Коледа 2012- 4 част

  • 66 499
  • 740
# 690
Момичета, колко вида шоколадов чипс има ?
Започнах да правя "Портокалови бисквитки с парченца шоколад "
http://sunshineskitchen.com/orange-chocolate-chip-cookies/
Шоколадовият чипс го купих от Кауфланд, но го отворих късно-когато му дойде времето да го добавям към сместа. 300грама е много голям обем и тестото не можа да стане гладко и топчета не можах да завъртя-моите бисквитки станаха като скалички. И нищо общо с шоколад.Вкусни са, може би станаха съвсем нов вид .Какъв "шоколадов чипс" трябваше да купя , и от къде? Благодаря.
Виж целия пост
# 691
Може ли да оцветя марципан (1:4 натурален) от Аромас хаус, и след това да го използвам за декорация на мъфини???  А и да го използвам в Капучиновите звезди?
Виж целия пост
# 692
Момичета, някоя от вас правила ли е нещо подобно http://vitads.livejournal.com/11440.html   
Много е ефирна като я гледам, но не я срещам по българските сайтове. Смятам да я приготвя за Коледа, но ви се ще да прочета и мнения за нея.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 693
armeria шоколадов чипс като този, който Ирина използва, има в Метро /пакет 2.5 кг, струва 22 лв. някъде/, на гръцката фирма ИЮН, Не знам този обаче в Кауфланд какъв е , би трябвало да няма разлика в размера. Не мога да си обясня защо ти се е получило така, аз тези сладки ги правих и станаха невероятни, но не ги правих счипс, де, а с накълцан шоколад. Както и да е, няма страшно, важното е , че са вкусни   bouquet
Виж целия пост
# 694
Принципно има по-едър и по-дребен чипс. Но разликата не е драматична. Не знам колко е голям този в Кауфланд.
Ири (както и аз) си купуваме шоколадов чипс от една фирма вносител - Алимко. Там шоколада също е в пакети по 2.5 кг и е белгийски. Калетите са сравнително дребни. Цената на килограм е около 16 лева за черен шоколад 53%. Но оттам не доставят за сума под 50 лева.

Ако трябва да сравня една калетка е по-малка от една стотинка (около 2/3 от стотинка).
Виж целия пост
# 695
Момичета, някоя от вас правила ли е нещо подобно http://vitads.livejournal.com/11440.html   
Много е ефирна като я гледам, но не я срещам по българските сайтове. Смятам да я приготвя за Коледа, но ви се ще да прочета и мнения за нея.
Благодаря ви предварително.

Аз съм правила торта Шифон, вкусна и ефирна е , поднася се с плодове или бита сметана, в отделен съд, без да се маже самата торта. Малко е далеч от представите на българина за торта.Не че нещо...просто сме свикнали да възприемаме тортата, с някакъв крем.НАистина има много лека текстура.Американците дори имат специален съд за печене на тази торта. И наистина е най-удачно да е с дупка в средата- за за влиза горещ въздух и там и тортата се издига и пече равномерно.Важно е и да се спази технологията, която гарантира въздушността на тестото.
Опитай, продуктите не са някакви много скъпи, само да не се разочароваш от реакцията на близките, като чуеш нещо от вида-"...много вкусен кекс Wink
Аз това чух... Embarassed но го хапнаха с удоволствие.Скоро ще постна, като приключа с Коледните чудесийки....а като стана  дума:

След малко мога да ви пожелая с усмивка:
Добро утро и приятен ден!

Бисквитките ми пътуват за София, за  благотворителния базар...
И да ви покажа някои от тях.


Рисувани коледни картинки на медени бисквитки. Коледен календар - Ден 12- ти





Виж целия пост
# 696
Тази нощ е яко дълга  Mr. Green

Ванилени кравайчета, които станаха по-скоро краваи  Joy но са вкусни, де Simple Smile

Първите ми линцерови сладки - доста зор видях докато схвана какво трябва да правя.. (и пак не схванах до край, та карам по някакви мои си начини  Mr. Green ) Лекинко ги препекох повече (не само по крайчетата, но се надявам да не им се отрази на вкуса).

И понеже имам белтъци от 3 дни, да ви питам - дали е ок да ги ползвам за забравени сладки? Стояли са си в хладилник, в стъклена съдинка, покрита  newsm78 Имам всичко като продукти, хич не ми се иска да ги хвърля...

Ох, още нещо се сетих  Blush мисля да съхранявам сладките в металните кутии от датските бисквитки, които много от вас ползват - слагам салфетка от долу и редя. Така ок ли е? Все пак до Коледа си има време. Защото за някои от сладките е отбелязано да се държат в картонени кутии, а аз такива дори не се сещам дали съм виждала.
Обмислям да сложа сладките в складчето ни, че там няма парно и надали някой ще се сети да рови там  Joy

Виж целия пост
# 697
В никакъв случай не хвърляй.Съвсем спокойно можеш да направиш забравените сладки или макарони  например, за които задължително трябват "стари" белтъци.
Ако още не си легнала, мятай забравените сладки... Peace
Виж целия пост
# 698
Бианка, мерси Simple Smile извадила съм ги малко да се темперират белтъците, довършвам линцеровите и "мятам" забравените Peace луд умора няма  Joy
Виж целия пост
# 699
Не съм единствената значи  Laughingи аз метнах сега едни забравени сладки.До сега пекох рохличките на Наталина -2на доза ,какаовите кифлички мисля че бяха на Димитрана( в тавите на рохлите,нали са с една форма) и канелените топчета на Нудел(страшно вкусни са  Crazy)
Виж целия пост
# 700
Хаха, друго е да знаеш, че не си сам в лудостта си  Joy

Обмислям закупуване на тавичка за кравайчета, че иначе си пада голяма борба  Tired а те като да се харесват най-много  Peace

Ооо, ще погледна и канелените топчета, и без това имам яко канела и се чудех в какво да я вложа Mr. Green

Лека нощ! И слаааадки сънища  Hug
Виж целия пост
# 701
BiankaD   много красиви!Влюбена съм в ангелчетата ти! Peace
Направо ме амбицираш да пробвам да правя фонадн, че детето сега като ги види ще иска "същите " но каква глюкоза да търся за него ? newsm78
нямам време да поръчвма от сайтове май вече  Thinking
Снощи пекох меденки / по рецепта на Джули, лепкаво стана тестото , добавях брашно, седя в хладилника 2 дни.............но станаха супер вкусни!/, опаковах във фолио и кутии от сладолед, понеже са за изпращане, и да не тежат кутиите, да видим кое ще оцелее . Thinking
Виж целия пост
# 702
Момичета , някой може ли да помага, за закъснели като мене. В посочените на първа страница магазини няма формички/резци/ снежинки. А много ми се иска да си намеря , така да ме е яд че се сещам чак сега. Миналата година си купих, но за съжаление по независещи от мен причини вече нямам 1 формичка за сладки и сега почвам да наваксвам. По - широко разпространените вече почти си ги наваксах, ама пусто тия снежинки не мога да ги намеря. Ще съм МНОГО БЛАГОДАРНА ако някой ми помогне
Виж целия пост
# 703
Здравейте момичета,

за първа година съм решила да правя Коледни меденки. Интересува ме дали ако направя рецептата на Джемма днес ще омекнат до Коледа. Или да направя нещо друго? Всъщност искам нещо медено-джинджифилово Simple Smile което ако го направя днес ще има време да омекне. Моля ви за помощ и съвети. Много благодаря. Отгоре мисля да ги рисувам със айсинг.
Виж целия пост
# 704
Принципно има по-едър и по-дребен чипс. Но разликата не е драматична. Не знам колко е голям този в Кауфланд.
Ири (както и аз) си купуваме шоколадов чипс от една фирма вносител - Алимко. Там шоколада също е в пакети по 2.5 кг и е белгийски. Калетите са сравнително дребни. Цената на килограм е около 16 лева за черен шоколад 53%. Но оттам не доставят за сума под 50 лева.

Ако трябва да сравня една калетка е по-малка от една стотинка (около 2/3 от стотинка).

Може ли линк към сайта за шоко чипса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия