Погледнато отстрани

  • 21 025
  • 334
# 180
Мързеливата жена да си вземе мърляв мъж и ще си живеят чудесно. Стига да не е нервен и деспотичен, че тогава пак няма да е добре.

Е, защо? Кой го спира подреденият и педантичен мъж да си чисти и подрежда сам?
Виж целия пост
# 181
Ама как слугиня , бе ? Shocked
Поддържам си дома основно за МЕН , не мога да живея в хаос и мръсотия ! Crazy Crazy
Ако си създадеш регулярност , а не да миеш чинии като прелее мивката и да переш като вече нямаш чисти дрехи , всичко е лесно , не ти се натрупва работа .
Но и мъжът ти живее в този поддържан от теб дом.Той няма ли задължението също да се грижи да е поддържан ОБЩИЯТ ви дом?    Laughing
Мъжът ти също, предполагам яде от тези чинии, той няма ли задължението също да се погрижи за ОБЩИТЕ ви съдове?

За това става въпрос, а не дали си достатъчно организирана да свършиш ВСИЧКО САМА навреме.

И никой не казва цял ден да седиш и да чакаш мъжът да се върне, та да свършите работата.
Но той да не пипва нищо, ама да има претенции как миеш тенджерата?   Wink
Айде, моля ви се!    Laughing


Краси, Красиии, пак неподготвена  Mr. Green
Нали пишеш и в дугите подфоруми, хепи мама е щастливо разведена, та едва ли ѝ трябват словата как задълженията са винаги 50/50.За теб знаем.
Виж целия пост
# 182
Добре де, защо всичко трябва да е черно или бяло.

Една жена не е или мърла или слугиня, добра домакиня, или тъпа и неамбициозна...гаси. Има безброй средни положения.

Виж целия пост
# 183
Е, защо? Кой го спира подреденият и педантичен мъж да си чисти и подрежда сам?

Защото е работеща рецепта. С прекалено подредени мъже повече не искам да имам нищо общо. Педантичният ще мрънка и че си хвърлям чорапите пред спалнята, че като се реша, пада коса на пода, че си тръскам ръцете вместо да ги избърша в кърпа, че не си подреждам обувките и не бърша прах редовно. Такива неща, страстоубийствени. Ще се опитва да ме слага в ред, а на мен това не ми понася.
Виж целия пост
# 184
Нямах компютър тогава , но пък времето ми стигаше за всичко , той сам е признавал , че се удивява как с малко дете , никога не е било разхвърляно или мръсно .
Не се изтъквам , но от личен опит мога да твърдя , че е въпрос на организация .

И да , за един организиран човек , друг , разсеян такъв (това с ключовете и чакането) е голямо изпитание . Naughty

Да, организацията му е майката, едно от малкото неща, които признавам на свекърва си, че е подредена, спретната и организирана. Но пък прехвърля мярката.
И дъщеря й е същата, ама все се оплаква как цялата къща чака на нея. Ами кой я кара да подскача час по час дали всичко е подредено и да контролира всички... После имала гастрит, колит и нерви...
Един от любимите ми цитати, научени от прозорчето към света - интернет

Ако в една къща е подредено и изчистено, значи ли това, че компютърът е развален?

В защита на другата страна пък ще кажа, че физическото отсъствие 8 часа от къщи е сериозна причина да не свършиш някои неща. Независимо дали си си бъркал в носа тези 8 часа...
Виж целия пост
# 185
I ♥ , не водя статистика кой женен и кой разведен.
В темата става дума за семейства, тя пише тук, логично-предполагам, че в дома й има мъж.    Grinning
Виж целия пост
# 186
Да, де, далеч от очите - далеч от сърцето! То и като с връщането в родния град или дом след дъъълго отсъствие - очакваш всичко да си е подредено по старому, а ти да седнеш в някое кафене и да се наслаждаваш на почивката. Да, ама не - хората, които живеят в този дом и този град са като на работа, и всичко тях чака.
Виж целия пост
# 187
Добре де, защо всичко трябва да е черно или бяло.

Една жена не е или мърла или слугиня, добра домакиня, или тъпа и неамбициозна...гаси. Има безброй средни положения.



Именно! Peace
Виж целия пост
# 188
Краси, а ти какво правиш у дома/освен готвенето/, когато съпругът ти оправя леглото, мие чиниите и пуска прахосмукачка?
Не се заяждам, просто ми е любопитно.

Да уточня, че моето мнение е основано на случая, когато жената е удома.
В случай, че жената излиза на работа и е извън къщи поне 9 часа, нещата са други.
Виж целия пост
# 189
И какво като е у дома? ако е по майчинство, то е като да си на работа. Ако гледането на деца беше почивка, нямаше да се наемат детегледачки. Или домашни помощници за домакинството. Просто всички са свикнали да смятат, че работа е само това, заради което ти плащат.
Виж целия пост
# 190
Краси, а ти какво правиш у дома/освен готвенето/, когато съпругът ти оправя леглото, мие чиниите и пуска прахосмукачка?
Не се заяждам, просто ми е любопитно.
Смяташ, че само мъжът ми прави въпросните неща?     Laughing
Правя всичко в къщи.
Предните ми постове бяха, за да покажа, че един дом се поддържа от Двама.
Т.е., когато някой види, че има мръсни чинии, се хваща и ги мие, не мрънка, че не са измити.
Ако види пълен коша за пране, пуска пералнята, не мрънка, че няма чиста риза.
Ако види, че коша за боклук е пълен, изхвърля боклука, не мрънка, че жена му/мъжа й е мързелив...
Ако някой види, че бебока е напълнил памперса, го сменя, не бърчи нос и не се скатава в другата стая....
Т.е., аз може да правя много, но мъжът ми не смята, че щом съм в къщи, е само и единствено мое задължение поддръжката на дома.И не чака да напомням и подсещам.Види ли, че нещо не е свършено, просто го върши.Не мърмори, че съм тъпа, некадърна и мързелива.
Виж целия пост
# 191
Добре де, Краси, ти с какво точно се занимаваш през деня?
Ако не е много нахално и не навлизам в личното ти пространство би ми било интересно да разбера как протича един твой обикновен ден.

Това, не щото искам да те дразня, а защото от година не работя и не знам как си запълват времето жените, които си стоят у дома.
Виж целия пост
# 192

Смяташ, че само мъжът ми прави въпросните неща?     Laughing
Правя всичко в къщи.
Предните ми постове бяха, за да покажа, че един дом се поддържа от Двама.
Т.е., когато някой види, че има мръсни чинии, се хваща и ги мие, не мрънка, че не са измити.
Ако види пълен коша за пране, пуска пералнята, не мрънка, че няма чиста риза.
Ако види, че коша за боклук е пълен, изхвърля боклука, не мрънка, че жена му/мъжа й е мързелив...
Ако някой види, че бебока е напълнил памперса, го сменя, не бърчи нос и не се скатава в другата стая....
Т.е., аз може да правя много, но мъжът ми не смята, че щом съм в къщи, е само и единствено мое задължение поддръжката на дома.И не чака да напомням и подсещам.Види ли, че нещо не е свършено, просто го върши.Не мърмори, че съм тъпа, некадърна и мързелива.


Точно така е, но много съфорумки никога нито ще го разберат, нито ще го преживеят Wink
Виж целия пост
# 193
Вярно , че един дом се поддържа от двама ,но защо така тъпо отричате ,че когато единия  работи то другия е длъжен да поеме по-голямата част от домашните задължения ?
Виж целия пост
# 194
А защо да е длъжен? Това къде го пише? Или Господ го е спуснал наред с десетта заповеди? По тази логика, трябва и ходещият на работа да е длъжен да изкарва толкова много пари, че да не се налага да се правят икономии примерно. Ако ще се кара на "длъжен", работата отива към развод.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия