ВМ-НВХ - част 55

  • 39 035
  • 744
# 315
...Вие хапвате/хте ли черен шоколад и несладки плодове докато спазвате режима с цел отслабване?
не знам дали са ти попадали съветите при такива положения да се увеличат мазнините
на мен напр ми действа добре меко масло, добре разбъркано със смлени ядки (бадеми, лешници, орехи)

иначе шоколад ям непрекъснато - 5-10 гр Линд 90% (или 99% ако има) на ден
плодове не, нямам опит с тях

това, което пишеш, показва единствено колко силна зависимост си имала от тестено и сладко
явно все още се бориш с абсистенцията, на псих. ниво вече (да припомням ли, че едни и същи центрове в мозъка се активират при употреба на никотин, сладко, тестено, хероин)
на мен този процес ми отне години (но няколко хапки козунак по Великден напр после ми струват поне седмица усилия на волята да не се превърнат в цял козунак, за радост вече все по-лесно се преодолява
ако си постоянна и упорита, ще се отървеш и ти бавно и неусетно
но се иска време и търпение

успех и не се предавай
Виж целия пост
# 316
Assos, страхотни резултати! Simple Smile

Еленце, да, и шоколад, и плодове си хапвах Embarassed Но моето отслабване стана по-бавно, отколкото явно повечето предпочитат - първите 2 години свалих по 10 кг на година. И бях, и съм невероятно щастлива и благодарна за тези резултати. И не съм искала или очаквала да стане по-бързо. В никакъв случай не съм си правила илюзията, че ще отслабвам по 5 кг/месечно или някакви такива драстични цифри. Не Sunglasses

Барбара Бъркли ми отговори, че е съгласна и поласкана, че ще преведа статията й, така че скоро ще се появи и тя Simple Smile

Девойки, аз се боря с пиенето на вода Embarassed Може би все пак имам нужда от повече хидратация, защото забелязах, че кожата по краката ми е ужасяващо изсъхнала. Вярно, че всяка зима се изсушава, но сега е нещо страшно, та предполагам, че трябва да се пие повече вода... Но ми е много, много трудно - преко сили успявам да го докарам до почти 2 литра на ден, и това е с кафето с мляко сутрин Embarassed Но ще се опитам да свикна да пия повече, защото май имам нужда.
Виж целия пост
# 317
Гласът на разума надделява във форума Simple Smile Благодарение на Чоки , WASP , Kameloth ...
Инак има такива като мен дето все бързат...да се отслабне , ама с по колко на седмица , ама как...
За мен слакишите и шоколадите са преодолими ( макар че аз правя такива неща , сега съм направила такава баница ммммммм) . Не ям такова и толкоз . Но и не подслаждам нищо  , забраних си всякакви подсладители още преди  години .
Това , което ме изкушава е виното Simple Smile Лошото е че не спирам с чаша.... smile3511
Ей това ми е проблемът . Мярката . Наситата , която не мога д аусетя...стремежът към още удоволствие...
За сега съм си решила - никакво ядене права , никакво вземане от тук и от там...никакво опитване...
Чоки , за кожата на краката...Понякога , дори и при добра хидратация си  имаме особености - някои сме с по - суха кожа , други с по - мазна .
Моята на краката е била винаги много суха и затова си я мажа редовно ...сега с едно  масло за тяло с манго от ДМ и с какаовото масло също . Какаовото масло е велико , само ми е зор втечняването му
Виж целия пост
# 318
Мазането ми е още по-голям зор, Тони Laughing Никога не съм обичала мазане с каквото и да е, само при най-драстични обстоятелства се мажа. През зимата слагам крем на ръцете, защото кожата изсъхва въпреки ръкавиците, пропуква се и се възпалява и боли Embarassed Затова се стремя да се сещам един път на ден да си маха поне ръцете. Но по тялото никога не съм имала нерви да се мажа Embarassed
Виж целия пост
# 319
Аз се позагубих тези дни, но имах много работа, а събота и неделя гледам да не стоя на компа Wink
Чиколата, малко се шокирах от 10кг за 1 година само, това ми се струва супер бавно, аз ако свалям по толкова, години наред ще се точа, от сега се депресирах...Аз имам, както съм казвала, многооо кг да свалям...
Предполагам, че е различно при всеки де и много зависи и колко кг има човек в излишък..
При мен обаче доста бързо влияе режима, това сега ще ми е 4та седмица, а вече се наядаждам с доста по-малко и по-рядко огладнявам. Нямам никакъв глад за сладко, до сега за 3 седмици съм хапнала 1 бонбон Мерси и 1 блокче шоколад без захар Mr. Green И то не ми се ядеше супер много, ама ей така и аз не знам защо ги изядох. Хляб, тесто, картофи и т.н. не съм помирисвала дори Mr. Green
За сега около 5кг съм свалила, но наистина имам много и предполагам сега по-бързо ще сваля някакви и после ще зациклят нещата, но ще видим, някак се надявах по 3-4кг на месец да свалям, колкото е здравословното Mr. Green Ще видим Hug Само, че на мен не ми остава особено време за трениране, само вкъщи мога, имам кростренажор, мисля на него по 30-40 мин да тичам, докато детето се мота около мен Mr. Green
Чиколата, мерси отново за статиите, супер си Hug
За сухотата на кожата, не мисля, че е само от водата проблема, до въздух, студ, кожа, много са нещата, за това чат пат мазане, когато е по-суха, няма лошо Hug
Изчезвам, че имам много работа Hug
Виж целия пост
# 320
Аз се позагубих тези дни, но имах много работа, а събота и неделя гледам да не стоя на компа Wink
Чиколата, малко се шокирах от 10кг за 1 година само, това ми се струва супер бавно, аз ако свалям по толкова, години наред ще се точа, от сега се депресирах...Аз имам, както съм казвала, многооо кг да свалям...
Предполагам, че е различно при всеки де и много зависи и колко кг има човек в излишък..
При мен обаче доста бързо влияе режима, това сега ще ми е 4та седмица, а вече се наядаждам с доста по-малко и по-рядко огладнявам. Нямам никакъв глад за сладко, до сега за 3 седмици съм хапнала 1 бонбон Мерси и 1 блокче шоколад без захар Mr. Green И то не ми се ядеше супер много, ама ей така и аз не знам защо ги изядох. Хляб, тесто, картофи и т.н. не съм помирисвала дори Mr. Green
За сега около 5кг съм свалила, но наистина имам много и предполагам сега по-бързо ще сваля някакви и после ще зациклят нещата, но ще видим, някак се надявах по 3-4кг на месец да свалям, колкото е здравословното Mr. Green Ще видим Hug Само, че на мен не ми остава особено време за трениране, само вкъщи мога, имам кростренажор, мисля на него по 30-40 мин да тичам, докато детето се мота около мен Mr. Green
Чиколата, мерси отново за статиите, супер си Hug
За сухотата на кожата, не мисля, че е само от водата проблема, до въздух, студ, кожа, много са нещата, за това чат пат мазане, когато е по-суха, няма лошо Hug
Изчезвам, че имам много работа Hug

Зверче, ако имаш за смъкване повече от 30кг, се отслабва по-бързо, с около 50кг на година. Но ако имаш по-малко килограми - 15-20кг, трябва да имаш по-гоялмо търпение и да очакваш по 1кг на месец някъде. Освен това зависи дали преди с иправила диети. Аз колкото повече диети правех, толкова по-трудно ставаше и накрая всичко се оплеска и получих йойоефекта. И така. Иначе 3-4 кг за месец е супер скорост! Така или иначе кагато усетиш постоянно намаляванев на обиколките и ще се радваш много.  Sunglasses
Виж целия пост
# 321
Някои свалят по-бързо, други по-бавно. Зависи от много неща. Аз със сигурност първата година не бях ограничила особено много въглехидратите, само малко Embarassed Втората вече повече. Но наистина е индивидуално. Въпросът е, че е нереалистично да се очаква, че всички ще могат да свалят по 30-40 кг за една година. Някои могат, други не. Това не означава, че този начин на хранене не работи. Съвсем добре си работи и е най-доброто решение, което човек може да вземе в здравословен план. Но намаляването на теглото е ефект от подобряването на здравето и често влияят доста фактори, затова не може да се предвиди кой колко бързо ще намалява килограмите.

По моите наблюдения по-лесно и бързо става свалянето, когато килограмите са натрупани за по-кратък период от време и наскоро. А колкото по-бавно са натрупвани и колкото повече време сме си ги носили, толкова по-трудно и бавно става Embarassed Аз моите си ги нося от най-ранно детство. Не са ми били качени от бременност например.

И също има значение дали преди това са правени много диети - колкото повече различни диети и повече години на диетстване, толкова по-забатачен е метаболизмът и толкова по-дълго време може да отнеме, за да се възстанови. И все пак всичко е индивидуално. Търпение му е майката.

И също мисля, че вторачването в кантара и чакането на резултати също влияят негативно, защото увеличават стреса. Резултати не може да няма в крайна сметка, но трябва спокойствие и правилна нагласа. Това е начин на хранене в дългосрочен план, а не състезание по най-бързо отслабване. Важно е да се въоръжим и с търпение, и с вяра, и с увереността, че правим нещо полезно за себе си.
Виж целия пост
# 322
Между другото, може би дори като допълнение към статията на Джими Мур за палеото - ето какво е публикувал в блога си един друг автор (статията е от гостуваща блогърка): http://primalnorth.blogspot.ca/2013/01/full-circle-futility-of-p … rfect-health.html Става въпрос за развитието в препоръките за хранене (хранителните пирамиди) - от повече въглехидрати към нисковъглехидратно-високомазнинно палео и после обратно към увеличаване на въглехидратите с режима на семейство Жамине The Perfect Health Diet. Те препоръчват до около 40% от дневните калории да са от въглехидрати, но под формата на нишестени природни храни като картофите и ориза (не зърнени), а плодовете да се избягват в максимална степен. Да, но 40% въглехидрати е сравнително високо, особено ако човек има метаболитни проблеми. За такъв организъм в крайна сметка най-добрият режим е нисковъглехидратният и високомазнинен, той работи най-добре. Препоръките за по-голямо количество въглехидрати, дори и да са от сладки или бели картофи, подхождат много повече или за активно спортуващи, или за хора без особени здравословни проблеми и без много килограми за сваляне. А може и просто да са провокирани от стремежа за повече продажби Rolling Eyes
Виж целия пост
# 323
Шоки,при кожни проблеми ти препоръчвам масло от боражhttp://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Borage-GLA-240-240-mg-120-Softgels/149
Виж целия пост
# 324
Шоки, Уасп    Hug
Естествено, че няма да се отказвам. Наистина този път абстиненцията е по-силна, през декември изобщо не ми беше проблем, сега е .... и то психологически. Аз не стоя гладна, нямам никаква нужда да ям сладко, но умът ми толкова го харесва, че мисли за това. Ще пробвам маслото с ядки, но се тревожа, че калориите ми стават наистина много за ден, аз изобщо не се ограничавам, а би трябвало да се стремя към дефицит, т.е. около 1500 ккал. Не искам 5 кг за месец, но за два би било добре  Mr. Green
Глупавото е, че живея на 200 км от завода на Линд,а не мога да намеря толкова висок процент шоколад. Само 70%, което е относително ок.

Шоки, ако можеш да изтърпиш една интервенция с мазане, имам много работещ релакс ритуал - в почивен ден врял душ, след който се омазваш стабилно със зехтин смесен с кафява захар. Търкаш, тя захарта почва да се разтваря, после по възможност се завиваш с потопен в гореща вода халат, увиваш се като картоф на барбекю и блажено чакаш .... кожата става бебешко дупе  Peace
Виж целия пост
# 325
Това със сигурност няма да го изтърпя Laughing

Да се допълня по отношение на скоростта на отслабването: майка ми се храни като мен от година и няколко месеца и е свалила досега 19-20 кг, така че при нея със сигурност става по-бързо. И нищо не тренира, само ходи на разходки Wink
Виж целия пост
# 326
Пък Светле , много е лесно като диването ти е на 18 и тревогите са други да си позабравил какво значи да не спиш , да подскачаш при всяко подсмъркване ,  да сменяш памперси , да се опитваш да захранваш . Никак не беше лесно ...мдааа. Май не съм забравила съвсем Simple Smile
Ще порастне и нещата ще си дойдат на мястото Simple Smile

изобщо не съм съгласна  Sad моето като беше бебе винаги съм си спяла и нямаше никакъв стрес: добро, послушно, безпроблемнно развитие. Ела да ме видиш сега, когато става на 18 г. какви безсънни нощи имам и какъв стрес ... сънят ми е накъсан, събуждам се най-късно в 6 събота и неделя, не мога да спя повече от 8 часа, мисля че ще хвана някой гастрит, колит ... абе не съм наясно точно с болестите, ама боли корема непрекъснато от притеснение  Tired
Виж целия пост
# 327
Грийн , моят син наистина не ми създава грижи сега Simple Smile Е , мързеливичък е , но е здрав , спортува ,  , умен е...Понякога прявява повече спокойствие и уравновесеност от мен ...Но с него двамата сме минали твърде много битки заедно и сме екип . Може би като стане шофьор ще ми е притеснено...но когато беше малък беше много кекаво дете , непрекъснато боледуваше , беше слаб , злояд , майка ми беше безкрайно изненадана че  дете , при което няма допуснати грешки в храненето ( разбирай насилване да яде и тъпкане до последна лъжичка ) може да е злоядо . . Имаше нужда буквално от физическа защита в училище ( помня една схватка с циган от класа , в която го душили. Обаче горд - стиска зъби и не казва Simple Smile Сега е 185 , с невероятна фигура , стегнат , мускулест , тренирал е айкидо , плуване , сега и спортна гимнастика...абе не знам дали е от мен това дете Simple Smile
Виж целия пост
# 328
Да ти е жив и здрав, Тони! Hug
Виж целия пост
# 329
Исках да кажа, че не е правило, че като си имал такова бебе-дете, после на 18 г. всичко е песен и нямаш грижи. Мисля, че мога да се похваля и аз в същия смисъл - дъщеря ми спортува активно, добре се класира на национални състезания по плуване, тук в Канада, учи в един от най-престижните колежи и се справя добре. Приликата сигурно свършва тук  Simple Smile, където започват моите безсънни нощи да я чакам да се прибере ... Остават й още няколко месеца докато навърши 18, а вече иска да започне самостоятелен живот, да работи и да учи, да си дели разходите за живота си с приятели ... Това е за мен висша математика  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия