Ади, спорна работа!

. Майка ми беше до скоро детска учителка, та познавам бегло обстановката в голям женски колектив
, дано при теб всичко е спокойно и да има разбирателство най-вече 









Айде да те слушат децата в групата 
(шегичка),а на всичкото отгоре трудно се намира и място и има чакащи листи на повечето места:) ама викам хайде мен ме устройва вече,защото моя е мнооого буен и неусмирим и му изпускам крайщата.да ходи малко там измежду непознати,защото има респект към такива да го понаучат малко на швейцарска дисциплина,защото те все пак си следват стриктно план-графика даден им от по-умните глави,да научи немския,защото неискам да има проблеми после в предучилищната и да бъде аутсайдер.в яслите мисля няма екстри като езици и инструменти,но не съм убедена,а в детските градини може би и да има,но и това не съм сигурна. мисля,че такива екстри са си отделни курсове.чак в училището вече имат всякакви спортове и занимания. в германия разбрах сега от сестра ми,че тръгвали на детска градина (безплатна разбира се) на 3 години,майчинството не беше сигурна колко им е,ама каза,че май е една година (тя сега ще с еосведоми,защото нали е бременна и я касае вече),а е било и три преди време,абе с две думи май навсякъде по отношение на децата е по-добре от швейцария.тук направо ти късат главата,ако искаш да рбаотиш и си майка. е......разбира се,ако имаш висока заплата вече е по-поносимо,но пък то и цената на яслата се вдига спорд заплатата:) затова много жени си взимат au pair mädchen. излиза в пъти по-евтино и ти върши много работа:) хайде пак се улях.Препоръчани теми