Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 8

  • 56 103
  • 741
# 525
Вчера през деня всичко беше под контрол, вечерта - тотален крах! Пица, Радлер... Embarassed Днес съм на бал, ще се нахвърлям на салатите , пък да видим до къде ще го докарам...
Виж целия пост
# 526
Здравейте!

Аз пък излязох от Празниците с -0.5 кг....  bowuu Сутринта се мерих и не знам точно как е станало, щото не съм се ограничавал целенасочено и сериозно във видовете ядене. Предполагам, че човек с течение на времето придобива някакъв усет за калориите и преценява по-успешно от кое и колко да яде и пие.  Twisted Evil Twisted Evil

Вие пиете ли алкохол и какъв? На мен това си ми е проблем, вечер винаги си сипвам по една чаша вино или ракийка със салатата. Когато изляза с приятели също консумирам алкохол. ooooh! Да не говорим, че лятото и бирата са просто взаимно свързани... Crazy (въпреки, че поне бирата успях да огранича).

Ами пия си бира и ракийка/водка чат-пат също.... Все пак НЕ с галони, де!  Laughing Сметката за калориите за алкохолните напитки (вкл. боза) е на база 7 ккал за 1 мл чист алкохол. Чист етанол, чист спирт, така да се каже. Значи смяташ си в зависимост от алк. съдържание: например, малка чашка водка, 50 мл, 40 градуса е (40*50/100)*7 = 20*7 = 140 ккал. Това са от т.нар. "кухи калории", т.е. такива дето не ти дават на организма ENERGY. В бирата и виното (и бозата), например, може да има и има и други източници на калории (хранителни). Затова трябва да се гледат данните за съответната бира или вино. При вината иде реч по-специално за белите (десертни) вина.... защото те съдържат доста (неплодова) захар и трябва да се внимава с тях.  Whistling

Успешна и нискокалорична седмица на всички желая!  Peace


Виж целия пост
# 527
Благодаря Miami_beach   bouquet
Тази седмица е лишена от празници, рожденни дни, излизания...така, че ще съм си режимна. Laughing
Виж целия пост
# 528
last_breath - Да... А и аз пропуснах да кажа одеве, че в предната седмица, освен официалните празници, които бяха за всички, имахме и 2 партита за 2 броя РД... Толкова по-учудващо ми е това -0.5 кг, нооо... факт! Радостен и ентусиазиращ!  Sunglasses То аз и доста движение имах по празниците.... и това има своето влияние!  Hug
Виж целия пост
# 529
Аз отказвам да се меря следпразнично!  Naughty Вчерашният бал ме довърши... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 530
Нпаправих тази грешка сутринта (да се притегля)... имам си +1кг. Но това си е съвсем разбираемо, в последните седмици съм отпуснала много края... ooooh!
Виж целия пост
# 531
Пиенето на алкохол при мен, дори и да се вмествам в калориите за деня, забавя страшно процеса на отслабване. Ето тук е обяснено http://lubomirivanov.com/3661/
Виж целия пост
# 532
На мен също алкохола ми влияе много зле на отслабването - лека полека и него съм го елиминирала.

Аз си задържам стресиращо свалените -2 кг.  вече 6-ти ден, може би ще успея да ги задържа. И най-интересното е, че първия ден когато ги видях свалени, нямах никакви индикации по дрехите, но лека полека тялото се свива и вече всичко ми е широчко. Може и още да се свие.
Сега изчислих какво съм изяла вчера - 1285 калории. Ето го менюто, грамажите и какво носи като полезни вещества - http://calories.bg/profile.php?view=analyze&recipe=764&mode=stf. Утре ще хапна някои добавки и по-други храни, за да компенсирам донякъде недостатъците.

Направих един интересен експеримент, понеже вит. Е винаги ми е под нормата, преди 1 година си купих това масло с идея да пия по малко от него. Не ми беше вкусно и от 10 дни си го мажа като лосион за тяло, така пак се поема вит. Е. Невероятен ефект върху кожата, ще разгледам и другите естествени масла.

Спокойна седмица! Simple Smile
Виж целия пост
# 533
привет Hug
аз не броя последните дни , ям и се движа доста и не съм мръднала  Crazy
това за зарзавата - да, ям по много като ми се услади, но то не е ежедневие. Ако днес изям 1кг череши, утолявам си глада за плод и ям отново след 3дни примерно  Peace при мен всичко е на периоди (както доста често съм споменавала)
само тестото ми се лепи безотказно - баници, кексове, питки ...  ooooh! за това и зимните месеци се контролирам повече, сега като е топло дали броя или не ... храните са по-леки, не се застоявам в кухнята  Laughing салата и месо/риба е основното меню  Flutter
Виж целия пост
# 534
привет Hug
аз не броя последните дни , ям и се движа доста и не съм мръднала  Crazy
това за зарзавата - да, ям по много като ми се услади, но то не е ежедневие. Ако днес изям 1кг череши, утолявам си глада за плод и ям отново след 3дни примерно  Peace при мен всичко е на периоди (както доста често съм споменавала)
само тестото ми се лепи безотказно - баници, кексове, питки ...  ooooh! за това и зимните месеци се контролирам повече, сега като е топло дали броя или не ... храните са по-леки, не се застоявам в кухнята  Laughing салата и месо/риба е основното меню  Flutter


И аз много прекалявам с плодовете,ям по 1 кг праскови,нектарини...  Grinning
Виж целия пост
# 535
Пиенето на алкохол при мен, дори и да се вмествам в калориите за деня, забавя страшно процеса на отслабване. Ето тук е обяснено http://lubomirivanov.com/3661/

~Саня~ - това разбира се е така при повечето хора, вероятно и при мен.... Въпросът е на баланс: колко и какво да пийваш, пиеш, изпиваш, че да си поддържаш стратите (доколото у всеки човек има такива) и съшевременно да си поддържаш формата и/или да отслабваш...  Rolling Eyes Отговорът е индивидуален и всеки.вскяка трябва да си го намери за себе си....  Peace

Tanya - Не се сещам как да те мотивирам да си набавиш нужните и липсващи В/М без изкуствени добавки - ти знаеш толкова много за нутриените в различните продукти и ястия...  Sunglasses Че си закрепила тия -2 кг не подлежи на съмнение! Айде, чакаме след 6 дена да станат -3  Twisted Evil  Hug
Виж целия пост
# 536
преброих си вчерашното меню за сверка Blush

1501кал   Б21%   М20%   В59%
з. пълнозърнест сандвич с шунка и кашкавал, кафе
о. пълнозърнест сандвич с шунка и кашкавал, кола
з. купичка череши
в. тиквички на тиган с яйца и сирене, бяло вино

Виж целия пост
# 537
Аз пък се премерих тази сутрин инцидентно и гледам още -0.5 кг ми отчете кантара! Simple Smile Тия ремонти в къщи явно много калории ми горят...  Rolling Eyes Още една седмица така и ще съм напълно в норма по КГ и СМ за морето.  newsm01   car003  smile3548

Успешен ден на всички!  Peace
Виж целия пост
# 538
Здравейте мацкии! Споделете някаква идея за вечеря, като изключим всички млечни продукти (без кисело мляко) и като изключим месо и яйца.
Виж целия пост
# 539
Здравейте мацкии! Споделете някаква идея за вечеря, като изключим всички млечни продукти (без кисело мляко) и като изключим месо.
яйца по панагюрски, миш-маш без сирене само с яйца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия