ВМ-НВХ - част 55

  • 39 035
  • 744
# 390
привет-мривет
аз точно последните дни се храня циклично, без да си го  налагам
просто така се случва  и не е насила
не ми се яде или спя до късно и хоп минали 15-19ч от последното хранене
Виж целия пост
# 391
По въпроса за метаболизма ми харесва следната теория
Цитат
Според друга група учени, забавянето на метаболизма и снижаването на телесната температура, може значително да удължи живота. ..... Биолозите са открили, че ако забавят метаболизма на животните, могат да удължат живота им. При температура 18 С мухите живеят два пъти по-дълго, отколкото при температура 30 С, въпреки че сърцата им работят със същия ритъм. Видовете, които по природа имат по-бавен метаболизъм - включително и тези, които изпадат в летаргичен сън, обикновено живеят по-дълго, докато видовете с бърза обмяна на веществата умират по-рано.
  bouquet
Виж целия пост
# 392
Попаднах на тази статия (и тест) за въглехидратна непоносимост:
http://philmaffetone.com/2weektest.cfm

Накратко, най-честите признаци са:
1. Нарушена концентрация или сънливост след хранене
2. Повече газове или подуване след хранене
3. Често огладняване
4. Увеличаващи се коремни мазнини или мазнини по лицето (особено бузи)
5. Честа умора или липса на енергия
6. Безсъние или сънна апнея
7. Увеличаваща се с възрастта обиколка на талията
8. Подуване или усещане за скованост на пръстите след физическа активност
9. Лична или семейна анамнеза (история) за: диабет, бъбречни или жлъчни камъни, подагра, високо кръвно налягане, висок холестерол/нисък ХДЛ, високи триглицериди, сърдечносъдови заболявания, инсулт, рак на гърдата
10. Нисък прием на месо, риба или яйца (това звучи странно като симптом newsm78)
11. Често желание за сладки храни или кофеин
12. Поликистозни яйчници при жените.
Виж целия пост
# 393
не,не е странно 10
това означава не ти се яде месо,риба и яйца
май отговаря на българското:апетита идва с яденето Wink
на мен ми се случи:от голяма месоядка (не признавах ядене без месо) след една "здравословна въглехидратна диета" не ми се ядеше месо Thinkingи дори ми се повдигаше от него
за щастие бързо се върнах към нормалното за мен хранене Grinning
Виж целия пост
# 394
Права си, Танче Peace
Виж целия пост
# 395
ГАЛИ, аз сьщо сьм привьрженик на тази теория. Даже щях да пиша за вижданията на Ернст Мулдашев по вьпроса, но всьщност за него е писано в статията.
Виж целия пост
# 396
Здравейте момичета   bouquet
Гали, мерси за обясненията ти  Hug Това интервално хранене е много добра опция за дните, в които излизам по обяд за лекции и хем не искам да се надумквам със здраво ядене, хем се чувствам виновна, че си развалям режима на хранене ... вече няма да го правя, просто ще си организирам такива интервални дни. Доколкото прочетох може да не е в 100% от времето, а само някои дни? А може ли все пак нещо да се яде - мляко/ сметана/ ядки/ някакъв плод по изключение?
Сега по-добре не, защото и аз като Рейн мисля, че ще погълна огромно количество храна, по простата причина че от утре задачите ми се свеждат до учене за изпити. Трябва да ходя умишлено до някакви места, за да имам движение и не е добре да си струпвам храненето наведнъж, защото ще стане голямо оливане  Crazy

Иначе на мен метаболизма определено не е безразличен от храната, която поемам. Когато дълго време се храня добре, някакси тялото се справя само с всичко, дори с нережимна храна. Ако се храня лошо, имам голям дискомфорт и буквално чувствам как се "затлачвам"!
И последно за месото да се изкажа и аз - няма какво да ме откаже от него  Mr. Green Била съм на плодове и чайове, била съм на елда, на какво ли не съм била и то за продължителни периоди от време  Blush винаги съм чакала сюблимния момент да мога да си хапна пържолката  Heart Eyes Затова и се ориентирах насам към този режим, просто като е такава любов, да я узаконим  Laughing
Виж целия пост
# 397
Еленце, виж тук в сайта на д-р Mercola е добре систематизирано The Intermittent Fasting Dilemma: How Many Meals Per Day Should You Eat?   Hug
С еднократното хранене- до 225 гр берита( ягоди, малини и др. подобни, или зеленолистни зеленчуци, или прясноизцедени сокове от тях); или някакъв суроватъчен протеин 20-30 гр.
Цитат
How Much, and How Often Can You Eat These Foods?

    You can have a small serving of whey protein (20-30g net protein) every 3-6 hours, depending on your level of physical activity. Those who do not exercise can have one or two servings of whey protein during their daily fast.

    Similarly, you can have 8oz of berries or green vegetables (or freshly squeezed green vegetable juice) every 3-6 hours while you fast. Do not mix berries with whey unless you use that blend as a pre-workout meal to support your strength conditioning.

    Having a small serving of whey protein, berries or greens will hardly affect your body's negative energy balance throughout the fast. Hence, if you eat them at the right amount and frequency, the above foods will not compromise your IF.

Аз предпочитам да съм само на вода и понякога кафе, по-лесно ми е така. Да ви кажа чувствам се чудесно, не съм гладна.
Виж целия пост
# 398
моми4ете извинете ме за неуместния въпрос,но на колко гр се равняват 15% въглехидрати?сигурно сте го коментирали много пъти и е елементарно за из4исление,но просто не ми е ясно как!благодаря ви предварително  bouquet
Виж целия пост
# 399
...
Цитат
... Видовете, които по природа имат по-бавен метаболизъм - включително и тези, които изпадат в летаргичен сън, обикновено живеят по-дълго, докато видовете с бърза обмяна на веществата умират по-рано.
  bouquet

хехе
значи да не се ядосвам, че едва свалям излишните килца
ще си бъда значи закръглена и дълголетна досадна бабка  Laughing
Виж целия пост
# 400
W'A'S'P'  Hug , важното е да сме здрави.

 aleksss14, ще ти дам пример с яйце как се изчисляват проценти. Има сайтове, в които можеш да го правиш. Аз лично не се тормозя да смятам.
В 100 гр сурово яйце ( това са 2 средни яйца ) има П-12,6 гр., В-0,7гр., М-9,5гр. кал=142
12,6x4 кал.=50,4 ; (50,4:142)х100= 35,49% белтъчини
0,7х4 кал=2,8 ; (2,8:142)х100=1,97% въглехидрати
9,5х9 кал=85,5 ; (85,5:142)х100=60,21% мазнини
  bouquet
Виж целия пост
# 401
моми4ете извинете ме за неуместния въпрос,но на колко гр се равняват 15% въглехидрати?сигурно сте го коментирали много пъти и е елементарно за из4исление,но просто не ми е ясно как!благодаря ви предварително  bouquet

Зависи от общия брой калории.
При 1500 к - 15% В са 56 гр.
При 2000к. са 75 гр.
Виж целия пост
# 402
Rain* Hug, спокойно можеш да издържиш на 3х200гр. сметана или на 2х290гр. Това са около 1200 калории. Аз съм го практикувала по няколко дни и има ефект.
Виж целия пост
# 403
Rain* Hug, спокойно можеш да издържиш на 3х200гр. сметана или на 2х290гр. Това са около 1200 калории. Аз съм го практикувала по няколко дни и има ефект.
Ако е ЕлБи, калориите са близо 1 800.  Mr. Green
Виж целия пост
# 404
бях си режумна,на обед 4исто месо,ве4ерята ми е са6тото,но 25гр 4ерен 6околад ми обаркаха сметките днес,та затова се 4удех!аз ккал не смятам,гледам да ям само месо,предимно свинско,4исто масло,яйца!зелен4уци по4ти не ям,на око преценявам коли4ество и съотно6ения.....нооо този  6околад дне смногоо ми обарка не6тата,явно мазното ми е до6ло по малко за6тото изпитвах неистов глад за сладко...а аз несам мн мн по сладостите.....веднага налапах маслото та да ми оправи малко процентите,дано несъм сгре6ила..??
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия