Квилинг за маниаци - тема 7

  • 144 733
  • 471
# 195
Благодаря, didi_to.
Аз ползвам само Ц 200, не съм имала проблеми досега.  Simple Smile
Виж целия пост
# 196
Много ми харесва това изкуство.... От доста време се каня да си купя нужните неща и да пробвам и аз. Опитах с подръчни средства вкъщи, обаче няма да стане така явно. Може ли някой да ми каже с какво се стартира? Продават готови стартови комплекти, достатъчно ли е да си закупя такъв? Ако съм объркала темата, в смисъл,че би трябвало да пиша в тема за начинаещи се извинявам.....
Виж целия пост
# 197
Аз лично не съм си взимала от стартовите комплекти. Даже в началото ползвах клечка за зъби за навиване на елементите, докато свикна. После си купих един инструмент за навиване, с който е много по-удобно, също и една линия с кръгчета с различен диаметър.
За напред мисля да си взема различни пънчове, сигурно има и разни други инструменти, които по-напредналите използват.
 Simple Smile
Виж целия пост
# 198
Sunnyy123, страхотно хубава картичка! Много финно си изработила елементите.
А що се отнася до материалите за започване на това хоби - аз си купих стартов пакет, в който имаше почти всички основни нужни пособия и материали. А комплекта не е скъп.
Виж целия пост
# 199
От чисто любопитство питам - какво горе-долу съдържат тези комплекти? Преди мислех да си взема, но в крайна сметка си взех по отделно лентите, инструмента за навиване и шаблонче. Но много съм се чудила какво имат тези комплекти Simple Smile
Виж целия пост
# 200
От чисто любопитство питам - какво горе-долу съдържат тези комплекти? Преди мислех да си взема, но в крайна сметка си взех по отделно лентите, инструмента за навиване и шаблонче. Но много съм се чудила какво имат тези комплекти Simple Smile

Има: инструмента за квилинг, около 10 различни цвята ленти (около 200 броя), една линийка с гнезда по размери, няколко готови (изработени) мостри-цветчета и май нямаше друго. Отдавна съм го купила и не си спомням точно.
Виж целия пост
# 201
Момичета, вие ползвате ли едни уредчета, които режат лентичките ето така
http://3.bp.blogspot.com/-Az6N1PPA5pY/Tzq8hHSMiYI/AAAAAAAAA5g/t9 … /quilling%2Ba.jpg

Днес гледах бая една в Слънчогледа, ама цената ме спря  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 202
Момичета, вие ползвате ли едни уредчета, които режат лентичките ето така
http://3.bp.blogspot.com/-Az6N1PPA5pY/Tzq8hHSMiYI/AAAAAAAAA5g/t9 … /quilling%2Ba.jpg

Днес гледах бая една в Слънчогледа, ама цената ме спря  Rolling Eyes

Режа си ги на ръка с малка ножичка. Но ако не е тайна, колко струва това уредче?
Виж целия пост
# 203
И аз съм виждала някакъв такъв уред ама не му знам цената. Иначе на ръка става с малка ножичка. Simple Smile
Виж целия пост
# 204
26,90лв. беше.
Виж целия пост
# 205
Здравейте,
Има различни варианти на стартов комплект, но аз не бих го препоръчала на някой, който има желание да се занимава с това и за напред. Обикновено има уред, лентички шаблони някакви схемички, коркова дъсчица и карфици. Пак обикновено уреда не е много качествен а лентичките са малко и като цветове и като бройка. Все пак ако просто искаш да пробваш за да видиш дали заниманието ти харесва е приличен вариант - нищо че може да се ползват и съвсем подръчни материали. Освен това ще ти трябват поне ножичка и лепило.
От доста време се занимавам с това и не ми се е случвало да ползвам шаблон за да си направя еднакви кръгчетата - все пак никой няма да ги мери...
Та без много да се отклонявам като за начало бих препоръчала да си вземеш по отделно уред и лентички. Обикновено се започва с някакви цветчета за които това оборудване е достатъчно... постепенно ще добавяш нещата от които в процеса на работа виждаш, че имаш нужда.
Предупреждавам - никога няма да имаш достатъчно цветове Simple Smile все ще ти трябва поне още един нюанс от цвят.
blackisback, може и в тази тема да е няколко страници по-назад този въпрос беше дискутиран. Според мен абсолютно ненужен, скъп и неефективен е този уред. Тук можеш да видиш аз как си режа лентичките - почти съм убедена, че става по-бързо от уреда ... за евтино да не говорим.

И след като така и така съм се разписала да си покажа и последното уроче Simple Smile   (цък на снимката).

Виж целия пост
# 206
Te4eto, благодаря за инфото. Ще пробвам и ще пиша, как съм се справила Simple Smile
Виж целия пост
# 207
Te4eto благодаря за урока - наистина е много добър този метод на рязане.
Виж целия пост
# 208
Te4eto,
изпробвах рязането с помощна лентичка. Страхотно, много удобно. Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 209
Много се радвам, че ви допадна Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия