Погледнато отстрани

  • 21 025
  • 334
# 270
И двамата с мъжа ми се учим да готвим.
На авторката на темата да и кажа да не се връзва на мъжа си - ще му мине.
И моят е така - малко по-груб на моменти.
Само че никога не ме обижда пряко - напр. "Тъпа си", а казва "Как може такава тъпотия".
Но не мисля да се развеждам по тоя параграф! Mr. Green

Не всичко в семейния живот е красиво и лесно. И двамата /и тримата, и четиримата/ се учите да се напасвате, а както всички знаем житейските уроци не винаги са приятни! Важното е да има любов, а оттам - и желание за промяна към по-добро! Hug
Виж целия пост
# 271
на него може да му мине, ама на нея дали ще й мине... Нали я знаеш онази поука от приказката за мечката и човека - тежка рана заздравява, но лоша дума не се забравя.
Виж целия пост
# 272
И моят е така - малко по-груб на моменти.
Само че никога не ме обижда пряко - напр. "Тъпа си", а казва "Как може такава тъпотия".

Не всичко в семейния живот е красиво и лесно. И двамата /и тримата, и четиримата/ се учите да се напасвате, а както всички знаем житейските уроци не винаги са приятни! Важното е да има любов, а оттам - и желание за промяна към по-добро! Hug
А ти казваш ли му:
"Ама как можа да сътвориш подобна идиотщина?!"  - и той как реагира, като индиректно го наречеш идиот?   
Съветът не е да се разведе, а да отстоява себе си.Е, вече ако не става, и мъжът й продължава да бъде такъв , тя си преценяВА дали да търпи.


И, да , не всичко в семейния живот е цветя и рози.
Обаче, това, че двама души преминават през период на нагаждане и понякога се налага да правят компромиси, не означава, че имат правото да обиждат и да се държат грубо.
Когато има любов, компромисите не тежат, а на човек не му идва да обижда, а да прощава.

Идеални хора няма.Когато мъжът нещо сгафи, повечето жени са склонни да го оправдаят, да простят, не тръгват да сипят обиди.Защото го обичат.
Ако обаче жената нещо сгафи, мъжът , който твърди, че я обича, не прощава, не я извинява, не й казва с любов:"Няма нищо , мило, разбирам, че си била уморена.....!" , се ядосва и започва да обижда.Не мога да не се запитам това любов ли е, към жената?

Когато някой започне да ме нарича тъпа, мързелива и подобни, си мисля, че не може да ме търпи, а не че умира от любов по мен.
Виж целия пост
# 273
Ами и аз отстоявам себе си.
Особено ако е нервен от нещо друго, а си го изкарва на мен, паля метлата и го почвам и аз!
Малко "италианско семейство" го играем от време на време. После пак - сдобряване и така.
Виж целия пост
# 274
Да, измислянето на оправдания за мъжете е много глупаво от наша страна. Уморен бил, работил бил, че кой мъж не работи. newsm78
Виж целия пост
# 275
Абе ,ако съм мързелувала или съм сгафила нещо що да не ми го каже направо ,няма нужда от захаросване .
И обратното също важи .
Виж целия пост
# 276
Абе ,ако съм мързелувала или съм сгафила нещо що да не ми го каже направо ,няма нужда от захаросване .
И обратното също важи .


Там е работата, че при някои мъже всичко е до настроение, а не до реални причини.
Има дни - къщата е наопаки, той е весел.
Има дни - къщата облизана, той се заяжда.
Виж целия пост
# 277
Абе ,ако съм мързелувала или съм сгафила нещо що да не ми го каже направо ,няма нужда от захаросване .
И обратното също важи .


Там е работата, че при някои мъже всичко е до настроение, а не до реални причини.
Има дни - къщата е наопаки, той е весел.
Има дни - къщата облизана, той се заяжда.
Да ти кажа те със сигурност мислят същото за нас  Laughing
като взема да изкукуригвам леко милото е наясно вече ,че колкото по-бързо се оцикля толкова по-добре за него .
Виж целия пост
# 278
Абе ,ако съм мързелувала или съм сгафила нещо що да не ми го каже направо ,няма нужда от захаросване .
И обратното също важи .


Там е работата, че при някои мъже всичко е до настроение, а не до реални причини.
Има дни - къщата е наопаки, той е весел.
Има дни - къщата облизана, той се заяжда.
Да ти кажа те със сигурност мислят същото за нас  Laughing
като взема да изкукуригвам леко милото е наясно вече ,че колкото по-бързо се оцикля толкова по-добре за него .
О, да. Аз преди цикъл се заяждам с децата. Горкичките.
Добре че в такива моменти пък той ме успокоява.
Виж целия пост
# 279
Айде, ние поне имаме цикъл! А мъжете какво имат? Раздуто его и желание да доминират.
Виж целия пост
# 280
Айде, ние поне имаме цикъл! А мъжете какво имат? Раздуто его и желание да доминират.
хахахах, да! Grinning
Виж целия пост
# 281
Айде, ние поне имаме цикъл! А мъжете какво имат? Раздуто его и желание да доминират.

Затова - бой с метлата по главата!
Т.е. - не трябва да им мълчим и да си даваме свободата.
Например авторката - да си извоюва правото да работи.
Виж целия пост
# 282
Айде, ние поне имаме цикъл! А мъжете какво имат? Раздуто его и желание да доминират.

Аз вече съжалявам, че ползвах МЦ като оправдание за наострянето ми срещу света в определени дни, защото милото взело, че ми записало час за иглотерапия- да се поуспокоя малко, а аз не мога да кажа, че иглите са ми най-люимото нещо. Всеки си плаща рано или късно за лошотията.
Виж целия пост
# 283
На всеки се случва да има лош ден, да не е в настроение. Въпросът е да не си го изкарваш на най-близките или поне не грубо. Защото едно е да си вкиснат и по-раздразнителен/нетърпелив от обичайното и да промрънкаш за това-онова или да нахокаш децата по-бъзро, от колкото са свикнали, друго е да изсипеш една кофа помия върху семейството си.
Виж целия пост
# 284
Аз пък тази сутрин казах на мъжо, че ще си викам колкото искам и когато искам, защото съм човек и понякога ми се вика Mr. Green
Нещата останаха без коментар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия