ИСТАНБУЛ 24

  • 55 961
  • 723
# 75
Marivas, мила! Чета и попивам, как ме зарадва, че наготово ще видя програмата ти!
Аз също се каня през септември да позамина и сега се лутам как да подредя графика!
Много ще съм благодарна да чуя разбора в темата!
И .. записвам.. кой за каквото иска.
От Бургас съм, не живея там, но... мога да препратя!
Заедно с програмата ще си взема и списък с подаръци за всеки, който каквото пожелае!
Виж целия пост
# 76
През септември ми предстои пътуване до Истанбул, затова се записвам в новата тема  Simple Smile
Ще бъда за втори път, но ще съм с приятелка, на която и е за пръв път, затова ще затвърдя стандартните Долмабахче, Св.София и т.н.  Laughing
Има разни премеждутъци в програмата които се чудим как да оползотворим най-правилно, затова ще чета тема и ще се радвам на вашата помощ!
Виж целия пост
# 77
Раздвижила се е темата,много хубаво,скоро ще има  разказ и снимки  bouquet Пожелавам на Госпожата едно незабравимо изкарване. Аз съм доста разочарована от въпросната фирма, сега чакам да ни преведат парите по банков път, пък май и аз се навивам да спретнем един октомврийски Истанбул самосиндикално, дано да стане Hug
Шебече благодаря за темета, островите са в списакът за посещение  bouquet
Виждам че много от вас харесват Родопите,ако минавате през Чепеларе и имате време за едно кафе ще се радвам да се запознаем Laughing
Виж целия пост
# 78
 Heart Eyes Котаранки аз съм на стадиона и ви
чета. С Госпожата крача по Стамбулски и
си мечтая. Дали вече е до мечтаната къща
В омагьосващия Саръйер?

Дали пийва чайче на палубата на ферито
И бриза весело заметва шала и....

Една е думата с която  Winkотслабнах.

Ексайтедченцета скоро ще се чуем!
Виж целия пост
# 79
Привет от нвероятният Истанбул ! Някой чакаше поне две думи да напиша , ето ги - Влюбена съм ! Heart Eyes
Програмата ми може да претърпи някои несъществени промени, че либето още не е много добре, но основните неща, вече са видяни и запаметени зя цьл живот ! Благодаря още веднъж, че ми помогнахте в това начинание . Страхотно е, не знам, нямам думи.....
Бременилката ни бургазлийка туткси да каже какъв локум иска - ще го изпратя веднага като се прибера . Peace Да отсрамим бургазлиите, че и аз съм тамошна ! Wink
Сега отивам да ям риби на Кум капъ ! Целувам ви ! Heart Eyes Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 80
Госпожата, няма начин да не изкарате добре - цял форум е с вас!  Hug
И аз хапвам риба в момента, но не в Кум капъ!  Mr. Green
Виж целия пост
# 81
Еее, супер! Госпожата много се радвам за Вас, наистина съпреживявам цялата еуфория  newsm10
Значи всичко е наред и отново ще има снимки и разкази. Обещавам този път да се постарая, не както направих миналата година - насъбрах скришом цялата информация, отидох си в Истанбул, влюбих се и не споделих с Вас. Виновна съм и обещавам да се поправя  Blush
С нетърпение ще чакам впечатления от прословутите ресторанти на Кум капъ.
Виж целия пост
# 82
 Hug Heart Eyes Heart Eyes Госпожата,и ние те обичаме! Ама точно след мен си писала,
как се усещаме значи!  Hug Hug Hug Еее хапни така най-вкусните рибоци
в Кумкапъ!
Виж целия пост
# 83
Редемче, тая една дума отслабваща нова ли ти е, или стара една дума пали страстите  Flutter

Госпожата  Hug Hug Hug Забавлявай се, радвай се, снииииимай - ние сме с вас!!!! И на корабче да се возите,ей  Hug
Виж целия пост
# 84
И ние тази вечер бяхме на риба, и как иначе, като цял ден я мисля Госпожата. Поне един като има там, друго си казва. На следващото ходене задължително трябва да заведа и мъж ми на Кумкапъ, ходихме  с него веднъж, но беше към 11 часа преди обед, и още миеха и нареждаха масите, но то беше част от една дълга разходка по булевард Кенеди, която завърши в Археологическия музей.
Момичета, като ми дойде реда да тръгвам за Истанбул, ше имам питанки, щото аз съм малко смотана с посоките и като ходя тъпча горе - долу по едни и същи пътеки. 
Виж целия пост
# 85
Днес денят беше повече от прекрасен !  Heart Eyes Не, че вчерашният не бе, но днес ....
Както вече споменах, моето момче имаше малко здравословни проблеми, преди пътуването ни, но слава Богу, всичко се размина. Но, все пак, все още е отпаднал и гледам да не го преуморявам много-много . Вчера успяхме да видим Топ Капъ, Света София, Синята джамия, но отвън, че беше затворена за намаз, Хиподрума, Обелиска, Колоните ....
В късния следобед се прибрахме да починем малко, че пътуването, ходенето и жегата, си казаха думата . Вечерта се разходихме до кула Галата, но не успяхме да се качим, че и тя беше затворена вече, после отидохме да хапнем в ...Ортаклар, разбира се ! Wink
Днес, обаче, изпълнихме програмата максимум за деня - Долмабахче сарай / много, много съм впечатлена, не мислех, че след Ермитажа нещо може да ми хареса толкова, Версай ме разочарова определено, но днес.....днес съм  Crazy/ Голяма красота - пищност, разточителство, разкош...съчетано с невероятната гледка ....После пийнахме по едно чайче на терасата, наслаждавайки се на Босфора и многобройните корабчета, ферита и лайнери, които се носехо по него и се метнахме на фуникуляра до Таксим, от там до Сапфир. Спираща дъха гледка - огромен мегаполис, който лежи в краката ти....Босфора, Мраморно и Черно море ....красота !
Пропуснахме симулатора, че аз имам фобия малко от такива неща. Blush
След това отново се върнахме до Таксим и после дъъъъъълга разходка по емблематичният Истиклял . Peace Спряхме да обядваме там, даже малко и пазарувахме и така неусетно, стигнахме до кула Галата .Както може да се досетите, опашката беше огромна, но и решихме, че няма защо да се качваме, след като вече сме видяли Истанбул от всичките му страни . Затова, седнахме да пием по едно истинско еспресо на площадчето и продължихме към хотела.
И накрая - Кум Капъ - достоен завършек на един прекрасен ден. Направо онемях, когато излязохме изведнъж на нея - все едно си в приказка някаква. Светло като ден, благодарение на хилядите лампички и  фенери, от двете страни - маси, с бели и цветни покривки, ресторанти - кой от кой по- краисиви и екзотични, пеещи музиканти, продавачи на кафе, наргиле и какво ли още не ....
И прекрасна храна, както и много добро обслужване . Не знам дали заради Шекер Байряма или в наша чест Wink, но тази вечер беше толкова весела и колоритна, че ме е яд, че оставихме камерата в хотела - имаше няколко много весели компании, разпяха се, разиграха се, съседите и те ....и цялата улица в един момент  пееше, танцуваше, смееше се ....невероятно преживяване ! Heart Eyes
Утре - разходки по Босфора, гостуване на един мой любимец  Laughing/ между другото имам даже две снимки с него вече ! Wink Party Crazy Flutter/ и може би Капалъ Чаршъ. А и сутринта рано - Синята джамия най- после !  Peace След Саръйер, ако всичко е наред и не сме много уморени, ще отидем до Ортакьой - много искам да видя моста, окъпан в светлини .... Crazy
Блогадарение на картите и упътванията на Шебече, Мими и Редемче,  Heart Eyes Hug Heart Eyes нямам никакви проблеми с откриването на локациите и дестинациите ! Благодаря ви, момичета !  Heart Eyes Hug  bouquet
Хади- гюле гюле, че утре рано ставам. Wink

П.С. Хотелчето е супер, чисто и спретнато, много отзивчиви и услужливи са всички, закусата е страхотна, много богата и я сервират на една закрита тераса с невероятен изглед ! Crazy
Виж целия пост
# 86
Оффф няма нищо по-ужасно от това в неделя да си на работа и нищо по прекрасно да чета разказа на госпожата Heart EyesНаправо умирам от кеф,още повече,като мога и да си представям местата,за които ни разказва,е не всичките,защото аз на сеир терасата все още не съм ходила,както и на Кум капъ Mr. GreenНо знам,че е прекрасно навсякъде Heart Eyes Госпожата,в кое хотелче сте(може би си писала,но да не съм видяла)?
Айде хубав ден на всички Hug
Виж целия пост
# 87
 HugПривет на всички!
ГОСПОЖАТА, много се радвам за теб
и малко ти завиждам!
На Кумкапъ е винаги така весело и
оживено, както го описваш,а аз имах
късмета да бъда настанена и в хотел
KUMKAPI,който се намира в една пряка
уличка на тази с ресторантите и се разхождахме
всяка вечер сред тази веселба и феерия.
Еех, спомени, но дано по- скоро повече
хора от темата тръгнат натам и да споделят,
за да ни радват.
Виж целия пост
# 88
Опитвам се да намеря къщата от Листопад. С този линк от форума не става много ясно точното място. Затова се наложи да премина цялата улица Шемси ефенди с Yandex Haritalar. Познах оградата с входа за двора, но не мога да видя самата къща в двора. Да не би да е съборена?! Или бъркам мястото... Моля, феновете на сериала, ако могат да потвърдят дали това е точното място - http://harita.yandex.com.tr/?um=&ll=29.050836%2C41.040993&am … -1.56884344096225

ПС - Да, това е! В клипа по-долу много добре е отразена улицата извън къщата (след 10.30 минута). Виолетова къща в дъното на улицата също служи за добър ориентир.

http://www.videoizle.co/video/28369/yaprak-dokumu-evi-beylerbeyi-ici-ve-disi-

Гледка към фасадата на къщата се открива от мястото между съседната червена къща и оградата. В Yandex това е пропуснато.
Виж целия пост
# 89
Опитвам се да намеря къщата от Листопад. С този линк от форума не става много ясно точното място. Затова се наложи да премина цялата улица Шемси ефенди с Yandex Haritalar. Познах оградата с входа за двора, но не мога да видя самата къща в двора. Да не би да е съборена?! Или бъркам мястото... Моля, феновете на сериала, ако могат да потвърдят дали това е точното място - http://harita.yandex.com.tr/?um=&ll=29.050836%2C41.040993&am … -1.56884344096225
bialk, точно това е, на номер 9. За съжаление там на място аз също не видях къщата, колкото и да се мъчих да надничам, скачам и т.н. Бяхме малка група хора 5-6 човека и чакахме останалите да завършат разходка с корабче, та екскурзовода седна на Мадо и ни обясни ако искаме да се качим, но повече от тази врата не видяхме, а и както обясниха, снимките в градината са правени на друго място и монтирани към къщата. Отсрещната къща пък е на Ферхундето, която я беше наела и живееше там с майка си. Ако някой друг е ходил да сподели, аз видях точно и само тази врата, която си дал като линк, но мястото е с невероятно спокойствие и атмосфера и беше ми предостатъчно като емоция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия