Каква раница за първокласник?

  • 319 852
  • 2 341
# 345
Морена, много благодаря. Аз ги гледах, ама като вашата с две отделения не видях. Ще потърся по-усърдно  Simple Smile /И аз само от англ. сайтове пазарувам/
Виж целия пост
# 346
Какви са ви херлиците - миди, спорти или флекси?
Спорти има ли страничен джоб за вода?
Миди със здрава закопчалка ли е - изглежда лесно чуплива?
 Флекси има ли преден външен джоб?
Събират ли и трите вида блок А 4?
Виж целия пост
# 347
Всичките имат джобове за вода и външни предни джобове.  За закопчалката само един случай съм чувала да се счупи, защото детенцето седнало отгоре и.
Виж целия пост
# 348
Никъде не срещнах коментари за тази марка - Safta. Раницата е скъпа, но отговоря на претенциите на детето ми. Въпросът е, дали отговоря по качество спрямо цената и?! Моля, ако имате впечатления или ако знаете къде мога да я видя на живо, да споделите. Досега я намирам само онлайн.
http://www.ranitsi.com/uchenicheski-ranitsi/Monster-High-ranitsi … onster-High-55019
Виж целия пост
# 349
mimeime, за марката не съм чувала отзиви, ще си кажа мнението за раницата.  Simple Smile
Висока е доста - 46см, ако детето не е от най-високите, ще му е голяма.
Няма външен джоб за шише.
Виж целия пост
# 350
mimeime, за марката не съм чувала отзиви, ще си кажа мнението за раницата.  Simple Smile
Висока е доста - 46см, ако детето не е от най-високите, ще му е голяма.
Няма външен джоб за шише.
С най-голямо удоволствие, бих искала да изразя благодарност за изразеното мнение!   bouquet
Колкото да марката, разбрах че е перфектна, издръжлива и качествена. Просто прецених, че този модел на който се бях спряла е мааалко по-тийнейджърски. Обърнах внимание, че съм пропуснала липсата на джоб за вода, а това е важно за мен. Обърнах внимание и на другите ти препоръки и с 300 зора, много обикаляне и страшен късмет открих нашата раница.
Купих този модел:
http://url.itbg.eu/369857 - беше последната  Hug
Ето и малко реални снимки:
Скрит текст:



А, забравих да кажа, че детето ми ще е втори клас (миналата година купих 4 евтинджоса, които се късаха за няма и месец.
Виж целия пост
# 351
mimeime, приятно ми е да съм ти била полезна.  Grinning
Честита ви раница, със здраве да се ползва!
Виж целия пост
# 352
В крайна сметка в събота купих Херлиц, чудесна е.
Виж целия пост
# 353
В крайна сметка в събота купих Херлиц, чудесна е.
Миди, спорти или флекси?
Виж целия пост
# 354
В крайна сметка в събота купих Херлиц, чудесна е.
Миди, спорти или флекси?

Миди купих. И без това не вярвам повече от година-две да се ползва.

Истината е, че нито съм обикаляла, нито съм търсила варианти. В събота запалих колата, натоварих детето и в Офис 1 суперстор отидохме със списъка, който са дали на родителската среща, грабнах раницата, взех останалите неща и доволно. За половин час бяхме готови, обикалянето ме изнервя страховито.
Фабер кастел избрах от консумативите+тетрадките и блокчетата. Всичко е в промоция, цените са ниски.
Виж целия пост
# 355
Здравейте момичета  Hug
Записвам се в темата, тъй като и на мен ми предстои избор на раница.

За сега съм се спряла на Samsonite Sammies Premium, но дъщеря ми хареса един от мотивите на серията Samsonite Sammies Optilight.
Първият модел повече ми харесва, защото вътрешното пространство е много по-добре подредено, самата раница има отдолу пластмасова част, за да е по-стабилна. А и според мен тази пластмасова част ще се почиства по-лесно. Джобът отпред има изолиращи функции, т.е. задържа храната топла или студена ...

Ще се радвам на отзиви за моделите. Аз определено харесвам повече Премиум, но дъщеря ми хареса Оптилайт и това е  Crossing Arms

П.П. Дъщеря ми е много дребничка и слабичка.
Виж целия пост
# 356
Купихме тази http://www.parvolache.com/product.php?id_product=1730 раничка.
Много ни допадна на всички, като изработка и разпределение, но ...
след първата седмица ползване стана ясно, че твърдото дъно обива на дупето на детето.
Язък им за ергономичния гръб.
Така че, за тези които ще купуват ранички с твърдо дъно догодина, да проверят и втори, и трети път, когато са натоварени раничките с 2 кг., къде ще пада тежеста за да нямат подобен проблем.
Надявам се още малко, като дръпне на височина да попадне на колана и да не причинява дискомфорт.
Виж целия пост
# 357
И аз след седмица стаж да си кажа... вдигнах ръце от раниците тип кутия.
Раница да е колкото се може под килограм тегло. Че учебниците тежат...  ooooh!  И два да са само + раница + шише с вода и кутия с храна и пълен несесер и...
Трите ни раници  с пластмасово дъно ни отпаднаха. Жалко само за ергономичния гръб наистина.
Та такъв на по-лека раница е оптималния вариант, особенно ако не се води детето с кола.




От другата страна има джоб с ластик - за шише. Това ми беше едно от изискванията - да има външен джоб за шише. Гръбчето е твърдо, презрамките широки, има закопчаване и на гърдите. Вътре има две отделния, а малкия джоб отпред е изолиран - за храна. Ние обаче слагаме кутията с храна вътре. Страничен малък джоб за мокри кърпички. 

Сега в 1ви клас е много вероятно (въпреки, че имаме и голяма раница) да ползваме отново тази, защото ще носи само математика и буквар, останалите предмети и всички пособия ще стоят в у-щето.  Та тя би ни свършила иделна работа.  Grinning
Ние от днес вече се върнахме на предучилищната ни раница.  Всичко стои в у-ще, само домашните и шишето и кутията с храна си носи детето. В петък ще я взимам с 2-3 учебника (МАТ, БЕЛ и РК), да прегледаме какво са правили и в понеделник ги връщам.
Виж целия пост
# 358
Много съм доволна от Херлица до тук.
Виж целия пост
# 359
Попаднах на огромно намаление на фирмата GIM чанти за училище до 80%
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия