Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 132

  • 122 375
  • 741
# 135
Здравейте, майсторки на прекрасни торти!

Бих искала да попитам sansil ако може да ми споделиш накои детайли около правенето на тортата кафез, която си публиковала тези дни.

Тази седмица съм запретнала ръкави да правя подобна и все още умувам дали да я направя вита, и купола отделно...... newsm78

Също при покриването дали да разточа чаршафа в кръг както обикновено или да й покрия стените и отделно купола.  newsm78
 
Също се чудя как се реже този вид торта.  newsm78

Много ще съм благодарна ако споделиш твоят опит!   bouquet
Виж целия пост
# 136
Yoskrek, с удоволствие ще споделя!
На мен първоначално ми изглеждаше лесно и сигурно за някой си е елементарно, но аз се позатрудних.
Обаче по начина по който си го замислила ми изглежда по-лесно, аз изобщо не се сетих за този вариант  doh и редих блатовете хоризонтално.
Иначе разточих кръг и го метнах отгоре, както обикновено.
А как се реже не знам, аз не съм присъствала.
В интерес на истината и аз се чудих, как ще я нарежат и мислех да я направя на две отделни подложки, но се отказах.
Виж целия пост
# 137
Sansil благодаря ти за бързият отговор! Значи съм на прав път с идеята за вита торта....... Hug за мятането на кръга  -това улеснява нещата. Давам си сметка че не е лесна работа и за това съм....ах-аха-ахаааааа да се откажа, че нямам и много време. За мой празник е, но все пак като ще  хабя време, да е за нещо хубаво и оригинално.....

Ще я видим вкрайна сметка какво ще извъртя.

Благодаря ти!  bouquet
Виж целия пост
# 138
Аз те съветвам да е на две подложки.Има опасност ако е по-висока да ти приклекне във основата.Затова си направи вита,а отгоре купола сложи на отделна подложка.Хем ще е по-лесно и за рязане.Не че съм правила такава,но имам опит със подклекнали високи торти та затуй.
Виж целия пост
# 139
Благодаря ditsan има логика в това.... newsm10
Виж целия пост
# 140
Привет!Една година след като направих първата си торта за друг човек (Спайдърмен) отново Спайдърмен за детето на приятелка .Имах на разположение само едно денонощие

 Важното е че детето много се зарадва.Идеята не  е моя ,от интернет .Вътре - Династия.
Tony_st шоколадовата торта изглежда мноого апетитно розовата добре се е получила  много ми хареса съчетанието на цветовете- за оцветяването и ръбовете вече са ти писали .
ani_d толкова много торти  и всичките изпипани , цветовете на всички много добре съчетани.
 Искам да попитам пояса и щурвала на тортата за Никола с молд ли са правени?
  За съжаление не успях да направя по хубава снимка на тортата .Нищо особено отгоре една яка сако и вратовръзка като на  абитюрента.
betina33 спорна работа ти желая.
•●♥☆тупурче☆♥●•٠·много хубаво Кити аз мисля че щеше да стои добре и отгоре или пък облегнато на сърцето.
Felina  много хубаво сладко извинение!
mimi0585 много хубава идея с кошничката !!!
Виж целия пост
# 141
Здравейте! За третия рожден ден на големия ми син искам да му направя аз тортата за празника. Мисля да използвам готови блатове и боровинков крем, за който имам нужда от вашите съвети как да го приготвя. А дали ще мога с него да намажа тортата отстрани? Няма да ползвам фондан. Всякакви съвети и насоки ще са ми от голяма полза  Hug
Виж целия пост
# 142
здравейте,

бях 3 дни в бг, но така и не остана време да обиколя магазините. искаше ми се да взема готови платки, да пробвам да облека веднъж отстрани, но... другата година Simple Smile

вилана, много добре ти се е получил спайдърмен за това време. як е в гръдния кош доста

ани, отново прекрасни торти, подредени не само отвън, но и отвътре. калинката и морската най - много ми харесват. полицаят също е як и весел

мими, готина кошница, какво използва за основа за шоколада

тупурче, харесва ми тортата, но според мен има какво да се пооправи по китито и острия ръб на сърцето, но аз никога не съм покривала сърце. само не разбирам дали това е лицето и ако да, защо 4ката е обърната

фелина, харесва ми идеята за айсинга, може би накрайникът е бил по - голям или така ми изглежда на снимките. аз отдавна се каня на браш ембройдъри

някой питаше как съм направила тревата по подложката на моята футболна топка - надупчих я със звезда накрайник за пош, за да създам ефекта на трева

ето и една торта от мен. темата е покойо, детето е полу испанче, наше съседче, с любим филм покойо, наложи се да погледам малко от сериите, за да създам сюжет и да наподобя фигурките. беше много доволен, след като с майка му не успяхме да набутаме тортата в техния хладилник и аз предложих да я върнем в нашия, той просто не го позволи. не беше супер стабилно въжето м/у палмите и самите палми укрепвах допълнително



Виж целия пост
# 143
Здравейте момичета! Не съм показвала нищо скоро, защото и нищо не съм правила, но ви следя ежедневно (даже ежечасно, ако трябва да сме точни). За другия месец планирам торта за РД на мъж и тематиката ще е нещо hard rock с вериги, шипове и подобни, които си представям сребърни. Може ли да ме посъветвате какви бои да си взема за да постигна този металален ефект?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 144
мегало кошницата я направих само с чер шоколад /разтопен на водна баня без никакви добавки/облякох една купичка за крем във фолио и мацах  Winkвърху нея шоколада.Сложих за малко в хладилника да стегне.Махна се много лесно от фолиото.Радвам се че ви хареса
Виж целия пост
# 145
Твоите тортички са много сладички, само овалната форма нещо не е по мой вкус, няма ли как да се получат с ръб като на голяма торта! Айсингът иска тренинг явно, аз имам няколко опита - провалени и скоро не съм се пробвала.

Ani
тези не знам как да ги нарека - пастички може би са съвсем мънички. Малко по-големи от къпкейк. И ги правих от един хартисал блат спондж, който беше толкова мек че не даваше да се пипне да размажа масления крем. Никакъв шанс за ръб но на мен целта ми беше да облека нещо и да го нацвъкам с роял айсинг да тренирам точки и прави лентички и общо взето да го използвам целия. Първо върху хартия докато уцеля колко плътно да е миксчето и после по пастичките. Исках да пробвам и тази техника при която шприцоваш и после с твърда четка размазваш към вътрешния ръб на цветя и листа. Много ми харесват тортите правени така. Много нежно стои и не изисква кой знае какви артистични способности. Това на пастичката с металните топченца.
Всичките ти торти ми харесват май тази с мечето най-много. На калинчето рогцата са малко дебелички иначе е супр сладурско. И моя син харесва полицейски коли . Ще си крадна идеята да знаеш.
Вилана Спайди е супер . Много зловещ изглежда и всички елементи по тортата са супер хем че си я правила набързо .  smile3501

Мегало Покоьо е направо невероятен и той ни е любимец . Чудни цветове и героите от филмчето едно към едно . newsm10
Виж целия пост
# 146
Oт тoзи мус  каквo кoличествo ще трябва за тoрта з размери 25/30см ??

Мус за пълнеж на торти (Tannita)

1 и 1/2ч.ч течна млечна сметана + 3с.л. захар
1 пакетче пудинг ванилия без варене
1 и 1/4ч.ч прясно мляко
1 п.(225г) крем сирене
1ч.ч пудра захар
Може 2-3 лъжици заквасена сметана
1п. Желатин
1/4 ч.ч вода

1.Сметаната се разбива със захарта

2.Пудинга се разбива с прясното мляко, като се сгъсти, малко по малко се прибавя от сметаната.

3.Желатина се накисва във водата, и се разтваря на водна баня или микровълнова.

4.Крем сиренето се разбива с пресятата пудра захар до гладък крем. Може да се прибавят няколко лъжици заквасена сметана. Към получения крем се прибавя по малко от разтворения желатин. Към получената смес малко по малко се прибавя кремът от пудинг и сметана.

Мус с вкус на бял шоколад- разтопява се бял шоколад с малко сметана, оставя се да поизстине и се прибавя към крема от сиренето преди желатина.
Шоколадов мус, използва се пудинг шоколад и се прибавя разтопен кафяв шоколад.
Мус Мока- като шоколадовия, но във водата която се накисва желатина се разтваря нес кафе или се използва готово кафе от машина.
Виж целия пост
# 147
Simple Smile)) aз нaли съм с мaлки децa и кaто прочетох синa и веднaгa ми изплувaхa лодки, мечове и т.н. Simple Smile))
мегaло, aко знaеш, дори го мислих кaк дa я зaбия 4-кaтa, aмa явно среднощните изпълнения сa ми рaзвaлили рaботaтa Simple Smile)) Тя беше сглобенa сaмо зa снимкa, после 4-кaтa, китито и сърцaтa с бонбоните остaнaхa нa вън, a тортaтa в хлaдилникa, тaкa че не успях дa се изложa пред гостите с обърнaтa 4-кa:)) Зa ръбa всички сте прaви, но 2 пъти препокривaт долния етaж, че ми се пукaше фондaнa, a сaмото сърце беше по-сиропирaно и почнa дa се рaзпaдa върхa още докaто измaзвaх, тa не посмях дa я пипaм повече.
aни, точно този мус беше и в нaшaтa тортa, много е хубaв. От тaзи дозa нaпрaвих тортaтa - долния етaж и сърцето, сложих между 4 блaтa и нa двaтa етaжa и то солидно количество, тaкa че би трябвaло дa ти стигне, но некa мaйсторите кaжaт. a тортите ти сa уникaлни  smile3501
Мегaло, много е слaдкa тортaтa, мaле, кaк е издържaл този нaдпис  newsm78 . Нa кaкви подложки ги прaвите тези торти, тaкивa дебели изглеждaт?
Вилaнa, добре се е получилa тортaтa, още повече зa едно денонощие. Сaмия спaйдър и можело мaaaлко по-добре, но зaмисълa се рaзбирa Simple Smile
Виж целия пост
# 148
привет момичета -аз пак с едно въпросче смятате ли че 7см на 5.2 см  е нормално парче при височина около 8 см-тези допълните торти искам направо да ги разграфя и за 32 парчета ми идват тези сантиметри
Виж целия пост
# 149
Е как да не е.То си е гигантско.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия