Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 32

  • 56 359
  • 735
# 615
В крайна сметка на някой ясно ли му е това с бележката до края на октомври отнася ли се за децата с ТЕЛК
Току що разбрах ,че този месец пием студена вода за детските ( Аз въобще забравих за тази бележка ) . Има ли някой който е ходил сега Октомври месец и да му е станало ясно трябва ли или не ?
Ето това е твоят пост, Злоби. Няколко пъти в тази тема се обясни от няколко човека, че децата с ТЕЛК не подават бележки. Обаче ти - не, реши да кажеш, че "Току що разбрах ,че този месец пием студена вода за детските ". Така звучи, все едно са ти отрязали детските заради бележката и очакваш сеир. Да започнат да плюят по некадърните служители, нали това очакваше?
Сега ще питаш ли още веднъж дали да подаваш бележка?
Виж целия пост
# 616
Ми теб специално не искам да питам нищо ?
  bouquet
Аз сеир не съм очаквала и не очаквам , но със сигурност ти допринасяш да стават сеирите .
Виж целия пост
# 617
Ми теб специално не искам да питам нищо ?
  bouquet
Мен не, но ти в две страници питаш и хората ти обясняват и ти пак питаш.
Виж целия пост
# 618
Аз пък няколко пъти написах, че детето ми е с ТЕЛК и ми искаха бележка, че посещава предучилищна група  Rolling Eyes
Проверявайте на място най-добре  Wink
Виж целия пост
# 619
Аз пък няколко пъти написах, че детето ми е с ТЕЛК и ми искаха бележка, че посещава предучилищна група  Rolling Eyes

И ти ли започваш да сееш слухове?  Mr. Green  Hug
Виж целия пост
# 620
Моето дете е с телк 80 процента от 7 год. вече и всяка год ми изискват бележка, че посещава у-ще
Виж целия пост
# 621
Аз попитах защото е противоречива информацията , едни майки казват ,че са им искали , други че не и в крайна сметка каква е истината ?То е ясно ,че ще се разбере след няколко дни , но все пак законово как е уреден въпроса и уреден ли е въобще .
Казах ,че ще пием студена вода , защото една майка ми сподели , че е звъняла на горещия телефон на социалното министерство и от там са и казали ,че се изисква такава бележка . Иначе аз лично не съм питала , просто защото забравих - от 3 седмици децата се редуват постоянно да са болни и съм изключила въобще .
Виж целия пост
# 622
Аз попитах защото е противоречива информацията , едни майки казват ,че са им искали , други че не и в крайна сметка каква е истината ?То е ясно ,че ще се разбере след няколко дни , но все пак законово как е уреден въпроса и уреден ли е въобще .
Казах ,че ще пием студена вода , защото една майка ми сподели , че е звъняла на горещия телефон на социалното министерство и от там са и казали ,че се изисква такава бележка . Иначе аз лично не съм питала , просто защото забравих - от 3 седмици децата се редуват постоянно да са болни и съм изключила въобще .

Месечната помощ по чл. 7, ал. 8 ЗСПД се изплаща до навършване на 20-годишна възраст на лицето с трайни увреждания без да се изисква детето да учи или не и не се прилага служебна бележка, удостоверяваща извършените задължителни имунизации и профилактични прегледи.
Удостоверение от училище се изсква при навършване на 18 години на детето с увреждане при отпускане на месечната добавка в размер на 217 лв месечно.
Виж целия пост
# 623
Момичета, спрете се вече, обърнахте темата на чат Laughing
Виж целия пост
# 624
Момичета, спрете се вече, обърнахте темата на чат Laughing
Кое е чат? Абсолютно по темата са всички. Само се доизясняват.
Или може би тука има, тука няма не е чат и само това трябва да се пише?
Притеснява се Злоби и пита по няколко пъти. Отговарят ѝ.
Виж целия пост
# 625
Момичета, спрете се вече, обърнахте темата на чат Laughing
....... Само се доизясняват.

А, не може ли това да става на ЛС и после само да се напише становището? Thinking
Виж целия пост
# 626
щом ползвате нет значи можете да прочетете закона и да си търсите правата,не се изисква нищо за деца с Телк(само телка)до нав. на 18г.след това се искабележка, че учи и се получават до 20г. вкл и чл.8
толкова от мен
Виж целия пост
# 627
....
А, не може ли това да става на ЛС и после само да се напише становището? Thinking

Видно е, че не е само един с недоизяснен случай. Пък и темата е точно за това.
Виж целия пост
# 628
Не претендирам , че съм навътре в нещата, но имам дете с ТЕЛК. Бележката от училище, която подавам ежегодно/ дъщеря ми е на 12г/ не касае двойните детски в никакъв случай. За тях бележка не е нужна. Такава бележка се подава за добавката за обучение, не съм сигурна дали точното и наименование е така, но мисля, че да. Около 15лв месечно е. Закъснявала съм с бележката- спирали са ми тази добавка. Не се изплаща със задна дата.
Не разбирам как може да разчитате на форума за такава информация, честно. Да, от тук се информирайте8 но не се доверявайте на 100 процента, хора3сме, не ни е това работата, без да искаме може да объркаме някого. За тази цел си има служби и служители и най-добре се информирайте от тях. Peace
 И пак да подчертая- не претендирам за 100 процента достверност.
Виж целия пост
# 629
Не претендирам , че съм навътре в нещата, но имам дете с ТЕЛК. Бележката от училище, която подавам ежегодно/ дъщеря ми е на 12г/ не касае двойните детски в никакъв случай. За тях бележка не е нужна. Такава бележка се подава за добавката за обучение, не съм сигурна дали точното и наименование е така, но мисля, че да. Около 15лв месечно е. Закъснявала съм с бележката- спирали са ми тази добавка. Не се изплаща със задна дата.
Не разбирам как може да разчитате на форума за такава информация, честно. Да, от тук се информирайте8 но не се доверявайте на 100 процента, хора3сме, не ни е това работата, без да искаме може да объркаме някого. За тази цел си има служби и служители и най-добре се информирайте от тях. Peace
 И пак да подчертая- не претендирам за 100 процента достверност.

Не знам колко е тази сума точно, но тя е за обучение и е от Закона за интеграция на хора с увреждания и наистина не касае детските, които се получават по Закона за семейните помощи за деца.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия