - първо смилам ядките, после добавям останалите продукти - маслото не меко, но все пак не и много твърдо и пускам робота - станаха за минути. От там понеже нямах време - директно разточвам и във фурната. Нищо не съм оставяла в хладилника, само при рохличките - тестото стоеше на балкона и си взимах по-малко докато ги слагам в тавата.
Ето това се получи:


Е едната тава с капучинови звезди изгоря, но пък тях ги оставих за проба и сега имам задача да направи още една доза същите, т.е. изгорели  Joy
Виж целия пост
# 613
Еlla, Tatitt, благодаря ви!
Виж целия пост
# 614
Orchids Flowers, много са красиви меденките ти - браво за труда и старанието ти,
а украсата с фондан ли я прави и ако да, после как го залепи за меденката ?

Да с фондан и шрифтовете на Йодкер, фондана ми залепва сам за меденките, без да мажа с нещо, а фондана един върху друг го лепя със специално сладкарско лепило, има го в сайтовете на първата страница. Ако не го намериш ми пиши ЛС и аз ще го изнамеря   bouquet.

благодаря за бързия отговор  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия